Creat per ThinkIS

Moviment demogràfic (naixements, defuncions i migracions)

947 de 947 municipis tenen valor oficial (2024). El més alt és Barcelona (48.762) i el més baix Sant Jaume de Frontanyà (0); la mediana és 55. La font publica 14 dades: tria-les a les pestanyes del mapa.

Descarrega CSV ↓

Immigracions internes · darrer període de cada municipi

fins a 17

17–55

55–224

més de 224

Font: Idescat · Estimacions de població

Tria un municipi per consultar aquest indicador: el valor oficial, la posició i l’evolució. De moment, les dades de comarques, àmbits, províncies i Catalunya només es consulten a la pàgina de cada territori.

Salomó

Evolució · Salomó

immigracions internes

Moviment demogràfic (naixements, defuncions i migracions) · Salomó (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és Salomó dins la comarca

immigracions internes · municipis de Tarragonès · 2024

02.0004.0006.000mediana comarcal · 259Renau · 18La Nou de Gaià · 26Vespella de Gaià · 30Salomó · 32Perafort · 91La Riera de Gaià · 98La Secuita · 109Vilallonga del Camp · 159El Morell · 218Els Pallaresos · 238La Pobla de Mafumet · 250La Canonja · 268La Pobla de Montornès · 275Altafulla · 334Creixell · 353El Catllar · 373Constantí · 386Roda de Berà · 630Torredembarra · 1.126Vila-seca · 1.173Salou · 1.958Tarragona · 5.229Salomó · 32Salomó · 32posició 19 de 22 (1 = més alt)

