Vilobí del Penedès: dades i estadístiques

Consulta dades de turisme, habitatge, població i economia de Vilobí del Penedès. Cada indicador identifica la seva font. Accedeix a totes les temàtiques dins d’aquesta fitxa.

Compara aquest municipi →

Vilobí del Penedès

Codi083041
ComarcaAlt Penedès
Població (2025)1.154
Renda neta de la llar (2023)49.730 €
Taxa d’atur (16–64 anys) (ag. 2026)5,7 %

Taxa d’atur: atur registrat (SEPE) sobre la població de 16 a 64 anys (càlcul propi, no és la taxa oficial). Renda: renda neta mitjana anual per llar (INE).

Comarca Alt Penedès
Vilobí del Penedès
Obre el mapa gran ↗ · © col·laboradors d’OpenStreetMap

Habitatge

Lloguer, esforç econòmic i habitatges turístics, amb la posició entre els municipis de la comarca.

Preu mitjà del lloguer847€/mes
2025 · Incasòl+2,7 %
Alt Penedès3 de 22
Esforç de lloguer19,9% de la renda
2023 · Incasòl + INE · calculat+5,5 pp
Alt Penedès5 de 25
Lloguer anual sobre renda neta mitjana per llar; a partir del 30 % es parla d'esforç elevat.
Habitatges turístics0,20% del parc
2026 · INE + Idescat · calculat−0,2 pp
Alt Penedès21 de 27

Evolució del preu mitjà del lloguer

€/mes per contracte · Vilobí del Penedès · Incasòl

Evolució del preu mitjà del lloguer (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

El preu només es publica per municipi; no es mostra cap valor de comarca ni de Catalunya.

On és el municipi dins la comarca: lloguer

€/mes · municipis de Alt Penedès · Incasòl · 2025

5006007008009001.000mediana comarcal · 675Sant Quintí de Mediona · 560 €/mesMediona · 602 €/mesFont-rubí · 616 €/mesSant Pere de Riudebitlles · 639 €/mesOlesa de Bonesvalls · 641 €/mesSant Martí Sarroca · 644 €/mesel Pla del Penedès · 655 €/mesGelida · 666 €/mesSanta Margarida i els Monjos · 671 €/mesSant Sadurní d'Anoia · 675 €/mesSant Llorenç d'Hortons · 675 €/mesTorrelles de Foix · 675 €/mesPuigdàlber · 705 €/mesTorrelavit · 714 €/mesla Granada · 720 €/mesVilafranca del Penedès · 725 €/mesCastellví de la Marca · 734 €/mesOlèrdola · 820 €/mesSubirats · 840 €/mesCastellet i la Gornal · 867 €/mesAvinyonet del Penedès · 913 €/mesVilobí del Penedès · 847 €/mesVilobí del Penedès · 847posició 3 de 22 (1 = més car)

On és el municipi dins la comarca: esforç de lloguer

% de la renda · municipis de Alt Penedès · Incasòl + INE · 2023

131518202325mediana comarcal · 17,7Torrelavit · 14,4 % de la rendaPacs del Penedès · 15,2 % de la rendaSant Sadurní d'Anoia · 15,7 % de la rendala Granada · 15,8 % de la rendaFont-rubí · 16,1 % de la rendaCastellví de la Marca · 16,4 % de la rendaSant Cugat Sesgarrigues · 16,5 % de la rendaSanta Margarida i els Monjos · 17,1 % de la rendaSant Quintí de Mediona · 17,2 % de la rendaSubirats · 17,3 % de la rendaGelida · 17,6 % de la rendaPuigdàlber · 17,6 % de la rendaSant Pere de Riudebitlles · 17,7 % de la rendaSant Llorenç d'Hortons · 17,8 % de la rendaTorrelles de Foix · 18,4 % de la rendaMediona · 18,5 % de la rendaAvinyonet del Penedès · 18,8 % de la rendaSant Martí Sarroca · 19,0 % de la rendaVilafranca del Penedès · 19,5 % de la rendaOlèrdola · 19,5 % de la rendael Pla del Penedès · 20,5 % de la rendales Cabanyes · 21,4 % de la rendaCastellet i la Gornal · 21,7 % de la rendaOlesa de Bonesvalls · 23,9 % de la rendaVilobí del Penedès · 19,9 % de la rendaVilobí del Penedès · 19,9posició 5 de 25 (1 = esforç més alt)

Només municipis amb preu de lloguer i renda neta publicats el mateix any.

