Castellar del Vallès: dades i estadístiques

Consulta dades de turisme, habitatge, població i economia de Castellar del Vallès. Cada indicador identifica la seva font. Accedeix a totes les temàtiques dins d’aquesta fitxa.

Compara aquest municipi →

Castellar del Vallès

Codi080517
ComarcaVallès Occidental
Població (2025)25.422
Renda neta de la llar (2023)47.263 €
Taxa d’atur (16–64 anys) (ag. 2026)5,4 %

Taxa d’atur: atur registrat (SEPE) sobre la població de 16 a 64 anys (càlcul propi, no és la taxa oficial). Renda: renda neta mitjana anual per llar (INE).

Comarca Vallès Occidental
Castellar del Vallès
Obre el mapa gran ↗ · © col·laboradors d’OpenStreetMap

Habitatge

Lloguer, esforç econòmic i habitatges turístics, amb la posició entre els municipis de la comarca.

Preu mitjà del lloguer850€/mes
2025 · Incasòl+12,2 %
Vallès Occidental9 de 21
Esforç de lloguer18,8% de la renda
2023 · Incasòl + INE · calculat+0,6 pp
Vallès Occidental15 de 22
Lloguer anual sobre renda neta mitjana per llar; a partir del 30 % es parla d'esforç elevat.
Habitatges turístics0,09% del parc
2026 · INE + Idescat · calculat−0,0 pp
Vallès Occidental12 de 23

Evolució del preu mitjà del lloguer

€/mes per contracte · Castellar del Vallès · Incasòl

Evolució del preu mitjà del lloguer (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

El preu només es publica per municipi; no es mostra cap valor de comarca ni de Catalunya.

On és el municipi dins la comarca: lloguer

€/mes · municipis de Vallès Occidental · Incasòl · 2025

05001.0001.500mediana comarcal · 816Badia del Vallès · 415 €/mesSant Llorenç Savall · 676 €/mesRipollet · 730 €/mesMontcada i Reixac · 731 €/mesSentmenat · 741 €/mesSanta Perpètua de Mogoda · 742 €/mesTerrassa · 756 €/mesRubí · 783 €/mesPolinyà · 784 €/mesBarberà del Vallès · 815 €/mesCastellbisbal · 816 €/mesSabadell · 821 €/mesPalau-solità i Plegamans · 865 €/mesUllastrell · 867 €/mesCerdanyola del Vallès · 906 €/mesViladecavalls · 950 €/mesVacarisses · 1.019 €/mesSant Quirze del Vallès · 1.023 €/mesMatadepera · 1.424 €/mesSant Cugat del Vallès · 1.427 €/mesCastellar del Vallès · 850 €/mesCastellar del Vallès · 850posició 9 de 21 (1 = més car)

On és el municipi dins la comarca: esforç de lloguer

% de la renda · municipis de Vallès Occidental · Incasòl + INE · 2023

10152025mediana comarcal · 20,0Badia del Vallès · 10,5 % de la rendaUllastrell · 16,2 % de la rendaRellinars · 16,3 % de la rendaMatadepera · 17,5 % de la rendaViladecavalls · 18,0 % de la rendaSant Quirze del Vallès · 18,2 % de la rendaSentmenat · 18,2 % de la rendaSant Llorenç Savall · 19,0 % de la rendaPalau-solità i Plegamans · 19,6 % de la rendaCastellbisbal · 20,0 % de la rendaVacarisses · 20,1 % de la rendaSanta Perpètua de Mogoda · 20,1 % de la rendaPolinyà · 20,3 % de la rendaTerrassa · 20,6 % de la rendaBarberà del Vallès · 21,0 % de la rendaMontcada i Reixac · 21,2 % de la rendaSant Cugat del Vallès · 21,5 % de la rendaRubí · 21,5 % de la rendaCerdanyola del Vallès · 22,1 % de la rendaSabadell · 22,3 % de la rendaRipollet · 22,5 % de la rendaCastellar del Vallès · 18,8 % de la rendaCastellar del Vallès · 18,8posició 15 de 22 (1 = esforç més alt)

Només municipis amb preu de lloguer i renda neta publicats el mateix any.

