Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant: dades i estadístiques

Consulta dades de turisme, habitatge, població i economia de Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant. Cada indicador identifica la seva font. Accedeix a totes les temàtiques dins d’aquesta fitxa.

Compara aquest municipi →

Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant

Codi431628
ComarcaBaix Camp
Població (2025)7.143
Renda neta de la llar (2023)42.932 €
Taxa d’atur (16–64 anys) (ag. 2026)4,1 %

Taxa d’atur: atur registrat (SEPE) sobre la població de 16 a 64 anys (càlcul propi, no és la taxa oficial). Renda: renda neta mitjana anual per llar (INE).

Comarca Baix Camp
Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant
Obre el mapa gran ↗ · © col·laboradors d’OpenStreetMap

Habitatge

Lloguer, esforç econòmic i habitatges turístics, amb la posició entre els municipis de la comarca.

Preu mitjà del lloguer597€/mes
2025 · Incasòl+3,9 %
Baix Camp7 de 17
Esforç de lloguer14,9% de la renda
2023 · Incasòl + INE · calculat−0,1 pp
Baix Camp13 de 18
Lloguer anual sobre renda neta mitjana per llar; a partir del 30 % es parla d'esforç elevat.
Habitatges turístics2,16% del parc
2026 · INE + Idescat · calculat−0,9 pp
Baix Camp10 de 28

Evolució del preu mitjà del lloguer

€/mes per contracte · Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · Incasòl

Evolució del preu mitjà del lloguer (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

El preu només es publica per municipi; no es mostra cap valor de comarca ni de Catalunya.

On és el municipi dins la comarca: lloguer

€/mes · municipis de Baix Camp · Incasòl · 2025

4006008001.000mediana comarcal · 590Prades · 434 €/mesL'Aleixar · 466 €/mesDuesaigües · 480 €/mesRiudecols · 488 €/mesMontbrió del Camp · 560 €/mesLes Borges del Camp · 564 €/mesReus · 576 €/mesVinyols i els Arcs · 587 €/mesLa Selva del Camp · 590 €/mesRiudoms · 593 €/mesVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 597 €/mesAlforja · 604 €/mesMont-roig del Camp · 664 €/mesCambrils · 683 €/mesBotarell · 727 €/mesVilanova d'Escornalbou · 777 €/mesRiudecanyes · 834 €/mesVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 597 €/mesVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 597posició 7 de 17 (1 = més car)

On és el municipi dins la comarca: esforç de lloguer

% de la renda · municipis de Baix Camp · Incasòl + INE · 2023

10152025mediana comarcal · 15,5Almoster · 11,0 % de la rendaMaspujols · 13,1 % de la rendaVilanova d'Escornalbou · 13,1 % de la rendaRiudecanyes · 13,5 % de la rendaBotarell · 14,4 % de la rendaVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 14,9 % de la rendaCastellvell del Camp · 15,0 % de la rendaVinyols i els Arcs · 15,2 % de la rendaLa Selva del Camp · 15,3 % de la rendaLes Borges del Camp · 15,7 % de la rendaAlforja · 16,2 % de la rendaRiudecols · 16,9 % de la rendaRiudoms · 16,9 % de la rendaPrades · 17,7 % de la rendaMontbrió del Camp · 18,0 % de la rendaReus · 18,5 % de la rendaCambrils · 20,4 % de la rendaMont-roig del Camp · 22,1 % de la rendaVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 14,9 % de la rendaVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 14,9posició 13 de 18 (1 = esforç més alt)

Només municipis amb preu de lloguer i renda neta publicats el mateix any.

