Tossa de Mar: dades i estadístiques

Consulta dades de turisme, habitatge, població i economia de Tossa de Mar. Cada indicador identifica la seva font. Accedeix a totes les temàtiques dins d’aquesta fitxa.

Compara aquest municipi →

Tossa de Mar

Codi172023
ComarcaSelva
Població (2025)6.347
Renda neta de la llar (2023)35.389 €
Taxa d’atur (16–64 anys) (ag. 2026)2,2 %

Taxa d’atur: atur registrat (SEPE) sobre la població de 16 a 64 anys (càlcul propi, no és la taxa oficial). Renda: renda neta mitjana anual per llar (INE).

Comarca Selva
Tossa de Mar
Obre el mapa gran ↗ · © col·laboradors d’OpenStreetMap

Habitatge

Lloguer, esforç econòmic i habitatges turístics, amb la posició entre els municipis de la comarca.

Preu mitjà del lloguer693€/mes
2025 · Incasòl+12,5 %
Selva5 de 22
Esforç de lloguer19,5% de la renda
2023 · Incasòl + INE · calculat−1,7 pp
Selva10 de 25
Lloguer anual sobre renda neta mitjana per llar; a partir del 30 % es parla d'esforç elevat.
Habitatges turístics10,27% del parc
2026 · INE + Idescat · calculat−0,6 pp
Selva1 de 26

Evolució del preu mitjà del lloguer

€/mes per contracte · Tossa de Mar · Incasòl

Evolució del preu mitjà del lloguer (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

El preu només es publica per municipi; no es mostra cap valor de comarca ni de Catalunya.

On és el municipi dins la comarca: lloguer

€/mes · municipis de Selva · Incasòl · 2025

400500600700800900mediana comarcal · 608Massanes · 465 €/mesArbúcies · 497 €/mesSant Hilari Sacalm · 526 €/mesAnglès · 533 €/mesBrunyola i Sant Martí Sapresa · 558 €/mesVilobí d'Onyar · 568 €/mesla Cellera de Ter · 590 €/mesSanta Coloma de Farners · 598 €/mesBreda · 601 €/mesAmer · 602 €/mesMaçanet de la Selva · 607 €/mesHostalric · 608 €/mesSant Julià del Llor i Bonmatí · 616 €/mesLloret de Mar · 622 €/mesBlanes · 630 €/mesSils · 639 €/mesRiudarenes · 664 €/mesTossa de Mar · 693 €/mesVidreres · 748 €/mesRiudellots de la Selva · 793 €/mesCaldes de Malavella · 803 €/mesRiells i Viabrea · 846 €/mesTossa de Mar · 693 €/mesTossa de Mar · 693posició 5 de 22 (1 = més car)

On és el municipi dins la comarca: esforç de lloguer

% de la renda · municipis de Selva · Incasòl + INE · 2023

131518202325mediana comarcal · 18,4Arbúcies · 14,3 % de la rendala Cellera de Ter · 14,5 % de la rendaSant Hilari Sacalm · 14,6 % de la rendaAmer · 14,7 % de la rendaSant Julià del Llor i Bonmatí · 15,4 % de la rendaAnglès · 16,0 % de la rendaVilobí d'Onyar · 17,2 % de la rendaRiudarenes · 17,6 % de la rendaBrunyola i Sant Martí Sapresa · 17,7 % de la rendaSanta Coloma de Farners · 17,7 % de la rendaSils · 18,3 % de la rendaRiudellots de la Selva · 18,3 % de la rendaBreda · 18,4 % de la rendaRiells i Viabrea · 18,9 % de la rendaHostalric · 18,9 % de la rendaTossa de Mar · 19,5 % de la rendaMassanes · 19,5 % de la rendaSant Feliu de Buixalleu · 19,6 % de la rendaCaldes de Malavella · 19,9 % de la rendaVidreres · 20,0 % de la rendaBlanes · 20,7 % de la rendaFogars de la Selva · 21,8 % de la rendaLloret de Mar · 22,3 % de la rendaOsor · 23,2 % de la rendaMaçanet de la Selva · 24,1 % de la rendaTossa de Mar · 19,5 % de la rendaTossa de Mar · 19,5posició 10 de 25 (1 = esforç més alt)

Només municipis amb preu de lloguer i renda neta publicats el mateix any.

