Creat per ThinkIS

Moviment demogràfic (naixements, defuncions i migracions)

947 de 947 municipis tenen valor oficial (2024). El més alt és Barcelona (115.157) i el més baix la Quar (0); la mediana és 63. La font publica 14 dades: tria-les a les pestanyes del mapa.

Descarrega CSV ↓

Emigracions · darrer període de cada municipi

fins a 20

20–63

63–246

més de 246

Font: Idescat · Estimacions de població

Tria un municipi per consultar aquest indicador: el valor oficial, la posició i l’evolució. De moment, les dades de comarques, àmbits, províncies i Catalunya només es consulten a la pàgina de cada territori.

Juià

Evolució · Juià

emigracions

Moviment demogràfic (naixements, defuncions i migracions) · Juià (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és Juià dins la comarca

emigracions · municipis de Gironès · 2024

02.5005.0007.50010.000mediana comarcal · 70Sant Andreu Salou · 18Sant Martí Vell · 19Madremanya · 21Viladasens · 22Campllong · 32Sant Joan de Mollet · 33Sant Martí de Llémena · 45Juià · 49Llambilles · 51Aiguaviva · 52Cervià de Ter · 52Canet d'Adri · 54Sant Jordi Desvalls · 61Flaçà · 70Fornells de la Selva · 102Bordils · 130Vilablareix · 178Bescanó · 224Sant Julià de Ramis · 232Quart · 238Sant Gregori · 238Sarrià de Ter · 332Celrà · 339Cassà de la Selva · 472Llagostera · 556Salt · 2.395Girona · 8.056Juià · 49Juià · 49posició 20 de 27 (1 = més alt)

