Vilanova de Segrià: dades i estadístiques

Consulta dades de turisme, habitatge, població i economia de Vilanova de Segrià. Cada indicador identifica la seva font. Accedeix a totes les temàtiques dins d’aquesta fitxa.

Compara aquest municipi →

Vilanova de Segrià

Codi252516
ComarcaSegrià
Població (2025)1.094
Renda neta de la llar (2023)39.262 €
Taxa d’atur (16–64 anys) (ag. 2026)4,3 %

Taxa d’atur: atur registrat (SEPE) sobre la població de 16 a 64 anys (càlcul propi, no és la taxa oficial). Renda: renda neta mitjana anual per llar (INE).

Comarca Segrià
Vilanova de Segrià
Obre el mapa gran ↗ · © col·laboradors d’OpenStreetMap

Habitatge

Lloguer, esforç econòmic i habitatges turístics, amb la posició entre els municipis de la comarca.

Preu mitjà del lloguer443€/mes
2024 · Incasòl+17,6 %
Segrià4 de 4
Esforç de lloguer16,3% de la renda
2016 · Incasòl + INE · calculat
Lloguer anual sobre renda neta mitjana per llar; a partir del 30 % es parla d'esforç elevat.
Habitatges turístics0,00% del parc
2026 · INE + Idescat · calculat+0,0 pp
Segrià18 de 38

Evolució del preu mitjà del lloguer

€/mes per contracte · Vilanova de Segrià · Incasòl

Evolució del preu mitjà del lloguer (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

El preu només es publica per municipi; no es mostra cap valor de comarca ni de Catalunya.

On és el municipi dins la comarca: lloguer

€/mes · municipis de Segrià · Incasòl · 2024

440460480500520mediana comarcal · 470Vilanova de Segrià · 443 €/mesSudanell · 456 €/mesBenavent de Segrià · 483 €/mesCorbins · 505 €/mesVilanova de Segrià · 443 €/mesVilanova de Segrià · 443posició 4 de 4 (1 = més car)

On és el municipi dins la comarca: habitatges turístics

% del parc · municipis de Segrià · INE + Idescat · 2026

0,00,51,01,5mediana comarcal · 0,00Albatàrrec · 0,00 % del parcAlcanó · 0,00 % del parcAlfés · 0,00 % del parcAlpicat · 0,00 % del parcArtesa de Lleida · 0,00 % del parcAspa · 0,00 % del parcBenavent de Segrià · 0,00 % del parcels Alamús · 0,00 % del parcGimenells i el Pla de la Font · 0,00 % del parcla Granja d'Escarp · 0,00 % del parcla Portella · 0,00 % del parcLlardecans · 0,00 % del parcMassalcoreig · 0,00 % del parcMontoliu de Lleida · 0,00 % del parcRosselló · 0,00 % del parcSoses · 0,00 % del parcSudanell · 0,00 % del parcTorre-serona · 0,00 % del parcTorrebesses · 0,00 % del parcVilanova de la Barca · 0,00 % del parcVilanova de Segrià · 0,00 % del parcAlcarràs · 0,04 % del parcTorrefarrera · 0,05 % del parcAlguaire · 0,06 % del parcLleida · 0,07 % del parcAlmacelles · 0,09 % del parcTorres de Segre · 0,09 % del parcAlmenar · 0,11 % del parcAlcoletge · 0,12 % del parcAlfarràs · 0,12 % del parcPuigverd de Lleida · 0,13 % del parcAitona · 0,25 % del parcCorbins · 0,31 % del parcSeròs · 0,32 % del parcMaials · 0,33 % del parcSarroca de Lleida · 0,40 % del parcSunyer · 0,55 % del parcAlmatret · 1,19 % del parcVilanova de Segrià · 0,00 % del parcVilanova de Segrià · 0,00posició 18 de 38 (1 = més pes turístic)

Habitatges turístics sobre el parc total del Cens 2021.

Mercat de treball

Atur registrat sobre la població en edat de treballar, pol d'ocupació i qualitat de l'ocupació.

Taxa d'atur registrat4,3% (16–64 anys)
agost 2026 · SEPE + Idescat · calculat−0,3 pp
Segrià11 de 36
Atur registrat dividit per la població de 16 a 64 anys.
Llocs de treball per ocupat resident0,09ràtio
juny 2026 · Idescat · calculat+5,1 %
Segrià38 de 38
Municipi més residencial: hi ha menys llocs de treball que ocupats residents.

