Creat per ThinkIS

Moviment demogràfic (naixements, defuncions i migracions)

947 de 947 municipis tenen valor oficial (2024). El més alt és Barcelona (65.782) i el més baix la Quar (0); la mediana és 49. La font publica 14 dades: tria-les a les pestanyes del mapa.

Descarrega CSV ↓

Emigracions internes · darrer període de cada municipi

fins a 16

16–49

49–199

més de 199

Font: Idescat · Estimacions de població

Tria un municipi per consultar aquest indicador: el valor oficial, la posició i l’evolució. De moment, les dades de comarques, àmbits, províncies i Catalunya només es consulten a la pàgina de cada territori.

Vinyols i els Arcs

Evolució · Vinyols i els Arcs

emigracions internes

Moviment demogràfic (naixements, defuncions i migracions) · Vinyols i els Arcs (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és Vinyols i els Arcs dins la comarca

emigracions internes · municipis de Baix Camp · 2024

01.0002.0003.0004.000mediana comarcal · 55La Febró · 3Arbolí · 4L'Argentera · 6Colldejou · 8Capafonts · 10Vilaplana · 10Duesaigües · 19L'Albiol · 23L'Aleixar · 28Vilanova d'Escornalbou · 33Pratdip · 43Maspujols · 44Almoster · 49Prades · 50Riudecols · 59Botarell · 67Riudecanyes · 73Alforja · 76Les Borges del Camp · 105Castellvell del Camp · 131Vinyols i els Arcs · 177Montbrió del Camp · 182Riudoms · 257La Selva del Camp · 296Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant · 342Mont-roig del Camp · 756Cambrils · 1.618Reus · 3.425Vinyols i els Arcs · 177Vinyols i els Arcs · 177posició 8 de 28 (1 = més alt)

