Vila-seca: dades i estadístiques

Consulta dades de turisme, habitatge, població i economia de Vila-seca. Cada indicador identifica la seva font. Accedeix a totes les temàtiques dins d’aquesta fitxa.

Compara aquest municipi →

Vila-seca

Codi431711
ComarcaTarragonès
Població (2025)23.917
Renda neta de la llar (2023)37.278 €
Taxa d’atur (16–64 anys) (ag. 2026)4,7 %

Taxa d’atur: atur registrat (SEPE) sobre la població de 16 a 64 anys (càlcul propi, no és la taxa oficial). Renda: renda neta mitjana anual per llar (INE).

Comarca Tarragonès
Vila-seca
Obre el mapa gran ↗ · © col·laboradors d’OpenStreetMap

Habitatge

Lloguer, esforç econòmic i habitatges turístics, amb la posició entre els municipis de la comarca.

Preu mitjà del lloguer626€/mes
2025 · Incasòl+12,9 %
Tarragonès13 de 19
Esforç de lloguer18,3% de la renda
2023 · Incasòl + INE · calculat−0,4 pp
Tarragonès11 de 20
Lloguer anual sobre renda neta mitjana per llar; a partir del 30 % es parla d'esforç elevat.
Habitatges turístics2,52% del parc
2026 · INE + Idescat · calculat−0,3 pp
Tarragonès7 de 22

Evolució del preu mitjà del lloguer

€/mes per contracte · Vila-seca · Incasòl

Evolució del preu mitjà del lloguer (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

El preu només es publica per municipi; no es mostra cap valor de comarca ni de Catalunya.

On és el municipi dins la comarca: lloguer

€/mes · municipis de Tarragonès · Incasòl · 2025

400500600700800900mediana comarcal · 632Salomó · 432 €/mesConstantí · 533 €/mesLa Canonja · 550 €/mesEl Morell · 594 €/mesLa Secuita · 600 €/mesVilallonga del Camp · 602 €/mesVila-seca · 626 €/mesLa Riera de Gaià · 628 €/mesLa Pobla de Montornès · 630 €/mesCreixell · 632 €/mesTorredembarra · 633 €/mesSalou · 657 €/mesLa Pobla de Mafumet · 675 €/mesTarragona · 683 €/mesRoda de Berà · 686 €/mesPerafort · 693 €/mesEl Catllar · 734 €/mesEls Pallaresos · 782 €/mesAltafulla · 818 €/mesVila-seca · 626 €/mesVila-seca · 626posició 13 de 19 (1 = més car)

On és el municipi dins la comarca: esforç de lloguer

% de la renda · municipis de Tarragonès · Incasòl + INE · 2023

1315182023mediana comarcal · 18,4La Secuita · 12,9 % de la rendaLa Nou de Gaià · 14,1 % de la rendaPerafort · 14,1 % de la rendaConstantí · 14,9 % de la rendaLa Pobla de Mafumet · 15,4 % de la rendaEls Pallaresos · 15,5 % de la rendaLa Canonja · 15,8 % de la rendaEl Morell · 16,9 % de la rendaVilallonga del Camp · 17,2 % de la rendaVila-seca · 18,3 % de la rendaAltafulla · 18,5 % de la rendaLa Pobla de Montornès · 18,9 % de la rendaEl Catllar · 19,4 % de la rendaTarragona · 19,7 % de la rendaSalou · 20,9 % de la rendaLa Riera de Gaià · 21,0 % de la rendaSalomó · 21,1 % de la rendaTorredembarra · 21,3 % de la rendaCreixell · 22,1 % de la rendaRoda de Berà · 22,1 % de la rendaVila-seca · 18,3 % de la rendaVila-seca · 18,3posició 11 de 20 (1 = esforç més alt)

Només municipis amb preu de lloguer i renda neta publicats el mateix any.

