la Pobla de Claramunt: dades i estadístiques

Consulta dades de turisme, habitatge, població i economia de la Pobla de Claramunt. Cada indicador identifica la seva font. Accedeix a totes les temàtiques dins d’aquesta fitxa.

Compara aquest municipi →

la Pobla de Claramunt

Codi081653
ComarcaAnoia
Població (2025)2.350
Renda neta de la llar (2023)43.048 €
Taxa d’atur (16–64 anys) (ag. 2026)7,7 %

Taxa d’atur: atur registrat (SEPE) sobre la població de 16 a 64 anys (càlcul propi, no és la taxa oficial). Renda: renda neta mitjana anual per llar (INE).

Comarca Anoia
la Pobla de Claramunt
Obre el mapa gran ↗ · © col·laboradors d’OpenStreetMap

Habitatge

Lloguer, esforç econòmic i habitatges turístics, amb la posició entre els municipis de la comarca.

Preu mitjà del lloguer531€/mes
2025 · Incasòl−12,3 %
Anoia13 de 18
Esforç de lloguer15,2% de la renda
2023 · Incasòl + INE · calculat+3,0 pp
Anoia14 de 17
Lloguer anual sobre renda neta mitjana per llar; a partir del 30 % es parla d'esforç elevat.
Habitatges turístics0,38% del parc
2026 · INE + Idescat · calculat−0,2 pp
Anoia14 de 33

Evolució del preu mitjà del lloguer

€/mes per contracte · la Pobla de Claramunt · Incasòl

Evolució del preu mitjà del lloguer (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

El preu només es publica per municipi; no es mostra cap valor de comarca ni de Catalunya.

On és el municipi dins la comarca: lloguer

€/mes · municipis de Anoia · Incasòl · 2025

4006008001.000mediana comarcal · 570els Prats de Rei · 426 €/mesCalaf · 474 €/mesSanta Margarida de Montbui · 510 €/mesVilanova del Camí · 521 €/mesÒdena · 524 €/mesla Llacuna · 531 €/mesCapellades · 556 €/mesCarme · 568 €/mesIgualada · 572 €/mesSant Martí de Tous · 577 €/mesVallbona d'Anoia · 592 €/mesla Torre de Claramunt · 597 €/mesPiera · 666 €/mesMasquefa · 687 €/mesel Bruc · 719 €/mesels Hostalets de Pierola · 743 €/mesJorba · 864 €/mesla Pobla de Claramunt · 531 €/mesla Pobla de Claramunt · 531posició 13 de 18 (1 = més car)

On és el municipi dins la comarca: esforç de lloguer

% de la renda · municipis de Anoia · Incasòl + INE · 2023

1013151820mediana comarcal · 16,4els Prats de Rei · 11,6 % de la rendaSant Martí de Tous · 11,7 % de la rendaCalaf · 12,4 % de la rendaÒdena · 15,4 % de la rendaJorba · 15,9 % de la rendaIgualada · 16,0 % de la rendaSanta Margarida de Montbui · 16,2 % de la rendaCapellades · 16,4 % de la rendaVallbona d'Anoia · 17,1 % de la rendaVilanova del Camí · 17,7 % de la rendaels Hostalets de Pierola · 17,9 % de la rendala Llacuna · 18,3 % de la rendaMasquefa · 19,0 % de la rendael Bruc · 19,6 % de la rendaPiera · 19,6 % de la rendala Torre de Claramunt · 19,7 % de la rendala Pobla de Claramunt · 15,2 % de la rendala Pobla de Claramunt · 15,2posició 14 de 17 (1 = esforç més alt)

Només municipis amb preu de lloguer i renda neta publicats el mateix any.