Evolució de la taxa d'atur registrat

% de la població de 16 a 64 anys · Vilanova de Segrià · SEPE + Idescat

Evolució de la taxa d'atur registrat (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és el municipi dins la comarca: atur registrat

% (16–64 anys) · municipis de Segrià · SEPE + Idescat · agost 2026

051015mediana comarcal · 3,6Torre-serona · 1,9 % (16–64 anys)Montoliu de Lleida · 2,0 % (16–64 anys)Aitona · 2,4 % (16–64 anys)Massalcoreig · 2,5 % (16–64 anys)Sudanell · 2,6 % (16–64 anys)Seròs · 2,8 % (16–64 anys)la Portella · 2,9 % (16–64 anys)Benavent de Segrià · 2,9 % (16–64 anys)Soses · 3,0 % (16–64 anys)Corbins · 3,0 % (16–64 anys)Sunyer · 3,1 % (16–64 anys)Torrebesses · 3,1 % (16–64 anys)Albatàrrec · 3,3 % (16–64 anys)Alcanó · 3,3 % (16–64 anys)Alpicat · 3,3 % (16–64 anys)Artesa de Lleida · 3,3 % (16–64 anys)Sarroca de Lleida · 3,5 % (16–64 anys)Torrefarrera · 3,6 % (16–64 anys)Llardecans · 3,6 % (16–64 anys)Alcarràs · 3,7 % (16–64 anys)els Alamús · 3,8 % (16–64 anys)Puigverd de Lleida · 4,0 % (16–64 anys)Vilanova de la Barca · 4,0 % (16–64 anys)Almacelles · 4,1 % (16–64 anys)Maials · 4,3 % (16–64 anys)Vilanova de Segrià · 4,3 % (16–64 anys)la Granja d'Escarp · 4,3 % (16–64 anys)Torres de Segre · 4,4 % (16–64 anys)Alcoletge · 4,4 % (16–64 anys)Gimenells i el Pla de la Font · 4,7 % (16–64 anys)Alguaire · 4,7 % (16–64 anys)Almenar · 5,0 % (16–64 anys)Alfés · 5,1 % (16–64 anys)Rosselló · 5,2 % (16–64 anys)Lleida · 7,0 % (16–64 anys)Alfarràs · 13,4 % (16–64 anys)Vilanova de Segrià · 4,3 % (16–64 anys)Vilanova de Segrià · 4,3posició 11 de 36 (1 = atur més alt)

Renda i condicions de vida

Renda de les llars, desigualtat i risc de pobresa relativa (INE · Atles de distribució de la renda).

Renda neta mitjana per llar39.262€/any
2023 · INE · ADRH+9,9 %
Segrià15 de 38
Índex de Gini27,0punts (0–100)
2023 · INE · ADRH+3,8 %
Segrià17 de 38
Població sota el 60 % de la mediana13,6% de la població
2023 · INE · ADRH+0,6 pp
Segrià21 de 28
Renda familiar disponible bruta per habitant84,5índex
2023 · Idescat−4,8 %
Segrià5 de 22

Evolució de la renda neta mitjana per llar

€/any · Vilanova de Segrià · INE · ADRH

Evolució de la renda neta mitjana per llar (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Comparació només amb dades de la mateixa font (ADRH); no es barreja amb l'ECV.

On és el municipi dins la comarca: renda per llar

€/any · municipis de Segrià · INE · ADRH · 2023

20.00030.00040.00050.00060.000mediana comarcal · 38.228Aspa · 27.911 €/anySarroca de Lleida · 30.409 €/anyTorrebesses · 30.664 €/anyMassalcoreig · 31.068 €/anyMaials · 31.702 €/anyAlcanó · 31.862 €/anySeròs · 31.925 €/anyAlfarràs · 32.530 €/anyLlardecans · 32.761 €/anyla Granja d'Escarp · 33.369 €/anyAitona · 34.291 €/anyAlmacelles · 34.448 €/anyAlcarràs · 34.595 €/anyAlmatret · 35.187 €/anyTorres de Segre · 36.128 €/anySunyer · 36.228 €/anyAlfés · 36.331 €/anyAlmenar · 37.846 €/anyMontoliu de Lleida · 38.225 €/anySudanell · 38.231 €/anyVilanova de la Barca · 38.645 €/anyLleida · 38.853 €/anyAlguaire · 39.009 €/anyVilanova de Segrià · 39.262 €/anyPuigverd de Lleida · 39.316 €/anyRosselló · 39.715 €/anyGimenells i el Pla de la Font · 40.085 €/anyAlbatàrrec · 40.156 €/anyAlcoletge · 40.278 €/anyels Alamús · 40.704 €/anyCorbins · 40.994 €/anyArtesa de Lleida · 41.134 €/anySoses · 41.171 €/anyla Portella · 41.253 €/anyTorre-serona · 45.097 €/anyTorrefarrera · 45.324 €/anyBenavent de Segrià · 47.987 €/anyAlpicat · 54.156 €/anyVilanova de Segrià · 39.262 €/anyVilanova de Segrià · 39.262posició 15 de 38 (1 = renda més alta)