On és el municipi dins la comarca: habitatges turístics

% del parc · municipis de Tarragonès · INE + Idescat · 2026

02468mediana comarcal · 0,88La Canonja · 0,00 % del parcLa Nou de Gaià · 0,00 % del parcPerafort · 0,00 % del parcLa Pobla de Mafumet · 0,06 % del parcVilallonga del Camp · 0,08 % del parcConstantí · 0,09 % del parcEls Pallaresos · 0,10 % del parcEl Morell · 0,17 % del parcSalomó · 0,28 % del parcLa Secuita · 0,41 % del parcEl Catllar · 0,73 % del parcLa Pobla de Montornès · 1,02 % del parcTarragona · 1,11 % del parcRoda de Berà · 2,08 % del parcLa Riera de Gaià · 2,30 % del parcVila-seca · 2,52 % del parcAltafulla · 2,60 % del parcVespella de Gaià · 2,77 % del parcCreixell · 2,82 % del parcTorredembarra · 2,95 % del parcRenau · 3,80 % del parcSalou · 7,41 % del parcVila-seca · 2,52 % del parcVila-seca · 2,52posició 7 de 22 (1 = més pes turístic)

Habitatges turístics sobre el parc total del Cens 2021.

Mercat de treball

Atur registrat sobre la població en edat de treballar, pol d'ocupació i qualitat de l'ocupació.

Taxa d'atur registrat4,7% (16–64 anys)
agost 2026 · SEPE + Idescat · calculat+0,2 pp
Tarragonès18 de 22
Atur registrat dividit per la població de 16 a 64 anys.
Llocs de treball per ocupat resident1,07ràtio
juny 2026 · Idescat · calculat+10,9 %
Tarragonès4 de 22
Pol d'ocupació: hi ha més llocs de treball que ocupats residents.

Evolució de la taxa d'atur registrat

% de la població de 16 a 64 anys · Vila-seca · SEPE + Idescat

Evolució de la taxa d'atur registrat (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és el municipi dins la comarca: atur registrat

% (16–64 anys) · municipis de Tarragonès · SEPE + Idescat · agost 2026

246810mediana comarcal · 6,2Salou · 3,9 % (16–64 anys)La Riera de Gaià · 4,4 % (16–64 anys)Els Pallaresos · 4,6 % (16–64 anys)Altafulla · 4,6 % (16–64 anys)Vila-seca · 4,7 % (16–64 anys)El Catllar · 4,8 % (16–64 anys)Salomó · 5,1 % (16–64 anys)Perafort · 5,4 % (16–64 anys)La Secuita · 5,8 % (16–64 anys)La Pobla de Mafumet · 6,0 % (16–64 anys)El Morell · 6,1 % (16–64 anys)La Canonja · 6,4 % (16–64 anys)Roda de Berà · 6,4 % (16–64 anys)La Nou de Gaià · 6,5 % (16–64 anys)Vilallonga del Camp · 6,6 % (16–64 anys)Tarragona · 6,7 % (16–64 anys)Creixell · 7,0 % (16–64 anys)Torredembarra · 7,0 % (16–64 anys)Renau · 7,3 % (16–64 anys)Vespella de Gaià · 7,3 % (16–64 anys)La Pobla de Montornès · 8,2 % (16–64 anys)Constantí · 9,1 % (16–64 anys)Vila-seca · 4,7 % (16–64 anys)Vila-seca · 4,7posició 18 de 22 (1 = atur més alt)

Renda i condicions de vida

Renda de les llars, desigualtat i risc de pobresa relativa (INE · Atles de distribució de la renda).

Renda neta mitjana per llar37.278€/any
2023 · INE · ADRH+6,1 %
Tarragonès15 de 22
Índex de Gini27,8punts (0–100)
2023 · INE · ADRH−0,4 %
Tarragonès12 de 22
Població sota el 60 % de la mediana18,5% de la població
2023 · INE · ADRH+0,8 pp
Tarragonès10 de 21
Renda familiar disponible bruta per habitant78,1índex
2023 · Idescat−3,8 %
Tarragonès15 de 18

Evolució de la renda neta mitjana per llar

€/any · Vila-seca · INE · ADRH

Evolució de la renda neta mitjana per llar (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Comparació només amb dades de la mateixa font (ADRH); no es barreja amb l'ECV.