On és el municipi dins la comarca: habitatges turístics

% del parc · municipis de Anoia · INE + Idescat · 2026

02468mediana comarcal · 0,28Bellprat · 0,00 % del parcCalaf · 0,00 % del parcCarme · 0,00 % del parcMontmaneu · 0,00 % del parcVeciana · 0,00 % del parcVilanova del Camí · 0,02 % del parcÒdena · 0,06 % del parcels Hostalets de Pierola · 0,06 % del parcCabrera d'Anoia · 0,09 % del parcIgualada · 0,10 % del parcCapellades · 0,14 % del parcVallbona d'Anoia · 0,15 % del parcMasquefa · 0,16 % del parcPiera · 0,17 % del parcSanta Margarida de Montbui · 0,18 % del parcJorba · 0,22 % del parcels Prats de Rei · 0,28 % del parcCastellolí · 0,33 % del parcla Torre de Claramunt · 0,35 % del parcSant Martí Sesgueioles · 0,40 % del parcel Bruc · 0,66 % del parcRubió · 0,96 % del parcSant Pere Sallavinera · 0,99 % del parcSant Martí de Tous · 1,01 % del parcCastellfollit de Riubregós · 1,25 % del parcCopons · 1,46 % del parcSanta Maria de Miralles · 1,90 % del parcla Llacuna · 2,25 % del parcCalonge de Segarra · 3,28 % del parcArgençola · 3,55 % del parcOrpí · 6,56 % del parcPujalt · 7,39 % del parcla Pobla de Claramunt · 0,38 % del parcla Pobla de Claramunt · 0,38posició 14 de 33 (1 = més pes turístic)

Habitatges turístics sobre el parc total del Cens 2021.

Mercat de treball

Atur registrat sobre la població en edat de treballar, pol d'ocupació i qualitat de l'ocupació.

Taxa d'atur registrat7,7% (16–64 anys)
agost 2026 · SEPE + Idescat · calculat+0,5 pp
Anoia8 de 26
Atur registrat dividit per la població de 16 a 64 anys.
Llocs de treball per ocupat resident1,73ràtio
juny 2026 · Idescat · calculat−1,4 %
Anoia2 de 33
Pol d'ocupació: hi ha més llocs de treball que ocupats residents.

Evolució de la taxa d'atur registrat

% de la població de 16 a 64 anys · la Pobla de Claramunt · SEPE + Idescat

Evolució de la taxa d'atur registrat (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és el municipi dins la comarca: atur registrat

% (16–64 anys) · municipis de Anoia · SEPE + Idescat · agost 2026

035810mediana comarcal · 6,9Bellprat · 0,0 % (16–64 anys)Sant Martí Sesgueioles · 2,1 % (16–64 anys)Castellolí · 2,7 % (16–64 anys)els Prats de Rei · 3,3 % (16–64 anys)Rubió · 3,3 % (16–64 anys)Jorba · 4,5 % (16–64 anys)Sant Martí de Tous · 4,6 % (16–64 anys)Capellades · 6,4 % (16–64 anys)Carme · 6,5 % (16–64 anys)Masquefa · 6,6 % (16–64 anys)el Bruc · 6,7 % (16–64 anys)Santa Maria de Miralles · 6,7 % (16–64 anys)Calaf · 6,8 % (16–64 anys)els Hostalets de Pierola · 6,9 % (16–64 anys)Òdena · 7,1 % (16–64 anys)Igualada · 7,2 % (16–64 anys)Vallbona d'Anoia · 7,3 % (16–64 anys)Piera · 7,4 % (16–64 anys)la Llacuna · 7,9 % (16–64 anys)Orpí · 8,0 % (16–64 anys)Castellfollit de Riubregós · 8,3 % (16–64 anys)Cabrera d'Anoia · 8,5 % (16–64 anys)Vilanova del Camí · 8,8 % (16–64 anys)la Torre de Claramunt · 9,0 % (16–64 anys)Santa Margarida de Montbui · 9,9 % (16–64 anys)la Pobla de Claramunt · 7,7 % (16–64 anys)la Pobla de Claramunt · 7,7posició 8 de 26 (1 = atur més alt)

Renda i condicions de vida

Renda de les llars, desigualtat i risc de pobresa relativa (INE · Atles de distribució de la renda).

Renda neta mitjana per llar43.048€/any
2023 · INE · ADRH+7,5 %
Anoia11 de 32
Índex de Gini25,6punts (0–100)
2023 · INE · ADRH+2,0 %
Anoia19 de 32
Població sota el 60 % de la mediana11,9% de la població
2023 · INE · ADRH+0,5 pp
Anoia15 de 20
Renda familiar disponible bruta per habitant95,1índex
2023 · Idescat+3,7 %
Anoia3 de 15

Evolució de la renda neta mitjana per llar

€/any · la Pobla de Claramunt · INE · ADRH

Evolució de la renda neta mitjana per llar (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Comparació només amb dades de la mateixa font (ADRH); no es barreja amb l'ECV.