On és el municipi dins la comarca: habitatges turístics

% del parc · municipis de Selva · INE + Idescat · 2026

051015mediana comarcal · 1,23Riudellots de la Selva · 0,12 % del parcBreda · 0,27 % del parcRiells i Viabrea · 0,34 % del parcSanta Coloma de Farners · 0,35 % del parcAnglès · 0,44 % del parcHostalric · 0,55 % del parcSant Hilari Sacalm · 0,72 % del parcVilobí d'Onyar · 0,74 % del parcSant Julià del Llor i Bonmatí · 0,81 % del parcla Cellera de Ter · 0,85 % del parcBrunyola i Sant Martí Sapresa · 0,89 % del parcRiudarenes · 0,97 % del parcSils · 1,23 % del parcAmer · 1,23 % del parcFogars de la Selva · 1,27 % del parcMassanes · 1,32 % del parcArbúcies · 1,38 % del parcCaldes de Malavella · 1,63 % del parcBlanes · 2,09 % del parcSant Feliu de Buixalleu · 2,14 % del parcMaçanet de la Selva · 2,43 % del parcVidreres · 4,78 % del parcOsor · 5,03 % del parcLloret de Mar · 6,72 % del parcSusqueda · 10,26 % del parcTossa de Mar · 10,27 % del parcTossa de Mar · 10,27 % del parcTossa de Mar · 10,27posició 1 de 26 (1 = més pes turístic)

Habitatges turístics sobre el parc total del Cens 2021.

Mercat de treball

Atur registrat sobre la població en edat de treballar, pol d'ocupació i qualitat de l'ocupació.

Taxa d'atur registrat2,2% (16–64 anys)
agost 2026 · SEPE + Idescat · calculat+0,1 pp
Selva25 de 25
Atur registrat dividit per la població de 16 a 64 anys.
Llocs de treball per ocupat resident1,05ràtio
juny 2026 · Idescat · calculat+36,0 %
Selva8 de 26
Pol d'ocupació: hi ha més llocs de treball que ocupats residents.

Evolució de la taxa d'atur registrat

% de la població de 16 a 64 anys · Tossa de Mar · SEPE + Idescat

Evolució de la taxa d'atur registrat (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és el municipi dins la comarca: atur registrat

% (16–64 anys) · municipis de Selva · SEPE + Idescat · agost 2026

03581013mediana comarcal · 6,0Tossa de Mar · 2,2 % (16–64 anys)Lloret de Mar · 3,8 % (16–64 anys)Brunyola i Sant Martí Sapresa · 3,8 % (16–64 anys)Vilobí d'Onyar · 4,2 % (16–64 anys)Riudellots de la Selva · 4,3 % (16–64 anys)Amer · 5,1 % (16–64 anys)Santa Coloma de Farners · 5,2 % (16–64 anys)Sant Hilari Sacalm · 5,4 % (16–64 anys)Caldes de Malavella · 5,4 % (16–64 anys)Hostalric · 5,5 % (16–64 anys)Sant Feliu de Buixalleu · 5,6 % (16–64 anys)Sant Julià del Llor i Bonmatí · 5,7 % (16–64 anys)Vidreres · 6,0 % (16–64 anys)la Cellera de Ter · 6,1 % (16–64 anys)Sils · 6,1 % (16–64 anys)Anglès · 6,4 % (16–64 anys)Arbúcies · 6,5 % (16–64 anys)Blanes · 6,5 % (16–64 anys)Breda · 6,7 % (16–64 anys)Riells i Viabrea · 7,8 % (16–64 anys)Fogars de la Selva · 8,0 % (16–64 anys)Osor · 8,2 % (16–64 anys)Riudarenes · 8,3 % (16–64 anys)Maçanet de la Selva · 8,5 % (16–64 anys)Massanes · 12,0 % (16–64 anys)Tossa de Mar · 2,2 % (16–64 anys)Tossa de Mar · 2,2posició 25 de 25 (1 = atur més alt)

Renda i condicions de vida

Renda de les llars, desigualtat i risc de pobresa relativa (INE · Atles de distribució de la renda).

Renda neta mitjana per llar35.389€/any
2023 · INE · ADRH+8,9 %
Selva21 de 25
Índex de Gini30,9punts (0–100)
2023 · INE · ADRH−1,3 %
Selva2 de 25
Població sota el 60 % de la mediana20,9% de la població
2023 · INE · ADRH−0,1 pp
Selva4 de 23
Renda familiar disponible bruta per habitant77,2índex
2023 · Idescat−3,1 %
Selva20 de 21

Evolució de la renda neta mitjana per llar

€/any · Tossa de Mar · INE · ADRH

Evolució de la renda neta mitjana per llar (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Comparació només amb dades de la mateixa font (ADRH); no es barreja amb l'ECV.