On és el municipi dins la comarca: habitatges turístics

% del parc · municipis de Baix Camp · INE + Idescat · 2026

02468mediana comarcal · 1,43Reus · 0,11 % del parcLa Selva del Camp · 0,19 % del parcMontbrió del Camp · 0,29 % del parcVilaplana · 0,30 % del parcCastellvell del Camp · 0,33 % del parcLes Borges del Camp · 0,36 % del parcMaspujols · 0,43 % del parcRiudoms · 0,46 % del parcRiudecols · 0,84 % del parcL'Aleixar · 0,91 % del parcVinyols i els Arcs · 0,92 % del parcAlforja · 1,13 % del parcBotarell · 1,36 % del parcAlmoster · 1,42 % del parcL'Argentera · 1,43 % del parcDuesaigües · 1,44 % del parcVilanova d'Escornalbou · 1,55 % del parcLa Febró · 1,75 % del parcVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 2,16 % del parcColldejou · 2,54 % del parcL'Albiol · 2,57 % del parcCapafonts · 2,78 % del parcPratdip · 2,84 % del parcRiudecanyes · 2,87 % del parcPrades · 2,95 % del parcCambrils · 3,91 % del parcMont-roig del Camp · 6,45 % del parcArbolí · 7,76 % del parcVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 2,16 % del parcVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 2,16posició 10 de 28 (1 = més pes turístic)

Habitatges turístics sobre el parc total del Cens 2021.

Mercat de treball

Atur registrat sobre la població en edat de treballar, pol d'ocupació i qualitat de l'ocupació.

Taxa d'atur registrat4,1% (16–64 anys)
agost 2026 · SEPE + Idescat · calculat+0,3 pp
Baix Camp22 de 24
Atur registrat dividit per la població de 16 a 64 anys.
Llocs de treball per ocupat resident1,05ràtio
juny 2026 · Idescat · calculat+1,0 %
Baix Camp2 de 28
Pol d'ocupació: hi ha més llocs de treball que ocupats residents.

Evolució de la taxa d'atur registrat

% de la població de 16 a 64 anys · Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · SEPE + Idescat

Evolució de la taxa d'atur registrat (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és el municipi dins la comarca: atur registrat

% (16–64 anys) · municipis de Baix Camp · SEPE + Idescat · agost 2026

24681012mediana comarcal · 5,6Almoster · 3,4 % (16–64 anys)L'Albiol · 3,6 % (16–64 anys)Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 4,1 % (16–64 anys)Castellvell del Camp · 4,2 % (16–64 anys)Prades · 4,4 % (16–64 anys)Botarell · 4,7 % (16–64 anys)L'Aleixar · 4,7 % (16–64 anys)Vilanova d'Escornalbou · 5,1 % (16–64 anys)Riudecanyes · 5,2 % (16–64 anys)Vinyols i els Arcs · 5,2 % (16–64 anys)La Selva del Camp · 5,4 % (16–64 anys)Riudecols · 5,6 % (16–64 anys)Cambrils · 5,6 % (16–64 anys)Riudoms · 5,8 % (16–64 anys)Maspujols · 5,9 % (16–64 anys)Montbrió del Camp · 6,2 % (16–64 anys)Les Borges del Camp · 6,2 % (16–64 anys)Mont-roig del Camp · 6,2 % (16–64 anys)Alforja · 6,4 % (16–64 anys)Vilaplana · 6,6 % (16–64 anys)Duesaigües · 6,8 % (16–64 anys)Pratdip · 7,1 % (16–64 anys)Reus · 7,4 % (16–64 anys)Capafonts · 11,4 % (16–64 anys)Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 4,1 % (16–64 anys)Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 4,1posició 22 de 24 (1 = atur més alt)

Renda i condicions de vida

Renda de les llars, desigualtat i risc de pobresa relativa (INE · Atles de distribució de la renda).

Renda neta mitjana per llar42.932€/any
2023 · INE · ADRH+6,4 %
Baix Camp7 de 27
Índex de Gini31,9punts (0–100)
2023 · INE · ADRH−3,9 %
Baix Camp6 de 27
Població sota el 60 % de la mediana16,8% de la població
2023 · INE · ADRH+0,1 pp
Baix Camp8 de 22
Renda familiar disponible bruta per habitant81,4índex
2023 · Idescat−4,2 %
Baix Camp12 de 15

Evolució de la renda neta mitjana per llar

€/any · Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · INE · ADRH

Evolució de la renda neta mitjana per llar (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Comparació només amb dades de la mateixa font (ADRH); no es barreja amb l'ECV.