On és el municipi dins la comarca: habitatges turístics

% del parc · municipis de Alt Penedès · INE + Idescat · 2026

0123mediana comarcal · 0,48Sant Pere de Riudebitlles · 0,00 % del parcSanta Fe del Penedès · 0,00 % del parcSanta Margarida i els Monjos · 0,00 % del parcSant Sadurní d'Anoia · 0,09 % del parcVilafranca del Penedès · 0,13 % del parcla Granada · 0,20 % del parcSant Llorenç d'Hortons · 0,24 % del parcTorrelavit · 0,27 % del parcGelida · 0,28 % del parcPuigdàlber · 0,38 % del parcel Pla del Penedès · 0,41 % del parcMediona · 0,42 % del parcSant Cugat Sesgarrigues · 0,48 % del parcOlesa de Bonesvalls · 0,53 % del parcSant Quintí de Mediona · 0,57 % del parcPacs del Penedès · 0,73 % del parcTorrelles de Foix · 0,87 % del parcCastellví de la Marca · 0,97 % del parcles Cabanyes · 1,07 % del parcSubirats · 1,19 % del parcFont-rubí · 1,27 % del parcSant Martí Sarroca · 1,37 % del parcOlèrdola · 1,45 % del parcCastellet i la Gornal · 1,54 % del parcAvinyonet del Penedès · 1,56 % del parcPontons · 2,72 % del parcVilobí del Penedès · 0,20 % del parcVilobí del Penedès · 0,20posició 21 de 27 (1 = més pes turístic)

Habitatges turístics sobre el parc total del Cens 2021.

Mercat de treball

Atur registrat sobre la població en edat de treballar, pol d'ocupació i qualitat de l'ocupació.

Taxa d'atur registrat5,7% (16–64 anys)
agost 2026 · SEPE + Idescat · calculat−0,1 pp
Alt Penedès12 de 27
Atur registrat dividit per la població de 16 a 64 anys.
Llocs de treball per ocupat resident0,82ràtio
juny 2026 · Idescat · calculat+6,5 %
Alt Penedès4 de 27
Municipi més residencial: hi ha menys llocs de treball que ocupats residents.

Evolució de la taxa d'atur registrat

% de la població de 16 a 64 anys · Vilobí del Penedès · SEPE + Idescat

Evolució de la taxa d'atur registrat (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és el municipi dins la comarca: atur registrat

% (16–64 anys) · municipis de Alt Penedès · SEPE + Idescat · agost 2026

03581013mediana comarcal · 5,6Santa Fe del Penedès · 2,5 % (16–64 anys)Font-rubí · 3,0 % (16–64 anys)Torrelavit · 4,4 % (16–64 anys)Puigdàlber · 4,4 % (16–64 anys)les Cabanyes · 4,5 % (16–64 anys)Sant Llorenç d'Hortons · 4,5 % (16–64 anys)Sant Pere de Riudebitlles · 4,5 % (16–64 anys)Sant Cugat Sesgarrigues · 4,6 % (16–64 anys)Subirats · 5,0 % (16–64 anys)Avinyonet del Penedès · 5,0 % (16–64 anys)el Pla del Penedès · 5,2 % (16–64 anys)Olèrdola · 5,3 % (16–64 anys)Sant Martí Sarroca · 5,6 % (16–64 anys)Santa Margarida i els Monjos · 5,6 % (16–64 anys)Castellví de la Marca · 5,6 % (16–64 anys)Sant Sadurní d'Anoia · 5,9 % (16–64 anys)Castellet i la Gornal · 6,1 % (16–64 anys)la Granada · 6,2 % (16–64 anys)Vilafranca del Penedès · 6,3 % (16–64 anys)Gelida · 6,4 % (16–64 anys)Pacs del Penedès · 6,4 % (16–64 anys)Olesa de Bonesvalls · 6,7 % (16–64 anys)Sant Quintí de Mediona · 6,9 % (16–64 anys)Mediona · 9,2 % (16–64 anys)Torrelles de Foix · 10,7 % (16–64 anys)Pontons · 11,2 % (16–64 anys)Vilobí del Penedès · 5,7 % (16–64 anys)Vilobí del Penedès · 5,7posició 12 de 27 (1 = atur més alt)