Municipis per ordre alfabètic · Emigracions

Darrer període disponible de cada municipi

MunicipiValorUnitatPeríode
Juià492024
Abella de la Conca162024
Abrera7012024
Àger262024
Agramunt2742024
Aguilar de Segarra62024
Agullana732024
Aiguafreda1772024
Aiguamúrcia742024
Aiguaviva522024
Aitona1882024
els Alamús452024
Alàs i Cerc202024
l'Albagés202024
Albanyà252024
Albatàrrec1662024
Albesa672024
l'Albi322024
Albinyana1972024
L'Albiol262024
Albons532024
Alcanar5602024
Alcanó52024
Alcarràs6232024
Alcoletge2312024
Alcover1982024
L'Aldea3002024
Aldover442024
L'Aleixar382024
Alella6582024
Alfara de Carles252024
Alfarràs1232024
Alfés182024
Alforja902024
Algerri232024
Alguaire1392024
Alins212024
Alió282024
Almacelles4812024
Almatret252024
Almenar1482024
Almoster532024
Alòs de Balaguer102024
Alp1492024
Alpens162024
Alpicat3302024
Alt Àneu202024
Altafulla3742024
Amer1182024
L'Ametlla de Mar4492024
l'Ametlla del Vallès5062024
L'Ampolla2722024
Amposta1.2372024
Anglès3532024
Anglesola562024
Arbeca952024
L'Arboç3722024
Arbolí42024
Arbúcies3022024
Arenys de Mar9422024
Arenys de Munt4622024
Argelaguer252024
Argençola222024
L'Argentera72024
Argentona6362024
l'Armentera622024
Arnes172024
Arres52024
Arsèguel32024
Artés2272024
Artesa de Lleida672024
Artesa de Segre1872024
Ascó562024
Aspa112024
les Avellanes i Santa Linya162024
Avià1092024
Avinyó1242024
Avinyonet de Puigventós1252024
Avinyonet del Penedès802024
Badalona12.2952024
Badia del Vallès6942024
Bagà1122024
Baix Pallars212024
Balaguer1.0352024
Balenyà2982024
Balsareny1512024
Banyeres del Penedès2242024
Banyoles9792024
Barbens962024
Barberà de la Conca322024
Barberà del Vallès1.7072024
Barcelona115.1572024
la Baronia de Rialb162024
Bàscara732024
Bassella152024
Batea672024
Bausen62024
Begues4192024
Begur2962024
Belianes182024
Bell-lloc d'Urgell1062024
Bellaguarda112024
Bellcaire d'Empordà612024
Bellcaire d'Urgell702024
Bellmunt d'Urgell152024
Bellmunt del Priorat182024
Bellprat22024
Bellpuig3312024
Bellvei2152024
Bellver de Cerdanya1542024
Bellvís1112024
Benavent de Segrià1012024
Benifallet422024
Benissanet712024
Berga8412024
Besalú1342024
Bescanó2242024
Beuda202024
Bigues i Riells del Fai5622024
Biosca42024
la Bisbal d'Empordà7532024
La Bisbal de Montsant52024
La Bisbal del Penedès3002024
Biure112024
Blancafort192024
Blanes2.5682024
Boadella i les Escaules242024
Bolvir512024
Bonastre552024
Bòrdes, Es222024
Bordils1302024
les Borges Blanques3642024
Les Borges del Camp1252024
Borrassà372024
Borredà222024
Bossòst832024
Bot222024
Botarell772024
Bovera152024
Bràfim442024
Breda1832024
el Bruc1452024
el Brull142024
Brunyola i Sant Martí Sapresa252024
Cabacés152024
Cabanabona62024
Cabanelles192024
Cabanes1162024
les Cabanyes312024
Cabó52024
Cabra del Camp952024
Cabrera d'Anoia1362024
Cabrera de Mar3342024
Cabrils5642024
Cadaqués1852024
Calaf1752024
Calafell2.8672024
Calders542024
Caldes d'Estrac3042024
Caldes de Malavella4432024
Caldes de Montbui9182024
Calella1.6482024
Calldetenes1502024
Callús1222024
Calonge de Segarra32024
Calonge i Sant Antoni9382024
Camarasa522024
Camarles2122024
Cambrils2.3372024
Camós342024
Campdevànol1342024
Campelles82024
Campins492024
Campllong322024
Camprodon1872024
Canejan52024
Canet d'Adri542024
Canet de Mar8312024