On és el municipi dins la comarca: renda per llar

€/any · municipis de Selva · INE · ADRH · 2023

30.00040.00050.00060.000mediana comarcal · 39.576Lloret de Mar · 32.636 €/anyOsor · 33.586 €/anyMassanes · 34.035 €/anyBlanes · 34.707 €/anyTossa de Mar · 35.389 €/anyMaçanet de la Selva · 36.432 €/anySant Hilari Sacalm · 36.875 €/anyArbúcies · 37.702 €/anyHostalric · 37.767 €/anyBreda · 38.176 €/anyAnglès · 38.693 €/anyVidreres · 39.407 €/anyRiudarenes · 39.576 €/anyFogars de la Selva · 39.785 €/anySanta Coloma de Farners · 39.852 €/anyla Cellera de Ter · 40.555 €/anySils · 40.645 €/anyRiells i Viabrea · 41.252 €/anySant Julià del Llor i Bonmatí · 41.846 €/anyAmer · 42.191 €/anySant Feliu de Buixalleu · 43.958 €/anyCaldes de Malavella · 45.055 €/anyVilobí d'Onyar · 48.619 €/anyRiudellots de la Selva · 49.191 €/anyBrunyola i Sant Martí Sapresa · 53.775 €/anyTossa de Mar · 35.389 €/anyTossa de Mar · 35.389posició 21 de 25 (1 = renda més alta)

On és el municipi dins la comarca: Gini

punts · municipis de Selva · INE · ADRH · 2023

232528303335mediana comarcal · 26,9la Cellera de Ter · 24,8 puntsRiudellots de la Selva · 25,1 puntsCaldes de Malavella · 25,7 puntsVilobí d'Onyar · 25,8 puntsSils · 25,9 puntsFogars de la Selva · 26,0 puntsAmer · 26,2 puntsRiells i Viabrea · 26,2 puntsBreda · 26,5 puntsOsor · 26,6 puntsHostalric · 26,7 puntsMaçanet de la Selva · 26,7 puntsBrunyola i Sant Martí Sapresa · 26,9 puntsSant Julià del Llor i Bonmatí · 27,7 puntsMassanes · 28,0 puntsSant Feliu de Buixalleu · 28,0 puntsAnglès · 28,2 puntsArbúcies · 28,2 puntsRiudarenes · 28,2 puntsSanta Coloma de Farners · 28,5 puntsSant Hilari Sacalm · 28,8 puntsVidreres · 29,1 puntsBlanes · 29,2 puntsTossa de Mar · 30,9 puntsLloret de Mar · 33,1 puntsTossa de Mar · 30,9 puntsTossa de Mar · 30,9posició 2 de 25 (1 = més desigualtat)

On és el municipi dins la comarca: sota el 60 % de la mediana

% de la població · municipis de Selva · INE · ADRH · 2023

0102030mediana comarcal · 16,3Riudellots de la Selva · 8,6 % de la poblacióVilobí d'Onyar · 9,7 % de la poblacióla Cellera de Ter · 11,6 % de la poblacióSant Feliu de Buixalleu · 12,2 % de la poblacióCaldes de Malavella · 12,4 % de la poblacióSils · 13,0 % de la poblacióAmer · 13,4 % de la poblacióRiells i Viabrea · 13,5 % de la poblacióBreda · 13,7 % de la poblacióSant Julià del Llor i Bonmatí · 14,8 % de la poblacióFogars de la Selva · 15,2 % de la poblacióHostalric · 16,3 % de la poblacióRiudarenes · 16,9 % de la poblacióSanta Coloma de Farners · 19,1 % de la poblacióMaçanet de la Selva · 19,2 % de la poblacióAnglès · 19,4 % de la poblacióVidreres · 19,6 % de la poblacióArbúcies · 20,0 % de la poblacióSant Hilari Sacalm · 20,7 % de la poblacióTossa de Mar · 20,9 % de la poblacióBlanes · 21,4 % de la poblacióMassanes · 24,4 % de la poblacióLloret de Mar · 29,3 % de la poblacióTossa de Mar · 20,9 % de la poblacióTossa de Mar · 20,9posició 4 de 23 (1 = més població sota el llindar)

Població i demografia

Envelliment, població estrangera i components del creixement.