Renda i condicions de vida

Renda de les llars, desigualtat i risc de pobresa relativa (INE · Atles de distribució de la renda).

Renda neta mitjana per llar49.730€/any
2023 · INE · ADRH+4,8 %
Alt Penedès3 de 27
Índex de Gini27,4punts (0–100)
2023 · INE · ADRH−0,7 %
Alt Penedès11 de 27
Població sota el 60 % de la mediana9,4% de la població
2023 · INE · ADRH+0,0 pp
Alt Penedès24 de 26
Renda familiar disponible bruta per habitant89,3índex
2023 · Idescat−4,4 %
Alt Penedès15 de 23

Evolució de la renda neta mitjana per llar

€/any · Vilobí del Penedès · INE · ADRH

Evolució de la renda neta mitjana per llar (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Comparació només amb dades de la mateixa font (ADRH); no es barreja amb l'ECV.

On és el municipi dins la comarca: renda per llar

€/any · municipis de Alt Penedès · INE · ADRH · 2023

30.00040.00050.00060.00070.000mediana comarcal · 43.758Pontons · 30.439 €/anyTorrelles de Foix · 32.326 €/anyMediona · 34.999 €/anySant Quintí de Mediona · 36.161 €/anyel Pla del Penedès · 36.446 €/anyCastellet i la Gornal · 37.603 €/anySanta Margarida i els Monjos · 38.226 €/anyVilafranca del Penedès · 39.684 €/anySant Martí Sarroca · 40.720 €/anySant Pere de Riudebitlles · 40.729 €/anyAvinyonet del Penedès · 41.527 €/anyGelida · 42.081 €/anyCastellví de la Marca · 42.621 €/anyPuigdàlber · 43.758 €/anyFont-rubí · 43.902 €/anyOlesa de Bonesvalls · 44.244 €/anySubirats · 44.380 €/anySant Llorenç d'Hortons · 44.716 €/anyla Granada · 44.787 €/anySant Sadurní d'Anoia · 46.009 €/anyTorrelavit · 46.601 €/anyOlèrdola · 47.132 €/anySanta Fe del Penedès · 48.584 €/anySant Cugat Sesgarrigues · 48.642 €/anyles Cabanyes · 54.368 €/anyPacs del Penedès · 64.813 €/anyVilobí del Penedès · 49.730 €/anyVilobí del Penedès · 49.730posició 3 de 27 (1 = renda més alta)

On és el municipi dins la comarca: Gini

punts · municipis de Alt Penedès · INE · ADRH · 2023

20253035mediana comarcal · 27,2les Cabanyes · 22,5 puntsSanta Fe del Penedès · 25,0 puntsla Granada · 25,3 puntsSanta Margarida i els Monjos · 25,9 puntsCastellet i la Gornal · 26,0 puntsCastellví de la Marca · 26,1 puntsSant Llorenç d'Hortons · 26,4 puntsAvinyonet del Penedès · 26,5 puntsSubirats · 26,8 puntsel Pla del Penedès · 26,9 puntsSant Sadurní d'Anoia · 27,0 puntsFont-rubí · 27,1 puntsSant Martí Sarroca · 27,1 puntsSant Pere de Riudebitlles · 27,2 puntsOlèrdola · 27,3 puntsOlesa de Bonesvalls · 27,3 puntsGelida · 27,8 puntsSant Cugat Sesgarrigues · 28,0 puntsSant Quintí de Mediona · 28,2 puntsTorrelavit · 28,4 puntsMediona · 28,6 puntsVilafranca del Penedès · 29,6 puntsPuigdàlber · 29,7 puntsTorrelles de Foix · 29,9 puntsPacs del Penedès · 31,4 puntsPontons · 33,7 puntsVilobí del Penedès · 27,4 puntsVilobí del Penedès · 27,4posició 11 de 27 (1 = més desigualtat)

