Sant Jordi Desvalls: dades i estadístiques

Consulta dades de turisme, habitatge, població i economia de Sant Jordi Desvalls. Cada indicador identifica la seva font. Accedeix a totes les temàtiques dins d’aquesta fitxa.

Compara aquest municipi →

Sant Jordi Desvalls

Codi171668
ComarcaGironès
Població (2025)880
Renda neta de la llar (2023)44.896 €
Taxa d’atur (16–64 anys) (ag. 2026)5 %

Taxa d’atur: atur registrat (SEPE) sobre la població de 16 a 64 anys (càlcul propi, no és la taxa oficial). Renda: renda neta mitjana anual per llar (INE).

Comarca Gironès
Sant Jordi Desvalls
Obre el mapa gran ↗ · © col·laboradors d’OpenStreetMap

Habitatge

Lloguer, esforç econòmic i habitatges turístics, amb la posició entre els municipis de la comarca.

Preu mitjà del lloguer834€/mes
2025 · Incasòl+7,3 %
Gironès8 de 17
Esforç de lloguer20,6% de la renda
2023 · Incasòl + INE · calculat+5,4 pp
Gironès2 de 19
Lloguer anual sobre renda neta mitjana per llar; a partir del 30 % es parla d'esforç elevat.
Habitatges turístics6,25% del parc
2026 · INE + Idescat · calculat+1,0 pp
Gironès2 de 27

Evolució del preu mitjà del lloguer

€/mes per contracte · Sant Jordi Desvalls · Incasòl

Evolució del preu mitjà del lloguer (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

El preu només es publica per municipi; no es mostra cap valor de comarca ni de Catalunya.

On és el municipi dins la comarca: lloguer

€/mes · municipis de Gironès · Incasòl · 2025

5007501.0001.2501.500mediana comarcal · 816Salt · 532 €/mesFlaçà · 599 €/mesLlagostera · 640 €/mesCassà de la Selva · 656 €/mesCelrà · 699 €/mesSarrià de Ter · 728 €/mesBordils · 749 €/mesSant Julià de Ramis · 788 €/mesGirona · 816 €/mesSant Jordi Desvalls · 834 €/mesBescanó · 842 €/mesCervià de Ter · 900 €/mesQuart · 940 €/mesSant Gregori · 945 €/mesSant Joan de Mollet · 1.178 €/mesVilablareix · 1.328 €/mesFornells de la Selva · 1.370 €/mesSant Jordi Desvalls · 834 €/mesSant Jordi Desvalls · 834posició 8 de 17 (1 = més car)

On és el municipi dins la comarca: esforç de lloguer

% de la renda · municipis de Gironès · Incasòl + INE · 2023

1520253035mediana comarcal · 18,3Sant Gregori · 15,2 % de la rendaCanet d'Adri · 15,8 % de la rendaCervià de Ter · 16,3 % de la rendaCelrà · 17,2 % de la rendaFornells de la Selva · 17,2 % de la rendaCassà de la Selva · 17,2 % de la rendaBescanó · 17,4 % de la rendaBordils · 17,7 % de la rendaQuart · 17,8 % de la rendaLlagostera · 18,3 % de la rendaSalt · 18,5 % de la rendaSarrià de Ter · 20,3 % de la rendaSant Joan de Mollet · 20,3 % de la rendaGirona · 20,5 % de la rendaVilablareix · 20,6 % de la rendaSant Julià de Ramis · 20,6 % de la rendaFlaçà · 20,6 % de la rendaSant Jordi Desvalls · 20,6 % de la rendaMadremanya · 34,8 % de la rendaSant Jordi Desvalls · 20,6 % de la rendaSant Jordi Desvalls · 20,6posició 2 de 19 (1 = esforç més alt)

Només municipis amb preu de lloguer i renda neta publicats el mateix any.