On és el municipi dins la comarca: renda per llar

€/any · municipis de Tarragonès · INE · ADRH · 2023

30.00040.00050.00060.000mediana comarcal · 39.662Constantí · 33.557 €/anySalomó · 33.796 €/anyCreixell · 34.264 €/anyRoda de Berà · 34.646 €/anyLa Pobla de Montornès · 34.997 €/anyTorredembarra · 35.099 €/anySalou · 35.852 €/anyVila-seca · 37.278 €/anyVespella de Gaià · 37.675 €/anyLa Canonja · 39.082 €/anyVilallonga del Camp · 39.412 €/anyTarragona · 39.912 €/anyLa Nou de Gaià · 39.974 €/anyEl Morell · 40.659 €/anyLa Riera de Gaià · 41.382 €/anyLa Pobla de Mafumet · 42.387 €/anyLa Secuita · 43.945 €/anyPerafort · 45.967 €/anyAltafulla · 47.792 €/anyEl Catllar · 48.845 €/anyEls Pallaresos · 53.149 €/anyRenau · 57.311 €/anyVila-seca · 37.278 €/anyVila-seca · 37.278posició 15 de 22 (1 = renda més alta)

On és el municipi dins la comarca: Gini

punts · municipis de Tarragonès · INE · ADRH · 2023

232528303335mediana comarcal · 28,0Els Pallaresos · 24,7 puntsLa Pobla de Mafumet · 24,7 puntsLa Canonja · 24,9 puntsVilallonga del Camp · 25,6 puntsLa Riera de Gaià · 25,8 puntsPerafort · 26,1 puntsLa Pobla de Montornès · 26,2 puntsEl Morell · 27,1 puntsLa Secuita · 27,6 puntsRenau · 27,6 puntsVila-seca · 27,8 puntsEl Catllar · 28,2 puntsCreixell · 29,8 puntsRoda de Berà · 30,7 puntsSalomó · 30,7 puntsVespella de Gaià · 31,0 puntsAltafulla · 31,3 puntsConstantí · 31,3 puntsTorredembarra · 31,8 puntsTarragona · 32,9 puntsLa Nou de Gaià · 33,3 puntsSalou · 33,3 puntsVila-seca · 27,8 puntsVila-seca · 27,8posició 12 de 22 (1 = més desigualtat)

On és el municipi dins la comarca: sota el 60 % de la mediana

% de la població · municipis de Tarragonès · INE · ADRH · 2023

010203040mediana comarcal · 18,0Els Pallaresos · 7,1 % de la poblacióEl Catllar · 10,2 % de la poblacióLa Pobla de Mafumet · 10,7 % de la poblacióPerafort · 11,2 % de la poblacióLa Riera de Gaià · 13,0 % de la poblacióLa Secuita · 13,4 % de la poblacióAltafulla · 13,5 % de la poblacióEl Morell · 13,8 % de la poblacióLa Canonja · 14,1 % de la poblacióVilallonga del Camp · 14,9 % de la poblacióLa Pobla de Montornès · 18,0 % de la poblacióVila-seca · 18,5 % de la poblacióRoda de Berà · 21,1 % de la poblacióTarragona · 21,6 % de la poblacióVespella de Gaià · 21,6 % de la poblacióCreixell · 22,3 % de la poblacióLa Nou de Gaià · 22,8 % de la poblacióTorredembarra · 24,1 % de la poblacióSalou · 25,2 % de la poblacióSalomó · 28,5 % de la poblacióConstantí · 30,5 % de la poblacióVila-seca · 18,5 % de la poblacióVila-seca · 18,5posició 10 de 21 (1 = més població sota el llindar)

Població i demografia

Envelliment, població estrangera i components del creixement.

Població de 65 anys o més16,1% de la població
2025 · Idescat · Cens+0,7 pp
Tarragonès13 de 22
Població estrangera16,9% de la població
2025 · Idescat · Cens−0,2 pp
Tarragonès6 de 22
Presentació neutra: només el pes sobre el total.