On és el municipi dins la comarca: sota el 60 % de la mediana

% de la població · municipis de Alt Penedès · INE · ADRH · 2023

0102030mediana comarcal · 13,0les Cabanyes · 7,2 % de la poblacióPacs del Penedès · 9,2 % de la poblacióTorrelavit · 9,5 % de la poblacióSant Sadurní d'Anoia · 10,7 % de la poblacióOlèrdola · 11,5 % de la poblacióSant Llorenç d'Hortons · 11,7 % de la poblacióla Granada · 11,8 % de la poblacióSubirats · 11,8 % de la poblacióCastellví de la Marca · 12,0 % de la poblacióSant Pere de Riudebitlles · 12,5 % de la poblacióSant Cugat Sesgarrigues · 12,6 % de la poblacióOlesa de Bonesvalls · 12,9 % de la poblacióFont-rubí · 13,0 % de la poblacióAvinyonet del Penedès · 13,6 % de la poblacióPuigdàlber · 14,4 % de la poblacióGelida · 14,8 % de la poblacióCastellet i la Gornal · 15,0 % de la poblacióSant Martí Sarroca · 15,2 % de la poblacióSanta Margarida i els Monjos · 16,4 % de la poblacióel Pla del Penedès · 17,4 % de la poblacióVilafranca del Penedès · 17,8 % de la poblacióMediona · 18,3 % de la poblacióSant Quintí de Mediona · 23,0 % de la poblacióTorrelles de Foix · 28,4 % de la poblacióPontons · 29,9 % de la poblacióVilobí del Penedès · 9,4 % de la poblacióVilobí del Penedès · 9,4posició 24 de 26 (1 = més població sota el llindar)

Població i demografia

Envelliment, població estrangera i components del creixement.

Població de 65 anys o més22,5% de la població
2025 · Idescat · Cens+0,8 pp
Alt Penedès2 de 27
Població estrangera5,5% de la població
2025 · Idescat · Cens+0,0 pp
Alt Penedès26 de 27
Presentació neutra: només el pes sobre el total.

On és el municipi dins la comarca: població de 65 anys o més

% de la població · municipis de Alt Penedès · Idescat · 2025

131518202325mediana comarcal · 19,1les Cabanyes · 13,7 % de la poblacióGelida · 16,2 % de la poblacióSanta Margarida i els Monjos · 16,8 % de la poblacióOlesa de Bonesvalls · 16,8 % de la poblacióSant Llorenç d'Hortons · 17,0 % de la poblacióel Pla del Penedès · 17,0 % de la poblacióPuigdàlber · 17,1 % de la poblacióOlèrdola · 17,3 % de la poblacióla Granada · 17,3 % de la poblacióTorrelles de Foix · 17,8 % de la poblacióSant Quintí de Mediona · 17,8 % de la poblacióSanta Fe del Penedès · 18,0 % de la poblacióCastellet i la Gornal · 19,0 % de la poblacióMediona · 19,1 % de la poblacióVilafranca del Penedès · 19,1 % de la poblacióTorrelavit · 19,2 % de la poblacióSant Sadurní d'Anoia · 19,2 % de la poblacióSant Martí Sarroca · 19,7 % de la poblacióSant Cugat Sesgarrigues · 19,8 % de la poblacióAvinyonet del Penedès · 20,7 % de la poblacióCastellví de la Marca · 20,8 % de la poblacióSant Pere de Riudebitlles · 21,3 % de la poblacióPacs del Penedès · 21,4 % de la poblacióSubirats · 21,7 % de la poblacióPontons · 21,9 % de la poblacióFont-rubí · 23,1 % de la poblacióVilobí del Penedès · 22,5 % de la poblacióVilobí del Penedès · 22,5posició 2 de 27 (1 = més envellit)