On és el municipi dins la comarca: Gini

punts · municipis de Segrià · INE · ADRH · 2023

2325283033mediana comarcal · 26,8la Portella · 23,5 puntsAlbatàrrec · 24,0 puntsMontoliu de Lleida · 24,2 puntsTorrebesses · 25,3 puntsRosselló · 25,6 puntsVilanova de la Barca · 25,6 puntsAlcarràs · 25,7 puntsCorbins · 25,8 puntsAlcoletge · 25,9 puntsTorre-serona · 25,9 puntsels Alamús · 26,1 puntsSoses · 26,1 puntsSudanell · 26,1 puntsBenavent de Segrià · 26,3 puntsAlcanó · 26,5 puntsSeròs · 26,6 puntsTorres de Segre · 26,6 puntsGimenells i el Pla de la Font · 26,7 puntsTorrefarrera · 26,7 puntsPuigverd de Lleida · 26,9 puntsMaials · 27,0 puntsVilanova de Segrià · 27,0 puntsAlguaire · 27,2 puntsAlmacelles · 27,2 puntsArtesa de Lleida · 27,6 puntsLlardecans · 27,7 puntsAlpicat · 27,9 puntsAlmenar · 28,1 puntsAitona · 28,4 puntsAlfés · 28,6 puntsAlmatret · 29,3 puntsAspa · 29,3 puntsla Granja d'Escarp · 29,3 puntsSarroca de Lleida · 29,8 puntsAlfarràs · 30,3 puntsSunyer · 30,3 puntsMassalcoreig · 31,3 puntsLleida · 32,3 puntsVilanova de Segrià · 27,0 puntsVilanova de Segrià · 27,0posició 17 de 38 (1 = més desigualtat)

On és el municipi dins la comarca: sota el 60 % de la mediana

% de la població · municipis de Segrià · INE · ADRH · 2023

0102030mediana comarcal · 15,8Alpicat · 8,2 % de la poblacióla Portella · 8,4 % de la poblacióBenavent de Segrià · 9,0 % de la poblacióels Alamús · 10,0 % de la poblacióVilanova de la Barca · 11,4 % de la poblacióTorrefarrera · 11,7 % de la poblacióAlbatàrrec · 12,7 % de la poblacióVilanova de Segrià · 13,6 % de la poblacióSudanell · 14,3 % de la poblacióRosselló · 14,7 % de la poblacióCorbins · 14,8 % de la poblacióArtesa de Lleida · 14,9 % de la poblacióPuigverd de Lleida · 15,3 % de la poblacióSoses · 15,7 % de la poblacióAlcoletge · 15,8 % de la poblacióGimenells i el Pla de la Font · 15,8 % de la poblacióAlguaire · 16,3 % de la poblacióAlmenar · 18,0 % de la poblacióAlcarràs · 18,2 % de la poblacióTorres de Segre · 18,5 % de la poblacióAlmacelles · 18,7 % de la poblacióSeròs · 21,7 % de la poblacióLleida · 22,4 % de la poblacióMaials · 24,2 % de la poblacióAitona · 24,5 % de la poblacióla Granja d'Escarp · 24,8 % de la poblacióAlfarràs · 26,5 % de la poblacióMassalcoreig · 29,0 % de la poblacióVilanova de Segrià · 13,6 % de la poblacióVilanova de Segrià · 13,6posició 21 de 28 (1 = més població sota el llindar)

Població i demografia

Envelliment, població estrangera i components del creixement.

Població de 65 anys o més18,8% de la població
2025 · Idescat · Cens−0,1 pp
Segrià30 de 38
Població estrangera15,8% de la població
2025 · Idescat · Cens+0,1 pp
Segrià21 de 38
Presentació neutra: només el pes sobre el total.