Població de 65 anys o més20,6% de la població
2025 · Idescat · Cens+0,1 pp
Selva9 de 26
Població estrangera26,0% de la població
2025 · Idescat · Cens+0,3 pp
Selva2 de 26
Presentació neutra: només el pes sobre el total.

On és el municipi dins la comarca: població de 65 anys o més

% de la població · municipis de Selva · Idescat · 2025

15202530mediana comarcal · 19,5Sils · 16,7 % de la poblacióLloret de Mar · 17,0 % de la poblacióRiells i Viabrea · 17,1 % de la poblacióSanta Coloma de Farners · 17,8 % de la poblacióVidreres · 18,1 % de la poblacióCaldes de Malavella · 18,1 % de la poblacióRiudarenes · 18,3 % de la poblacióHostalric · 18,4 % de la poblacióMaçanet de la Selva · 18,6 % de la poblacióMassanes · 18,7 % de la poblacióSant Julià del Llor i Bonmatí · 19,0 % de la poblacióFogars de la Selva · 19,2 % de la poblacióVilobí d'Onyar · 19,3 % de la poblacióAnglès · 19,7 % de la poblacióRiudellots de la Selva · 20,1 % de la poblacióArbúcies · 20,1 % de la poblacióBlanes · 20,4 % de la poblacióTossa de Mar · 20,6 % de la poblacióBrunyola i Sant Martí Sapresa · 21,6 % de la poblacióBreda · 22,7 % de la poblacióSant Hilari Sacalm · 23,0 % de la poblacióSant Feliu de Buixalleu · 24,1 % de la poblacióAmer · 24,6 % de la poblacióla Cellera de Ter · 25,7 % de la poblacióOsor · 26,3 % de la poblacióSusqueda · 28,2 % de la poblacióTossa de Mar · 20,6 % de la poblacióTossa de Mar · 20,6posició 9 de 26 (1 = més envellit)

Components del creixement de la població

Persones per 1.000 habitants · Tossa de Mar · Idescat

Creixement naturalCreixement natural · -4,6 per 1.000 hab.-4,6Saldo migratori internSaldo migratori intern · -3,7 per 1.000 hab.-3,7Creixement totalCreixement total · +8,3 per 1.000 hab.+8,3

Positiu a la dreta (taronja); negatiu a l'esquerra.

Evolució de la població

Tossa de Mar · habitants · Idescat

Evolució de la població (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Evolució de l’atur

Persones en atur registrat · Tossa de Mar · anual (Idescat) i mensual (SEPE)

Atur registrat (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Distribució de l’ocupació

Afiliacions a la Seguretat Social per sector d’activitat (% sobre el total) · Tossa de Mar vs Catalunya

Distribució de l’ocupació per sector (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Quota = afiliacions del sector / total d’afiliacions, amb recomptes oficials del mateix període (2026M09).

Renda mitjana de les llars

Renda neta anual (€) · Tossa de Mar vs Catalunya

Renda neta mitjana anual (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Municipi: Atles de distribució de la renda de les llars (INE, dades administratives, 2023). Catalunya: Enquesta de condicions de vida (INE, enquesta, 2025). Són fonts i anys diferents: no estrictament comparables.

Evolució del PIB

PIB a preus corrents (milions d’€) · Tossa de Mar · Idescat

Producte interior brut (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Índex socioeconòmic territorial

Posició de Tossa de Mar a Catalunya i a la comarca Selva

95,3índex · Catalunya = 100 · 2024

−4,7 punts respecte a la mitjana de Catalunya

Posició a Catalunya
702 de 947 municipis
Posició a la comarca · Selva
14 de 26 municipis

Índex socioeconòmic territorial de l’Idescat. La posició 1 correspon a l’índex més alt.

Tots els indicadors

Tossa de Mar comparat amb la comarca i Catalunya · «No disponible» vol dir que la font no publica el valor oficial