On és el municipi dins la comarca: habitatges turístics

% del parc · municipis de Vallès Occidental · INE + Idescat · 2026

0,00,51,01,5mediana comarcal · 0,09Gallifa · 0,00 % del parcSanta Perpètua de Mogoda · 0,00 % del parcUllastrell · 0,00 % del parcPolinyà · 0,03 % del parcBadia del Vallès · 0,04 % del parcRipollet · 0,04 % del parcSant Quirze del Vallès · 0,04 % del parcPalau-solità i Plegamans · 0,05 % del parcSabadell · 0,07 % del parcMontcada i Reixac · 0,08 % del parcBarberà del Vallès · 0,09 % del parcRubí · 0,10 % del parcViladecavalls · 0,10 % del parcCerdanyola del Vallès · 0,10 % del parcMatadepera · 0,12 % del parcSentmenat · 0,13 % del parcTerrassa · 0,14 % del parcCastellbisbal · 0,16 % del parcSant Llorenç Savall · 0,22 % del parcSant Cugat del Vallès · 0,24 % del parcVacarisses · 0,27 % del parcRellinars · 1,28 % del parcCastellar del Vallès · 0,09 % del parcCastellar del Vallès · 0,09posició 12 de 23 (1 = més pes turístic)

Habitatges turístics sobre el parc total del Cens 2021.

Mercat de treball

Atur registrat sobre la població en edat de treballar, pol d'ocupació i qualitat de l'ocupació.

Taxa d'atur registrat5,4% (16–64 anys)
agost 2026 · SEPE + Idescat · calculat+0,2 pp
Vallès Occidental14 de 23
Atur registrat dividit per la població de 16 a 64 anys.
Llocs de treball per ocupat resident0,54ràtio
juny 2026 · Idescat · calculat+0,1 %
Vallès Occidental16 de 23
Municipi més residencial: hi ha menys llocs de treball que ocupats residents.

Evolució de la taxa d'atur registrat

% de la població de 16 a 64 anys · Castellar del Vallès · SEPE + Idescat

Evolució de la taxa d'atur registrat (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és el municipi dins la comarca: atur registrat

% (16–64 anys) · municipis de Vallès Occidental · SEPE + Idescat · agost 2026

246810mediana comarcal · 5,7Matadepera · 2,5 % (16–64 anys)Sant Cugat del Vallès · 3,8 % (16–64 anys)Gallifa · 4,5 % (16–64 anys)Ullastrell · 4,6 % (16–64 anys)Sentmenat · 4,9 % (16–64 anys)Sant Quirze del Vallès · 4,9 % (16–64 anys)Palau-solità i Plegamans · 5,2 % (16–64 anys)Viladecavalls · 5,4 % (16–64 anys)Castellbisbal · 5,4 % (16–64 anys)Vacarisses · 5,7 % (16–64 anys)Polinyà · 5,7 % (16–64 anys)Rellinars · 5,8 % (16–64 anys)Cerdanyola del Vallès · 5,9 % (16–64 anys)Barberà del Vallès · 6,0 % (16–64 anys)Santa Perpètua de Mogoda · 6,4 % (16–64 anys)Sant Llorenç Savall · 6,9 % (16–64 anys)Rubí · 7,0 % (16–64 anys)Ripollet · 7,2 % (16–64 anys)Sabadell · 7,4 % (16–64 anys)Terrassa · 7,5 % (16–64 anys)Montcada i Reixac · 7,8 % (16–64 anys)Badia del Vallès · 9,9 % (16–64 anys)Castellar del Vallès · 5,4 % (16–64 anys)Castellar del Vallès · 5,4posició 14 de 23 (1 = atur més alt)

Renda i condicions de vida

Renda de les llars, desigualtat i risc de pobresa relativa (INE · Atles de distribució de la renda).

Renda neta mitjana per llar47.263€/any
2023 · INE · ADRH+6,0 %
Vallès Occidental9 de 23
Índex de Gini25,2punts (0–100)
2023 · INE · ADRH−1,2 %
Vallès Occidental17 de 23
Població sota el 60 % de la mediana8,9% de la població
2023 · INE · ADRH+0,4 pp
Vallès Occidental17 de 22
Renda familiar disponible bruta per habitant103,6índex
2023 · Idescat−2,9 %
Vallès Occidental6 de 21

Evolució de la renda neta mitjana per llar

€/any · Castellar del Vallès · INE · ADRH

Evolució de la renda neta mitjana per llar (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Comparació només amb dades de la mateixa font (ADRH); no es barreja amb l'ECV.