On és el municipi dins la comarca: renda per llar

€/any · municipis de Baix Camp · INE · ADRH · 2023

30.00040.00050.00060.00070.000mediana comarcal · 38.503Capafonts · 31.121 €/anyDuesaigües · 32.085 €/anyPrades · 32.601 €/anyMont-roig del Camp · 32.709 €/anyRiudecanyes · 32.809 €/anyColldejou · 33.852 €/anyPratdip · 33.872 €/anyArbolí · 34.536 €/anyMontbrió del Camp · 36.143 €/anyAlforja · 36.279 €/anyReus · 37.169 €/anyRiudecols · 37.193 €/anyVilanova d'Escornalbou · 37.489 €/anyLes Borges del Camp · 38.503 €/anyVilaplana · 39.120 €/anyRiudoms · 39.236 €/anyL'Aleixar · 39.718 €/anyCambrils · 40.382 €/anyBotarell · 41.326 €/anyLa Selva del Camp · 42.541 €/anyVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 42.932 €/anyVinyols i els Arcs · 43.070 €/anyMaspujols · 44.595 €/anyL'Argentera · 46.777 €/anyL'Albiol · 48.275 €/anyCastellvell del Camp · 59.974 €/anyAlmoster · 60.442 €/anyVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 42.932 €/anyVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 42.932posició 7 de 27 (1 = renda més alta)

On és el municipi dins la comarca: Gini

punts · municipis de Baix Camp · INE · ADRH · 2023

2025303540mediana comarcal · 28,6L'Albiol · 24,2 puntsMaspujols · 24,3 puntsVilaplana · 25,4 puntsRiudecols · 25,5 puntsLa Selva del Camp · 25,9 puntsAlforja · 26,4 puntsBotarell · 26,7 puntsLes Borges del Camp · 27,4 puntsMontbrió del Camp · 27,7 puntsVilanova d'Escornalbou · 27,8 puntsL'Aleixar · 27,9 puntsDuesaigües · 28,5 puntsPrades · 28,5 puntsCapafonts · 28,6 puntsRiudoms · 28,6 puntsColldejou · 29,1 puntsAlmoster · 29,3 puntsCastellvell del Camp · 30,0 puntsRiudecanyes · 30,7 puntsReus · 30,9 puntsVinyols i els Arcs · 31,5 puntsVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 31,9 puntsPratdip · 32,4 puntsMont-roig del Camp · 32,9 puntsL'Argentera · 33,1 puntsCambrils · 33,3 puntsArbolí · 35,3 puntsVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 31,9 puntsVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 31,9posició 6 de 27 (1 = més desigualtat)

On és el municipi dins la comarca: sota el 60 % de la mediana

% de la població · municipis de Baix Camp · INE · ADRH · 2023

51015202530mediana comarcal · 15,7Almoster · 7,4 % de la poblacióMaspujols · 7,8 % de la poblacióL'Albiol · 8,0 % de la poblacióCastellvell del Camp · 9,0 % de la poblacióLa Selva del Camp · 11,9 % de la poblacióRiudecols · 13,8 % de la poblacióVilaplana · 14,3 % de la poblacióBotarell · 14,6 % de la poblacióL'Aleixar · 15,5 % de la poblacióPrades · 15,5 % de la poblacióVinyols i els Arcs · 15,6 % de la poblacióAlforja · 15,8 % de la poblacióLes Borges del Camp · 15,8 % de la poblacióMontbrió del Camp · 16,8 % de la poblacióVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 16,8 % de la poblacióVilanova d'Escornalbou · 17,3 % de la poblacióRiudoms · 18,1 % de la poblacióRiudecanyes · 18,9 % de la poblacióCambrils · 20,6 % de la poblacióReus · 22,5 % de la poblacióPratdip · 24,1 % de la poblacióMont-roig del Camp · 27,2 % de la poblacióVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 16,8 % de la poblacióVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 16,8posició 8 de 22 (1 = més població sota el llindar)

Població i demografia

Envelliment, població estrangera i components del creixement.

Població de 65 anys o més19,9% de la població
2025 · Idescat · Cens+0,9 pp
Baix Camp12 de 28
Població estrangera18,3% de la població
2025 · Idescat · Cens−0,4 pp
Baix Camp5 de 28
Presentació neutra: només el pes sobre el total.

