Creat per ThinkIS

Moviment demogràfic (naixements, defuncions i migracions)

947 de 947 municipis tenen valor oficial (2024). El més alt és Barcelona (145.111) i el més baix Sant Jaume de Frontanyà (0); la mediana és 77. La font publica 14 dades: tria-les a les pestanyes del mapa.

Descarrega CSV ↓

Immigracions · darrer període de cada municipi

fins a 22

22–77

77–307

més de 307

Font: Idescat · Estimacions de població

Tria un municipi per consultar aquest indicador: el valor oficial, la posició i l’evolució. De moment, les dades de comarques, àmbits, províncies i Catalunya només es consulten a la pàgina de cada territori.

Vilalba dels Arcs

Evolució · Vilalba dels Arcs

immigracions

Moviment demogràfic (naixements, defuncions i migracions) · Vilalba dels Arcs (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és Vilalba dels Arcs dins la comarca

immigracions · municipis de Terra Alta · 2024

050100150200mediana comarcal · 28Prat de Comte · 4Vilalba dels Arcs · 16Arnes · 18Caseres · 20La Pobla de Massaluca · 21Bot · 22La Fatarella · 34El Pinell de Brai · 41Corbera d'Ebre · 60Horta de Sant Joan · 65Batea · 103Gandesa · 172Vilalba dels Arcs · 16Vilalba dels Arcs · 16posició 11 de 12 (1 = més alt)