On és el municipi dins la comarca: població de 65 anys o més

% de la població · municipis de Tarragonès · Idescat · 2025

51015202530mediana comarcal · 16,2Renau · 9,1 % de la poblacióLa Pobla de Mafumet · 9,7 % de la poblacióPerafort · 12,3 % de la poblacióEls Pallaresos · 12,8 % de la poblacióVilallonga del Camp · 14,7 % de la poblacióEl Morell · 14,7 % de la poblacióConstantí · 15,1 % de la poblacióSalou · 15,1 % de la poblacióLa Riera de Gaià · 15,9 % de la poblacióVila-seca · 16,1 % de la poblacióLa Nou de Gaià · 16,1 % de la poblacióEl Catllar · 16,2 % de la poblacióLa Secuita · 16,9 % de la poblacióLa Canonja · 17,4 % de la poblacióLa Pobla de Montornès · 19,2 % de la poblacióTarragona · 19,6 % de la poblacióSalomó · 20,4 % de la poblacióAltafulla · 20,7 % de la poblacióTorredembarra · 21,9 % de la poblacióRoda de Berà · 22,3 % de la poblacióCreixell · 25,1 % de la poblacióVespella de Gaià · 25,1 % de la poblacióVila-seca · 16,1 % de la poblacióVila-seca · 16,1posició 13 de 22 (1 = més envellit)

Components del creixement de la població

Persones per 1.000 habitants · Vila-seca · Idescat

Creixement naturalCreixement natural · 0,0 per 1.000 hab.0,0Saldo migratori internSaldo migratori intern · +1,5 per 1.000 hab.+1,5Creixement totalCreixement total · +4,0 per 1.000 hab.+4,0

Positiu a la dreta (taronja); negatiu a l'esquerra.

Evolució de la població

Vila-seca · habitants · Idescat

Evolució de la població (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Evolució de l’atur

Persones en atur registrat · Vila-seca · anual (Idescat) i mensual (SEPE)

Atur registrat (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Distribució de l’ocupació

Afiliacions a la Seguretat Social per sector d’activitat (% sobre el total) · Vila-seca vs Catalunya

Distribució de l’ocupació per sector (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Quota = afiliacions del sector / total d’afiliacions, amb recomptes oficials del mateix període (2026M09).

Renda mitjana de les llars

Renda neta anual (€) · Vila-seca vs Catalunya

Renda neta mitjana anual (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Municipi: Atles de distribució de la renda de les llars (INE, dades administratives, 2023). Catalunya: Enquesta de condicions de vida (INE, enquesta, 2025). Són fonts i anys diferents: no estrictament comparables.

Evolució del PIB

PIB a preus corrents (milions d’€) · Vila-seca · Idescat

Producte interior brut (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Índex socioeconòmic territorial

Posició de Vila-seca a Catalunya i a la comarca Tarragonès

95,8índex · Catalunya = 100 · 2024

−4,2 punts respecte a la mitjana de Catalunya

Posició a Catalunya
687 de 947 municipis
Posició a la comarca · Tarragonès
15 de 22 municipis

Índex socioeconòmic territorial de l’Idescat. La posició 1 correspon a l’índex més alt.

Tots els indicadors

Vila-seca comparat amb la comarca i Catalunya · «No disponible» vol dir que la font no publica el valor oficial