On és el municipi dins la comarca: població de 65 anys o més

% de la població · municipis de Baix Camp · Idescat · 2025

101520253035mediana comarcal · 19,5Maspujols · 12,5 % de la poblacióL'Albiol · 15,3 % de la poblacióL'Aleixar · 15,3 % de la poblacióVinyols i els Arcs · 15,8 % de la poblacióRiudecanyes · 16,2 % de la poblacióMontbrió del Camp · 16,7 % de la poblacióAlmoster · 16,8 % de la poblacióCastellvell del Camp · 17,9 % de la poblacióCambrils · 18,6 % de la poblacióBotarell · 18,6 % de la poblacióLa Selva del Camp · 18,8 % de la poblacióReus · 19,2 % de la poblacióRiudecols · 19,2 % de la poblacióLes Borges del Camp · 19,2 % de la poblacióMont-roig del Camp · 19,8 % de la poblacióVilanova d'Escornalbou · 19,8 % de la poblacióVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 19,9 % de la poblacióRiudoms · 20,2 % de la poblacióArbolí · 20,3 % de la poblacióAlforja · 21,4 % de la poblacióPrades · 24,8 % de la poblacióPratdip · 25,4 % de la poblacióVilaplana · 25,6 % de la poblacióL'Argentera · 28,1 % de la poblacióCapafonts · 28,7 % de la poblacióColldejou · 31,2 % de la poblacióLa Febró · 31,4 % de la poblacióDuesaigües · 31,5 % de la poblacióVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 19,9 % de la poblacióVandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 19,9posició 12 de 28 (1 = més envellit)

Components del creixement de la població

Persones per 1.000 habitants · Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · Idescat

Creixement naturalCreixement natural · -1,1 per 1.000 hab.-1,1Saldo migratori internSaldo migratori intern · +2,1 per 1.000 hab.+2,1Creixement totalCreixement total · +9,7 per 1.000 hab.+9,7

Positiu a la dreta (taronja); negatiu a l'esquerra.

Evolució de la població

Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · habitants · Idescat

Evolució de la població (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Evolució de l’atur

Persones en atur registrat · Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · anual (Idescat) i mensual (SEPE)

Atur registrat (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Distribució de l’ocupació

Afiliacions a la Seguretat Social per sector d’activitat (% sobre el total) · Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant vs Catalunya

Distribució de l’ocupació per sector (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Quota = afiliacions del sector / total d’afiliacions, amb recomptes oficials del mateix període (2026M09).

Renda mitjana de les llars

Renda neta anual (€) · Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant vs Catalunya

Renda neta mitjana anual (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Municipi: Atles de distribució de la renda de les llars (INE, dades administratives, 2023). Catalunya: Enquesta de condicions de vida (INE, enquesta, 2025). Són fonts i anys diferents: no estrictament comparables.

Evolució del PIB

PIB a preus corrents (milions d’€) · Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · Idescat

Producte interior brut (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Índex socioeconòmic territorial

Posició de Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant a Catalunya i a la comarca Baix Camp

102índex · Catalunya = 100 · 2024

+2 punts respecte a la mitjana de Catalunya

Posició a Catalunya
504 de 947 municipis
Posició a la comarca · Baix Camp
14 de 28 municipis

Índex socioeconòmic territorial de l’Idescat. La posició 1 correspon a l’índex més alt.

Tots els indicadors

Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant comparat amb la comarca i Catalunya · «No disponible» vol dir que la font no publica el valor oficial