On és el municipi dins la comarca: habitatges turístics

% del parc · municipis de Gironès · INE + Idescat · 2026

051015mediana comarcal · 0,79Sarrià de Ter · 0,00 % del parcViladasens · 0,00 % del parcVilablareix · 0,08 % del parcSalt · 0,09 % del parcCervià de Ter · 0,23 % del parcCassà de la Selva · 0,23 % del parcFlaçà · 0,38 % del parcBescanó · 0,42 % del parcSant Joan de Mollet · 0,43 % del parcCelrà · 0,56 % del parcFornells de la Selva · 0,61 % del parcBordils · 0,67 % del parcQuart · 0,73 % del parcSant Julià de Ramis · 0,79 % del parcLlagostera · 0,83 % del parcSant Gregori · 0,86 % del parcAiguaviva · 1,01 % del parcCampllong · 1,02 % del parcGirona · 1,04 % del parcSant Martí de Llémena · 1,57 % del parcLlambilles · 2,09 % del parcCanet d'Adri · 2,16 % del parcSant Martí Vell · 2,52 % del parcSant Andreu Salou · 2,53 % del parcJuià · 3,25 % del parcSant Jordi Desvalls · 6,25 % del parcMadremanya · 10,65 % del parcSant Jordi Desvalls · 6,25 % del parcSant Jordi Desvalls · 6,25posició 2 de 27 (1 = més pes turístic)

Habitatges turístics sobre el parc total del Cens 2021.

Mercat de treball

Atur registrat sobre la població en edat de treballar, pol d'ocupació i qualitat de l'ocupació.

Taxa d'atur registrat5,0% (16–64 anys)
agost 2026 · SEPE + Idescat · calculat+0,7 pp
Gironès5 de 25
Atur registrat dividit per la població de 16 a 64 anys.
Llocs de treball per ocupat resident0,22ràtio
juny 2026 · Idescat · calculat+8,4 %
Gironès25 de 27
Municipi més residencial: hi ha menys llocs de treball que ocupats residents.

Evolució de la taxa d'atur registrat

% de la població de 16 a 64 anys · Sant Jordi Desvalls · SEPE + Idescat

Evolució de la taxa d'atur registrat (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és el municipi dins la comarca: atur registrat

% (16–64 anys) · municipis de Gironès · SEPE + Idescat · agost 2026

02468mediana comarcal · 4,1Sant Joan de Mollet · 1,8 % (16–64 anys)Llambilles · 2,4 % (16–64 anys)Campllong · 2,5 % (16–64 anys)Fornells de la Selva · 2,8 % (16–64 anys)Sant Martí de Llémena · 2,9 % (16–64 anys)Vilablareix · 2,9 % (16–64 anys)Aiguaviva · 2,9 % (16–64 anys)Sant Gregori · 3,0 % (16–64 anys)Madremanya · 3,4 % (16–64 anys)Cervià de Ter · 3,6 % (16–64 anys)Sant Martí Vell · 3,7 % (16–64 anys)Bescanó · 3,8 % (16–64 anys)Quart · 4,1 % (16–64 anys)Sant Julià de Ramis · 4,1 % (16–64 anys)Flaçà · 4,2 % (16–64 anys)Sarrià de Ter · 4,3 % (16–64 anys)Celrà · 4,3 % (16–64 anys)Juià · 4,5 % (16–64 anys)Canet d'Adri · 4,5 % (16–64 anys)Cassà de la Selva · 4,8 % (16–64 anys)Sant Jordi Desvalls · 5,0 % (16–64 anys)Girona · 5,9 % (16–64 anys)Bordils · 6,0 % (16–64 anys)Llagostera · 6,3 % (16–64 anys)Salt · 7,7 % (16–64 anys)Sant Jordi Desvalls · 5,0 % (16–64 anys)Sant Jordi Desvalls · 5,0posició 5 de 25 (1 = atur més alt)

Renda i condicions de vida

Renda de les llars, desigualtat i risc de pobresa relativa (INE · Atles de distribució de la renda).

Renda neta mitjana per llar44.896€/any
2023 · INE · ADRH+4,6 %
Gironès21 de 27
Índex de Gini27,9punts (0–100)
2023 · INE · ADRH−5,7 %
Gironès10 de 27
Població sota el 60 % de la mediana13,3% de la població
2023 · INE · ADRH−0,1 pp
Gironès6 de 22

Evolució de la renda neta mitjana per llar

€/any · Sant Jordi Desvalls · INE · ADRH

Evolució de la renda neta mitjana per llar (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Comparació només amb dades de la mateixa font (ADRH); no es barreja amb l'ECV.