Municipis per ordre alfabètic · Emigracions internes

Darrer període disponible de cada municipi

MunicipiValorUnitatPeríode
Vinyols i els Arcs1772024
Abella de la Conca102024
Abrera5612024
Àger202024
Agramunt1902024
Aguilar de Segarra62024
Agullana562024
Aiguafreda1442024
Aiguamúrcia532024
Aiguaviva442024
Aitona1112024
els Alamús342024
Alàs i Cerc202024
l'Albagés202024
Albanyà212024
Albatàrrec962024
Albesa452024
l'Albi262024
Albinyana1792024
L'Albiol232024
Albons452024
Alcanar4002024
Alcanó52024
Alcarràs3482024
Alcoletge1892024
Alcover1642024
L'Aldea1882024
Aldover372024
L'Aleixar282024
Alella5402024
Alfara de Carles222024
Alfarràs972024
Alfés172024
Alforja762024
Algerri202024
Alguaire1012024
Alins102024
Alió262024
Almacelles3272024
Almatret182024
Almenar902024
Almoster492024
Alòs de Balaguer92024
Alp1232024
Alpens152024
Alpicat2842024
Alt Àneu122024
Altafulla3052024
Amer962024
L'Ametlla de Mar3062024
l'Ametlla del Vallès4262024
L'Ampolla1992024
Amposta8482024
Anglès2552024
Anglesola482024
Arbeca802024
L'Arboç2572024
Arbolí42024
Arbúcies1962024
Arenys de Mar7612024
Arenys de Munt4052024
Argelaguer212024
Argençola212024
L'Argentera62024
Argentona5682024
l'Armentera392024
Arnes142024
Arres52024
Arsèguel32024
Artés1872024
Artesa de Lleida492024
Artesa de Segre1352024
Ascó442024
Aspa72024
les Avellanes i Santa Linya152024
Avià902024
Avinyó1012024
Avinyonet de Puigventós1082024
Avinyonet del Penedès722024
Badalona9.1202024
Badia del Vallès5632024
Bagà1012024
Baix Pallars182024
Balaguer6402024
Balenyà2242024
Balsareny1132024
Banyeres del Penedès1932024
Banyoles6302024
Barbens392024
Barberà de la Conca312024
Barberà del Vallès1.4902024
Barcelona65.7822024
la Baronia de Rialb152024
Bàscara552024
Bassella112024
Batea482024
Bausen62024
Begues3372024
Begur2422024
Belianes132024
Bell-lloc d'Urgell902024
Bellaguarda102024
Bellcaire d'Empordà522024
Bellcaire d'Urgell592024
Bellmunt d'Urgell102024
Bellmunt del Priorat122024
Bellprat22024
Bellpuig2302024
Bellvei1682024
Bellver de Cerdanya1272024
Bellvís702024
Benavent de Segrià842024
Benifallet312024
Benissanet492024
Berga6352024
Besalú1112024
Bescanó1902024
Beuda162024
Bigues i Riells del Fai4782024
Biosca32024
la Bisbal d'Empordà4592024
La Bisbal de Montsant52024
La Bisbal del Penedès2382024
Biure82024
Blancafort122024
Blanes1.7002024
Boadella i les Escaules212024
Bolvir502024
Bonastre462024
Bòrdes, Es202024
Bordils812024
les Borges Blanques2612024
Les Borges del Camp1052024
Borrassà242024
Borredà182024
Bossòst712024
Bot172024
Botarell672024
Bovera92024
Bràfim382024
Breda1542024
el Bruc1242024
el Brull142024
Brunyola i Sant Martí Sapresa172024
Cabacés132024
Cabanabona62024
Cabanelles152024
Cabanes912024
les Cabanyes292024
Cabó32024
Cabra del Camp732024
Cabrera d'Anoia1242024
Cabrera de Mar2942024
Cabrils4562024
Cadaqués1382024
Calaf1202024
Calafell2.1362024
Calders472024
Caldes d'Estrac2542024
Caldes de Malavella3342024
Caldes de Montbui7572024
Calella1.1492024
Calldetenes1332024
Callús1142024
Calonge de Segarra32024
Calonge i Sant Antoni6902024
Camarasa442024
Camarles1652024
Cambrils1.6182024
Camós262024
Campdevànol1172024
Campelles82024
Campins472024
Campllong302024
Camprodon1552024
Canejan52024
Canet d'Adri522024