Municipis per ordre alfabètic · Immigracions internes

Darrer període disponible de cada municipi

MunicipiValorUnitatPeríode
Salomó322024
Abella de la Conca102024
Abrera7362024
Àger402024
Agramunt2122024
Aguilar de Segarra82024
Agullana382024
Aiguafreda1512024
Aiguamúrcia782024
Aiguaviva532024
Aitona772024
els Alamús672024
Alàs i Cerc112024
l'Albagés122024
Albanyà122024
Albatàrrec1302024
Albesa352024
l'Albi312024
Albinyana2012024
L'Albiol362024
Albons662024
Alcanar4902024
Alcanó52024
Alcarràs4272024
Alcoletge1772024
Alcover1902024
L'Aldea2642024
Aldover432024
L'Aleixar652024
Alella5102024
Alfara de Carles162024
Alfarràs1072024
Alfés192024
Alforja1012024
Algerri172024
Alguaire1402024
Alins142024
Alió212024
Almacelles2722024
Almatret132024
Almenar1252024
Almoster842024
Alòs de Balaguer102024
Alp1192024
Alpens132024
Alpicat3202024
Alt Àneu182024
Altafulla3342024
Amer992024
L'Ametlla de Mar3082024
l'Ametlla del Vallès4392024
L'Ampolla2382024
Amposta8872024
Anglès2042024
Anglesola622024
Arbeca1392024
L'Arboç2162024
Arbolí92024
Arbúcies2082024
Arenys de Mar1.1232024
Arenys de Munt4582024
Argelaguer342024
Argençola212024
L'Argentera182024
Argentona5802024
l'Armentera602024
Arnes172024
Arres12024
Arsèguel82024
Artés2902024
Artesa de Lleida572024
Artesa de Segre1692024
Ascó362024
Aspa192024
les Avellanes i Santa Linya172024
Avià1152024
Avinyó1092024
Avinyonet de Puigventós1022024
Avinyonet del Penedès1042024
Badalona9.5672024
Badia del Vallès5262024
Bagà982024
Baix Pallars272024
Balaguer5382024
Balenyà2022024
Balsareny1552024
Banyeres del Penedès2412024
Banyoles6992024
Barbens472024
Barberà de la Conca382024
Barberà del Vallès1.6072024
Barcelona48.7622024
la Baronia de Rialb52024
Bàscara652024
Bassella152024
Batea752024
Bausen52024
Begues3842024
Begur2142024
Belianes182024
Bell-lloc d'Urgell742024
Bellaguarda52024
Bellcaire d'Empordà392024
Bellcaire d'Urgell842024
Bellmunt d'Urgell92024
Bellmunt del Priorat82024
Bellprat22024
Bellpuig2462024
Bellvei1922024
Bellver de Cerdanya1542024
Bellvís522024
Benavent de Segrià782024
Benifallet152024
Benissanet422024
Berga6572024
Besalú1222024
Bescanó1592024
Beuda142024
Bigues i Riells del Fai5712024
Biosca112024
la Bisbal d'Empordà4692024
La Bisbal de Montsant102024
La Bisbal del Penedès3232024
Biure172024
Blancafort202024
Blanes1.7702024
Boadella i les Escaules282024
Bolvir322024
Bonastre622024
Bòrdes, Es162024
Bordils1132024
les Borges Blanques3332024
Les Borges del Camp1452024
Borrassà542024
Borredà292024
Bossòst622024
Bot152024
Botarell472024
Bovera82024
Bràfim322024
Breda1942024
el Bruc1252024
el Brull152024
Brunyola i Sant Martí Sapresa182024
Cabacés122024
Cabanabona92024
Cabanelles232024
Cabanes522024
les Cabanyes762024
Cabó32024
Cabra del Camp1282024
Cabrera d'Anoia1662024
Cabrera de Mar2992024
Cabrils4142024
Cadaqués1022024
Calaf1542024
Calafell2.5372024
Calders512024
Caldes d'Estrac3152024
Caldes de Malavella5052024
Caldes de Montbui8242024
Calella1.4222024
Calldetenes1502024
Callús1372024
Calonge de Segarra72024
Calonge i Sant Antoni7102024
Camarasa272024
Camarles1932024
Cambrils1.6932024
Camós252024
Campdevànol1372024
Campelles62024
Campins252024
Campllong252024
Camprodon1642024
Canejan22024
Canet d'Adri482024