IndicadorCategoriaVandellòs i l'Hospitalet de l'InfantComarca · Baix CampCatalunyaTendènciaAny
Creixement natural
persones
Població i demografia9,714,910,62024
Fecunditat
persones
Població i demografia5,56,86,72025
Nascuts vius
persones
Població i demografia391.41154.2492025
Mobilitat per estudis no universitaris (residents i llocs d'estudi)
alumnes
Educació99532.1601.223.585Residents que estudien al municipi
Mobilitat per estudis universitaris (residents i llocs d'estudi)
alumnes
Educació0620173.870Residents que estudien al municipi
Població de 15 anys o més segons nivell de formació assolit
persones
Educació5.976173.7426.914.6972024
Distribució de les dones per grups d'edat
% sobre el total de dones
Població i demografia4,6——2022
Distribució dels homes per grups d'edat
% sobre el total d'homes
Població i demografia4,5——2022
Edat mitjana de la població
anys
Població i demografia41,9——2022
Població major de 16 anys
persones
Població i demografia5.563,4——2022
Índex d'envelliment
índex (%)
Població i demografia108,8——2022
Índex de dependència global
índex (%)
Població i demografia52,8——2022
Índex de dependència juvenil
índex (%)
Població i demografia25,3——2022
Índex de dependència senil
índex (%)
Població i demografia27,5——2022
Índex de sobreenvelliment
índex (%)
Població i demografia14,9——2022
Evolució de les emigracions totals
persones
Població i demografia——7,4—2024
Evolució de les immigracions totals
persones
Població i demografia——60.022—2024
Evolució del saldo migratoriPoblació i demografia—————
Migracions externes. Emigracions
persones
Població i demografia——662.294—Total
Migracions externes. Emigracions per continent de destinació
persones
Població i demografia——45.983—Àsia i Oceania
Migracions externes. Immigracions
persones
Població i demografia——1.288.562—Total
Migracions externes. Immigracions per continent de procedència
persones
Població i demografia——95.468—Àsia i Oceania
Migracions internes
persones
Població i demografia——7,4—2024
Naixements, defuncions i matrimonis. Recomptes
persones
Població i demografia361.43753.8022024
Distribució de la població per sexe
persones
Població i demografia7.143206.9868.146.2652025
Distribució de la població per sexe i edat quinquennal
persones
Població i demografia6.750197.5257.792.6112022
Evolució de la població
persones
Població i demografia7.143206.9868.146.2652025
Evolució de la població estrangera
persones
Població i demografia1.09833.5831.271.8102022
Impost de béns immobles de naturalesa urbana (IBI)
euros
Finances públiques1.986——2025
Producte interior brut
milions d'euros
Economia i treball867,65.891,4316.728,32023
Valor afegit brut
milions d'euros
Economia i treball796,35.407,3272.114,42023
Renda neta mitjana i mediana de les llars
euros
Renda i condicions de vida16.644——2023
Índex socioeconòmic territorial (IST)
índex (Catalunya=100)
Renda i condicions de vida10295,21002024
Afiliats a la Seguretat Social per sexe i edat
persones
Mercat de treball——3.811.275—Total
Atur registrat
persones
Mercat de treball2158.957323.2772026
Atur registrat per sector econòmic
persones
Mercat de treball229,48.964325.084,82025
Atur registrat per sexe i edat
persones
Mercat de treball229,48.963,9325.084,32025
Evolució de l'atur registrat i taxa d'atur
persones / %
Mercat de treball2158.957323.2772026
Evolució de l'atur registrat per grups d'edat i taxa
persones / %
Mercat de treball—420,314.332,1—2025
Evolució de l'atur registrat per sexe i taxa
persones / %
Mercat de treball229,48.963,9325.084,32025
Expedients de regulació temporal d'ocupació (ERTO)
expedients / persones
Mercat de treball—8——?
Habitatges segons tipus d'ús (Cens de població i habitatges 2021)
vivendes
Habitatge2.571———2021
Habitatges turístiques, places i places per habitatge
vivendes / places
Turisme5,5——2026
Preu mitjà del lloguer d'habitatges (fiances de l'Incasòl)
€/mes · contractes
Habitatge596,9——2025
Allotjaments turístics inscrits al Registre de Turisme de CatalunyaTurisme—————
Indicadors d'urbanització (DEGURBA)
persones / km² / %
Medi ambient i territori7.151207.5298.124.1262025
Pensions contributives a la seguretat social
persones
Protecció social1.32142.1551.790.5482025
Pensions i pensionistes de la seguretat social
persones / ràtio
Protecció social1.32142.1551.790.5482025
Pensions no contributives a la seguretat social
persones
Protecció social342.39269.6542025
Persones amb reconeixement legal de la discapacitat
persones
Protecció social48219.765757.4902025
Impost sobre la renda de les persones físiques
euros
Renda i condicions de vida28.83524.90927.8132023
Cèdules d'habitabilitat atorgades
cèdules
Habitatge107——2026
Habitatges buits gravats amb l'impost (IHB)
habitatges
Habitatge14——2025
Habitatges iniciats i acabats
habitatges
Habitatge11——2025
Habitatges de protecció oficial iniciats i acabats
habitatges
Habitatge0——2025
Renda Garantida de Ciutadania
persones · €/mes
Protecció social26——2026M08
Consum d'electricitat per sectors
kWh
Medi ambient i territori76.572.263——2024
Consum de gas natural per sectors
kWh
Medi ambient i territori2.580.037——2024
Instal·lacions d'autoconsum elèctric
instal·lacions · kW
Medi ambient i territori22——2025
Matriculacions de vehicles electrificats i híbrids
vehicles
Medi ambient i territori80——2026
Residus municipals i recollida selectiva
kg/hab
Medi ambient i territori1,7——2024
Preu de l'aigua
€/m³
Medi ambient i territori1,5——2025
Alumnes matriculats i unitats dels centres
alumnes
Educació1.214——2025
Eleccions municipals: participació
%
Política i participació63,7——2023
Indicadors de l'Observatori del Territori
varis
Medi ambient i territori22,1——2024
Taxa d'atur registrat (sobre població de 16 a 64 anys)
%
Mercat de treball4,1——2026M08
Esforç de lloguer (lloguer anual sobre renda neta per llar)
% de la renda
Habitatge14,9——2023
Habitatges d'ús turístic (% sobre el parc d'habitatges)
%
Habitatge2,22,11,32026
Llocs de treball per ocupat resident
ràtio
Mercat de treball1,1——2026M06
Indicadors d'edat i sexePoblació i demografia1001001002025
Indicadors de nacionalitat i lloc de naixementPoblació i demografia81,781,281,32025
Població estrangera per país de nacionalitatPoblació i demografia—38.9491.522.819—2025
Moviment demogràfic (naixements, defuncions i migracions)Població i demografia693.071111.8952024
Projeccions de població per escenariPoblació i demografia6.955191.2997.517.8382041
Coneixement del catalàPoblació i demografia——100—2021
Afiliacions a la Seguretat Social per tipus de contracteMercat de treball—80.7003.410.180—2026M09
Afiliats a la Seguretat Social segons residènciaMercat de treball3.01090.4153.811.2752026M09
Afiliacions al règim general per lloc de treballMercat de treball3.16558.4253.296.6902026M09
Treballadors autònoms (RETA)Mercat de treball45513.455586.6652026M09
Empreses per grandàriaMercat de treball3.16558.4253.296.6902026M09
Ingressos salarials bruts per sexe i edatMercat de treball——31.746—2024
Renda familiar disponible bruta per habitantRenda i condicions de vida118.8853.638.348165.424.0762023
Règim de tinença dels habitatgesHabitatge43,560,276,4—2021
Intensitat d'ús dels habitatges segons el consum elèctricHabitatge19,1—10,7—2021
Nivell de formació assolitEducació5.975173.7416.914.6972024
Índex de preus de l'habitatge en lloguerHabitatge—————
Saldos migratoris per municipiPoblació i demografia72——2024
Esperança de vida en néixerPoblació i demografia—————