Canet de Mar6592024
La Canonja2302024
Canovelles9532024
Cànoves i Samalús1632024
Cantallops192024
Canyelles2922024
Capafonts102024
Capçanes62024
Capellades2652024
Capmany492024
Capolat22024
Cardedeu8902024
Cardona1192024
Carme342024
Caseres92024
Cassà de la Selva3632024
Casserres822024
Castell d'Aro, Platja d'Aro i s'Agaró7462024
Castell de l'Areny12024
Castell de Mur92024
Castellar de la Ribera92024
Castellar de n'Hug82024
Castellar del Riu132024
Castellar del Vallès7902024
Castellbell i el Vilar2202024
Castellbisbal5672024
Castellcir332024
Castelldans532024
Castelldefels3.3972024
Castellet i la Gornal1812024
Castellfollit de la Roca422024
Castellfollit de Riubregós62024
Castellfollit del Boix152024
Castellgalí1412024
Castellnou de Bages412024
Castellnou de Seana292024
Castelló d'Empúries6702024
Castelló de Farfanya282024
Castellolí282024
Castellserà402024
Castellterçol1712024
Castellvell del Camp1312024
Castellví de la Marca612024
Castellví de Rosanes942024
El Catllar2312024
Cava22024
la Cellera de Ter492024
Celrà2402024
Centelles2512024
Cercs412024
Cerdanyola del Vallès2.4512024
Cervelló5132024
Cervera3572024
Cervià de les Garrigues222024
Cervià de Ter472024
Cistella252024
Ciutadilla112024
Clariana de Cardener32024
el Cogul82024
Colera402024
Coll de Nargó382024
Collbató2212024
Colldejou82024
Collsuspina222024
Colomers142024
la Coma i la Pedra142024
Conca de Dalt202024
Conesa212024
Constantí3502024
Copons292024
Corbera d'Ebre422024
Corbera de Llobregat7222024
Corbins532024
Corçà532024
Cornellà de Llobregat4.3042024
Cornellà del Terri1302024
Cornudella de Montsant482024
Creixell2612024
Crespià142024
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura602024
Cubelles1.0102024
Cubells112024
Cunit1.1252024
Darnius122024
Das132024
Deltebre3622024
Dosrius3542024
Duesaigües192024
l'Escala4212024
Esparreguera9842024
Espinelves122024
l'Espluga Calba272024
L'Espluga de Francolí1332024
Esplugues de Llobregat2.6012024
Espolla172024
Esponellà112024
Espot192024
l'Espunyola142024
l'Esquirol852024
Estamariu42024
l'Estany252024
Estaràs92024
Esterri d'Àneu762024
Esterri de Cardós02024
Falset1032024
el Far d'Empordà402024
Farrera52024
La Fatarella292024
La Febró32024
Figaró-Montmany872024
Fígols22024
Fígols i Alinyà142024
La Figuera132024
Figueres2.1552024
Figuerola del Camp152024
Flaçà592024
Flix1452024
la Floresta142024
Fogars de la Selva722024
Fogars de Montclús312024
Foixà112024
Folgueroles722024
Fondarella302024
Fonollosa1152024
Font-rubí972024
Fontanals de Cerdanya412024
Fontanilles162024
Fontcoberta562024
Foradada222024
Forallac972024
Forès72024
Fornells de la Selva842024
Fortià462024
les Franqueses del Vallès1.0802024
Freginals302024
la Fuliola452024
Fulleda102024
Gaià62024
La Galera272024
Gallifa72024
Gandesa1242024
Garcia202024
Els Garidells102024
la Garriga5912024
Garrigàs212024
Garrigoles172024
Garriguella722024
Gavà2.2442024
Gavet de la Conca102024
Gelida3842024
Ger332024
Gimenells i el Pla de la Font612024
Ginestar222024
Girona5.4612024
Gironella1682024
Gisclareny12024
Godall272024
Golmés802024
Gombrèn92024
Gósol152024
la Granada1052024
la Granadella432024
Granera42024
la Granja d'Escarp272024
Granollers3.0522024
Granyanella32024