Municipis per ordre alfabètic · Immigracions

Darrer període disponible de cada municipi

MunicipiValorUnitatPeríode
Vilalba dels Arcs162024
Abella de la Conca162024
Abrera9362024
Àger582024
Agramunt3292024
Aguilar de Segarra82024
Agullana512024
Aiguafreda1782024
Aiguamúrcia1072024
Aiguaviva602024
Aitona2112024
els Alamús822024
Alàs i Cerc162024
l'Albagés202024
Albanyà152024
Albatàrrec2332024
Albesa822024
l'Albi412024
Albinyana2432024
L'Albiol442024
Albons842024
Alcanar7832024
Alcanó142024
Alcarràs8832024
Alcoletge2852024
Alcover2312024
L'Aldea4532024
Aldover672024
L'Aleixar812024
Alella7202024
Alfara de Carles202024
Alfarràs1812024
Alfés222024
Alforja1092024
Algerri232024
Alguaire2142024
Alins182024
Alió262024
Almacelles6682024
Almatret182024
Almenar2022024
Almoster1052024
Alòs de Balaguer122024
Alp1432024
Alpens142024
Alpicat4222024
Alt Àneu202024
Altafulla4242024
Amer1252024
L'Ametlla de Mar5962024
l'Ametlla del Vallès5372024
L'Ampolla3982024
Amposta1.7332024
Anglès3522024
Anglesola892024
Arbeca2012024
L'Arboç3412024
Arbolí142024
Arbúcies3842024
Arenys de Mar1.5072024
Arenys de Munt5682024
Argelaguer372024
Argençola222024
L'Argentera182024
Argentona7142024
l'Armentera762024
Arnes182024
Arres12024
Arsèguel102024
Artés3932024
Artesa de Lleida912024
Artesa de Segre2702024
Ascó572024
Aspa252024
les Avellanes i Santa Linya222024
Avià1402024
Avinyó1462024
Avinyonet de Puigventós1122024
Avinyonet del Penedès1332024
Badalona16.7402024
Badia del Vallès6792024
Bagà1212024
Baix Pallars312024
Balaguer1.1462024
Balenyà3072024
Balsareny1902024
Banyeres del Penedès2832024
Banyoles1.1272024
Barbens1042024
Barberà de la Conca432024
Barberà del Vallès2.1452024
Barcelona145.1112024
la Baronia de Rialb62024
Bàscara752024
Bassella202024
Batea1032024
Bausen82024
Begues5252024
Begur3622024
Belianes192024
Bell-lloc d'Urgell1242024
Bellaguarda72024
Bellcaire d'Empordà542024
Bellcaire d'Urgell1292024
Bellmunt d'Urgell92024
Bellmunt del Priorat132024
Bellprat22024
Bellpuig6112024
Bellvei2682024
Bellver de Cerdanya1842024
Bellvís1192024
Benavent de Segrià1012024
Benifallet332024
Benissanet812024
Berga1.2402024
Besalú1612024
Bescanó2042024
Beuda182024
Bigues i Riells del Fai6622024
Biosca142024
la Bisbal d'Empordà8582024
La Bisbal de Montsant132024
La Bisbal del Penedès3902024
Biure202024
Blancafort252024
Blanes3.1712024
Boadella i les Escaules302024
Bolvir442024
Bonastre692024
Bòrdes, Es252024
Bordils1502024
les Borges Blanques4832024
Les Borges del Camp1892024
Borrassà612024
Borredà332024
Bossòst1242024
Bot222024
Botarell612024
Bovera192024
Bràfim522024
Breda2562024
el Bruc1442024
el Brull182024
Brunyola i Sant Martí Sapresa352024
Cabacés172024
Cabanabona102024
Cabanelles262024
Cabanes1432024
les Cabanyes832024
Cabó32024
Cabra del Camp1592024
Cabrera d'Anoia1942024
Cabrera de Mar3682024
Cabrils5562024
Cadaqués2142024
Calaf1992024
Calafell3.7742024
Calders602024
Caldes d'Estrac4422024
Caldes de Malavella6662024
Caldes de Montbui1.1982024
Calella2.3522024
Calldetenes1902024
Callús1772024
Calonge de Segarra92024
Calonge i Sant Antoni1.0392024
Camarasa382024
Camarles2932024
Cambrils2.8062024
Camós272024
Campdevànol1662024
Campelles62024
Campins322024
Campllong262024
Camprodon2522024
Canejan22024