On és el municipi dins la comarca: població de 65 anys o més

% de la població · municipis de Segrià · Idescat · 2025

1020304050mediana comarcal · 21,8Alcarràs · 13,0 % de la poblacióAlbatàrrec · 13,1 % de la poblacióTorrefarrera · 13,8 % de la poblacióAlcoletge · 14,3 % de la poblacióRosselló · 15,7 % de la poblacióAlpicat · 16,3 % de la poblacióBenavent de Segrià · 17,1 % de la poblacióPuigverd de Lleida · 18,4 % de la poblacióVilanova de Segrià · 18,8 % de la poblacióLleida · 18,9 % de la poblacióCorbins · 19,9 % de la poblacióSoses · 20,0 % de la poblacióAlmacelles · 20,2 % de la poblacióTorres de Segre · 20,3 % de la poblacióArtesa de Lleida · 20,7 % de la poblacióVilanova de la Barca · 21,0 % de la poblacióla Portella · 21,1 % de la poblacióels Alamús · 21,6 % de la poblacióSeròs · 21,6 % de la poblacióAitona · 21,9 % de la poblacióMontoliu de Lleida · 22,0 % de la poblacióAlcanó · 22,7 % de la poblacióSunyer · 22,9 % de la poblacióAlguaire · 23,1 % de la poblacióAlfarràs · 23,7 % de la poblacióSudanell · 23,9 % de la poblacióAlmenar · 24,0 % de la poblacióGimenells i el Pla de la Font · 24,1 % de la poblacióTorre-serona · 24,3 % de la poblacióla Granja d'Escarp · 24,9 % de la poblacióMassalcoreig · 25,3 % de la poblacióAlfés · 27,1 % de la poblacióMaials · 27,8 % de la poblacióAspa · 29,7 % de la poblacióTorrebesses · 30,4 % de la poblacióSarroca de Lleida · 31,9 % de la poblacióLlardecans · 33,1 % de la poblacióAlmatret · 42,8 % de la poblacióVilanova de Segrià · 18,8 % de la poblacióVilanova de Segrià · 18,8posició 30 de 38 (1 = més envellit)

Components del creixement de la població

Persones per 1.000 habitants · Vilanova de Segrià · Idescat

Creixement naturalCreixement natural · -4,7 per 1.000 hab.-4,7Saldo migratori internSaldo migratori intern · +38,8 per 1.000 hab.+38,8Creixement totalCreixement total · +29,3 per 1.000 hab.+29,3

Positiu a la dreta (taronja); negatiu a l'esquerra.

Evolució de la població

Vilanova de Segrià · habitants · Idescat

Evolució de la població (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Evolució de l’atur

Persones en atur registrat · Vilanova de Segrià · anual (Idescat) i mensual (SEPE)

Atur registrat (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Distribució de l’ocupació

Afiliacions a la Seguretat Social per sector d’activitat (% sobre el total) · Vilanova de Segrià vs Catalunya

Distribució de l’ocupació per sector (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Quota = afiliacions del sector / total d’afiliacions, amb recomptes oficials del mateix període (2026M09).

Renda mitjana de les llars

Renda neta anual (€) · Vilanova de Segrià vs Catalunya

Renda neta mitjana anual (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Municipi: Atles de distribució de la renda de les llars (INE, dades administratives, 2023). Catalunya: Enquesta de condicions de vida (INE, enquesta, 2025). Són fonts i anys diferents: no estrictament comparables.

Evolució del PIB

PIB a preus corrents (milions d’€) · Vilanova de Segrià · Idescat

—

Aquest territori no té dada oficial publicada per a aquest gràfic.

Índex socioeconòmic territorial

Posició de Vilanova de Segrià a Catalunya i a la comarca Segrià

98,8índex · Catalunya = 100 · 2024

−1,2 punts respecte a la mitjana de Catalunya

Posició a Catalunya
602 de 947 municipis
Posició a la comarca · Segrià
12 de 38 municipis

Índex socioeconòmic territorial de l’Idescat. La posició 1 correspon a l’índex més alt.