Granyena de les Garrigues82024
Granyena de Segarra32024
Gratallops92024
Gualba1062024
Gualta282024
Guardiola de Berguedà622024
Els Guiamets62024
Guils de Cerdanya352024
Guimerà122024
la Guingueta d'Àneu152024
Guissona3192024
Guixers132024
Gurb1002024
Horta de Sant Joan492024
l'Hospitalet de Llobregat17.5312024
els Hostalets de Pierola2382024
Hostalric1692024
Igualada1.7212024
Isona i Conca Dellà332024
Isòvol232024
Ivars d'Urgell702024
Ivars de Noguera232024
Ivorra62024
Jafre182024
la Jonquera1742024
Jorba452024
Josa i Tuixén142024
Juià322024
Juncosa192024
Juneda1172024
Les622024
Linyola972024
la Llacuna512024
Lladó592024
Lladorre122024
Lladurs82024
la Llagosta5982024
Llagostera4222024
Llambilles422024
Llanars442024
Llançà2152024
Llardecans72024
Llavorsí142024
Lleida4.6192024
Llers862024
Lles de Cerdanya152024
Lliçà d'Amunt7352024
Lliçà de Vall3712024
Llimiana82024
Llinars del Vallès5282024
Llívia912024
El Lloar72024
Llobera92024
Llorac72024
Llorenç del Penedès1232024
Lloret de Mar1.6882024
les Llosses62024
Lluçà82024
Maçanet de Cabrenys462024
Maçanet de la Selva4572024
Madremanya192024
Maià de Montcal642024
Maials252024
Maldà102024
Malgrat de Mar8912024
Malla62024
Manlleu8052024
Manresa3.1662024
Marçà292024
Margalef22024
Marganell242024
Martorell1.1492024
Martorelles2802024
Mas de Barberans152024
Masarac i Vilarnadal242024
Masdenverge852024
les Masies de Roda322024
les Masies de Voltregà1022024
Masllorenç342024
el Masnou1.1732024
La Masó92024
Maspujols442024
Masquefa4972024
El Masroig222024
Massalcoreig182024
Massanes342024
Massoteres182024
Matadepera4992024
Mataró4.1782024
Mediona1642024
Menàrguens342024
Meranges52024
Mieres122024
El Milà72024
Miralcamp582024
Miravet132024
Moià2612024
El Molar152024
Molins de Rei1.0002024
Mollerussa6912024
Mollet de Peralada192024
Mollet del Vallès2.2422024
Molló352024
la Molsosa52024
Monistrol de Calders432024
Monistrol de Montserrat2012024
Mont-ral82024
Mont-ras902024
Mont-roig del Camp7562024
Montagut i Oix382024
Montblanc2782024
Montbrió del Camp1822024
Montcada i Reixac1.5942024
Montclar12024
Montellà i Martinet492024
Montesquiu712024
Montferrer i Castellbò862024
Montferri332024
Montgai132024
Montgat6412024
Montmajor262024
Montmaneu152024
El Montmell1402024
Montmeló3602024
Montoliu de Lleida122024
Montoliu de Segarra142024
Montornès de Segarra12024
Montornès del Vallès7202024
Montseny302024
Móra d'Ebre2962024
Móra la Nova1522024
El Morell2402024
La Morera de Montsant42024
Muntanyola372024
Mura92024
Nalec22024
Naut Aran1042024
Navarcles1962024
Navàs2252024
Navata602024
Navès172024
la Nou de Berguedà52024
La Nou de Gaià312024
Nulles262024
Odèn52024
Òdena2122024
Ogassa152024
Olèrdola2432024
Olesa de Bonesvalls1152024
Olesa de Montserrat9382024
Oliana672024
Oliola32024
Olius492024
Olivella3712024
Olost562024
Olot1.2282024
les Oluges62024
Olvan532024
els Omellons82024
els Omells de na Gaia22024
Ordis202024
Organyà312024
Orís192024
Oristà302024
Orpí72024
Òrrius432024
Os de Balaguer402024
Osor152024
Ossó de Sió172024
Pacs del Penedès492024
Palafolls4612024
Palafrugell8602024
Palamós i Sant Joan9212024
el Palau d'Anglesola532024
Palau de Santa Eulàlia102024
Palau-sator212024
Palau-saverdera952024
Palau-solità i Plegamans6562024