Canet de Mar7512024
La Canonja2682024
Canovelles9602024
Cànoves i Samalús2462024
Cantallops342024
Canyelles4132024
Capafonts62024
Capçanes222024
Capellades2562024
Capmany422024
Capolat32024
Cardedeu7912024
Cardona1162024
Carme622024
Caseres92024
Cassà de la Selva4902024
Casserres792024
Castell d'Aro, Platja d'Aro i s'Agaró7872024
Castell de l'Areny02024
Castell de Mur32024
Castellar de la Ribera12024
Castellar de n'Hug152024
Castellar del Riu32024
Castellar del Vallès8482024
Castellbell i el Vilar2322024
Castellbisbal5552024
Castellcir532024
Castelldans582024
Castelldefels2.8632024
Castellet i la Gornal2042024
Castellfollit de la Roca552024
Castellfollit de Riubregós62024
Castellfollit del Boix222024
Castellgalí1972024
Castellnou de Bages902024
Castellnou de Seana332024
Castelló d'Empúries5442024
Castelló de Farfanya262024
Castellolí342024
Castellserà452024
Castellterçol1752024
Castellvell del Camp1192024
Castellví de la Marca832024
Castellví de Rosanes1482024
El Catllar3732024
Cava02024
la Cellera de Ter782024
Celrà2492024
Centelles3512024
Cercs892024
Cerdanyola del Vallès2.3332024
Cervelló5422024
Cervera3262024
Cervià de les Garrigues232024
Cervià de Ter762024
Cistella192024
Ciutadilla52024
Clariana de Cardener32024
el Cogul72024
Colera362024
Coll de Nargó382024
Collbató2242024
Colldejou52024
Collsuspina222024
Colomers52024
la Coma i la Pedra92024
Conca de Dalt222024
Conesa152024
Constantí3862024
Copons302024
Corbera d'Ebre272024
Corbera de Llobregat8722024
Corbins542024
Corçà642024
Cornellà de Llobregat4.3302024
Cornellà del Terri1252024
Cornudella de Montsant382024
Creixell3532024
Crespià132024
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura872024
Cubelles1.1662024
Cubells232024
Cunit1.5292024
Darnius302024
Das82024
Deltebre4712024
Dosrius4542024
Duesaigües72024
l'Escala4652024
Esparreguera1.0002024
Espinelves202024
l'Espluga Calba232024
L'Espluga de Francolí1802024
Esplugues de Llobregat2.6462024
Espolla112024
Esponellà292024
Espot132024
l'Espunyola52024
l'Esquirol1162024
Estamariu62024
l'Estany252024
Estaràs82024
Esterri d'Àneu552024
Esterri de Cardós02024
Falset1132024
el Far d'Empordà422024
Farrera22024
La Fatarella262024
La Febró22024
Figaró-Montmany902024
Fígols12024
Fígols i Alinyà92024
La Figuera52024
Figueres2.0982024
Figuerola del Camp142024
Flaçà712024
Flix1372024
la Floresta92024
Fogars de la Selva1102024
Fogars de Montclús242024
Foixà162024
Folgueroles742024
Fondarella482024
Fonollosa1042024
Font-rubí662024
Fontanals de Cerdanya322024
Fontanilles122024
Fontcoberta492024
Foradada102024
Forallac1022024
Forès62024
Fornells de la Selva1102024
Fortià572024
les Franqueses del Vallès1.1202024
Freginals352024
la Fuliola512024
Fulleda62024
Gaià32024
La Galera292024
Gallifa82024
Gandesa792024
Garcia392024
Els Garidells172024
la Garriga6772024
Garrigàs322024
Garrigoles122024
Garriguella912024
Gavà2.1062024
Gavet de la Conca62024
Gelida4612024
Ger372024
Gimenells i el Pla de la Font382024
Ginestar192024
Girona5.1592024
Gironella1802024
Gisclareny02024
Godall152024
Golmés612024
Gombrèn152024
Gósol92024
la Granada1022024
la Granadella322024
Granera62024
la Granja d'Escarp472024
Granollers3.0892024
Granyanella162024
Granyena de les Garrigues162024