IndicadorCategoriaTossa de MarComarca · SelvaCatalunyaTendènciaAny
Creixement natural
persones
Població i demografia8,31110,62024
Fecunditat
persones
Població i demografia5,96,96,72025
Nascuts vius
persones
Població i demografia371.28454.2492025
Mobilitat per estudis no universitaris (residents i llocs d'estudi)
alumnes
Educació64524.5201.223.585Residents que estudien al municipi
Mobilitat per estudis universitaris (residents i llocs d'estudi)
alumnes
Educació00173.870Residents que estudien al municipi
Població de 15 anys o més segons nivell de formació assolit
persones
Educació5.499159.0366.914.6972024
Distribució de les dones per grups d'edat
% sobre el total de dones
Població i demografia3,5——2022
Distribució dels homes per grups d'edat
% sobre el total d'homes
Població i demografia2,7——2022
Edat mitjana de la població
anys
Població i demografia44,5——2022
Població major de 16 anys
persones
Població i demografia5.189——2022
Índex d'envelliment
índex (%)
Població i demografia166,1——2022
Índex de dependència global
índex (%)
Població i demografia46,4——2022
Índex de dependència juvenil
índex (%)
Població i demografia17,4——2022
Índex de dependència senil
índex (%)
Població i demografia29——2022
Índex de sobreenvelliment
índex (%)
Població i demografia14,5——2022
Evolució de les emigracions totals
persones
Població i demografia——7,4—2024
Evolució de les immigracions totals
persones
Població i demografia——60.022—2024
Evolució del saldo migratoriPoblació i demografia—————
Migracions externes. Emigracions
persones
Població i demografia——662.294—Total
Migracions externes. Emigracions per continent de destinació
persones
Població i demografia——45.983—Àsia i Oceania
Migracions externes. Immigracions
persones
Població i demografia——1.288.562—Total
Migracions externes. Immigracions per continent de procedència
persones
Població i demografia——95.468—Àsia i Oceania
Migracions internes
persones
Població i demografia——7,4—2024
Naixements, defuncions i matrimonis. Recomptes
persones
Població i demografia311.21353.8022024
Distribució de la població per sexe
persones
Població i demografia6.347188.6028.146.2652025
Distribució de la població per sexe i edat quinquennal
persones
Població i demografia5.956177.5427.792.6112022
Evolució de la població
persones
Població i demografia6.347188.6028.146.2652025
Evolució de la població estrangera
persones
Població i demografia1.37236.4031.271.8102022
Impost de béns immobles de naturalesa urbana (IBI)
euros
Finances públiques1.990——2025
Producte interior brut
milions d'euros
Economia i treball201,15.826,2316.728,32023
Valor afegit brut
milions d'euros
Economia i treball184,65.347,5272.114,42023
Renda neta mitjana i mediana de les llars
euros
Renda i condicions de vida14.852——2023
Índex socioeconòmic territorial (IST)
índex (Catalunya=100)
Renda i condicions de vida95,389,61002024
Afiliats a la Seguretat Social per sexe i edat
persones
Mercat de treball——3.811.275—Total
Atur registrat
persones
Mercat de treball1047.013323.2772026
Atur registrat per sector econòmic
persones
Mercat de treball1057.238325.084,82025
Atur registrat per sexe i edat
persones
Mercat de treball1057.238,2325.084,32025
Evolució de l'atur registrat i taxa d'atur
persones / %
Mercat de treball1047.013323.2772026
Evolució de l'atur registrat per grups d'edat i taxa
persones / %
Mercat de treball—355,214.332,1—2025
Evolució de l'atur registrat per sexe i taxa
persones / %
Mercat de treball1057.238,2325.084,32025
Expedients de regulació temporal d'ocupació (ERTO)Mercat de treball—————
Habitatges segons tipus d'ús (Cens de població i habitatges 2021)
vivendes
Habitatge2.520———2021
Habitatges turístiques, places i places per habitatgeTurisme—————
Preu mitjà del lloguer d'habitatges (fiances de l'Incasòl)
€/mes · contractes
Habitatge692,7——2025
Allotjaments turístics inscrits al Registre de Turisme de CatalunyaTurisme—————
Indicadors d'urbanització (DEGURBA)
persones / km² / %
Medi ambient i territori6.293187.3088.124.1262025
Pensions contributives a la seguretat social
persones
Protecció social——1.790.548—2025
Pensions i pensionistes de la seguretat social
persones / ràtio
Protecció social1.22838.5931.790.5482025
Pensions no contributives a la seguretat social
persones
Protecció social421.57969.6542025
Persones amb reconeixement legal de la discapacitat
persones
Protecció social36615.636757.4902025
Impost sobre la renda de les persones físiques
euros
Renda i condicions de vida22.38922.68627.8132023
Cèdules d'habitabilitat atorgades
cèdules
Habitatge98——2026
Habitatges buits gravats amb l'impost (IHB)
habitatges
Habitatge2——2025
Habitatges iniciats i acabats
habitatges
Habitatge44——2025
Habitatges de protecció oficial iniciats i acabats
habitatges
Habitatge1——2025
Renda Garantida de Ciutadania
persones · €/mes
Protecció social25——2026M08
Consum d'electricitat per sectors
kWh
Medi ambient i territori40.442.749——2024
Consum de gas natural per sectors
kWh
Medi ambient i territori12.337.532——2024
Instal·lacions d'autoconsum elèctric
instal·lacions · kW
Medi ambient i territori21——2025
Matriculacions de vehicles electrificats i híbrids
vehicles
Medi ambient i territori30——2026
Residus municipals i recollida selectiva
kg/hab
Medi ambient i territori3,1——2024
Preu de l'aigua
€/m³
Medi ambient i territori2,2——2025
Alumnes matriculats i unitats dels centres
alumnes
Educació701——2025
Eleccions municipals: participació
%
Política i participació61,8——2023
Indicadors de l'Observatori del Territori
varis
Medi ambient i territori28,2——2024
Taxa d'atur registrat (sobre població de 16 a 64 anys)
%
Mercat de treball2,2——2026M08
Esforç de lloguer (lloguer anual sobre renda neta per llar)
% de la renda
Habitatge19,5——2023
Habitatges d'ús turístic (% sobre el parc d'habitatges)
%
Habitatge10,33,51,32026
Llocs de treball per ocupat resident
ràtio
Mercat de treball1,1——2026M06
Indicadors d'edat i sexePoblació i demografia1001001002025
Indicadors de nacionalitat i lloc de naixementPoblació i demografia74,17881,32025
Població estrangera per país de nacionalitatPoblació i demografia—41.1271.522.819—2025
Moviment demogràfic (naixements, defuncions i migracions)Població i demografia522.044111.8952024
Projeccions de població per escenariPoblació i demografia5.403165.9417.517.8382041
Coneixement del catalàPoblació i demografia——100—2021
Afiliacions a la Seguretat Social per tipus de contracteMercat de treball—73.9703.410.180—2026M09
Afiliats a la Seguretat Social segons residènciaMercat de treball3.06584.7803.811.2752026M09
Afiliacions al règim general per lloc de treballMercat de treball2.93559.2653.296.6902026M09
Treballadors autònoms (RETA)Mercat de treball64513.275586.6652026M09
Empreses per grandàriaMercat de treball2.93559.2653.296.6902026M09
Ingressos salarials bruts per sexe i edatMercat de treball——31.746—2024
Renda familiar disponible bruta per habitantRenda i condicions de vida99.6493.098.054165.424.0762023
Règim de tinença dels habitatgesHabitatge35,564,876,4—2021
Intensitat d'ús dels habitatges segons el consum elèctricHabitatge21,5—10,7—2021
Nivell de formació assolitEducació5.498159.0386.914.6972024
Índex de preus de l'habitatge en lloguerHabitatge—————
Saldos migratoris per municipiPoblació i demografia79——2024
Esperança de vida en néixerPoblació i demografia—————