IndicadorCategoriaVila-secaComarca · TarragonèsCatalunyaTendènciaAny
Creixement natural
persones
Població i demografia415,210,62024
Fecunditat
persones
Població i demografia6,56,66,72025
Nascuts vius
persones
Població i demografia1561.85254.2492025
Mobilitat per estudis no universitaris (residents i llocs d'estudi)
alumnes
Educació3.48043.5301.223.585Residents que estudien al municipi
Mobilitat per estudis universitaris (residents i llocs d'estudi)
alumnes
Educació102.730173.870Residents que estudien al municipi
Població de 15 anys o més segons nivell de formació assolit
persones
Educació20.097234.4206.914.6972024
Distribució de les dones per grups d'edat
% sobre el total de dones
Població i demografia4,5——2022
Distribució dels homes per grups d'edat
% sobre el total d'homes
Població i demografia4,8——2022
Edat mitjana de la població
anys
Població i demografia40——2022
Població major de 16 anys
persones
Població i demografia18.439,4——2022
Índex d'envelliment
índex (%)
Població i demografia84,5——2022
Índex de dependència global
índex (%)
Població i demografia48,3——2022
Índex de dependència juvenil
índex (%)
Població i demografia26,2——2022
Índex de dependència senil
índex (%)
Població i demografia22,1——2022
Índex de sobreenvelliment
índex (%)
Població i demografia12,6——2022
Evolució de les emigracions totals
persones
Població i demografia——7,4—2024
Evolució de les immigracions totals
persones
Població i demografia——60.022—2024
Evolució del saldo migratoriPoblació i demografia—————
Migracions externes. Emigracions
persones
Població i demografia——662.294—Total
Migracions externes. Emigracions per continent de destinació
persones
Població i demografia——45.983—Àsia i Oceania
Migracions externes. Immigracions
persones
Població i demografia——1.288.562—Total
Migracions externes. Immigracions per continent de procedència
persones
Població i demografia——95.468—Àsia i Oceania
Migracions internes
persones
Població i demografia——7,4—2024
Naixements, defuncions i matrimonis. Recomptes
persones
Població i demografia1511.87253.8022024
Distribució de la població per sexe
persones
Població i demografia23.917279.9288.146.2652025
Distribució de la població per sexe i edat quinquennal
persones
Població i demografia22.681263.4287.792.6112022
Evolució de la població
persones
Població i demografia23.917279.9288.146.2652025
Evolució de la població estrangera
persones
Població i demografia3.35047.2361.271.8102022
Impost de béns immobles de naturalesa urbana (IBI)
euros
Finances públiques1.996——2025
Producte interior brut
milions d'euros
Economia i treball909,210.673,6316.728,32023
Valor afegit brut
milions d'euros
Economia i treball834,49.796,6272.114,42023
Renda neta mitjana i mediana de les llars
euros
Renda i condicions de vida14.023——2023
Índex socioeconòmic territorial (IST)
índex (Catalunya=100)
Renda i condicions de vida95,895,81002024
Afiliats a la Seguretat Social per sexe i edat
persones
Mercat de treball——3.811.275—Total
Atur registrat
persones
Mercat de treball82011.548323.2772026
Atur registrat per sector econòmic
persones
Mercat de treball833,711.487,8325.084,82025
Atur registrat per sexe i edat
persones
Mercat de treball833,711.488,1325.084,32025
Evolució de l'atur registrat i taxa d'atur
persones / %
Mercat de treball82011.548323.2772026
Evolució de l'atur registrat per grups d'edat i taxa
persones / %
Mercat de treball42,3609,714.332,12025
Evolució de l'atur registrat per sexe i taxa
persones / %
Mercat de treball833,711.488,1325.084,32025
Expedients de regulació temporal d'ocupació (ERTO)Mercat de treball—————
Habitatges segons tipus d'ús (Cens de població i habitatges 2021)
vivendes
Habitatge8.724———2021
Habitatges turístiques, places i places per habitatgeTurisme—————
Preu mitjà del lloguer d'habitatges (fiances de l'Incasòl)
€/mes · contractes
Habitatge626,5——2025
Allotjaments turístics inscrits al Registre de Turisme de CatalunyaTurisme—————
Indicadors d'urbanització (DEGURBA)
persones / km² / %
Medi ambient i territori24.158279.3328.124.1262025
Pensions contributives a la seguretat social
persones
Protecció social——1.790.548—2025
Pensions i pensionistes de la seguretat social
persones / ràtio
Protecció social3.69852.9641.790.5482025
Pensions no contributives a la seguretat social
persones
Protecció social2092.74169.6542025
Persones amb reconeixement legal de la discapacitat
persones
Protecció social4.45428.030757.4902025
Impost sobre la renda de les persones físiques
euros
Renda i condicions de vida22.71426.00327.8132023
Cèdules d'habitabilitat atorgades
cèdules
Habitatge282——2026
Habitatges buits gravats amb l'impost (IHB)
habitatges
Habitatge39——2025
Habitatges iniciats i acabats
habitatges
Habitatge6——2025
Habitatges de protecció oficial iniciats i acabats
habitatges
Habitatge1——2025
Renda Garantida de Ciutadania
persones · €/mes
Protecció social67——2026M08
Consum d'electricitat per sectors
kWh
Medi ambient i territori647.265.823——2024
Consum de gas natural per sectors
kWh
Medi ambient i territori542.703.001——2024
Instal·lacions d'autoconsum elèctric
instal·lacions · kW
Medi ambient i territori30——2025
Matriculacions de vehicles electrificats i híbrids
vehicles
Medi ambient i territori202——2026
Residus municipals i recollida selectiva
kg/hab
Medi ambient i territori1,9——2024
Preu de l'aigua
€/m³
Medi ambient i territori1,7——2025
Alumnes matriculats i unitats dels centres
alumnes
Educació3.817——2025
Eleccions municipals: participació
%
Política i participació53,8——2023
Indicadors de l'Observatori del Territori
varis
Medi ambient i territori26,5——2024
Taxa d'atur registrat (sobre població de 16 a 64 anys)
%
Mercat de treball4,7——2026M08
Esforç de lloguer (lloguer anual sobre renda neta per llar)
% de la renda
Habitatge18,3——2023
Habitatges d'ús turístic (% sobre el parc d'habitatges)
%
Habitatge2,52,61,32026
Llocs de treball per ocupat resident
ràtio
Mercat de treball1,1——2026M06
Indicadors d'edat i sexePoblació i demografia1001001002025
Indicadors de nacionalitat i lloc de naixementPoblació i demografia83,179,881,32025
Població estrangera per país de nacionalitatPoblació i demografia4.07756.3461.522.8192025
Moviment demogràfic (naixements, defuncions i migracions)Població i demografia974.210111.8952024
Projeccions de població per escenariPoblació i demografia21.694256.1727.517.8382041
Coneixement del catalàPoblació i demografia——100—2021
Afiliacions a la Seguretat Social per tipus de contracteMercat de treball—112.2853.410.180—2026M09
Afiliats a la Seguretat Social segons residènciaMercat de treball11.165122.7103.811.2752026M09
Afiliacions al règim general per lloc de treballMercat de treball11.720138.4853.296.6902026M09
Treballadors autònoms (RETA)Mercat de treball1.39516.625586.6652026M09
Empreses per grandàriaMercat de treball11.720138.4853.296.6902026M09
Ingressos salarials bruts per sexe i edatMercat de treball——31.746—2024
Renda familiar disponible bruta per habitantRenda i condicions de vida385.7894.881.540165.424.0762023
Règim de tinença dels habitatgesHabitatge50,160,976,4—2021
Intensitat d'ús dels habitatges segons el consum elèctricHabitatge17,9—10,7—2021
Nivell de formació assolitEducació20.097234.4206.914.6972024
Índex de preus de l'habitatge en lloguerHabitatge119——2024
Saldos migratoris per municipiPoblació i demografia72——2024
Esperança de vida en néixerPoblació i demografia—————