On és el municipi dins la comarca: renda per llar

€/any · municipis de Anoia · INE · ADRH · 2023

30.00040.00050.00060.000mediana comarcal · 41.393Santa Margarida de Montbui · 34.014 €/anyCabrera d'Anoia · 34.333 €/anyCastellfollit de Riubregós · 34.530 €/anyVilanova del Camí · 35.538 €/anyCalaf · 35.779 €/anyels Prats de Rei · 38.604 €/anyCapellades · 38.984 €/anyla Llacuna · 39.000 €/anyPiera · 39.233 €/anyla Torre de Claramunt · 39.400 €/anySant Martí Sesgueioles · 40.224 €/anyIgualada · 40.560 €/anyCarme · 40.704 €/anySanta Maria de Miralles · 40.709 €/anyVallbona d'Anoia · 40.788 €/anyÒdena · 40.825 €/anyVeciana · 41.961 €/anyels Hostalets de Pierola · 42.109 €/anyArgençola · 42.456 €/anyMasquefa · 42.794 €/anyJorba · 42.873 €/anyCopons · 43.134 €/anyel Bruc · 44.021 €/anyOrpí · 44.450 €/anyMontmaneu · 45.956 €/anySant Martí de Tous · 46.684 €/anyCalonge de Segarra · 47.542 €/anyPujalt · 48.766 €/anyRubió · 51.201 €/anyCastellolí · 53.863 €/anySant Pere Sallavinera · 54.316 €/anyla Pobla de Claramunt · 43.048 €/anyla Pobla de Claramunt · 43.048posició 11 de 32 (1 = renda més alta)

On és el municipi dins la comarca: Gini

punts · municipis de Anoia · INE · ADRH · 2023

20253035mediana comarcal · 26,0Sant Martí Sesgueioles · 22,5 puntsVilanova del Camí · 23,6 puntsRubió · 23,7 puntsCalonge de Segarra · 24,0 puntsMasquefa · 24,6 puntsÒdena · 25,1 puntsCabrera d'Anoia · 25,3 puntsCopons · 25,3 puntsla Torre de Claramunt · 25,4 puntsSant Martí de Tous · 25,5 puntsPiera · 25,6 puntsPujalt · 25,6 puntsSanta Margarida de Montbui · 25,6 puntsel Bruc · 25,8 puntsCapellades · 25,9 puntsVallbona d'Anoia · 26,1 puntsCastellolí · 26,6 puntsArgençola · 26,8 puntsels Hostalets de Pierola · 27,0 puntsJorba · 27,2 puntsCarme · 28,1 puntsCastellfollit de Riubregós · 28,1 puntsels Prats de Rei · 28,4 puntsCalaf · 28,7 puntsOrpí · 29,5 puntsIgualada · 29,9 puntsMontmaneu · 30,8 puntsVeciana · 30,9 puntsla Llacuna · 32,3 puntsSant Pere Sallavinera · 33,7 puntsSanta Maria de Miralles · 34,8 puntsla Pobla de Claramunt · 25,6 puntsla Pobla de Claramunt · 25,6posició 19 de 32 (1 = més desigualtat)

On és el municipi dins la comarca: sota el 60 % de la mediana

% de la població · municipis de Anoia · INE · ADRH · 2023

510152025mediana comarcal · 14,0Castellolí · 7,9 % de la poblacióSant Martí de Tous · 8,3 % de la poblacióel Bruc · 9,6 % de la poblacióJorba · 10,5 % de la poblacióMasquefa · 11,1 % de la poblacióels Hostalets de Pierola · 12,2 % de la poblacióÒdena · 12,5 % de la poblacióVallbona d'Anoia · 12,5 % de la poblacióels Prats de Rei · 13,9 % de la poblacióCapellades · 14,1 % de la poblacióla Torre de Claramunt · 14,2 % de la poblacióCarme · 14,3 % de la poblacióPiera · 15,1 % de la poblacióVilanova del Camí · 16,3 % de la poblacióCabrera d'Anoia · 16,8 % de la poblacióIgualada · 17,8 % de la poblacióla Llacuna · 18,1 % de la poblacióSanta Margarida de Montbui · 22,1 % de la poblacióCalaf · 23,5 % de la poblacióla Pobla de Claramunt · 11,9 % de la poblacióla Pobla de Claramunt · 11,9posició 15 de 20 (1 = més població sota el llindar)

Població i demografia

Envelliment, població estrangera i components del creixement.

Població de 65 anys o més19,6% de la població
2025 · Idescat · Cens+0,9 pp
Anoia18 de 33
Població estrangera7,2% de la població
2025 · Idescat · Cens+0,5 pp
Anoia15 de 33
Presentació neutra: només el pes sobre el total.