Granyena de Segarra52024
Gratallops122024
Gualba1322024
Gualta262024
Guardiola de Berguedà712024
Els Guiamets82024
Guils de Cerdanya272024
Guimerà152024
la Guingueta d'Àneu112024
Guissona2282024
Guixers42024
Gurb1202024
Horta de Sant Joan472024
l'Hospitalet de Llobregat15.6502024
els Hostalets de Pierola2552024
Hostalric1672024
Igualada1.8682024
Isona i Conca Dellà342024
Isòvol72024
Ivars d'Urgell692024
Ivars de Noguera192024
Ivorra62024
Jafre192024
la Jonquera1442024
Jorba572024
Josa i Tuixén32024
Juià292024
Juncosa132024
Juneda1402024
Les462024
Linyola1072024
la Llacuna522024
Lladó402024
Lladorre52024
Lladurs152024
la Llagosta6022024
Llagostera4732024
Llambilles462024
Llanars312024
Llançà2212024
Llardecans192024
Llavorsí162024
Lleida4.2642024
Llers852024
Lles de Cerdanya202024
Lliçà d'Amunt1.0132024
Lliçà de Vall4112024
Llimiana82024
Llinars del Vallès6952024
Llívia942024
El Lloar62024
Llobera32024
Llorac112024
Llorenç del Penedès1172024
Lloret de Mar1.3442024
les Llosses72024
Lluçà52024
Maçanet de Cabrenys432024
Maçanet de la Selva5292024
Madremanya82024
Maià de Montcal662024
Maials322024
Maldà212024
Malgrat de Mar1.0312024
Malla122024
Manlleu6692024
Manresa2.9772024
Marçà372024
Margalef42024
Marganell252024
Martorell1.3882024
Martorelles2672024
Mas de Barberans112024
Masarac i Vilarnadal172024
Masdenverge832024
les Masies de Roda362024
les Masies de Voltregà1552024
Masllorenç272024
el Masnou1.3132024
La Masó202024
Maspujols582024
Masquefa5332024
El Masroig202024
Massalcoreig232024
Massanes752024
Massoteres212024
Matadepera3912024
Mataró4.2022024
Mediona2082024
Menàrguens472024
Meranges52024
Mieres352024
El Milà52024
Miralcamp362024
Miravet302024
Moià3102024
El Molar92024
Molins de Rei1.2302024
Mollerussa6252024
Mollet de Peralada92024
Mollet del Vallès2.1622024
Molló132024
la Molsosa12024
Monistrol de Calders482024
Monistrol de Montserrat2082024
Mont-ral42024
Mont-ras892024
Mont-roig del Camp9992024
Montagut i Oix412024
Montblanc2472024
Montbrió del Camp2082024
Montcada i Reixac1.5352024
Montclar32024
Montellà i Martinet422024
Montesquiu942024
Montferrer i Castellbò702024
Montferri622024
Montgai232024
Montgat7072024
Montmajor212024
Montmaneu42024
El Montmell1842024
Montmeló3522024
Montoliu de Lleida262024
Montoliu de Segarra192024
Montornès de Segarra32024
Montornès del Vallès6682024
Montseny342024
Móra d'Ebre3262024
Móra la Nova1932024
El Morell2182024
La Morera de Montsant102024
Muntanyola282024
Mura112024
Nalec52024
Naut Aran922024
Navarcles2702024
Navàs2352024
Navata1002024
Navès132024
la Nou de Berguedà52024
La Nou de Gaià262024
Nulles242024
Odèn92024
Òdena2232024
Ogassa212024
Olèrdola2292024
Olesa de Bonesvalls1652024
Olesa de Montserrat1.0782024
Oliana792024
Oliola12024
Olius382024
Olivella3852024
Olost532024
Olot1.2282024
les Oluges102024
Olvan682024
els Omellons52024
els Omells de na Gaia52024
Ordis262024
Organyà602024
Orís232024
Oristà202024
Orpí42024
Òrrius512024
Os de Balaguer662024
Osor212024
Ossó de Sió142024
Pacs del Penedès392024
Palafolls5152024
Palafrugell8572024
Palamós i Sant Joan9612024
el Palau d'Anglesola822024
Palau de Santa Eulàlia52024
Palau-sator292024
Palau-saverdera982024
Palau-solità i Plegamans7882024
Els Pallaresos2382024