On és el municipi dins la comarca: renda per llar

€/any · municipis de Gironès · INE · ADRH · 2023

30.00040.00050.00060.00070.000mediana comarcal · 48.645Salt · 35.569 €/anyLlagostera · 37.158 €/anyFlaçà · 39.973 €/anyCassà de la Selva · 42.463 €/anySarrià de Ter · 42.704 €/anyGirona · 44.772 €/anySant Jordi Desvalls · 44.896 €/anySant Martí de Llémena · 45.160 €/anySant Martí Vell · 46.911 €/anyBordils · 47.331 €/anyViladasens · 47.753 €/anyCelrà · 47.788 €/anyBescanó · 48.030 €/anySant Joan de Mollet · 48.645 €/anyCervià de Ter · 49.951 €/anyJuià · 51.290 €/anyMadremanya · 52.818 €/anyQuart · 53.175 €/anySant Julià de Ramis · 53.265 €/anyCanet d'Adri · 55.885 €/anyVilablareix · 57.274 €/anySant Gregori · 63.025 €/anyLlambilles · 64.599 €/anyCampllong · 64.990 €/anySant Andreu Salou · 66.141 €/anyFornells de la Selva · 67.514 €/anyAiguaviva · 68.151 €/anySant Jordi Desvalls · 44.896 €/anySant Jordi Desvalls · 44.896posició 21 de 27 (1 = renda més alta)

On és el municipi dins la comarca: Gini

punts · municipis de Gironès · INE · ADRH · 2023

20253035mediana comarcal · 27,1Sant Andreu Salou · 20,2 puntsSarrià de Ter · 22,9 puntsVilablareix · 23,3 puntsBescanó · 23,6 puntsJuià · 24,2 puntsQuart · 25,3 puntsSant Martí de Llémena · 25,3 puntsCelrà · 25,6 puntsViladasens · 25,8 puntsFlaçà · 26,1 puntsCampllong · 26,6 puntsSant Julià de Ramis · 26,6 puntsCassà de la Selva · 26,8 puntsLlambilles · 27,1 puntsAiguaviva · 27,3 puntsSant Gregori · 27,3 puntsCervià de Ter · 27,8 puntsSant Jordi Desvalls · 27,9 puntsBordils · 28,2 puntsSant Joan de Mollet · 28,2 puntsLlagostera · 28,3 puntsFornells de la Selva · 28,6 puntsCanet d'Adri · 29,2 puntsSalt · 29,7 puntsMadremanya · 32,1 puntsGirona · 32,9 puntsSant Martí Vell · 34,2 puntsSant Jordi Desvalls · 27,9 puntsSant Jordi Desvalls · 27,9posició 10 de 27 (1 = més desigualtat)

On és el municipi dins la comarca: sota el 60 % de la mediana

% de la població · municipis de Gironès · INE · ADRH · 2023

010203040mediana comarcal · 8,9Campllong · 3,1 % de la poblacióVilablareix · 3,8 % de la poblacióFornells de la Selva · 5,4 % de la poblacióSant Gregori · 5,5 % de la poblacióLlambilles · 6,0 % de la poblacióAiguaviva · 6,6 % de la poblacióCanet d'Adri · 6,6 % de la poblacióQuart · 7,5 % de la poblacióBescanó · 7,7 % de la poblacióSant Julià de Ramis · 7,9 % de la poblacióSarrià de Ter · 8,7 % de la poblacióSant Martí de Llémena · 9,1 % de la poblacióCervià de Ter · 10,3 % de la poblacióCelrà · 11,0 % de la poblacióBordils · 11,4 % de la poblacióSant Joan de Mollet · 11,6 % de la poblacióSant Jordi Desvalls · 13,3 % de la poblacióCassà de la Selva · 13,6 % de la poblacióFlaçà · 14,3 % de la poblacióGirona · 18,1 % de la poblacióLlagostera · 19,7 % de la poblacióSalt · 31,9 % de la poblacióSant Jordi Desvalls · 13,3 % de la poblacióSant Jordi Desvalls · 13,3posició 6 de 22 (1 = més població sota el llindar)

Població i demografia

Envelliment, població estrangera i components del creixement.

Població de 65 anys o més19,3% de la població
2025 · Idescat · Cens+0,6 pp
Gironès9 de 27
Població estrangera14,4% de la població
2025 · Idescat · Cens+1,4 pp
Gironès8 de 27
Presentació neutra: només el pes sobre el total.