Territoris als quals pertany

Accés a les fitxes de la comarca, l’àmbit, la província i Catalunya

Altres municipis de la comarca

Tots els indicadors

Vilanova de Segrià comparat amb la comarca i Catalunya · «No disponible» vol dir que la font no publica el valor oficial

IndicadorCategoriaVilanova de SegriàComarca · SegriàCatalunyaTendènciaAny
Creixement natural
persones
Població i demografia28,817,210,62024
Fecunditat
persones
Població i demografia3,77,56,72025
Nascuts vius
persones
Població i demografia41.66154.2492025
Mobilitat per estudis no universitaris (residents i llocs d'estudi)
alumnes
Educació5534.9851.223.585Residents que estudien al municipi
Mobilitat per estudis universitaris (residents i llocs d'estudi)
alumnes
Educació03.295173.870Residents que estudien al municipi
Població de 15 anys o més segons nivell de formació assolit
persones
Educació—186.9966.914.697—2024
Distribució de les dones per grups d'edat
% sobre el total de dones
Població i demografia5,3——2022
Distribució dels homes per grups d'edat
% sobre el total d'homes
Població i demografia4,6——2022
Edat mitjana de la població
anys
Població i demografia43,9——2022
Població major de 16 anys
persones
Població i demografia869——2022
Índex d'envelliment
índex (%)
Població i demografia135,9——2022
Índex de dependència global
índex (%)
Població i demografia50,4——2022
Índex de dependència juvenil
índex (%)
Població i demografia21,4——2022
Índex de dependència senil
índex (%)
Població i demografia29——2022
Índex de sobreenvelliment
índex (%)
Població i demografia17,3——2022
Evolució de les emigracions totals
persones
Població i demografia——7,4—2024
Evolució de les immigracions totals
persones
Població i demografia——60.022—2024
Evolució del saldo migratoriPoblació i demografia—————
Migracions externes. Emigracions
persones
Població i demografia——662.294—Total
Migracions externes. Emigracions per continent de destinació
persones
Població i demografia——45.983—Àsia i Oceania
Migracions externes. Immigracions
persones
Població i demografia——1.288.562—Total
Migracions externes. Immigracions per continent de procedència
persones
Població i demografia——95.468—Àsia i Oceania
Migracions internes
persones
Població i demografia——7,4—2024
Naixements, defuncions i matrimonis. Recomptes
persones
Població i demografia71.57853.8022024
Distribució de la població per sexe
persones
Població i demografia1.094220.0608.146.2652025
Distribució de la població per sexe i edat quinquennal
persones
Població i demografia1.021212.3887.792.6112022
Evolució de la població
persones
Població i demografia1.094220.0608.146.2652025
Evolució de la població estrangera
persones
Població i demografia14942.6891.271.8102022
Impost de béns immobles de naturalesa urbana (IBI)
euros
Finances públiques1.990——2025
Producte interior brut
milions d'euros
Economia i treball—7.611316.728,3—2023
Valor afegit brut
milions d'euros
Economia i treball—6.985,6272.114,4—2023
Renda neta mitjana i mediana de les llars
euros
Renda i condicions de vida14.912——2023
Índex socioeconòmic territorial (IST)
índex (Catalunya=100)
Renda i condicions de vida98,889,41002024
Afiliats a la Seguretat Social per sexe i edat
persones
Mercat de treball——3.811.275—Total
Atur registrat
persones
Mercat de treball338.585323.2772026
Atur registrat per sector econòmic
persones
Mercat de treball28,78.485,6325.084,82025
Atur registrat per sexe i edat
persones
Mercat de treball28,78.485,7325.084,32025
Evolució de l'atur registrat i taxa d'atur
persones / %
Mercat de treball338.585323.2772026
Evolució de l'atur registrat per grups d'edat i taxa
persones / %
Mercat de treball0538,514.332,12025
Evolució de l'atur registrat per sexe i taxa
persones / %
Mercat de treball28,78.485,7325.084,32025
Expedients de regulació temporal d'ocupació (ERTO)Mercat de treball—————
Habitatges segons tipus d'ús (Cens de població i habitatges 2021)
vivendes
Habitatge387———2021
Habitatges turístiques, places i places per habitatgeTurisme—————
Preu mitjà del lloguer d'habitatges (fiances de l'Incasòl)
€/mes · contractes
Habitatge442,9——2024
Allotjaments turístics inscrits al Registre de Turisme de CatalunyaTurisme—————
Indicadors d'urbanització (DEGURBA)
persones / km² / %
Medi ambient i territori1.088221.6308.124.1262025
Pensions contributives a la seguretat social
persones
Protecció social——1.790.548—2025
Pensions i pensionistes de la seguretat social
persones / ràtio
Protecció social25647.7721.790.5482025
Pensions no contributives a la seguretat social
persones
Protecció social102.08769.6542025
Persones amb reconeixement legal de la discapacitat
persones
Protecció social10121.618757.4902025
Impost sobre la renda de les persones físiques
euros
Renda i condicions de vida21.72523.98827.8132023
Cèdules d'habitabilitat atorgades
cèdules
Habitatge8——2026
Habitatges buits gravats amb l'impost (IHB)
habitatges
Habitatge4——2025
Habitatges iniciats i acabats
habitatges
Habitatge6——2025
Habitatges de protecció oficial iniciats i acabats
habitatges
Habitatge0——2025
Renda Garantida de Ciutadania
persones · €/mes
Protecció social5——2025M08
Consum d'electricitat per sectors
kWh
Medi ambient i territori2.938.171——2024
Consum de gas natural per sectors
kWh
Medi ambient i territori1.112.526——2024
Instal·lacions d'autoconsum elèctric
instal·lacions · kW
Medi ambient i territori10——2025
Matriculacions de vehicles electrificats i híbrids
vehicles
Medi ambient i territori10——2026
Residus municipals i recollida selectiva
kg/hab
Medi ambient i territori1——2024
Preu de l'aigua
€/m³
Medi ambient i territori1,6——2025
Alumnes matriculats i unitats dels centres
alumnes
Educació83——2025
Eleccions municipals: participació
%
Política i participació53,2——2023
Indicadors de l'Observatori del TerritoriMedi ambient i territori—————
Taxa d'atur registrat (sobre població de 16 a 64 anys)
%
Mercat de treball4,3——2026M08
Esforç de lloguer (lloguer anual sobre renda neta per llar)
% de la renda
Habitatge16,3———2016
Habitatges d'ús turístic (% sobre el parc d'habitatges)
%
Habitatge00,11,32026
Llocs de treball per ocupat resident
ràtio
Mercat de treball0,1——2026M06
Indicadors d'edat i sexePoblació i demografia1001001002025
Indicadors de nacionalitat i lloc de naixementPoblació i demografia84,277,481,32025
Població estrangera per país de nacionalitatPoblació i demografia—50.1001.522.819—2025
Moviment demogràfic (naixements, defuncions i migracions)Població i demografia313.777111.8952024
Projeccions de població per escenariPoblació i demografia971202.2067.517.8382041
Coneixement del catalàPoblació i demografia——100—2021
Afiliacions a la Seguretat Social per tipus de contracteMercat de treball—89.4953.410.180—2026M09
Afiliats a la Seguretat Social segons residènciaMercat de treball55098.4853.811.2752026M09
Afiliacions al règim general per lloc de treballMercat de treball50100.7803.296.6902026M09
Treballadors autònoms (RETA)Mercat de treball8515.040586.6652026M09
Empreses per grandàriaMercat de treball50100.7803.296.6902026M09
Ingressos salarials bruts per sexe i edatMercat de treball——31.746—2024
Renda familiar disponible bruta per habitantRenda i condicions de vida18.3773.980.270165.424.0762023
Règim de tinença dels habitatgesHabitatge66,277,576,4—2021
Intensitat d'ús dels habitatges segons el consum elèctricHabitatge——10,7—2021
Nivell de formació assolitEducació909186.9946.914.6972024
Índex de preus de l'habitatge en lloguerHabitatge—————
Saldos migratoris per municipiPoblació i demografia36——2024
Esperança de vida en néixerPoblació i demografia—————