Pallejà6042024
La Palma d'Ebre122024
la Palma de Cervelló1532024
Palol de Revardit72024
Pals792024
el Papiol2032024
Pardines102024
Parets del Vallès8382024
Parlavà242024
Passanant i Belltall62024
Pau392024
Paüls222024
Pedret i Marzà252024
Penelles172024
la Pera172024
Perafita162024
Perafort912024
Peralada1002024
Peramola122024
El Perelló1162024
Piera1.0702024
Les Piles162024
Pineda de Mar1.6322024
El Pinell de Brai242024
Pinell de Solsonès52024
Pinós82024
Pira322024
El Pla de Santa Maria1532024
el Pla del Penedès852024
les Planes d'Hostoles772024
Planoles192024
els Plans de Sió182024
el Poal212024
la Pobla de Cérvoles112024
la Pobla de Claramunt872024
la Pobla de Lillet442024
La Pobla de Mafumet2502024
La Pobla de Massaluca102024
La Pobla de Montornès2752024
la Pobla de Segur1922024
Poboleda152024
Polinyà3222024
El Pont d'Armentera272024
el Pont de Bar92024
Pont de Molins352024
el Pont de Suert1262024
el Pont de Vilomara i Rocafort1982024
Pontils102024
Pontons512024
Pontós212024
Ponts952024
Porqueres2342024
Porrera72024
el Port de la Selva622024
Portbou752024
la Portella262024
Pradell de la Teixeta42024
Prades312024
Prat de Comte32024
el Prat de Llobregat2.1522024
Pratdip552024
Prats de Lluçanès1202024
els Prats de Rei232024
Prats i Sansor282024
Preixana172024
Preixens342024
Premià de Dalt5022024
Premià de Mar1.3112024
les Preses712024
Prullans292024
Puig-reig2842024
Puigcerdà3982024
Puigdàlber332024
Puiggròs182024
Puigpelat632024
Puigverd d'Agramunt182024
Puigverd de Lleida512024
Pujalt92024
la Quar12024
Quart2452024
Queralbs162024
Querol712024
Rabós122024
Rajadell362024
La Ràpita7792024
Rasquera202024
Regencós172024
Rellinars732024
Renau182024
Reus3.8722024
Rialp302024
La Riba372024
Riba-roja d'Ebre542024
Ribera d'Ondara172024
Ribera d'Urgellet742024
Ribes de Freser852024
Riells i Viabrea3802024
La Riera de Gaià982024
Riner132024
Ripoll3452024
Ripollet1.5512024
Riu de Cerdanya52024
Riudarenes2332024
Riudaura272024
Riudecanyes792024
Riudecols782024
Riudellots de la Selva952024
Riudoms3002024
Riumors272024
la Roca del Vallès4952024
Rocafort de Queralt142024
Roda de Berà6302024
Roda de Ter3342024
Rodonyà382024
Roquetes4442024
Roses7832024
Rosselló1722024
El Rourell292024
Rubí3.1132024
Rubió142024
Rupià232024
Rupit i Pruit72024
Sabadell7.7562024
Sagàs72024
Salàs de Pallars312024
Saldes152024
Sales de Llierca162024
Sallent2952024
Salou1.9582024
Salt1.5592024
Sanaüja132024
Sant Adrià de Besòs2.0512024
Sant Agustí de Lluçanès22024
Sant Andreu de la Barca9942024
Sant Andreu de Llavaneres6562024
Sant Andreu Salou72024
Sant Aniol de Finestres262024
Sant Antoni de Vilamajor4192024
Sant Bartomeu del Grau412024
Sant Boi de Llobregat3.0112024
Sant Boi de Lluçanès572024
Sant Cebrià de Vallalta2862024
Sant Celoni8512024
Sant Climent de Llobregat1882024
Sant Climent Sescebes822024
Sant Cugat del Vallès3.3892024
Sant Cugat Sesgarrigues552024
Sant Esteve de la Sarga12024
Sant Esteve de Palautordera1732024
Sant Esteve Sesrovires4222024
Sant Feliu de Buixalleu522024
Sant Feliu de Codines4832024
Sant Feliu de Guíxols9342024
Sant Feliu de Llobregat1.7962024
Sant Feliu de Pallerols862024
Sant Feliu Sasserra232024
Sant Ferriol212024
Sant Fost de Campsentelles6562024