On és el municipi dins la comarca: població de 65 anys o més

% de la població · municipis de Gironès · Idescat · 2025

1315182023mediana comarcal · 17,7Celrà · 12,8 % de la poblacióSalt · 13,0 % de la poblacióCampllong · 13,9 % de la poblacióSant Martí de Llémena · 15,0 % de la poblacióQuart · 15,1 % de la poblacióSant Martí Vell · 15,6 % de la poblacióSant Julià de Ramis · 15,8 % de la poblacióVilablareix · 15,8 % de la poblacióFornells de la Selva · 16,7 % de la poblacióAiguaviva · 17,0 % de la poblacióGirona · 17,2 % de la poblacióBescanó · 17,6 % de la poblacióCassà de la Selva · 17,6 % de la poblacióLlagostera · 17,7 % de la poblacióSarrià de Ter · 17,7 % de la poblacióJuià · 17,8 % de la poblacióSant Gregori · 18,3 % de la poblacióLlambilles · 18,9 % de la poblacióSant Jordi Desvalls · 19,3 % de la poblacióFlaçà · 19,3 % de la poblacióSant Joan de Mollet · 19,6 % de la poblacióCervià de Ter · 19,8 % de la poblacióBordils · 20,0 % de la poblacióViladasens · 20,0 % de la poblacióSant Andreu Salou · 20,3 % de la poblacióMadremanya · 21,3 % de la poblacióCanet d'Adri · 22,1 % de la poblacióSant Jordi Desvalls · 19,3 % de la poblacióSant Jordi Desvalls · 19,3posició 9 de 27 (1 = més envellit)

Components del creixement de la població

Persones per 1.000 habitants · Sant Jordi Desvalls · Idescat

Creixement naturalCreixement natural · -5,8 per 1.000 hab.-5,8Saldo migratori internSaldo migratori intern · +13,8 per 1.000 hab.+13,8Creixement totalCreixement total · +16,1 per 1.000 hab.+16,1

Positiu a la dreta (taronja); negatiu a l'esquerra.

Evolució de la població

Sant Jordi Desvalls · habitants · Idescat

Evolució de la població (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Evolució de l’atur

Persones en atur registrat · Sant Jordi Desvalls · anual (Idescat) i mensual (SEPE)

Atur registrat (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Distribució de l’ocupació

Afiliacions a la Seguretat Social per sector d’activitat (% sobre el total) · Sant Jordi Desvalls vs Catalunya

Distribució de l’ocupació per sector (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Quota = afiliacions del sector / total d’afiliacions, amb recomptes oficials del mateix període (2026M09).

Renda mitjana de les llars

Renda neta anual (€) · Sant Jordi Desvalls vs Catalunya

Renda neta mitjana anual (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Municipi: Atles de distribució de la renda de les llars (INE, dades administratives, 2023). Catalunya: Enquesta de condicions de vida (INE, enquesta, 2025). Són fonts i anys diferents: no estrictament comparables.

Evolució del PIB

PIB a preus corrents (milions d’€) · Sant Jordi Desvalls · Idescat

—

Aquest territori no té dada oficial publicada per a aquest gràfic.

Índex socioeconòmic territorial

Posició de Sant Jordi Desvalls a Catalunya i a la comarca Gironès

101,1índex · Catalunya = 100 · 2024

+1,1 punts respecte a la mitjana de Catalunya

Posició a Catalunya
538 de 947 municipis
Posició a la comarca · Gironès
20 de 27 municipis

Índex socioeconòmic territorial de l’Idescat. La posició 1 correspon a l’índex més alt.

Tots els indicadors

Sant Jordi Desvalls comparat amb la comarca i Catalunya · «No disponible» vol dir que la font no publica el valor oficial