Metodologia i fonts

Població i demografia

Fonts: Idescat · Cens · Idescat · Estimacions de població · Idescat · Font de base per confirmar · INE · Estadística de variacions residencials · INE · Indicadors demogràfics · Idescat · Projeccions · Idescat · ECEPH. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Habitatge

Fonts: Generalitat de Catalunya · Incasòl · Incasòl + INE · calculat · INE + Idescat · calculat · INE · Generalitat de Catalunya · Agència de l'Habitatge · Generalitat de Catalunya · Agència Tributària · Generalitat de Catalunya · Departament de Territori · Idescat · Cens. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Turisme

Fonts: INE. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Economia i treball

Fonts: Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Renda i condicions de vida

Fonts: Idescat · RFDB territorial · INE · Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Protecció social

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Departament de Drets Socials. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Educació

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Departament d'Educació · Idescat · Cens. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Medi ambient i territori

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Dades obertes · Generalitat de Catalunya · Agència de Residus de Catalunya · Generalitat de Catalunya · Agència Catalana de l'Aigua · Generalitat de Catalunya · Observatori del Territori. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Finances públiques

Fonts: Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Política i participació

Fonts: Generalitat de Catalunya · Departament d'Interior. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Mercat de treball

Fonts: SEPE + Idescat · calculat · Idescat · calculat · Idescat · Afiliacions · Idescat · Font de base per confirmar · Dades obertes · Idescat · Salaris. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.