Sant Fruitós de Bages4512024
Sant Gregori1712024
Sant Guim de Freixenet782024
Sant Guim de la Plana92024
Sant Hilari Sacalm2402024
Sant Hipòlit de Voltregà1612024
Sant Iscle de Vallalta1152024
Sant Jaume d'Enveja2322024
Sant Jaume de Frontanyà02024
Sant Jaume de Llierca532024
Sant Jaume dels Domenys1592024
Sant Joan de les Abadesses1522024
Sant Joan de Mollet332024
Sant Joan de Vilatorrada4722024
Sant Joan Despí1.8452024
Sant Joan les Fonts1692024
Sant Jordi Desvalls642024
Sant Julià de Cerdanyola82024
Sant Julià de Ramis2212024
Sant Julià de Vilatorta1362024
Sant Julià del Llor i Bonmatí1032024
Sant Just Desvern1.0692024
Sant Llorenç d'Hortons1442024
Sant Llorenç de la Muga42024
Sant Llorenç de Morunys382024
Sant Llorenç Savall1422024
Sant Martí d'Albars52024
Sant Martí de Centelles802024
Sant Martí de Llémena512024
Sant Martí de Riucorb302024
Sant Martí de Tous442024
Sant Martí Sarroca2372024
Sant Martí Sesgueioles172024
Sant Martí Vell212024
Sant Mateu de Bages262024
Sant Miquel de Campmajor182024
Sant Miquel de Fluvià572024
Sant Mori92024
Sant Pau de Segúries382024
Sant Pere de Ribes1.7942024
Sant Pere de Riudebitlles1122024
Sant Pere de Torelló1072024
Sant Pere de Vilamajor4012024
Sant Pere Pescador1222024
Sant Pere Sallavinera202024
Sant Pol de Mar3092024
Sant Quintí de Mediona1642024
Sant Quirze de Besora1022024
Sant Quirze del Vallès9382024
Sant Quirze Safaja502024
Sant Ramon342024
Sant Sadurní d'Anoia4382024
Sant Sadurní d'Osormort52024
Sant Salvador de Guardiola2082024
Sant Vicenç de Castellet5052024
Sant Vicenç de Montalt4422024
Sant Vicenç de Torelló1172024
Sant Vicenç dels Horts1.1102024
Santa Bàrbara2102024
Santa Cecília de Voltregà82024
Santa Coloma de Cervelló3162024
Santa Coloma de Farners6292024
Santa Coloma de Gramenet5.3752024
Santa Coloma de Queralt1182024
Santa Cristina d'Aro3182024
Santa Eugènia de Berga1322024
Santa Eulàlia de Riuprimer892024
Santa Eulàlia de Ronçana4022024
Santa Fe del Penedès142024
Santa Llogaia d'Àlguema212024
Santa Margarida de Montbui4512024
Santa Margarida i els Monjos3312024
Santa Maria d'Oló582024
Santa Maria de Besora52024
Santa Maria de Martorelles362024
Santa Maria de Merlès72024
Santa Maria de Miralles112024
Santa Maria de Palautordera5502024
Santa Oliva2452024
Santa Pau442024
Santa Perpètua de Mogoda1.1262024
Santa Susanna2972024
Santpedor3242024
Sarral952024
Sarrià de Ter2802024
Sarroca de Bellera62024
Sarroca de Lleida122024
Saus, Camallera i Llampaies382024
Savallà del Comtat22024
La Secuita1092024
la Selva de Mar152024
La Selva del Camp2332024
Senan32024
La Sénia1582024
Senterada172024
la Sentiu de Sió322024
Sentmenat4122024
Serinyà812024
Seròs512024
Serra de Daró172024
Setcases92024
la Seu d'Urgell5392024
Seva2092024
Sidamon202024
Sils4782024
Sitges1.5752024
Siurana122024
Sobremunt42024
el Soleràs72024
Solivella222024
Solsona3422024
Sora172024
Soriguera252024
Sort1342024
Soses642024
Subirats1652024
Sudanell342024
Sunyer112024
Súria2082024
Susqueda82024
Tagamanent332024
Talamanca112024
Talarn1842024
Talavera222024
la Tallada d'Empordà272024
Taradell2752024
Tarragona5.2292024
Tàrrega8332024
Tarrés62024
Tarroja de Segarra32024
Tavèrnoles182024
Tavertet52024
Teià3822024
Térmens432024
Terrades232024