La Canonja2842024
Canovelles1.3362024
Cànoves i Samalús1952024
Cantallops252024
Canyelles3592024
Capafonts102024
Capçanes62024
Capellades2932024
Capmany582024
Capolat22024
Cardedeu1.0372024
Cardona1512024
Carme492024
Caseres102024
Cassà de la Selva4722024
Casserres872024
Castell d'Aro, Platja d'Aro i s'Agaró1.4022024
Castell de l'Areny12024
Castell de Mur132024
Castellar de la Ribera132024
Castellar de n'Hug82024
Castellar del Riu132024
Castellar del Vallès9152024
Castellbell i el Vilar2622024
Castellbisbal6992024
Castellcir372024
Castelldans632024
Castelldefels4.6852024
Castellet i la Gornal2032024
Castellfollit de la Roca532024
Castellfollit de Riubregós62024
Castellfollit del Boix162024
Castellgalí1512024
Castellnou de Bages512024
Castellnou de Seana372024
Castelló d'Empúries1.1592024
Castelló de Farfanya402024
Castellolí342024
Castellserà632024
Castellterçol1992024
Castellvell del Camp1422024
Castellví de la Marca932024
Castellví de Rosanes1062024
El Catllar2672024
Cava22024
la Cellera de Ter732024
Celrà3392024
Centelles3022024
Cercs432024
Cerdanyola del Vallès3.3672024
Cervelló5862024
Cervera5102024
Cervià de les Garrigues292024
Cervià de Ter522024
Cistella282024
Ciutadilla112024
Clariana de Cardener42024
el Cogul92024
Colera452024
Coll de Nargó402024
Collbató2522024
Colldejou82024
Collsuspina232024
Colomers152024
la Coma i la Pedra142024
Conca de Dalt222024
Conesa212024
Constantí4472024
Copons302024
Corbera d'Ebre502024
Corbera de Llobregat8542024
Corbins752024
Corçà632024
Cornellà de Llobregat6.0392024
Cornellà del Terri1552024
Cornudella de Montsant702024
Creixell3052024
Crespià152024
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura712024
Cubelles1.2032024
Cubells112024
Cunit1.4142024
Darnius202024
Das142024
Deltebre4842024
Dosrius4012024
Duesaigües212024
l'Escala7252024
Esparreguera1.1572024
Espinelves122024
l'Espluga Calba292024
L'Espluga de Francolí1742024
Esplugues de Llobregat3.3232024
Espolla232024
Esponellà162024
Espot192024
l'Espunyola142024
l'Esquirol972024
Estamariu52024
l'Estany292024
Estaràs92024
Esterri d'Àneu952024
Esterri de Cardós02024
Falset1442024
el Far d'Empordà432024
Farrera92024
La Fatarella372024
La Febró32024
Figaró-Montmany1022024
Fígols22024
Fígols i Alinyà152024
La Figuera142024
Figueres3.2032024
Figuerola del Camp182024
Flaçà702024
Flix1792024
la Floresta172024
Fogars de la Selva922024
Fogars de Montclús362024
Foixà132024
Folgueroles732024
Fondarella392024
Fonollosa1192024
Font-rubí1172024
Fontanals de Cerdanya462024
Fontanilles162024
Fontcoberta692024
Foradada262024
Forallac1142024
Forès72024
Fornells de la Selva1022024
Fortià662024
les Franqueses del Vallès1.2892024
Freginals412024
la Fuliola642024
Fulleda102024
Gaià72024
La Galera332024
Gallifa132024
Gandesa1552024
Garcia382024
Els Garidells102024
la Garriga7622024
Garrigàs232024
Garrigoles172024
Garriguella892024
Gavà2.7952024
Gavet de la Conca122024
Gelida4862024
Ger352024
Gimenells i el Pla de la Font712024
Ginestar382024
Girona8.0562024
Gironella2332024
Gisclareny22024
Godall392024
Golmés942024
Gombrèn122024
Gósol202024
la Granada1162024
la Granadella632024
Granera52024
la Granja d'Escarp432024
Granollers4.0222024
Granyanella32024
Granyena de les Garrigues92024