Canet d'Adri522024
Canet de Mar9902024
La Canonja3332024
Canovelles1.4872024
Cànoves i Samalús2742024
Cantallops452024
Canyelles4882024
Capafonts62024
Capçanes242024
Capellades3492024
Capmany532024
Capolat32024
Cardedeu1.0302024
Cardona1722024
Carme962024
Caseres202024
Cassà de la Selva6972024
Casserres1072024
Castell d'Aro, Platja d'Aro i s'Agaró1.5752024
Castell de l'Areny02024
Castell de Mur42024
Castellar de la Ribera12024
Castellar de n'Hug162024
Castellar del Riu32024
Castellar del Vallès1.0912024
Castellbell i el Vilar3022024
Castellbisbal7802024
Castellcir652024
Castelldans1362024
Castelldefels5.2522024
Castellet i la Gornal3202024
Castellfollit de la Roca712024
Castellfollit de Riubregós72024
Castellfollit del Boix242024
Castellgalí2272024
Castellnou de Bages952024
Castellnou de Seana462024
Castelló d'Empúries1.3062024
Castelló de Farfanya452024
Castellolí452024
Castellserà632024
Castellterçol2172024
Castellvell del Camp1452024
Castellví de la Marca972024
Castellví de Rosanes1852024
El Catllar4322024
Cava02024
la Cellera de Ter1002024
Celrà3702024
Centelles4232024
Cercs1002024
Cerdanyola del Vallès3.9412024
Cervelló6792024
Cervera5912024
Cervià de les Garrigues272024
Cervià de Ter852024
Cistella232024
Ciutadilla52024
Clariana de Cardener52024
el Cogul82024
Colera462024
Coll de Nargó442024
Collbató2472024
Colldejou72024
Collsuspina242024
Colomers162024
la Coma i la Pedra102024
Conca de Dalt262024
Conesa212024
Constantí6722024
Copons332024
Corbera d'Ebre602024
Corbera de Llobregat1.1362024
Corbins932024
Corçà692024
Cornellà de Llobregat7.2212024
Cornellà del Terri1872024
Cornudella de Montsant502024
Creixell4072024
Crespià142024
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura1102024
Cubelles1.5972024
Cubells292024
Cunit1.9992024
Darnius412024
Das102024
Deltebre6902024
Dosrius5342024
Duesaigües222024
l'Escala7782024
Esparreguera1.2992024
Espinelves222024
l'Espluga Calba292024
L'Espluga de Francolí2492024
Esplugues de Llobregat4.1582024
Espolla132024
Esponellà342024
Espot162024
l'Espunyola112024
l'Esquirol1362024
Estamariu72024
l'Estany292024
Estaràs82024
Esterri d'Àneu902024
Esterri de Cardós02024
Falset1882024
el Far d'Empordà442024
Farrera22024
La Fatarella342024
La Febró22024
Figaró-Montmany1182024
Fígols12024
Fígols i Alinyà132024
La Figuera72024
Figueres4.0102024
Figuerola del Camp162024
Flaçà1022024
Flix2282024
la Floresta142024
Fogars de la Selva1222024
Fogars de Montclús282024
Foixà192024
Folgueroles792024
Fondarella602024
Fonollosa1082024
Font-rubí1342024
Fontanals de Cerdanya342024
Fontanilles182024
Fontcoberta532024
Foradada172024
Forallac1482024
Forès72024
Fornells de la Selva1302024
Fortià602024
les Franqueses del Vallès1.5132024
Freginals642024
la Fuliola972024
Fulleda82024
Gaià42024
La Galera522024
Gallifa92024
Gandesa1722024
Garcia492024
Els Garidells212024
la Garriga9202024
Garrigàs362024
Garrigoles132024
Garriguella1122024
Gavà3.0902024
Gavet de la Conca92024
Gelida6042024
Ger422024
Gimenells i el Pla de la Font562024
Ginestar352024
Girona9.4712024
Gironella2582024
Gisclareny02024
Godall202024
Golmés932024
Gombrèn222024
Gósol132024
la Granada1312024
la Granadella522024
Granera72024
la Granja d'Escarp972024
Granollers5.2712024
Granyanella182024