Metodologia i fonts

Població i demografia

Fonts: Idescat · Cens · Idescat · Estimacions de població · Idescat · Font de base per confirmar · INE · Estadística de variacions residencials · INE · Indicadors demogràfics · Idescat · Projeccions · Idescat · ECEPH. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Habitatge

Fonts: Generalitat de Catalunya · Incasòl · Incasòl + INE · calculat · INE + Idescat · calculat · INE · Generalitat de Catalunya · Agència de l'Habitatge · Generalitat de Catalunya · Agència Tributària · Generalitat de Catalunya · Departament de Territori · Idescat · Cens. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Turisme

Fonts: INE. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Economia i treball

Fonts: Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Renda i condicions de vida

Fonts: Idescat · RFDB territorial · INE · Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Protecció social

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Departament de Drets Socials. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Educació

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Departament d'Educació · Idescat · Cens. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Medi ambient i territori

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Dades obertes · Generalitat de Catalunya · Agència de Residus de Catalunya · Generalitat de Catalunya · Agència Catalana de l'Aigua · Generalitat de Catalunya · Observatori del Territori. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Finances públiques

Fonts: Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Política i participació

Fonts: Generalitat de Catalunya · Departament d'Interior. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Mercat de treball

Fonts: SEPE + Idescat · calculat · Idescat · calculat · Idescat · Afiliacions · Idescat · Font de base per confirmar · Dades obertes · Idescat · Salaris. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.