Els Pallaresos2052024
Pallejà4122024
La Palma d'Ebre162024
la Palma de Cervelló1572024
Palol de Revardit172024
Pals1462024
el Papiol2132024
Pardines52024
Parets del Vallès8682024
Parlavà202024
Passanant i Belltall162024
Pau532024
Paüls92024
Pedret i Marzà72024
Penelles122024
la Pera242024
Perafita192024
Perafort642024
Peralada682024
Peramola172024
El Perelló632024
Piera8622024
Les Piles262024
Pineda de Mar1.3242024
El Pinell de Brai312024
Pinell de Solsonès82024
Pinós122024
Pira182024
El Pla de Santa Maria1932024
el Pla del Penedès862024
les Planes d'Hostoles712024
Planoles132024
els Plans de Sió282024
el Poal262024
la Pobla de Cérvoles82024
la Pobla de Claramunt1072024
la Pobla de Lillet612024
La Pobla de Mafumet2402024
La Pobla de Massaluca102024
La Pobla de Montornès2132024
la Pobla de Segur1382024
Poboleda42024
Polinyà3532024
El Pont d'Armentera232024
el Pont de Bar132024
Pont de Molins282024
el Pont de Suert1102024
el Pont de Vilomara i Rocafort1562024
Pontils92024
Pontons442024
Pontós172024
Ponts1302024
Porqueres2292024
Porrera162024
el Port de la Selva752024
Portbou472024
la Portella402024
Pradell de la Teixeta42024
Prades502024
Prat de Comte152024
el Prat de Llobregat2.1672024
Pratdip432024
Prats de Lluçanès922024
els Prats de Rei282024
Prats i Sansor312024
Preixana142024
Preixens202024
Premià de Dalt5012024
Premià de Mar1.2232024
les Preses602024
Prullans132024
Puig-reig2342024
Puigcerdà5782024
Puigdàlber392024
Puiggròs92024
Puigpelat592024
Puigverd d'Agramunt312024
Puigverd de Lleida562024
Pujalt152024
la Quar02024
Quart2182024
Queralbs132024
Querol512024
Rabós162024
Rajadell342024
La Ràpita6712024
Rasquera242024
Regencós222024
Rellinars712024
Renau102024
Reus3.4252024
Rialp412024
La Riba442024
Riba-roja d'Ebre452024
Ribera d'Ondara372024
Ribera d'Urgellet622024
Ribes de Freser1142024
Riells i Viabrea2762024
La Riera de Gaià862024
Riner62024
Ripoll3902024
Ripollet1.6882024
Riu de Cerdanya102024
Riudarenes1772024
Riudaura332024
Riudecanyes732024
Riudecols592024
Riudellots de la Selva1032024
Riudoms2572024
Riumors332024
la Roca del Vallès4692024
Rocafort de Queralt162024
Roda de Berà4412024
Roda de Ter3432024
Rodonyà352024
Roquetes3312024
Roses9042024
Rosselló1542024
El Rourell402024
Rubí3.0622024
Rubió262024
Rupià172024
Rupit i Pruit92024
Sabadell7.3592024
Sagàs102024
Salàs de Pallars222024
Saldes152024
Sales de Llierca92024
Sallent2402024
Salomó252024
Salou1.7672024
Salt1.8102024
Sanaüja142024
Sant Adrià de Besòs2.4362024
Sant Agustí de Lluçanès52024
Sant Andreu de la Barca1.0792024
Sant Andreu de Llavaneres6882024
Sant Andreu Salou132024
Sant Aniol de Finestres132024
Sant Antoni de Vilamajor3492024
Sant Bartomeu del Grau572024
Sant Boi de Llobregat3.1272024
Sant Boi de Lluçanès272024
Sant Cebrià de Vallalta2632024
Sant Celoni8312024
Sant Climent de Llobregat1932024
Sant Climent Sescebes672024
Sant Cugat del Vallès4.3282024
Sant Cugat Sesgarrigues462024
Sant Esteve de la Sarga52024
Sant Esteve de Palautordera1572024
Sant Esteve Sesrovires4092024
Sant Feliu de Buixalleu512024
Sant Feliu de Codines3902024
Sant Feliu de Guíxols8512024
Sant Feliu de Llobregat1.8162024
Sant Feliu de Pallerols1112024
Sant Feliu Sasserra242024
Sant Ferriol132024