Granyena de Segarra42024
Gratallops182024
Gualba1322024
Gualta502024
Guardiola de Berguedà662024
Els Guiamets72024
Guils de Cerdanya372024
Guimerà142024
la Guingueta d'Àneu212024
Guissona5062024
Guixers132024
Gurb1062024
Horta de Sant Joan562024
l'Hospitalet de Llobregat23.4262024
els Hostalets de Pierola2702024
Hostalric2242024
Igualada2.3272024
Isona i Conca Dellà432024
Isòvol262024
Ivars d'Urgell862024
Ivars de Noguera282024
Ivorra82024
Jafre232024
la Jonquera2612024
Jorba472024
Josa i Tuixén152024
Juncosa262024
Juneda1862024
Les802024
Linyola1242024
la Llacuna882024
Lladó602024
Lladorre132024
Lladurs132024
la Llagosta7522024
Llagostera5562024
Llambilles512024
Llanars462024
Llançà3262024
Llardecans72024
Llavorsí172024
Lleida7.3192024
Llers1022024
Lles de Cerdanya152024
Lliçà d'Amunt8332024
Lliçà de Vall4212024
Llimiana102024
Llinars del Vallès6212024
Llívia1242024
El Lloar72024
Llobera92024
Llorac82024
Llorenç del Penedès1292024
Lloret de Mar4.3592024
les Llosses72024
Lluçà112024
Maçanet de Cabrenys592024
Maçanet de la Selva5892024
Madremanya212024
Maià de Montcal722024
Maials352024
Maldà132024
Malgrat de Mar1.1212024
Malla72024
Manlleu1.2862024
Manresa4.5342024
Marçà342024
Margalef42024
Marganell272024
Martorell1.5812024
Martorelles3172024
Mas de Barberans212024
Masarac i Vilarnadal312024
Masdenverge1072024
les Masies de Roda362024
les Masies de Voltregà1272024
Masllorenç392024
el Masnou1.4402024
La Masó92024
Maspujols482024
Masquefa5942024
El Masroig302024
Massalcoreig312024
Massanes442024
Massoteres182024
Matadepera5732024
Mataró7.0742024
Mediona1912024
Menàrguens562024
Meranges52024
Mieres172024
El Milà82024
Miralcamp722024
Miravet202024
Moià3532024
El Molar222024
Molins de Rei1.2652024
Mollerussa1.1052024
Mollet de Peralada232024
Mollet del Vallès2.8922024
Molló362024
la Molsosa62024
Monistrol de Calders442024
Monistrol de Montserrat2392024
Mont-ral102024
Mont-ras1062024
Mont-roig del Camp1.1262024
Montagut i Oix452024
Montblanc3562024
Montbrió del Camp2152024
Montcada i Reixac2.1772024
Montclar22024
Montellà i Martinet622024
Montesquiu782024
Montferrer i Castellbò1092024
Montferri412024
Montgai152024
Montgat8012024
Montmajor332024
Montmaneu202024
El Montmell1762024
Montmeló4522024
Montoliu de Lleida212024
Montoliu de Segarra142024
Montornès de Segarra42024
Montornès del Vallès9402024
Montseny312024
Móra d'Ebre3892024
Móra la Nova2612024
El Morell3232024
La Morera de Montsant52024
Muntanyola392024
Mura92024
Nalec22024
Naut Aran1162024
Navarcles2212024
Navàs2702024
Navata772024
Navès192024
la Nou de Berguedà52024
La Nou de Gaià382024
Nulles332024
Odèn72024
Òdena2322024
Ogassa152024
Olèrdola2662024
Olesa de Bonesvalls1362024
Olesa de Montserrat1.0732024
Oliana802024
Oliola42024
Olius502024
Olivella5012024
Olost652024
Olot1.7972024
les Oluges92024
Olvan562024
els Omellons82024
els Omells de na Gaia22024
Ordis212024
Organyà362024
Orís212024
Oristà312024
Orpí72024
Òrrius462024
Os de Balaguer452024
Osor152024
Ossó de Sió172024
Pacs del Penedès562024
Palafolls5382024
Palafrugell1.2742024
Palamós i Sant Joan1.2402024
el Palau d'Anglesola622024
Palau de Santa Eulàlia132024
Palau-sator262024
Palau-saverdera1192024
Palau-solità i Plegamans7852024
Els Pallaresos2292024