On és el municipi dins la comarca: renda per llar

€/any · municipis de Vallès Occidental · INE · ADRH · 2023

20.00040.00060.00080.000100.000mediana comarcal · 45.279Badia del Vallès · 32.123 €/anySant Llorenç Savall · 37.826 €/anyRipollet · 37.926 €/anyMontcada i Reixac · 39.356 €/anyTerrassa · 40.058 €/anySabadell · 40.323 €/anyRubí · 40.881 €/anySanta Perpètua de Mogoda · 43.064 €/anyRellinars · 43.117 €/anyBarberà del Vallès · 43.314 €/anyPolinyà · 44.221 €/anySentmenat · 45.279 €/anyVacarisses · 46.087 €/anyCerdanyola del Vallès · 46.621 €/anyCastellbisbal · 48.579 €/anyPalau-solità i Plegamans · 50.431 €/anyUllastrell · 51.173 €/anyViladecavalls · 54.329 €/anyGallifa · 56.837 €/anySant Quirze del Vallès · 62.048 €/anySant Cugat del Vallès · 74.951 €/anyMatadepera · 85.692 €/anyCastellar del Vallès · 47.263 €/anyCastellar del Vallès · 47.263posició 9 de 23 (1 = renda més alta)

On és el municipi dins la comarca: Gini

punts · municipis de Vallès Occidental · INE · ADRH · 2023

20253035mediana comarcal · 26,9Polinyà · 22,9 puntsBadia del Vallès · 23,3 puntsSentmenat · 24,5 puntsUllastrell · 24,6 puntsVacarisses · 24,6 puntsBarberà del Vallès · 25,0 puntsViladecavalls · 25,6 puntsCastellbisbal · 25,8 puntsSanta Perpètua de Mogoda · 25,9 puntsRipollet · 26,8 puntsSant Llorenç Savall · 26,9 puntsPalau-solità i Plegamans · 27,2 puntsRubí · 27,6 puntsMontcada i Reixac · 28,2 puntsRellinars · 28,8 puntsTerrassa · 28,9 puntsCerdanyola del Vallès · 29,4 puntsSabadell · 29,6 puntsSant Quirze del Vallès · 30,1 puntsMatadepera · 33,3 puntsGallifa · 34,4 puntsSant Cugat del Vallès · 34,5 puntsCastellar del Vallès · 25,2 puntsCastellar del Vallès · 25,2posició 17 de 23 (1 = més desigualtat)

On és el municipi dins la comarca: sota el 60 % de la mediana

% de la població · municipis de Vallès Occidental · INE · ADRH · 2023

5101520mediana comarcal · 11,0Matadepera · 5,4 % de la poblacióViladecavalls · 6,4 % de la poblacióUllastrell · 7,3 % de la poblacióSant Quirze del Vallès · 7,9 % de la poblacióVacarisses · 8,7 % de la poblacióSant Cugat del Vallès · 9,0 % de la poblacióPolinyà · 9,5 % de la poblacióSentmenat · 9,6 % de la poblacióCastellbisbal · 10,3 % de la poblacióPalau-solità i Plegamans · 10,5 % de la poblacióBarberà del Vallès · 11,5 % de la poblacióCerdanyola del Vallès · 11,6 % de la poblacióSanta Perpètua de Mogoda · 12,8 % de la poblacióRellinars · 13,5 % de la poblacióSant Llorenç Savall · 14,6 % de la poblacióRubí · 17,0 % de la poblacióRipollet · 17,2 % de la poblacióSabadell · 17,3 % de la poblacióTerrassa · 17,3 % de la poblacióMontcada i Reixac · 17,9 % de la poblacióBadia del Vallès · 19,2 % de la poblacióCastellar del Vallès · 8,9 % de la poblacióCastellar del Vallès · 8,9posició 17 de 22 (1 = més població sota el llindar)

Població i demografia

Envelliment, població estrangera i components del creixement.

Població de 65 anys o més19,2% de la població
2025 · Idescat · Cens+0,6 pp
Vallès Occidental8 de 23
Població estrangera5,2% de la població
2025 · Idescat · Cens+0,3 pp
Vallès Occidental18 de 23
Presentació neutra: només el pes sobre el total.