Granyena de les Garrigues202024
Granyena de Segarra82024
Gratallops142024
Gualba1502024
Gualta632024
Guardiola de Berguedà792024
Els Guiamets112024
Guils de Cerdanya342024
Guimerà212024
la Guingueta d'Àneu142024
Guissona6092024
Guixers42024
Gurb1442024
Horta de Sant Joan652024
l'Hospitalet de Llobregat33.2142024
els Hostalets de Pierola2972024
Hostalric2572024
Igualada3.1032024
Isona i Conca Dellà482024
Isòvol92024
Ivars d'Urgell1102024
Ivars de Noguera302024
Ivorra72024
Jafre212024
la Jonquera2882024
Jorba722024
Josa i Tuixén32024
Juià292024
Juncosa172024
Juneda2052024
Les962024
Linyola1582024
la Llacuna712024
Lladó522024
Lladorre52024
Lladurs152024
la Llagosta9482024
Llagostera6492024
Llambilles562024
Llanars482024
Llançà3162024
Llardecans252024
Llavorsí252024
Lleida9.8102024
Llers1102024
Lles de Cerdanya232024
Lliçà d'Amunt1.1362024
Lliçà de Vall4752024
Llimiana92024
Llinars del Vallès8752024
Llívia1332024
El Lloar72024
Llobera32024
Llorac112024
Llorenç del Penedès1382024
Lloret de Mar4.1492024
les Llosses82024
Lluçà52024
Maçanet de Cabrenys652024
Maçanet de la Selva7032024
Madremanya122024
Maià de Montcal892024
Maials722024
Maldà212024
Malgrat de Mar1.5742024
Malla162024
Manlleu1.3022024
Manresa5.6992024
Marçà582024
Margalef72024
Marganell272024
Martorell2.1092024
Martorelles3302024
Mas de Barberans152024
Masarac i Vilarnadal282024
Masdenverge1012024
les Masies de Roda442024
les Masies de Voltregà1902024
Masllorenç412024
el Masnou1.8222024
La Masó262024
Maspujols662024
Masquefa6672024
El Masroig342024
Massalcoreig432024
Massanes872024
Massoteres322024
Matadepera5132024
Mataró7.6442024
Mediona2412024
Menàrguens672024
Meranges52024
Mieres402024
El Milà52024
Miralcamp462024
Miravet482024
Moià4592024
El Molar162024
Molins de Rei1.6332024
Mollerussa1.3562024
Mollet de Peralada92024
Mollet del Vallès3.7182024
Molló182024
la Molsosa22024
Monistrol de Calders532024
Monistrol de Montserrat2812024
Mont-ral42024
Mont-ras1102024
Mont-roig del Camp1.5742024
Montagut i Oix562024
Montblanc4122024
Montbrió del Camp2392024
Montcada i Reixac2.4532024
Montclar32024
Montellà i Martinet552024
Montesquiu1172024
Montferrer i Castellbò1142024
Montferri712024
Montgai272024
Montgat9772024
Montmajor282024
Montmaneu52024
El Montmell2182024
Montmeló4562024
Montoliu de Lleida352024
Montoliu de Segarra212024
Montornès de Segarra42024
Montornès del Vallès9452024
Montseny372024
Móra d'Ebre5262024
Móra la Nova3262024
El Morell2722024
La Morera de Montsant162024
Muntanyola302024
Mura142024
Nalec72024
Naut Aran1212024
Navarcles3752024
Navàs3462024
Navata1212024
Navès172024
la Nou de Berguedà62024
La Nou de Gaià292024
Nulles342024
Odèn92024
Òdena2942024
Ogassa212024
Olèrdola2932024
Olesa de Bonesvalls1842024
Olesa de Montserrat1.4282024
Oliana1382024
Oliola12024
Olius412024
Olivella5042024
Olost652024
Olot2.5902024
les Oluges122024
Olvan792024
els Omellons62024
els Omells de na Gaia72024
Ordis322024
Organyà852024
Orís242024
Oristà262024
Orpí52024
Òrrius552024
Os de Balaguer732024
Osor252024
Ossó de Sió212024
Pacs del Penedès482024
Palafolls6392024
Palafrugell1.6302024
Palamós i Sant Joan1.6422024
el Palau d'Anglesola992024
Palau de Santa Eulàlia52024
Palau-sator412024
Palau-saverdera1502024
Palau-solità i Plegamans9542024