Pallejà4942024
La Palma d'Ebre242024
la Palma de Cervelló1712024
Palol de Revardit192024
Pals2022024
el Papiol2482024
Pardines52024
Parets del Vallès1.0892024
Parlavà232024
Passanant i Belltall162024
Pau792024
Paüls152024
Pedret i Marzà82024
Penelles122024
la Pera292024
Perafita242024
Perafort712024
Peralada1002024
Peramola232024
El Perelló1422024
Piera1.0382024
Les Piles262024
Pineda de Mar1.7162024
El Pinell de Brai592024
Pinell de Solsonès82024
Pinós122024
Pira182024
El Pla de Santa Maria2172024
el Pla del Penedès912024
les Planes d'Hostoles882024
Planoles142024
els Plans de Sió302024
el Poal332024
la Pobla de Cérvoles82024
la Pobla de Claramunt1222024
la Pobla de Lillet642024
La Pobla de Mafumet2822024
La Pobla de Massaluca172024
La Pobla de Montornès2322024
la Pobla de Segur1962024
Poboleda62024
Polinyà4252024
El Pont d'Armentera262024
el Pont de Bar142024
Pont de Molins322024
el Pont de Suert1592024
el Pont de Vilomara i Rocafort1722024
Pontils102024
Pontons572024
Pontós192024
Ponts1922024
Porqueres2572024
Porrera162024
el Port de la Selva862024
Portbou602024
la Portella682024
Pradell de la Teixeta42024
Prades682024
Prat de Comte162024
el Prat de Llobregat3.0282024
Pratdip632024
Prats de Lluçanès1112024
els Prats de Rei312024
Prats i Sansor322024
Preixana182024
Preixens202024
Premià de Dalt6042024
Premià de Mar1.4962024
les Preses762024
Prullans162024
Puig-reig2602024
Puigcerdà8852024
Puigdàlber422024
Puiggròs92024
Puigpelat672024
Puigverd d'Agramunt392024
Puigverd de Lleida722024
Pujalt152024
la Quar02024
Quart2382024
Queralbs132024
Querol632024
Rabós202024
Rajadell382024
La Ràpita8492024
Rasquera332024
Regencós222024
Rellinars762024
Renau112024
Reus5.0302024
Rialp492024
La Riba492024
Riba-roja d'Ebre552024
Ribera d'Ondara382024
Ribera d'Urgellet692024
Ribes de Freser1222024
Riells i Viabrea3242024
La Riera de Gaià922024
Riner62024
Ripoll5812024
Ripollet2.2812024
Riu de Cerdanya102024
Riudarenes2042024
Riudaura362024
Riudecanyes962024
Riudecols652024
Riudellots de la Selva1252024
Riudoms3942024
Riumors402024
la Roca del Vallès5492024
Rocafort de Queralt182024
Roda de Berà5542024
Roda de Ter4362024
Rodonyà462024
Roquetes4432024
Roses1.6002024
Rosselló2172024
El Rourell472024
Rubí4.0102024
Rubió282024
Rupià332024
Rupit i Pruit112024
Sabadell10.4992024
Sagàs102024
Salàs de Pallars222024
Saldes152024
Sales de Llierca102024
Sallent2862024
Salomó442024
Salou3.1902024
Salt2.3952024
Sanaüja172024
Sant Adrià de Besòs3.3092024
Sant Agustí de Lluçanès52024
Sant Andreu de la Barca1.3162024
Sant Andreu de Llavaneres8782024
Sant Andreu Salou182024
Sant Aniol de Finestres202024
Sant Antoni de Vilamajor4252024
Sant Bartomeu del Grau612024
Sant Boi de Llobregat3.8072024
Sant Boi de Lluçanès292024
Sant Cebrià de Vallalta2992024
Sant Celoni1.0052024
Sant Climent de Llobregat2062024
Sant Climent Sescebes732024
Sant Cugat del Vallès6.7542024
Sant Cugat Sesgarrigues482024
Sant Esteve de la Sarga72024
Sant Esteve de Palautordera1822024
Sant Esteve Sesrovires4652024
Sant Feliu de Buixalleu542024
Sant Feliu de Codines4432024
Sant Feliu de Guíxols1.5512024
Sant Feliu de Llobregat2.3272024
Sant Feliu de Pallerols1992024
Sant Feliu Sasserra252024
Sant Ferriol152024
Sant Fost de Campsentelles4742024