On és el municipi dins la comarca: població de 65 anys o més

% de la població · municipis de Anoia · Idescat · 2025

10203040mediana comarcal · 20,8els Hostalets de Pierola · 13,7 % de la poblacióel Bruc · 14,8 % de la poblacióMasquefa · 15,5 % de la poblacióJorba · 15,7 % de la poblacióArgençola · 16,7 % de la poblacióCabrera d'Anoia · 16,8 % de la poblacióPiera · 17,1 % de la poblacióCastellolí · 17,2 % de la poblacióSant Martí de Tous · 18,0 % de la poblacióÒdena · 18,2 % de la poblacióOrpí · 18,2 % de la poblacióla Torre de Claramunt · 18,4 % de la poblacióVilanova del Camí · 18,5 % de la poblacióSanta Margarida de Montbui · 18,9 % de la poblacióCopons · 19,3 % de la poblacióIgualada · 20,8 % de la poblacióVallbona d'Anoia · 20,9 % de la poblacióCalaf · 21,3 % de la poblacióSant Martí Sesgueioles · 22,1 % de la poblacióCapellades · 22,4 % de la poblacióSant Pere Sallavinera · 22,6 % de la poblacióCarme · 22,7 % de la poblacióRubió · 22,8 % de la poblacióels Prats de Rei · 25,0 % de la poblacióVeciana · 25,9 % de la poblacióSanta Maria de Miralles · 26,4 % de la poblacióla Llacuna · 26,5 % de la poblacióPujalt · 28,3 % de la poblacióMontmaneu · 29,7 % de la poblacióCastellfollit de Riubregós · 30,7 % de la poblacióCalonge de Segarra · 31,8 % de la poblacióBellprat · 37,7 % de la poblacióla Pobla de Claramunt · 19,6 % de la poblacióla Pobla de Claramunt · 19,6posició 18 de 33 (1 = més envellit)

Components del creixement de la població

Persones per 1.000 habitants · la Pobla de Claramunt · Idescat

Creixement naturalCreixement natural · -0,8 per 1.000 hab.-0,8Saldo migratori internSaldo migratori intern · -8,5 per 1.000 hab.-8,5Creixement totalCreixement total · -2,5 per 1.000 hab.-2,5

Positiu a la dreta (taronja); negatiu a l'esquerra.

Evolució de la població

la Pobla de Claramunt · habitants · Idescat

Evolució de la població (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Evolució de l’atur

Persones en atur registrat · la Pobla de Claramunt · anual (Idescat) i mensual (SEPE)

Atur registrat (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Distribució de l’ocupació

Afiliacions a la Seguretat Social per sector d’activitat (% sobre el total) · la Pobla de Claramunt vs Catalunya

Distribució de l’ocupació per sector (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Quota = afiliacions del sector / total d’afiliacions, amb recomptes oficials del mateix període (2026M09).

Renda mitjana de les llars

Renda neta anual (€) · la Pobla de Claramunt vs Catalunya

Renda neta mitjana anual (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

Municipi: Atles de distribució de la renda de les llars (INE, dades administratives, 2023). Catalunya: Enquesta de condicions de vida (INE, enquesta, 2025). Són fonts i anys diferents: no estrictament comparables.

Evolució del PIB

PIB a preus corrents (milions d’€) · la Pobla de Claramunt · Idescat

—

Aquest territori no té dada oficial publicada per a aquest gràfic.

Índex socioeconòmic territorial

Posició de la Pobla de Claramunt a Catalunya i a la comarca Anoia

105,4índex · Catalunya = 100 · 2024

+5,4 punts respecte a la mitjana de Catalunya

Posició a Catalunya
405 de 947 municipis
Posició a la comarca · Anoia
17 de 33 municipis

Índex socioeconòmic territorial de l’Idescat. La posició 1 correspon a l’índex més alt.

Tots els indicadors

la Pobla de Claramunt comparat amb la comarca i Catalunya · «No disponible» vol dir que la font no publica el valor oficial