Els Pallaresos2632024
Pallejà7322024
La Palma d'Ebre252024
la Palma de Cervelló1912024
Palol de Revardit152024
Pals1792024
el Papiol2802024
Pardines122024
Parets del Vallès1.1102024
Parlavà272024
Passanant i Belltall62024
Pau532024
Paüls332024
Pedret i Marzà282024
Penelles192024
la Pera282024
Perafita212024
Perafort1042024
Peralada1442024
Peramola172024
El Perelló2412024
Piera1.3802024
Les Piles232024
Pineda de Mar2.4842024
El Pinell de Brai412024
Pinell de Solsonès62024
Pinós92024
Pira412024
El Pla de Santa Maria2422024
el Pla del Penedès1302024
les Planes d'Hostoles1022024
Planoles232024
els Plans de Sió232024
el Poal312024
la Pobla de Cérvoles112024
la Pobla de Claramunt1192024
la Pobla de Lillet742024
La Pobla de Mafumet3132024
La Pobla de Massaluca212024
La Pobla de Montornès3382024
la Pobla de Segur3492024
Poboleda162024
Polinyà4372024
El Pont d'Armentera342024
el Pont de Bar182024
Pont de Molins462024
el Pont de Suert1792024
el Pont de Vilomara i Rocafort2392024
Pontils102024
Pontons542024
Pontós262024
Ponts1792024
Porqueres2792024
Porrera112024
el Port de la Selva852024
Portbou1222024
la Portella792024
Pradell de la Teixeta92024
Prades452024
Prat de Comte42024
el Prat de Llobregat3.4332024
Pratdip842024
Prats de Lluçanès1922024
els Prats de Rei322024
Prats i Sansor302024
Preixana202024
Preixens402024
Premià de Dalt6362024
Premià de Mar2.0022024
les Preses962024
Prullans342024
Puig-reig3882024
Puigcerdà8942024
Puigdàlber392024
Puiggròs242024
Puigpelat812024
Puigverd d'Agramunt342024
Puigverd de Lleida772024
Pujalt122024
la Quar12024
Quart2932024
Queralbs162024
Querol892024
Rabós162024
Rajadell372024
La Ràpita1.3692024
Rasquera362024
Regencós172024
Rellinars822024
Renau192024
Reus7.0452024
Rialp402024
La Riba562024
Riba-roja d'Ebre702024
Ribera d'Ondara232024
Ribera d'Urgellet972024
Ribes de Freser1332024
Riells i Viabrea4362024
La Riera de Gaià1112024
Riner152024
Ripoll6682024
Ripollet2.6362024
Riu de Cerdanya62024
Riudarenes2882024
Riudaura312024
Riudecanyes1052024
Riudecols962024
Riudellots de la Selva1172024
Riudoms4042024
Riumors342024
la Roca del Vallès6102024
Rocafort de Queralt202024
Roda de Berà7922024
Roda de Ter4972024
Rodonyà522024
Roquetes6932024
Roses1.5822024
Rosselló2792024
El Rourell312024
Rubí5.3362024
Rubió182024
Rupià282024
Rupit i Pruit82024
Sabadell13.6802024
Sagàs92024
Salàs de Pallars362024
Saldes202024
Sales de Llierca182024
Sallent4392024
Salomó492024
Salou3.7412024
Salt2.8702024
Sanaüja212024
Sant Adrià de Besòs3.5922024
Sant Agustí de Lluçanès32024
Sant Andreu de la Barca1.3962024
Sant Andreu de Llavaneres8672024
Sant Andreu Salou82024
Sant Aniol de Finestres322024
Sant Antoni de Vilamajor4902024
Sant Bartomeu del Grau562024
Sant Boi de Llobregat4.7132024
Sant Boi de Lluçanès722024
Sant Cebrià de Vallalta3442024
Sant Celoni1.2402024
Sant Climent de Llobregat2242024
Sant Climent Sescebes922024
Sant Cugat del Vallès5.9282024
Sant Cugat Sesgarrigues622024
Sant Esteve de la Sarga22024
Sant Esteve de Palautordera2052024
Sant Esteve Sesrovires5542024
Sant Feliu de Buixalleu632024
Sant Feliu de Codines6372024
Sant Feliu de Guíxols1.7842024
Sant Feliu de Llobregat2.7092024
Sant Feliu de Pallerols1932024
Sant Feliu Sasserra342024
Sant Ferriol272024