IndicadorCategoriaSant Jordi DesvallsComarca · GironèsCatalunyaTendènciaAny
Creixement natural
persones
Població i demografia15,916,410,62024
Fecunditat
persones
Població i demografia6,87,96,72025
Nascuts vius
persones
Població i demografia61.64554.2492025
Mobilitat per estudis no universitaris (residents i llocs d'estudi)
alumnes
Educació7034.5951.223.585Residents que estudien al municipi
Mobilitat per estudis universitaris (residents i llocs d'estudi)
alumnes
Educació03.005173.870Residents que estudien al municipi
Població de 15 anys o més segons nivell de formació assolit
persones
Educació—172.4256.914.697—2024
Distribució de les dones per grups d'edat
% sobre el total de dones
Població i demografia4,7——2022
Distribució dels homes per grups d'edat
% sobre el total d'homes
Població i demografia6,2——2022
Edat mitjana de la població
anys
Població i demografia41,9——2022
Població major de 16 anys
persones
Població i demografia681,2——2022
Índex d'envelliment
índex (%)
Població i demografia114,3——2022
Índex de dependència global
índex (%)
Població i demografia56,6——2022
Índex de dependència juvenil
índex (%)
Població i demografia26,4——2022
Índex de dependència senil
índex (%)
Població i demografia30,2——2022
Índex de sobreenvelliment
índex (%)
Població i demografia17,5——2022
Evolució de les emigracions totals
persones
Població i demografia——7,4—2024
Evolució de les immigracions totals
persones
Població i demografia——60.022—2024
Evolució del saldo migratoriPoblació i demografia—————
Migracions externes. Emigracions
persones
Població i demografia——662.294—Total
Migracions externes. Emigracions per continent de destinació
persones
Població i demografia——45.983—Àsia i Oceania
Migracions externes. Immigracions
persones
Població i demografia——1.288.562—Total
Migracions externes. Immigracions per continent de procedència
persones
Població i demografia——95.468—Àsia i Oceania
Migracions internes
persones
Població i demografia——7,4—2024
Naixements, defuncions i matrimonis. Recomptes
persones
Població i demografia51.72553.8022024
Distribució de la població per sexe
persones
Població i demografia880209.1978.146.2652025
Distribució de la població per sexe i edat quinquennal
persones
Població i demografia830198.5827.792.6112022
Evolució de la població
persones
Població i demografia880209.1978.146.2652025
Evolució de la població estrangera
persones
Població i demografia10741.0401.271.8102022
Impost de béns immobles de naturalesa urbana (IBI)
euros
Finances públiques1.989——2025
Producte interior brut
milions d'euros
Economia i treball—7.854,3316.728,3—2023
Valor afegit brut
milions d'euros
Economia i treball—7.208,9272.114,4—2023
Renda neta mitjana i mediana de les llars
euros
Renda i condicions de vida15.743——2023
Índex socioeconòmic territorial (IST)
índex (Catalunya=100)
Renda i condicions de vida101,193,41002024
Afiliats a la Seguretat Social per sexe i edat
persones
Mercat de treball——3.811.275—Total
Atur registrat
persones
Mercat de treball197.794323.2772026
Atur registrat per sector econòmic
persones
Mercat de treball25,87.978325.084,82025
Atur registrat per sexe i edat
persones
Mercat de treball25,87.978325.084,32025
Evolució de l'atur registrat i taxa d'atur
persones / %
Mercat de treball197.794323.2772026
Evolució de l'atur registrat per grups d'edat i taxa
persones / %
Mercat de treball0443,414.332,12025
Evolució de l'atur registrat per sexe i taxa
persones / %
Mercat de treball25,87.978325.084,32025
Expedients de regulació temporal d'ocupació (ERTO)Mercat de treball—————
Habitatges segons tipus d'ús (Cens de població i habitatges 2021)
vivendes
Habitatge288———2021
Habitatges turístiques, places i places per habitatgeTurisme—————
Preu mitjà del lloguer d'habitatges (fiances de l'Incasòl)
€/mes · contractes
Habitatge834,2——2025
Allotjaments turístics inscrits al Registre de Turisme de CatalunyaTurisme—————
Indicadors d'urbanització (DEGURBA)
persones / km² / %
Medi ambient i territori881208.9678.124.1262025
Pensions contributives a la seguretat social
persones
Protecció social——1.790.548—2025
Pensions i pensionistes de la seguretat social
persones / ràtio
Protecció social17239.3721.790.5482025
Pensions no contributives a la seguretat social
persones
Protecció social—1.69269.654—2025
Persones amb reconeixement legal de la discapacitat
persones
Protecció social5419.403757.4902025
Impost sobre la renda de les persones físiques
euros
Renda i condicions de vida23.98827.33327.8132023
Cèdules d'habitabilitat atorgades
cèdules
Habitatge8——2026
Habitatges buits gravats amb l'impost (IHB)
habitatges
Habitatge1——2020
Habitatges iniciats i acabats
habitatges
Habitatge4——2025
Habitatges de protecció oficial iniciats i acabats
habitatges
Habitatge0——2025
Renda Garantida de CiutadaniaProtecció social—————
Consum d'electricitat per sectors
kWh
Medi ambient i territori4.608.743——2024
Consum de gas natural per sectorsMedi ambient i territori—————
Instal·lacions d'autoconsum elèctric
instal·lacions · kW
Medi ambient i territori4——2025
Matriculacions de vehicles electrificats i híbrids
vehicles
Medi ambient i territori8——2026
Residus municipals i recollida selectiva
kg/hab
Medi ambient i territori1,1——2024
Preu de l'aigua
€/m³
Medi ambient i territori2——2025
Alumnes matriculats i unitats dels centres
alumnes
Educació86——2025
Eleccions municipals: participació
%
Política i participació76,7——2023
Indicadors de l'Observatori del Territori
varis
Medi ambient i territori27,5——2024
Taxa d'atur registrat (sobre població de 16 a 64 anys)
%
Mercat de treball5——2026M08
Esforç de lloguer (lloguer anual sobre renda neta per llar)
% de la renda
Habitatge20,6——2023
Habitatges d'ús turístic (% sobre el parc d'habitatges)
%
Habitatge6,30,81,32026
Llocs de treball per ocupat resident
ràtio
Mercat de treball0,2——2026M06
Indicadors d'edat i sexePoblació i demografia1001001002025
Indicadors de nacionalitat i lloc de naixementPoblació i demografia85,678,781,32025
Població estrangera per país de nacionalitatPoblació i demografia—44.5741.522.819—2025
Moviment demogràfic (naixements, defuncions i migracions)Població i demografia143.394111.8952024
Projeccions de població per escenariPoblació i demografia877196.6037.517.8382041
Coneixement del catalàPoblació i demografia——100—2021
Afiliacions a la Seguretat Social per tipus de contracteMercat de treball—88.5703.410.180—2026M09
Afiliats a la Seguretat Social segons residènciaMercat de treball40097.6753.811.2752026M09
Afiliacions al règim general per lloc de treballMercat de treball90117.6653.296.6902026M09
Treballadors autònoms (RETA)Mercat de treball6515.090586.6652026M09
Empreses per grandàriaMercat de treball90117.6653.296.6902026M09
Ingressos salarials bruts per sexe i edatMercat de treball——31.746—2024
Renda familiar disponible bruta per habitantRenda i condicions de vida—3.930.701165.424.076—2023
Règim de tinença dels habitatgesHabitatge7280,176,4—2021
Intensitat d'ús dels habitatges segons el consum elèctricHabitatge——10,7—2021
Nivell de formació assolitEducació728172.4256.914.6972024
Índex de preus de l'habitatge en lloguerHabitatge—————
Saldos migratoris per municipiPoblació i demografia20——2024
Esperança de vida en néixerPoblació i demografia—————