IndicadorCategoriala Pobla de ClaramuntComarca · AnoiaCatalunyaTendènciaAny
Creixement natural
persones
Població i demografia-2,511,810,62024
Fecunditat
persones
Població i demografia5,16,86,72025
Nascuts vius
persones
Població i demografia1288354.2492025
Mobilitat per estudis no universitaris (residents i llocs d'estudi)
alumnes
Educació13519.6251.223.585Residents que estudien al municipi
Mobilitat per estudis universitaris (residents i llocs d'estudi)
alumnes
Educació0245173.870Residents que estudien al municipi
Població de 15 anys o més segons nivell de formació assolit
persones
Educació—109.6236.914.697—2024
Distribució de les dones per grups d'edat
% sobre el total de dones
Població i demografia4,4——2022
Distribució dels homes per grups d'edat
% sobre el total d'homes
Població i demografia4,6——2022
Edat mitjana de la població
anys
Població i demografia41,6——2022
Població major de 16 anys
persones
Població i demografia1.862,4——2022
Índex d'envelliment
índex (%)
Població i demografia111,7——2022
Índex de dependència global
índex (%)
Població i demografia55,8——2022
Índex de dependència juvenil
índex (%)
Població i demografia26,4——2022
Índex de dependència senil
índex (%)
Població i demografia29,5——2022
Índex de sobreenvelliment
índex (%)
Població i demografia17,4——2022
Evolució de les emigracions totals
persones
Població i demografia——7,4—2024
Evolució de les immigracions totals
persones
Població i demografia——60.022—2024
Evolució del saldo migratoriPoblació i demografia—————
Migracions externes. Emigracions
persones
Població i demografia——662.294—Total
Migracions externes. Emigracions per continent de destinació
persones
Població i demografia——45.983—Àsia i Oceania
Migracions externes. Immigracions
persones
Població i demografia——1.288.562—Total
Migracions externes. Immigracions per continent de procedència
persones
Població i demografia——95.468—Àsia i Oceania
Migracions internes
persones
Població i demografia——7,4—2024
Naixements, defuncions i matrimonis. Recomptes
persones
Població i demografia1590953.8022024
Distribució de la població per sexe
persones
Població i demografia2.350129.6898.146.2652025
Distribució de la població per sexe i edat quinquennal
persones
Població i demografia2.275125.0657.792.6112022
Evolució de la població
persones
Població i demografia2.350129.6898.146.2652025
Evolució de la població estrangera
persones
Població i demografia11111.8851.271.8102022
Impost de béns immobles de naturalesa urbana (IBI)
euros
Finances públiques2.010——2025
Producte interior brut
milions d'euros
Economia i treball—3.310,7316.728,3—2023
Valor afegit brut
milions d'euros
Economia i treball—3.038,7272.114,4—2023
Renda neta mitjana i mediana de les llars
euros
Renda i condicions de vida15.898——2023
Índex socioeconòmic territorial (IST)
índex (Catalunya=100)
Renda i condicions de vida105,498,41002024
Afiliats a la Seguretat Social per sexe i edat
persones
Mercat de treball——3.811.275—Total
Atur registrat
persones
Mercat de treball946.233323.2772026
Atur registrat per sector econòmic
persones
Mercat de treball99,36.318,1325.084,82025
Atur registrat per sexe i edat
persones
Mercat de treball99,36.318,2325.084,32025
Evolució de l'atur registrat i taxa d'atur
persones / %
Mercat de treball946.233323.2772026
Evolució de l'atur registrat per grups d'edat i taxa
persones / %
Mercat de treball—29114.332,1—2025
Evolució de l'atur registrat per sexe i taxa
persones / %
Mercat de treball99,36.318,2325.084,32025
Expedients de regulació temporal d'ocupació (ERTO)Mercat de treball—————
Habitatges segons tipus d'ús (Cens de població i habitatges 2021)
vivendes
Habitatge819———2021
Habitatges turístiques, places i places per habitatgeTurisme—————
Preu mitjà del lloguer d'habitatges (fiances de l'Incasòl)
€/mes · contractes
Habitatge530,6——2025
Allotjaments turístics inscrits al Registre de Turisme de CatalunyaTurisme—————
Indicadors d'urbanització (DEGURBA)
persones / km² / %
Medi ambient i territori2.350129.9568.124.1262025
Pensions contributives a la seguretat social
persones
Protecció social——1.790.548—2025
Pensions i pensionistes de la seguretat social
persones / ràtio
Protecció social56929.6521.790.5482025
Pensions no contributives a la seguretat social
persones
Protecció social81.01069.6542025
Persones amb reconeixement legal de la discapacitat
persones
Protecció social20311.903757.4902025
Impost sobre la renda de les persones físiques
euros
Renda i condicions de vida25.29024.48327.8132023
Cèdules d'habitabilitat atorgades
cèdules
Habitatge21——2026
Habitatges buits gravats amb l'impost (IHB)
habitatges
Habitatge1———2020
Habitatges iniciats i acabats
habitatges
Habitatge2——2025
Habitatges de protecció oficial iniciats i acabats
habitatges
Habitatge0——2025
Renda Garantida de Ciutadania
persones · €/mes
Protecció social7——2026M08
Consum d'electricitat per sectors
kWh
Medi ambient i territori216.036.338——2024
Consum de gas natural per sectors
kWh
Medi ambient i territori998.054.480——2024
Instal·lacions d'autoconsum elèctric
instal·lacions · kW
Medi ambient i territori10——2025
Matriculacions de vehicles electrificats i híbrids
vehicles
Medi ambient i territori22——2026
Residus municipals i recollida selectiva
kg/hab
Medi ambient i territori0,8——2024
Preu de l'aigua
€/m³
Medi ambient i territori2,2——2025
Alumnes matriculats i unitats dels centres
alumnes
Educació179——2025
Eleccions municipals: participació
%
Política i participació64,1——2023
Indicadors de l'Observatori del Territori
varis
Medi ambient i territori22,4——2024
Taxa d'atur registrat (sobre població de 16 a 64 anys)
%
Mercat de treball7,7——2026M08
Esforç de lloguer (lloguer anual sobre renda neta per llar)
% de la renda
Habitatge15,2——2023
Habitatges d'ús turístic (% sobre el parc d'habitatges)
%
Habitatge0,40,21,32026
Llocs de treball per ocupat resident
ràtio
Mercat de treball1,7——2026M06
Indicadors d'edat i sexePoblació i demografia1001001002025
Indicadors de nacionalitat i lloc de naixementPoblació i demografia92,988,881,32025
Població estrangera per país de nacionalitatPoblació i demografia—14.5831.522.819—2025
Moviment demogràfic (naixements, defuncions i migracions)Població i demografia-61.524111.8952024
Projeccions de població per escenariPoblació i demografia2.128123.4187.517.8382041
Coneixement del catalàPoblació i demografia——100—2021
Afiliacions a la Seguretat Social per tipus de contracteMercat de treball—51.7753.410.180—2026M09
Afiliats a la Seguretat Social segons residènciaMercat de treball1.10057.9403.811.2752026M09
Afiliacions al règim general per lloc de treballMercat de treball1.90531.0453.296.6902026M09
Treballadors autònoms (RETA)Mercat de treball1608.130586.6652026M09
Empreses per grandàriaMercat de treball1.90531.0453.296.6902026M09
Ingressos salarials bruts per sexe i edatMercat de treball——31.746—2024
Renda familiar disponible bruta per habitantRenda i condicions de vida46.2502.330.487165.424.0762023
Règim de tinença dels habitatgesHabitatge77,277,576,4—2021
Intensitat d'ús dels habitatges segons el consum elèctricHabitatge7,5—10,7—2021
Nivell de formació assolitEducació2.014109.6236.914.6972024
Índex de preus de l'habitatge en lloguerHabitatge—————
Saldos migratoris per municipiPoblació i demografia-3——2024
Esperança de vida en néixerPoblació i demografia—————