Sant Fost de Campsentelles7682024
Sant Fruitós de Bages5572024
Sant Gregori1852024
Sant Guim de Freixenet992024
Sant Guim de la Plana92024
Sant Hilari Sacalm3692024
Sant Hipòlit de Voltregà2242024
Sant Iscle de Vallalta1312024
Sant Jaume d'Enveja3472024
Sant Jaume de Frontanyà02024
Sant Jaume de Llierca672024
Sant Jaume dels Domenys1882024
Sant Joan de les Abadesses2332024
Sant Joan de Mollet452024
Sant Joan de Vilatorrada6262024
Sant Joan Despí2.5852024
Sant Joan les Fonts2342024
Sant Jordi Desvalls812024
Sant Julià de Cerdanyola82024
Sant Julià de Ramis2862024
Sant Julià de Vilatorta1712024
Sant Julià del Llor i Bonmatí1372024
Sant Just Desvern1.5712024
Sant Llorenç d'Hortons1732024
Sant Llorenç de la Muga102024
Sant Llorenç de Morunys572024
Sant Llorenç Savall1652024
Sant Martí d'Albars52024
Sant Martí de Centelles1132024
Sant Martí de Llémena682024
Sant Martí de Riucorb372024
Sant Martí de Tous462024
Sant Martí Sarroca3002024
Sant Martí Sesgueioles192024
Sant Martí Vell312024
Sant Mateu de Bages302024
Sant Miquel de Campmajor272024
Sant Miquel de Fluvià882024
Sant Mori182024
Sant Pau de Segúries412024
Sant Pere de Ribes2.8132024
Sant Pere de Riudebitlles1682024
Sant Pere de Torelló1432024
Sant Pere de Vilamajor4802024
Sant Pere Pescador2532024
Sant Pere Sallavinera232024
Sant Pol de Mar4652024
Sant Quintí de Mediona2412024
Sant Quirze de Besora1272024
Sant Quirze del Vallès1.1532024
Sant Quirze Safaja602024
Sant Ramon392024
Sant Sadurní d'Anoia5792024
Sant Sadurní d'Osormort52024
Sant Salvador de Guardiola3522024
Sant Vicenç de Castellet6892024
Sant Vicenç de Montalt6002024
Sant Vicenç de Torelló1352024
Sant Vicenç dels Horts1.6072024
Santa Bàrbara2772024
Santa Cecília de Voltregà82024
Santa Coloma de Cervelló3872024
Santa Coloma de Farners1.0032024
Santa Coloma de Gramenet10.3612024
Santa Coloma de Queralt1792024
Santa Cristina d'Aro5042024
Santa Eugènia de Berga1772024
Santa Eulàlia de Riuprimer1062024
Santa Eulàlia de Ronçana4742024
Santa Fe del Penedès142024
Santa Llogaia d'Àlguema252024
Santa Margarida de Montbui7202024
Santa Margarida i els Monjos4572024
Santa Maria d'Oló702024
Santa Maria de Besora92024
Santa Maria de Martorelles462024
Santa Maria de Merlès82024
Santa Maria de Miralles162024
Santa Maria de Palautordera6462024
Santa Oliva3102024
Santa Pau512024
Santa Perpètua de Mogoda1.5972024
Santa Susanna4312024
Santpedor3812024
Sarral1512024
Sarrià de Ter3742024
Sarroca de Bellera62024
Sarroca de Lleida182024
Saus, Camallera i Llampaies572024
Savallà del Comtat22024
La Secuita1322024
la Selva de Mar212024
La Selva del Camp3162024
Senan32024
La Sénia3252024
Senterada202024
la Sentiu de Sió382024
Sentmenat5202024
Serinyà1032024
Seròs1532024
Serra de Daró202024
Setcases152024
la Seu d'Urgell1.0702024
Seva2402024
Sidamon232024
Sils5982024
Sitges2.9612024
Siurana142024
Sobremunt52024
el Soleràs112024
Solivella412024
Solsona7462024
Sora182024
Soriguera292024
Sort1772024
Soses1382024
Subirats2072024
Sudanell672024
Sunyer242024
Súria3392024
Susqueda102024
Tagamanent412024
Talamanca122024
Talarn1892024
Talavera242024
la Tallada d'Empordà322024
Taradell3492024
Tarragona10.7552024
Tàrrega1.4732024
Tarrés82024
Tarroja de Segarra62024
Tavèrnoles222024
Tavertet72024
Teià4882024