Components del creixement de la població

Persones per 1.000 habitants · Vilobí del Penedès · Idescat

Creixement naturalCreixement natural · 0,0 per 1.000 hab.0,0Saldo migratori internSaldo migratori intern · +3,5 per 1.000 hab.+3,5Creixement totalCreixement total · +7,0 per 1.000 hab.+7,0

Positiu a la dreta (taronja); negatiu a l'esquerra.

Evolució de la població

Vilobí del Penedès · habitants · Idescat

Evolució de la població (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Evolució de l’atur

Persones en atur registrat · Vilobí del Penedès · anual (Idescat) i mensual (SEPE)

Atur registrat (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Distribució de l’ocupació

Afiliacions a la Seguretat Social per sector d’activitat (% sobre el total) · Vilobí del Penedès vs Catalunya

Distribució de l’ocupació per sector (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Quota = afiliacions del sector / total d’afiliacions, amb recomptes oficials del mateix període (2026M09).

Renda mitjana de les llars

Renda neta anual (€) · Vilobí del Penedès vs Catalunya

Renda neta mitjana anual (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Municipi: Atles de distribució de la renda de les llars (INE, dades administratives, 2023). Catalunya: Enquesta de condicions de vida (INE, enquesta, 2025). Són fonts i anys diferents: no estrictament comparables.

Evolució del PIB

PIB a preus corrents (milions d’€) · Vilobí del Penedès · Idescat

—

Aquest territori no té dada oficial publicada per a aquest gràfic.

Índex socioeconòmic territorial

Posició de Vilobí del Penedès a Catalunya i a la comarca Alt Penedès

107,1índex · Catalunya = 100 · 2024

+7,1 punts respecte a la mitjana de Catalunya

Posició a Catalunya
370 de 947 municipis
Posició a la comarca · Alt Penedès
11 de 27 municipis

Índex socioeconòmic territorial de l’Idescat. La posició 1 correspon a l’índex més alt.

Tots els indicadors

Vilobí del Penedès comparat amb la comarca i Catalunya · «No disponible» vol dir que la font no publica el valor oficial