Sant Fruitós de Bages4542024
Sant Gregori2382024
Sant Guim de Freixenet782024
Sant Guim de la Plana102024
Sant Hilari Sacalm2492024
Sant Hipòlit de Voltregà2462024
Sant Iscle de Vallalta1152024
Sant Jaume d'Enveja2402024
Sant Jaume de Frontanyà12024
Sant Jaume de Llierca472024
Sant Jaume dels Domenys1742024
Sant Joan de les Abadesses1732024
Sant Joan de Mollet332024
Sant Joan de Vilatorrada4862024
Sant Joan Despí1.7942024
Sant Joan les Fonts1702024
Sant Jordi Desvalls612024
Sant Julià de Cerdanyola42024
Sant Julià de Ramis2322024
Sant Julià de Vilatorta1282024
Sant Julià del Llor i Bonmatí852024
Sant Just Desvern1.3552024
Sant Llorenç d'Hortons1552024
Sant Llorenç de la Muga162024
Sant Llorenç de Morunys582024
Sant Llorenç Savall1372024
Sant Martí d'Albars92024
Sant Martí de Centelles1102024
Sant Martí de Llémena452024
Sant Martí de Riucorb352024
Sant Martí de Tous442024
Sant Martí Sarroca2122024
Sant Martí Sesgueioles242024
Sant Martí Vell192024
Sant Mateu de Bages292024
Sant Miquel de Campmajor192024
Sant Miquel de Fluvià702024
Sant Mori152024
Sant Pau de Segúries352024
Sant Pere de Ribes2.2092024
Sant Pere de Riudebitlles1412024
Sant Pere de Torelló1182024
Sant Pere de Vilamajor3332024
Sant Pere Pescador1772024
Sant Pere Sallavinera32024
Sant Pol de Mar4812024
Sant Quintí de Mediona1582024
Sant Quirze de Besora842024
Sant Quirze del Vallès1.0672024
Sant Quirze Safaja662024
Sant Ramon472024
Sant Sadurní d'Anoia5322024
Sant Sadurní d'Osormort42024
Sant Salvador de Guardiola2192024
Sant Vicenç de Castellet6152024
Sant Vicenç de Montalt4682024
Sant Vicenç de Torelló1022024
Sant Vicenç dels Horts1.4192024
Santa Bàrbara2192024
Santa Cecília de Voltregà42024
Santa Coloma de Cervelló4202024
Santa Coloma de Farners6992024
Santa Coloma de Gramenet8.0222024
Santa Coloma de Queralt1662024
Santa Cristina d'Aro3682024
Santa Eugènia de Berga1252024
Santa Eulàlia de Riuprimer842024
Santa Eulàlia de Ronçana4222024
Santa Fe del Penedès92024
Santa Llogaia d'Àlguema292024
Santa Margarida de Montbui6712024
Santa Margarida i els Monjos3952024
Santa Maria d'Oló422024
Santa Maria de Besora62024
Santa Maria de Martorelles432024
Santa Maria de Merlès52024
Santa Maria de Miralles102024
Santa Maria de Palautordera5542024
Santa Oliva2612024
Santa Pau742024
Santa Perpètua de Mogoda1.4202024
Santa Susanna3772024
Santpedor3292024
Sarral892024
Sarrià de Ter3322024
Sarroca de Bellera92024
Sarroca de Lleida142024
Saus, Camallera i Llampaies542024
Savallà del Comtat12024
La Secuita1122024
la Selva de Mar152024
La Selva del Camp4042024
Senan22024
La Sénia3082024
Senterada152024
la Sentiu de Sió462024
Sentmenat4882024
Serinyà672024
Seròs1182024
Serra de Daró62024
Setcases62024
la Seu d'Urgell7542024
Seva2042024
Sidamon332024
Sils3772024
Sitges2.6812024
Siurana32024
Sobremunt152024
el Soleràs142024
Solivella262024
Solsona3972024
Sora132024
Soriguera262024
Sort1362024
Soses1202024
Subirats1872024
Sudanell382024
Sunyer162024
Súria2192024
Susqueda32024
Tagamanent492024
Talamanca162024
Talarn1672024
Talavera222024
la Tallada d'Empordà202024
Taradell3142024
Tarragona8.2452024
Tàrrega1.0792024
Tarrés82024
Tarroja de Segarra132024
Tavèrnoles92024
Tavertet92024
Teià3912024
Térmens662024
Terrades342024