On és el municipi dins la comarca: població de 65 anys o més

% de la població · municipis de Vallès Occidental · Idescat · 2025

10152025mediana comarcal · 18,1Vacarisses · 12,4 % de la poblacióPolinyà · 13,0 % de la poblacióUllastrell · 13,9 % de la poblacióCastellbisbal · 15,2 % de la poblacióSant Cugat del Vallès · 16,0 % de la poblacióRellinars · 16,4 % de la poblacióRipollet · 16,6 % de la poblacióSentmenat · 16,8 % de la poblacióMontcada i Reixac · 17,0 % de la poblacióRubí · 17,2 % de la poblacióSanta Perpètua de Mogoda · 17,5 % de la poblacióTerrassa · 18,1 % de la poblacióSant Quirze del Vallès · 18,9 % de la poblacióViladecavalls · 19,1 % de la poblacióMatadepera · 19,1 % de la poblacióSabadell · 19,4 % de la poblacióBarberà del Vallès · 19,5 % de la poblacióPalau-solità i Plegamans · 19,8 % de la poblacióCerdanyola del Vallès · 21,9 % de la poblacióBadia del Vallès · 22,0 % de la poblacióSant Llorenç Savall · 23,1 % de la poblacióGallifa · 24,6 % de la poblacióCastellar del Vallès · 19,2 % de la poblacióCastellar del Vallès · 19,2posició 8 de 23 (1 = més envellit)

Components del creixement de la població

Persones per 1.000 habitants · Castellar del Vallès · Idescat

Creixement naturalCreixement natural · -2,9 per 1.000 hab.-2,9Saldo migratori internSaldo migratori intern · +2,3 per 1.000 hab.+2,3Creixement totalCreixement total · +3,7 per 1.000 hab.+3,7

Positiu a la dreta (taronja); negatiu a l'esquerra.

Evolució de la població

Castellar del Vallès · habitants · Idescat

Evolució de la població (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Evolució de l’atur

Persones en atur registrat · Castellar del Vallès · anual (Idescat) i mensual (SEPE)

Atur registrat (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Distribució de l’ocupació

Afiliacions a la Seguretat Social per sector d’activitat (% sobre el total) · Castellar del Vallès vs Catalunya

Distribució de l’ocupació per sector (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Quota = afiliacions del sector / total d’afiliacions, amb recomptes oficials del mateix període (2026M09).

Renda mitjana de les llars

Renda neta anual (€) · Castellar del Vallès vs Catalunya

Renda neta mitjana anual (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Municipi: Atles de distribució de la renda de les llars (INE, dades administratives, 2023). Catalunya: Enquesta de condicions de vida (INE, enquesta, 2025). Són fonts i anys diferents: no estrictament comparables.

Evolució del PIB

PIB a preus corrents (milions d’€) · Castellar del Vallès · Idescat

Producte interior brut (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Índex socioeconòmic territorial

Posició de Castellar del Vallès a Catalunya i a la comarca Vallès Occidental

112,4índex · Catalunya = 100 · 2024

+12,4 punts respecte a la mitjana de Catalunya

Posició a Catalunya
212 de 947 municipis
Posició a la comarca · Vallès Occidental
8 de 23 municipis

Índex socioeconòmic territorial de l’Idescat. La posició 1 correspon a l’índex més alt.

Tots els indicadors

Castellar del Vallès comparat amb la comarca i Catalunya · «No disponible» vol dir que la font no publica el valor oficial