IndicadorCategoriaVilobí del PenedèsComarca · Alt PenedèsCatalunyaTendènciaAny
Creixement natural
persones
Població i demografia6,916,610,62024
Fecunditat
persones
Població i demografia2,67,46,72025
Nascuts vius
persones
Població i demografia386454.2492025
Mobilitat per estudis no universitaris (residents i llocs d'estudi)
alumnes
Educació9017.2551.223.585Residents que estudien al municipi
Mobilitat per estudis universitaris (residents i llocs d'estudi)
alumnes
Educació00173.870Residents que estudien al municipi
Població de 15 anys o més segons nivell de formació assolit
persones
Educació—96.9936.914.697—2024
Distribució de les dones per grups d'edat
% sobre el total de dones
Població i demografia3,9——2022
Distribució dels homes per grups d'edat
% sobre el total d'homes
Població i demografia3,7——2022
Edat mitjana de la població
anys
Població i demografia43——2022
Població major de 16 anys
persones
Població i demografia920,6——2022
Índex d'envelliment
índex (%)
Població i demografia122,7——2022
Índex de dependència global
índex (%)
Població i demografia61,9——2022
Índex de dependència juvenil
índex (%)
Població i demografia27,8——2022
Índex de dependència senil
índex (%)
Població i demografia34,1——2022
Índex de sobreenvelliment
índex (%)
Població i demografia16,8——2022
Evolució de les emigracions totals
persones
Població i demografia——7,4—2024
Evolució de les immigracions totals
persones
Població i demografia——60.022—2024
Evolució del saldo migratoriPoblació i demografia—————
Migracions externes. Emigracions
persones
Població i demografia——662.294—Total
Migracions externes. Emigracions per continent de destinació
persones
Població i demografia——45.983—Àsia i Oceania
Migracions externes. Immigracions
persones
Població i demografia——1.288.562—Total
Migracions externes. Immigracions per continent de procedència
persones
Població i demografia——95.468—Àsia i Oceania
Migracions internes
persones
Població i demografia——7,4—2024
Naixements, defuncions i matrimonis. Recomptes
persones
Població i demografia673553.8022024
Distribució de la població per sexe
persones
Població i demografia1.154116.1608.146.2652025
Distribució de la població per sexe i edat quinquennal
persones
Població i demografia1.130110.9297.792.6112022
Evolució de la població
persones
Població i demografia1.154116.1608.146.2652025
Evolució de la població estrangera
persones
Població i demografia5511.9981.271.8102022
Impost de béns immobles de naturalesa urbana (IBI)
euros
Finances públiques1.999——2025
Producte interior brut
milions d'euros
Economia i treball—3.973,4316.728,3—2023
Valor afegit brut
milions d'euros
Economia i treball—3.646,9272.114,4—2023
Renda neta mitjana i mediana de les llars
euros
Renda i condicions de vida17.057——2023
Índex socioeconòmic territorial (IST)
índex (Catalunya=100)
Renda i condicions de vida107,1100,41002024
Afiliats a la Seguretat Social per sexe i edat
persones
Mercat de treball——3.811.275—Total
Atur registrat
persones
Mercat de treball414.607323.2772026
Atur registrat per sector econòmic
persones
Mercat de treball34,44.536325.084,82025
Atur registrat per sexe i edat
persones
Mercat de treball34,44.536,1325.084,32025
Evolució de l'atur registrat i taxa d'atur
persones / %
Mercat de treball414.607323.2772026
Evolució de l'atur registrat per grups d'edat i taxa
persones / %
Mercat de treball—189,814.332,1—2025
Evolució de l'atur registrat per sexe i taxa
persones / %
Mercat de treball34,44.536,1325.084,32025
Expedients de regulació temporal d'ocupació (ERTO)Mercat de treball—————
Habitatges segons tipus d'ús (Cens de població i habitatges 2021)
vivendes
Habitatge387———2021
Habitatges turístiques, places i places per habitatgeTurisme—————
Preu mitjà del lloguer d'habitatges (fiances de l'Incasòl)
€/mes · contractes
Habitatge847——2025
Allotjaments turístics inscrits al Registre de Turisme de CatalunyaTurisme—————
Indicadors d'urbanització (DEGURBA)
persones / km² / %
Medi ambient i territori1.157116.0988.124.1262025
Pensions contributives a la seguretat social
persones
Protecció social——1.790.548—2025
Pensions i pensionistes de la seguretat social
persones / ràtio
Protecció social27826.6851.790.5482025
Pensions no contributives a la seguretat social
persones
Protecció social676469.6542025
Persones amb reconeixement legal de la discapacitat
persones
Protecció social1149.509757.4902025
Impost sobre la renda de les persones físiques
euros
Renda i condicions de vida27.69425.96927.8132023
Cèdules d'habitabilitat atorgades
cèdules
Habitatge9——2026
Habitatges buits gravats amb l'impost (IHB)
habitatges
Habitatge2——2024
Habitatges iniciats i acabats
habitatges
Habitatge4——2025
Habitatges de protecció oficial iniciats i acabats
habitatges
Habitatge0——2025
Renda Garantida de Ciutadania
persones · €/mes
Protecció social4——2026M06
Consum d'electricitat per sectors
kWh
Medi ambient i territori7.261.312——2024
Consum de gas natural per sectorsMedi ambient i territori—————
Instal·lacions d'autoconsum elèctric
instal·lacions · kW
Medi ambient i territori11——2025
Matriculacions de vehicles electrificats i híbrids
vehicles
Medi ambient i territori14——2026
Residus municipals i recollida selectiva
kg/hab
Medi ambient i territori1,6——2024
Preu de l'aigua
€/m³
Medi ambient i territori3,1——2025
Alumnes matriculats i unitats dels centres
alumnes
Educació152——2025
Eleccions municipals: participació
%
Política i participació75,2——2023
Indicadors de l'Observatori del Territori
varis
Medi ambient i territori26,1——2024
Taxa d'atur registrat (sobre població de 16 a 64 anys)
%
Mercat de treball5,7——2026M08
Esforç de lloguer (lloguer anual sobre renda neta per llar)
% de la renda
Habitatge19,9——2023
Habitatges d'ús turístic (% sobre el parc d'habitatges)
%
Habitatge0,20,41,32026
Llocs de treball per ocupat resident
ràtio
Mercat de treball0,8——2026M06
Indicadors d'edat i sexePoblació i demografia1001001002025
Indicadors de nacionalitat i lloc de naixementPoblació i demografia94,587,481,32025
Població estrangera per país de nacionalitatPoblació i demografia—14.5981.522.819—2025
Moviment demogràfic (naixements, defuncions i migracions)Població i demografia81.909111.8952024
Projeccions de població per escenariPoblació i demografia1.007107.9527.517.8382041
Coneixement del catalàPoblació i demografia——100—2021
Afiliacions a la Seguretat Social per tipus de contracteMercat de treball—48.0703.410.180—2026M09
Afiliats a la Seguretat Social segons residènciaMercat de treball52553.7403.811.2752026M09
Afiliacions al règim general per lloc de treballMercat de treball39539.4953.296.6902026M09
Treballadors autònoms (RETA)Mercat de treball1007.830586.6652026M09
Empreses per grandàriaMercat de treball39539.4953.296.6902026M09
Ingressos salarials bruts per sexe i edatMercat de treball——31.746—2024
Renda familiar disponible bruta per habitantRenda i condicions de vida21.5382.222.544165.424.0762023
Règim de tinença dels habitatgesHabitatge78,977,376,4—2021
Intensitat d'ús dels habitatges segons el consum elèctricHabitatge19,5—10,7—2021
Nivell de formació assolitEducació96696.9936.914.6972024
Índex de preus de l'habitatge en lloguerHabitatge—————
Saldos migratoris per municipiPoblació i demografia6——2024
Esperança de vida en néixerPoblació i demografia—————