Terrassa9.5762024
Tiana4182024
Tírvia102024
Tiurana22024
Tivenys432024
Tivissa742024
Tona4432024
Torà1032024
Tordera1.0622024
Torelló7402024
els Torms52024
Tornabous602024
la Torre de Cabdella582024
la Torre de Claramunt2172024
La Torre de Fontaubella142024
La Torre de l'Espanyol422024
Torre-serona412024
Torrebesses72024
Torredembarra1.4312024
Torrefarrera2512024
Torrefeta i Florejacs422024
Torregrossa942024
Torrelameu562024
Torrelavit522024
Torrelles de Foix2282024
Torrelles de Llobregat2882024
Torrent112024
Torres de Segre2192024
Torroella de Fluvià692024
Torroella de Montgrí8552024
Torroja del Priorat102024
Tortellà302024
Tortosa1.8982024
Toses132024
Tossa de Mar4422024
Tremp3832024
Ullà1022024
Ullastrell1122024
Ullastret182024
Ulldecona4622024
Ulldemolins352024
Ultramort132024
Urús182024
Vacarisses4572024
la Vajol72024
la Vall d'en Bas1152024
la Vall de Bianya752024
la Vall de Boí602024
Vall de Cardós232024
Vall-llobrega612024
Vallbona d'Anoia672024
Vallbona de les Monges142024
Vallcebre282024
Vallclara82024
Vallfogona de Balaguer1182024
Vallfogona de Ripollès122024
Vallfogona de Riucorb102024
Vallgorguina2462024
Vallirana8512024
Vallmoll1122024
Vallromanes1512024
Valls1.3192024
les Valls d'Aguilar162024
les Valls de Valira612024
Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant4512024
la Vansa i Fórnols122024
Veciana92024
El Vendrell2.4402024
Ventalló682024
Verdú682024
Verges872024
Vespella de Gaià402024
Vic3.3712024
Vidrà62024
Vidreres6092024
Vielha e Mijaran4582024
Vila-rodona862024
Vila-sacra352024
Vila-sana422024
Vila-seca1.8032024
Vilabella292024
Vilabertran732024
Vilablareix1782024
Vilada222024
Viladamat292024
Viladasens222024
Viladecans3.3662024
Viladecavalls3742024
Vilademuls442024
Viladrau742024
Vilafant3692024
Vilafranca del Penedès1.8522024
Vilagrassa572024
Vilajuïga892024
Vilalba dels Arcs182024
Vilalba Sasserra662024
Vilaller342024
Vilallonga de Ter232024
Vilallonga del Camp1372024
Vilamacolum252024
Vilamalla882024
Vilamaniscle262024
Vilamòs212024
Vilanant212024
Vilanova d'Escornalbou402024
Vilanova de Bellpuig522024
Vilanova de l'Aguda42024
Vilanova de la Barca1722024
Vilanova de Meià892024
Vilanova de Prades92024
Vilanova de Sau112024
Vilanova de Segrià982024
Vilanova del Camí6702024
Vilanova del Vallès3082024
Vilanova i la Geltrú3.5522024
Vilaplana142024
Vilassar de Dalt4652024
Vilassar de Mar1.0632024
Vilaür112024
Vilaverd252024
La Vilella Alta42024
La Vilella Baixa192024
Vilobí d'Onyar1832024
Vilobí del Penedès632024
Vilopriu142024
el Vilosell262024
Vimbodí i Poblet562024
Vinaixa272024
Vinebre202024
Vinyols i els Arcs2062024
Viver i Serrateix72024
Xerta342024

947 de 947 municipis tenen valor oficial per a aquesta dada i període. «—» no equival a zero: vol dir que la font no el publica.

Idescat · Estimacions de població Dada de font

Sobre aquesta dada

Definició i unitat

Moviment demogràfic de les estimacions de població. Unitat: no indicada a la font. Aquesta sèrie té 14 dades (columnes); tria la que vulguis a les pestanyes del mapa.

Font, període i cobertura territorial

Idescat · Estimacions de població. Cobertura oficial: 947 municipis, 43 comarques, 4 províncies, 8 àmbits, Catalunya. Períodes: 2012–2024.

Indicadors relacionats