Sant Fost de Campsentelles4072024
Sant Fruitós de Bages3702024
Sant Gregori1832024
Sant Guim de Freixenet602024
Sant Guim de la Plana72024
Sant Hilari Sacalm1632024
Sant Hipòlit de Voltregà1822024
Sant Iscle de Vallalta1102024
Sant Jaume d'Enveja2062024
Sant Jaume de Frontanyà12024
Sant Jaume de Llierca432024
Sant Jaume dels Domenys1412024
Sant Joan de les Abadesses1292024
Sant Joan de Mollet312024
Sant Joan de Vilatorrada3672024
Sant Joan Despí1.4102024
Sant Joan les Fonts1262024
Sant Jordi Desvalls522024
Sant Julià de Cerdanyola42024
Sant Julià de Ramis1972024
Sant Julià de Vilatorta1022024
Sant Julià del Llor i Bonmatí622024
Sant Just Desvern1.0352024
Sant Llorenç d'Hortons1372024
Sant Llorenç de la Muga102024
Sant Llorenç de Morunys472024
Sant Llorenç Savall1222024
Sant Martí d'Albars92024
Sant Martí de Centelles942024
Sant Martí de Llémena372024
Sant Martí de Riucorb302024
Sant Martí de Tous382024
Sant Martí Sarroca1802024
Sant Martí Sesgueioles222024
Sant Martí Vell152024
Sant Mateu de Bages262024
Sant Miquel de Campmajor172024
Sant Miquel de Fluvià542024
Sant Mori122024
Sant Pau de Segúries342024
Sant Pere de Ribes1.6092024
Sant Pere de Riudebitlles1232024
Sant Pere de Torelló972024
Sant Pere de Vilamajor3032024
Sant Pere Pescador1012024
Sant Pere Sallavinera32024
Sant Pol de Mar3852024
Sant Quintí de Mediona1402024
Sant Quirze de Besora752024
Sant Quirze del Vallès8922024
Sant Quirze Safaja642024
Sant Ramon352024
Sant Sadurní d'Anoia4312024
Sant Sadurní d'Osormort12024
Sant Salvador de Guardiola1992024
Sant Vicenç de Castellet5312024
Sant Vicenç de Montalt3842024
Sant Vicenç de Torelló942024
Sant Vicenç dels Horts1.0952024
Santa Bàrbara1762024
Santa Cecília de Voltregà42024
Santa Coloma de Cervelló3792024
Santa Coloma de Farners4632024
Santa Coloma de Gramenet5.9082024
Santa Coloma de Queralt1362024
Santa Cristina d'Aro2662024
Santa Eugènia de Berga1082024
Santa Eulàlia de Riuprimer802024
Santa Eulàlia de Ronçana3702024
Santa Fe del Penedès62024
Santa Llogaia d'Àlguema282024
Santa Margarida de Montbui5312024
Santa Margarida i els Monjos2962024
Santa Maria d'Oló372024
Santa Maria de Besora62024
Santa Maria de Martorelles412024
Santa Maria de Merlès52024
Santa Maria de Miralles102024
Santa Maria de Palautordera4422024
Santa Oliva2102024
Santa Pau662024
Santa Perpètua de Mogoda1.0742024
Santa Susanna2982024
Santpedor2892024
Sarral692024
Sarrià de Ter2982024
Sarroca de Bellera92024
Sarroca de Lleida102024
Saus, Camallera i Llampaies442024
Savallà del Comtat12024
La Secuita1022024
la Selva de Mar82024
La Selva del Camp2962024
Senan22024
La Sénia1882024
Senterada102024
la Sentiu de Sió292024
Sentmenat4172024
Serinyà642024
Seròs602024
Serra de Daró62024
Setcases62024
la Seu d'Urgell5272024
Seva1712024
Sidamon232024
Sils2982024
Sitges1.8442024
Siurana32024
Sobremunt142024
el Soleràs102024
Solivella252024
Solsona2712024
Sora112024
Soriguera242024
Sort992024
Soses922024
Subirats1592024
Sudanell342024
Sunyer152024
Súria1862024
Susqueda22024
Tagamanent472024
Talamanca162024
Talarn1642024
Talavera222024
la Tallada d'Empordà162024
Taradell2732024
Tarragona5.7842024
Tàrrega6492024
Tarrés72024
Tarroja de Segarra122024
Tavèrnoles92024
Tavertet92024
Teià3262024