Metodologia i fonts

Població i demografia

Fonts: Idescat · Cens · Idescat · Estimacions de població · Idescat · Font de base per confirmar · INE · Estadística de variacions residencials · INE · Indicadors demogràfics · Idescat · Projeccions · Idescat · ECEPH. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Habitatge

Fonts: Generalitat de Catalunya · Incasòl · Incasòl + INE · calculat · INE + Idescat · calculat · INE · Generalitat de Catalunya · Agència de l'Habitatge · Generalitat de Catalunya · Agència Tributària · Generalitat de Catalunya · Departament de Territori · Idescat · Cens. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Turisme

Fonts: INE. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Economia i treball

Fonts: Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Renda i condicions de vida

Fonts: Idescat · RFDB territorial · INE · Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Protecció social

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Departament de Drets Socials. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Educació

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Departament d'Educació · Idescat · Cens. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Medi ambient i territori

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Dades obertes · Generalitat de Catalunya · Agència de Residus de Catalunya · Generalitat de Catalunya · Agència Catalana de l'Aigua · Generalitat de Catalunya · Observatori del Territori. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Finances públiques

Fonts: Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Política i participació

Fonts: Generalitat de Catalunya · Departament d'Interior. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Mercat de treball

Fonts: SEPE + Idescat · calculat · Idescat · calculat · Idescat · Afiliacions · Idescat · Font de base per confirmar · Dades obertes · Idescat · Salaris. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.