Metodologia i fonts

Població i demografia

Fonts: Idescat · Cens · Idescat · Estimacions de població · Idescat · Font de base per confirmar · INE · Estadística de variacions residencials · INE · Indicadors demogràfics · Idescat · Projeccions · Idescat · ECEPH. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Habitatge

Fonts: Generalitat de Catalunya · Incasòl · Incasòl + INE · calculat · INE + Idescat · calculat · INE · Generalitat de Catalunya · Agència de l'Habitatge · Generalitat de Catalunya · Agència Tributària · Generalitat de Catalunya · Departament de Territori · Idescat · Cens. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Turisme

Fonts: INE. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Economia i treball

Fonts: Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Renda i condicions de vida

Fonts: Idescat · RFDB territorial · INE · Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Protecció social

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Departament de Drets Socials. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Educació

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Departament d'Educació · Idescat · Cens. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Medi ambient i territori

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Dades obertes · Generalitat de Catalunya · Agència de Residus de Catalunya · Generalitat de Catalunya · Agència Catalana de l'Aigua · Generalitat de Catalunya · Observatori del Territori. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Finances públiques

Fonts: Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Política i participació

Fonts: Generalitat de Catalunya · Departament d'Interior. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Mercat de treball

Fonts: SEPE + Idescat · calculat · Idescat · calculat · Idescat · Afiliacions · Idescat · Font de base per confirmar · Dades obertes · Idescat · Salaris. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.