IndicadorCategoriaCastellar del VallèsComarca · Vallès OccidentalCatalunyaTendènciaAny
Creixement natural
persones
Població i demografia3,710,610,62024
Fecunditat
persones
Població i demografia4,96,86,72025
Nascuts vius
persones
Població i demografia1256.60054.2492025
Mobilitat per estudis no universitaris (residents i llocs d'estudi)
alumnes
Educació3.200154.2601.223.585Residents que estudien al municipi
Mobilitat per estudis universitaris (residents i llocs d'estudi)
alumnes
Educació013.835173.870Residents que estudien al municipi
Població de 15 anys o més segons nivell de formació assolit
persones
Educació21.780817.2636.914.6972024
Distribució de les dones per grups d'edat
% sobre el total de dones
Població i demografia3,5——2022
Distribució dels homes per grups d'edat
% sobre el total d'homes
Població i demografia4——2022
Edat mitjana de la població
anys
Població i demografia42,1——2022
Població major de 16 anys
persones
Població i demografia20.855,8——2022
Índex d'envelliment
índex (%)
Població i demografia117,1——2022
Índex de dependència global
índex (%)
Població i demografia48,4——2022
Índex de dependència juvenil
índex (%)
Població i demografia22,3——2022
Índex de dependència senil
índex (%)
Població i demografia26,1——2022
Índex de sobreenvelliment
índex (%)
Població i demografia16,2——2022
Evolució de les emigracions totals
persones
Població i demografia——7,4—2024
Evolució de les immigracions totals
persones
Població i demografia——60.022—2024
Evolució del saldo migratoriPoblació i demografia—————
Migracions externes. Emigracions
persones
Població i demografia——662.294—Total
Migracions externes. Emigracions per continent de destinació
persones
Població i demografia——45.983—Àsia i Oceania
Migracions externes. Immigracions
persones
Població i demografia——1.288.562—Total
Migracions externes. Immigracions per continent de procedència
persones
Població i demografia——95.468—Àsia i Oceania
Migracions internes
persones
Població i demografia——7,4—2024
Naixements, defuncions i matrimonis. Recomptes
persones
Població i demografia1336.39953.8022024
Distribució de la població per sexe
persones
Població i demografia25.422972.1188.146.2652025
Distribució de la població per sexe i edat quinquennal
persones
Població i demografia24.933940.8817.792.6112022
Evolució de la població
persones
Població i demografia25.422972.1188.146.2652025
Evolució de la població estrangera
persones
Població i demografia1.144110.6211.271.8102022
Impost de béns immobles de naturalesa urbana (IBI)
euros
Finances públiques2.002——2025
Producte interior brut
milions d'euros
Economia i treball737,334.650,1316.728,32023
Valor afegit brut
milions d'euros
Economia i treball676,831.802,8272.114,42023
Renda neta mitjana i mediana de les llars
euros
Renda i condicions de vida17.260——2023
Índex socioeconòmic territorial (IST)
índex (Catalunya=100)
Renda i condicions de vida112,4103,11002024
Afiliats a la Seguretat Social per sexe i edat
persones
Mercat de treball——3.811.275—Total
Atur registrat
persones
Mercat de treball89141.599323.2772026
Atur registrat per sector econòmic
persones
Mercat de treball911,642.123,4325.084,82025
Atur registrat per sexe i edat
persones
Mercat de treball911,642.123,5325.084,32025
Evolució de l'atur registrat i taxa d'atur
persones / %
Mercat de treball89141.599323.2772026
Evolució de l'atur registrat per grups d'edat i taxa
persones / %
Mercat de treball49,41.990,414.332,12025
Evolució de l'atur registrat per sexe i taxa
persones / %
Mercat de treball911,642.123,5325.084,32025
Expedients de regulació temporal d'ocupació (ERTO)Mercat de treball—————
Habitatges segons tipus d'ús (Cens de població i habitatges 2021)
vivendes
Habitatge8.949———2021
Habitatges turístiques, places i places per habitatgeTurisme—————
Preu mitjà del lloguer d'habitatges (fiances de l'Incasòl)
€/mes · contractes
Habitatge849,9——2025
Allotjaments turístics inscrits al Registre de Turisme de CatalunyaTurisme—————
Indicadors d'urbanització (DEGURBA)
persones / km² / %
Medi ambient i territori25.395970.2288.124.1262025
Pensions contributives a la seguretat social
persones
Protecció social——1.790.548—2025
Pensions i pensionistes de la seguretat social
persones / ràtio
Protecció social5.828212.7981.790.5482025
Pensions no contributives a la seguretat social
persones
Protecció social1206.80769.6542025
Persones amb reconeixement legal de la discapacitat
persones
Protecció social2.26085.514757.4902025
Impost sobre la renda de les persones físiques
euros
Renda i condicions de vida27.87729.29427.8132023
Cèdules d'habitabilitat atorgades
cèdules
Habitatge126——2026
Habitatges buits gravats amb l'impost (IHB)
habitatges
Habitatge11——2025
Habitatges iniciats i acabats
habitatges
Habitatge73——2025
Habitatges de protecció oficial iniciats i acabats
habitatges
Habitatge0——2025
Renda Garantida de Ciutadania
persones · €/mes
Protecció social48——2026M08
Consum d'electricitat per sectors
kWh
Medi ambient i territori142.225.461——2024
Consum de gas natural per sectors
kWh
Medi ambient i territori42.476.680——2024
Instal·lacions d'autoconsum elèctric
instal·lacions · kW
Medi ambient i territori100——2025
Matriculacions de vehicles electrificats i híbrids
vehicles
Medi ambient i territori238——2026
Residus municipals i recollida selectiva
kg/hab
Medi ambient i territori1,4——2024
Preu de l'aigua
€/m³
Medi ambient i territori2,2——2025
Alumnes matriculats i unitats dels centres
alumnes
Educació3.627——2025
Eleccions municipals: participació
%
Política i participació56,4——2023
Indicadors de l'Observatori del Territori
varis
Medi ambient i territori25,3——2024
Taxa d'atur registrat (sobre població de 16 a 64 anys)
%
Mercat de treball5,4——2026M08
Esforç de lloguer (lloguer anual sobre renda neta per llar)
% de la renda
Habitatge18,8——2023
Habitatges d'ús turístic (% sobre el parc d'habitatges)
%
Habitatge0,10,11,32026
Llocs de treball per ocupat resident
ràtio
Mercat de treball0,5——2026M06
Indicadors d'edat i sexePoblació i demografia1001001002025
Indicadors de nacionalitat i lloc de naixementPoblació i demografia94,886,881,32025
Població estrangera per país de nacionalitatPoblació i demografia1.317128.5861.522.8192025
Moviment demogràfic (naixements, defuncions i migracions)Població i demografia9410.195111.8952024
Projeccions de població per escenariPoblació i demografia25.423932.6977.517.8382041
Coneixement del catalàPoblació i demografia——100—2021
Afiliacions a la Seguretat Social per tipus de contracteMercat de treball—405.9103.410.180—2026M09
Afiliats a la Seguretat Social segons residènciaMercat de treball12.305447.9103.811.2752026M09
Afiliacions al règim general per lloc de treballMercat de treball6.685383.3253.296.6902026M09
Treballadors autònoms (RETA)Mercat de treball1.82063.255586.6652026M09
Empreses per grandàriaMercat de treball6.685383.3253.296.6902026M09
Ingressos salarials bruts per sexe i edatMercat de treball——31.746—2024
Renda familiar disponible bruta per habitantRenda i condicions de vida542.91220.344.670165.424.0762023
Règim de tinença dels habitatgesHabitatge898876,4—2021
Intensitat d'ús dels habitatges segons el consum elèctricHabitatge3,4—10,7—2021
Nivell de formació assolitEducació21.779817.2626.914.6972024
Índex de preus de l'habitatge en lloguerHabitatge116,9——2024
Saldos migratoris per municipiPoblació i demografia176——2024
Esperança de vida en néixerPoblació i demografia—————