Térmens792024
Terrades302024
Terrassa13.9092024
Tiana4292024
Tírvia92024
Tiurana42024
Tivenys662024
Tivissa1222024
Tona4712024
Torà902024
Tordera1.3582024
Torelló9882024
els Torms22024
Tornabous472024
la Torre de Cabdella382024
la Torre de Claramunt2682024
La Torre de Fontaubella152024
La Torre de l'Espanyol512024
Torre-serona342024
Torrebesses162024
Torredembarra1.7062024
Torrefarrera2792024
Torrefeta i Florejacs312024
Torregrossa1532024
Torrelameu822024
Torrelavit1122024
Torrelles de Foix3262024
Torrelles de Llobregat3002024
Torrent182024
Torres de Segre2582024
Torroella de Fluvià712024
Torroella de Montgrí9732024
Torroja del Priorat22024
Tortellà542024
Tortosa2.7362024
Toses212024
Tossa de Mar5212024
Tremp5152024
Ullà1352024
Ullastrell992024
Ullastret72024
Ulldecona6882024
Ulldemolins202024
Ultramort212024
Urús122024
Vacarisses5992024
la Vajol192024
la Vall d'en Bas1652024
la Vall de Bianya632024
la Vall de Boí792024
Vall de Cardós342024
Vall-llobrega522024
Vallbona d'Anoia822024
Vallbona de les Monges192024
Vallcebre162024
Vallclara92024
Vallfogona de Balaguer1182024
Vallfogona de Ripollès132024
Vallfogona de Riucorb102024
Vallgorguina3122024
Vallirana1.1432024
Vallmoll1742024
Vallromanes1822024
Valls1.8192024
les Valls d'Aguilar62024
les Valls de Valira1022024
Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant5232024
la Vansa i Fórnols132024
Veciana52024
El Vendrell3.2152024
Ventalló1032024
Verdú702024
Verges792024
Vespella de Gaià362024
Vic4.3232024
Vidrà52024
Vidreres8162024
Vielha e Mijaran5172024
Vila-rodona942024
Vila-sacra952024
Vila-sana502024
Vila-seca1.8752024
Vilabella402024
Vilabertran522024
Vilablareix4632024
Vilada102024
Viladamat392024
Viladasens172024
Viladecans3.8232024
Viladecavalls4012024
Vilademuls772024
Viladrau832024
Vilafant3482024
Vilafranca del Penedès2.8992024
Vilagrassa542024
Vilajuïga972024
Vilalba Sasserra772024
Vilaller312024
Vilallonga de Ter282024
Vilallonga del Camp1752024
Vilamacolum502024
Vilamalla762024
Vilamaniscle112024
Vilamòs182024
Vilanant262024
Vilanova d'Escornalbou502024
Vilanova de Bellpuig482024
Vilanova de l'Aguda22024
Vilanova de la Barca2322024
Vilanova de Meià1102024
Vilanova de Prades102024
Vilanova de Sau252024
Vilanova de Segrià1342024
Vilanova del Camí7142024
Vilanova del Vallès3522024
Vilanova i la Geltrú4.7242024
Vilaplana142024
Vilassar de Dalt6142024
Vilassar de Mar1.1902024
Vilaür62024
Vilaverd482024
La Vilella Alta72024
La Vilella Baixa142024
Vilobí d'Onyar1862024
Vilobí del Penedès692024
Vilopriu262024
el Vilosell132024
Vimbodí i Poblet642024
Vinaixa202024
Vinebre252024
Vinyols i els Arcs2442024
Viver i Serrateix152024
Xerta712024

947 de 947 municipis tenen valor oficial per a aquesta dada i període. «—» no equival a zero: vol dir que la font no el publica.

Idescat · Estimacions de població Dada de font

Sobre aquesta dada

Definició i unitat

Moviment demogràfic de les estimacions de població. Unitat: no indicada a la font. Aquesta sèrie té 14 dades (columnes); tria la que vulguis a les pestanyes del mapa.

Font, període i cobertura territorial

Idescat · Estimacions de població. Cobertura oficial: 947 municipis, 43 comarques, 4 províncies, 8 àmbits, Catalunya. Períodes: 2012–2024.

Indicadors relacionats