Metodologia i fonts

Població i demografia

Fonts: Idescat · Cens · Idescat · Estimacions de població · Idescat · Font de base per confirmar · INE · Estadística de variacions residencials · INE · Indicadors demogràfics · Idescat · Projeccions · Idescat · ECEPH. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Habitatge

Fonts: Generalitat de Catalunya · Incasòl · Incasòl + INE · calculat · INE + Idescat · calculat · INE · Generalitat de Catalunya · Agència de l'Habitatge · Generalitat de Catalunya · Agència Tributària · Generalitat de Catalunya · Departament de Territori · Idescat · Cens. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Turisme

Fonts: INE. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Economia i treball

Fonts: Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Renda i condicions de vida

Fonts: Idescat · RFDB territorial · INE · Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Protecció social

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Departament de Drets Socials. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Educació

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Departament d'Educació · Idescat · Cens. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Medi ambient i territori

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Dades obertes · Generalitat de Catalunya · Agència de Residus de Catalunya · Generalitat de Catalunya · Agència Catalana de l'Aigua · Generalitat de Catalunya · Observatori del Territori. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Finances públiques

Fonts: Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Política i participació

Fonts: Generalitat de Catalunya · Departament d'Interior. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Mercat de treball

Fonts: SEPE + Idescat · calculat · Idescat · calculat · Idescat · Afiliacions · Idescat · Font de base per confirmar · Dades obertes · Idescat · Salaris. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.