Terrassa8.1632024
Tiana3582024
Tírvia62024
Tiurana42024
Tivenys332024
Tivissa582024
Tona3552024
Torà692024
Tordera1.0552024
Torelló5752024
els Torms12024
Tornabous272024
la Torre de Cabdella312024
la Torre de Claramunt2392024
La Torre de Fontaubella102024
La Torre de l'Espanyol242024
Torre-serona242024
Torrebesses142024
Torredembarra1.1262024
Torrefarrera2182024
Torrefeta i Florejacs242024
Torregrossa802024
Torrelameu342024
Torrelavit872024
Torrelles de Foix2492024
Torrelles de Llobregat2552024
Torrent142024
Torres de Segre852024
Torroella de Fluvià502024
Torroella de Montgrí4992024
Torroja del Priorat12024
Tortellà412024
Tortosa1.3622024
Toses192024
Tossa de Mar2342024
Tremp3212024
Ullà722024
Ullastrell862024
Ullastret52024
Ulldecona3522024
Ulldemolins172024
Ultramort132024
Urús122024
Vacarisses5242024
la Vajol162024
la Vall d'en Bas1402024
la Vall de Bianya522024
la Vall de Boí572024
Vall de Cardós282024
Vall-llobrega432024
Vallbona d'Anoia632024
Vallbona de les Monges162024
Vallcebre142024
Vallclara92024
Vallfogona de Balaguer852024
Vallfogona de Ripollès112024
Vallfogona de Riucorb72024
Vallgorguina2632024
Vallirana8932024
Vallmoll1382024
Vallromanes1492024
Valls1.0132024
les Valls d'Aguilar42024
les Valls de Valira632024
Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant3572024
la Vansa i Fórnols102024
Veciana32024
El Vendrell2.2362024
Ventalló792024
Verdú572024
Verges672024
Vespella de Gaià302024
Vic2.0822024
Vidrà42024
Vidreres5572024
Vielha e Mijaran2572024
Vila-rodona682024
Vila-sacra842024
Vila-sana462024
Vila-seca1.1732024
Vilabella312024
Vilabertran462024
Vilablareix3502024
Vilada102024
Viladamat322024
Viladasens142024
Viladecans2.6862024
Viladecavalls3492024
Vilademuls722024
Viladrau702024
Vilafant3102024
Vilafranca del Penedès1.7852024
Vilagrassa432024
Vilajuïga722024
Vilalba dels Arcs52024
Vilalba Sasserra682024
Vilaller182024
Vilallonga de Ter222024
Vilallonga del Camp1592024
Vilamacolum372024
Vilamalla692024
Vilamaniscle82024
Vilamòs172024
Vilanant222024
Vilanova d'Escornalbou482024
Vilanova de Bellpuig382024
Vilanova de l'Aguda22024
Vilanova de la Barca592024
Vilanova de Meià192024
Vilanova de Prades72024
Vilanova de Sau172024
Vilanova de Segrià1112024
Vilanova del Camí5542024
Vilanova del Vallès2872024
Vilanova i la Geltrú3.0902024
Vilaplana92024
Vilassar de Dalt4732024
Vilassar de Mar8382024
Vilaür62024
Vilaverd342024
La Vilella Alta42024
La Vilella Baixa102024
Vilobí d'Onyar1442024
Vilobí del Penedès622024
Vilopriu232024
el Vilosell112024
Vimbodí i Poblet492024
Vinaixa152024
Vinebre172024
Vinyols i els Arcs1992024
Viver i Serrateix132024
Xerta552024

947 de 947 municipis tenen valor oficial per a aquesta dada i període. «—» no equival a zero: vol dir que la font no el publica.

Idescat · Estimacions de població Dada de font

Sobre aquesta dada

Definició i unitat

Moviment demogràfic de les estimacions de població. Unitat: no indicada a la font. Aquesta sèrie té 14 dades (columnes); tria la que vulguis a les pestanyes del mapa.

Font, període i cobertura territorial

Idescat · Estimacions de població. Cobertura oficial: 947 municipis, 43 comarques, 4 províncies, 8 àmbits, Catalunya. Períodes: 2012–2024.

Indicadors relacionats