Metodologia i fonts

Població i demografia

Fonts: Idescat · Cens · Idescat · Estimacions de població · Idescat · Font de base per confirmar · INE · Estadística de variacions residencials · INE · Indicadors demogràfics · Idescat · Projeccions · Idescat · ECEPH. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Habitatge

Fonts: Generalitat de Catalunya · Incasòl · Incasòl + INE · calculat · INE + Idescat · calculat · INE · Generalitat de Catalunya · Agència de l'Habitatge · Generalitat de Catalunya · Agència Tributària · Generalitat de Catalunya · Departament de Territori · Idescat · Cens. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Turisme

Fonts: INE. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Economia i treball

Fonts: Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Renda i condicions de vida

Fonts: Idescat · RFDB territorial · INE · Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Protecció social

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Departament de Drets Socials. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Educació

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Departament d'Educació · Idescat · Cens. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Medi ambient i territori

Fonts: Idescat · Generalitat de Catalunya · Dades obertes · Generalitat de Catalunya · Agència de Residus de Catalunya · Generalitat de Catalunya · Agència Catalana de l'Aigua · Generalitat de Catalunya · Observatori del Territori. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Finances públiques

Fonts: Idescat. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Política i participació

Fonts: Generalitat de Catalunya · Departament d'Interior. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.

Mercat de treball

Fonts: SEPE + Idescat · calculat · Idescat · calculat · Idescat · Afiliacions · Idescat · Font de base per confirmar · Dades obertes · Idescat · Salaris. Cada indicador indica la seva font, la unitat i el període; el valor mostrat és sempre l’oficial del nivell territorial.