Metodologia i fonts

Població i demografia

Fonts: Idescat · Cens · Idescat · Estimacions de població · Idescat · Font de base per confirmar · INE · Estadística de variacions residencials · INE · Indicadors demogràfics · Idescat · Projeccions · Idescat · ECEPH. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Habitatge

Fonts: Generalitat de Catalunya · Incasòl · Incasòl + INE · calculat · INE + Idescat · calculat · INE · Generalitat de Catalunya · Agència de l'Habitatge · Generalitat de Catalunya · Agència Tributària · Generalitat de Catalunya · Departament de Territori · Idescat · Cens. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Turisme

Fonts: INE. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Economia i treball

Fonts: Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Renda i condicions de vida

Fonts: Idescat · RFDB territorial · INE · Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Protecció social

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Departament de Drets Socials. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Educació

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Departament d'Educació · Idescat · Cens. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Medi ambient i territori

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Dades obertes · Generalitat de Catalunya · Agència de Residus de Catalunya · Generalitat de Catalunya · Agència Catalana de l'Aigua · Generalitat de Catalunya · Observatori del Territori. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Finances públiques

Fonts: Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Política i participació

Fonts: Generalitat de Catalunya · Departament d'Interior. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Mercat de treball

Fonts: SEPE + Idescat · calculat · Idescat · calculat · Idescat · Afiliacions · Idescat · Font de base per confirmar · Dades obertes · Idescat · Salaris. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.