Térmens472024
Terrades272024
Terrassa6.8052024
Tiana3612024
Tírvia82024
Tiurana12024
Tivenys272024
Tivissa572024
Tona3662024
Torà802024
Tordera8932024
Torelló5492024
els Torms52024
Tornabous362024
la Torre de Cabdella452024
la Torre de Claramunt1992024
La Torre de Fontaubella142024
La Torre de l'Espanyol362024
Torre-serona312024
Torrebesses72024
Torredembarra1.1042024
Torrefarrera1902024
Torrefeta i Florejacs362024
Torregrossa682024
Torrelameu372024
Torrelavit382024
Torrelles de Foix1932024
Torrelles de Llobregat2532024
Torrent92024
Torres de Segre972024
Torroella de Fluvià562024
Torroella de Montgrí5802024
Torroja del Priorat72024
Tortellà272024
Tortosa1.2482024
Toses122024
Tossa de Mar2572024
Tremp2902024
Ullà752024
Ullastrell952024
Ullastret102024
Ulldecona2852024
Ulldemolins332024
Ultramort132024
Urús142024
Vacarisses4182024
la Vajol42024
la Vall d'en Bas952024
la Vall de Bianya562024
la Vall de Boí492024
Vall de Cardós182024
Vall-llobrega522024
Vallbona d'Anoia602024
Vallbona de les Monges142024
Vallcebre272024
Vallclara82024
Vallfogona de Balaguer822024
Vallfogona de Ripollès102024
Vallfogona de Riucorb92024
Vallgorguina2202024
Vallirana7442024
Vallmoll942024
Vallromanes1202024
Valls9012024
les Valls d'Aguilar142024
les Valls de Valira442024
Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant3422024
la Vansa i Fórnols92024
Veciana92024
El Vendrell1.9132024
Ventalló582024
Verdú632024
Verges732024
Vespella de Gaià372024
Vic2.2132024
Vidrà62024
Vidreres4612024
Vielha e Mijaran3352024
Vila-rodona532024
Vila-sacra282024
Vila-sana352024
Vila-seca1.1372024
Vilabella192024
Vilabertran682024
Vilablareix1732024
Vilada182024
Viladamat202024
Viladasens202024
Viladecans2.6282024
Viladecavalls3402024
Vilademuls382024
Viladrau592024
Vilafant3252024
Vilafranca del Penedès1.4612024
Vilagrassa482024
Vilajuïga762024
Vilalba dels Arcs112024
Vilalba Sasserra602024
Vilaller312024
Vilallonga de Ter222024
Vilallonga del Camp1142024
Vilamacolum192024
Vilamalla832024
Vilamaniscle172024
Vilamòs132024
Vilanant192024
Vilanova d'Escornalbou332024
Vilanova de Bellpuig372024
Vilanova de l'Aguda42024
Vilanova de la Barca1322024
Vilanova de Meià552024
Vilanova de Prades72024
Vilanova de Sau112024
Vilanova de Segrià702024
Vilanova del Camí5132024
Vilanova del Vallès2772024
Vilanova i la Geltrú2.4882024
Vilaplana102024
Vilassar de Dalt3982024
Vilassar de Mar9072024
Vilaür82024
Vilaverd222024
La Vilella Alta42024
La Vilella Baixa192024
Vilobí d'Onyar1542024
Vilobí del Penedès582024
Vilopriu132024
el Vilosell262024
Vimbodí i Poblet412024
Vinaixa262024
Vinebre192024
Viver i Serrateix52024
Xerta272024

947 de 947 municipis tenen valor oficial per a aquesta dada i període. «—» no equival a zero: vol dir que la font no el publica.

Idescat · Estimacions de població Dada de font

Sobre aquesta dada

Definició i unitat

Moviment demogràfic de les estimacions de població. Unitat: no indicada a la font. Aquesta sèrie té 14 dades (columnes); tria la que vulguis a les pestanyes del mapa.

Font, període i cobertura territorial

Idescat · Estimacions de població. Cobertura oficial: 947 municipis, 43 comarques, 4 províncies, 8 àmbits, Catalunya. Períodes: 2012–2024.

Indicadors relacionats