Metodologia i fonts

Població i demografia

Fonts: Idescat · Cens · Idescat · Estimacions de població · Idescat · Font de base per confirmar · INE · Estadística de variacions residencials · INE · Indicadors demogràfics · Idescat · Projeccions · Idescat · ECEPH. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Habitatge

Fonts: Generalitat de Catalunya · Incasòl · Incasòl + INE · calculat · INE + Idescat · calculat · INE · Generalitat de Catalunya · Agència de l'Habitatge · Generalitat de Catalunya · Agència Tributària · Generalitat de Catalunya · Departament de Territori · Idescat · Cens. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Turisme

Fonts: INE. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Economia i treball

Fonts: Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Renda i condicions de vida

Fonts: Idescat · RFDB territorial · INE · Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Protecció social

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Departament de Drets Socials. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Educació

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Departament d'Educació · Idescat · Cens. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Medi ambient i territori

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Dades obertes · Generalitat de Catalunya · Agència de Residus de Catalunya · Generalitat de Catalunya · Agència Catalana de l'Aigua · Generalitat de Catalunya · Observatori del Territori. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Finances públiques

Fonts: Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Política i participació

Fonts: Generalitat de Catalunya · Departament d'Interior. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Mercat de treball

Fonts: SEPE + Idescat · calculat · Idescat · calculat · Idescat · Afiliacions · Idescat · Font de base per confirmar · Dades obertes · Idescat · Salaris. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.