Creat per ThinkIS

Nivell de formació assolit

947 de 947 municipis tenen valor oficial (2024). El més alt és Barcelona (159.936) i el més baix Savallà del Comtat (0); la mediana és 107. La font publica 5 dades: tria-les a les pestanyes del mapa.

Descarrega CSV ↓

Educació primària o inferior · darrer període de cada municipi

fins a 28

28–107

107–413

més de 413

Font: Idescat · Cens

Tria un municipi per consultar aquest indicador: el valor oficial, la posició i l’evolució. De moment, les dades de comarques, àmbits, províncies i Catalunya només es consulten a la pàgina de cada territori.

Arsèguel

Evolució · Arsèguel

educació primària o inferior

Nivell de formació assolit · Arsèguel (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és Arsèguel dins la comarca

educació primària o inferior · municipis de Alt Urgell · 2024

05001.0001.500mediana comarcal · 36Cava · 4Cabó · 7Arsèguel · 9Josa i Tuixén · 10Estamariu · 13el Pont de Bar · 18Fígols i Alinyà · 22Bassella · 28la Vansa i Fórnols · 28Alàs i Cerc · 36les Valls d'Aguilar · 36Peramola · 41Organyà · 94les Valls de Valira · 103Coll de Nargó · 105Ribera d'Urgellet · 117Montferrer i Castellbò · 120Oliana · 259la Seu d'Urgell · 1.481Arsèguel · 9Arsèguel · 9posició 17 de 19 (1 = més alt)

Municipis per ordre alfabètic · Educació primària o inferior

Darrer període disponible de cada municipi

MunicipiValorUnitatPeríode
Arsèguel92024
Abella de la Conca292024
Abrera1.2912024
Àger912024
Agramunt7182024
Aguilar de Segarra252024
Agullana932024
Aiguafreda1772024
Aiguamúrcia1022024
Aiguaviva472024
Aitona5012024
els Alamús432024
Alàs i Cerc362024
l'Albagés552024
Albanyà72024
Albatàrrec2422024
Albesa2572024
l'Albi862024
Albinyana2502024
L'Albiol212024
Albons802024
Alcanar1.3592024
Alcanó202024
Alcarràs1.5272024
Alcoletge3152024
Alcover5442024
L'Aldea7712024
Aldover1722024
L'Aleixar992024
Alella7032024
Alfara de Carles382024
Alfarràs4812024
Alfés352024
Alforja2132024
Algerri252024
Alguaire4382024
Alins302024
Alió262024
Almacelles1.2572024
Almatret642024
Almenar5052024
Almoster562024
Alòs de Balaguer182024
Alp1112024
Alpens192024
Alpicat3742024
Alt Àneu272024
Altafulla4022024
Amer3222024
L'Ametlla de Mar1.3182024
l'Ametlla del Vallès4872024
L'Ampolla5802024
Amposta3.1202024
Anglès9482024
Anglesola1922024
Arbeca3282024
L'Arboç8332024
Arbolí82024
Arbúcies1.1052024
Arenys de Mar1.6142024
Arenys de Munt9162024
Argelaguer262024
Argençola82024
L'Argentera92024
Argentona1.0512024
l'Armentera1362024
Arnes712024
Arres42024
Artés6902024
Artesa de Lleida1872024
Artesa de Segre5502024
Ascó2652024
Aspa482024
les Avellanes i Santa Linya472024
Avià2612024
Avinyó2242024
Avinyonet de Puigventós1062024
Avinyonet del Penedès1652024
Badalona29.8172024
Badia del Vallès1.8042024
Bagà2572024
Baix Pallars382024
Balaguer2.5192024
Balenyà4132024
Balsareny3942024
Banyeres del Penedès3212024
Banyoles2.7172024
Barbens1972024
Barberà de la Conca452024
Barberà del Vallès3.0442024
Barcelona159.9362024
la Baronia de Rialb252024
Bàscara1002024
Bassella282024
Batea4102024
Bausen72024
Begues3942024
Begur4812024
Belianes652024
Bell-lloc d'Urgell2942024
Bellaguarda442024
Bellcaire d'Empordà432024
Bellcaire d'Urgell1632024
Bellmunt d'Urgell112024
Bellmunt del Priorat542024
Bellprat112024
Bellpuig7832024
Bellvei2812024
Bellver de Cerdanya2272024
Bellvís3762024
Benavent de Segrià852024
Benifallet1522024
Benissanet2002024
Berga1.9222024
Besalú4722024
Bescanó3582024
Beuda52024
Bigues i Riells del Fai7542024
Biosca202024
la Bisbal d'Empordà1.7192024
La Bisbal de Montsant302024
La Bisbal del Penedès4772024
Biure142024
Blancafort142024
Blanes5.0532024
Boadella i les Escaules192024
Bolvir322024
Bonastre712024
Bòrdes, Es172024
Bordils1872024
les Borges Blanques7832024
Les Borges del Camp2582024
Borrassà352024
Borredà632024
Bossòst1322024
Bot1142024
Botarell1002024
Bovera842024
Bràfim822024
Breda4492024
el Bruc1642024
el Brull142024
Brunyola i Sant Martí Sapresa332024
Cabacés312024
Cabanabona112024
Cabanelles172024
Cabanes712024
les Cabanyes622024
Cabó72024
Cabra del Camp1552024
Cabrera d'Anoia1122024
Cabrera de Mar2872024
Cabrils3922024
Cadaqués3492024
Calaf4642024
Calafell3.4222024
Calders682024
Caldes d'Estrac2712024
Caldes de Malavella7912024
Caldes de Montbui1.5162024
Calella2.4952024
Calldetenes2812024
Callús2172024
Calonge de Segarra232024
Calonge i Sant Antoni1.4272024
Camarasa1132024
Camarles5812024
Cambrils3.2302024
Camós702024
Campdevànol3992024
Campelles72024
Campins192024
Campllong312024
Camprodon3092024
Canejan162024
Canet d'Adri452024
Canet de Mar1.6972024
La Canonja5942024
Canovelles2.8162024
Cànoves i Samalús2362024
Cantallops282024
Canyelles4522024
Capafonts42024
Capçanes322024
Capellades6302024
Capmany832024
Capolat22024
Cardedeu1.4612024
Cardona8382024
Carme712024
Caseres332024
Cassà de la Selva1.4132024
Casserres1922024
Castell d'Aro, Platja d'Aro i s'Agaró1.5242024
Castell de l'Areny12024
Castell de Mur262024
Castellar de la Ribera162024
Castellar de n'Hug142024
Castellar del Riu82024
Castellar del Vallès1.9122024
Castellbell i el Vilar3242024
Castellbisbal1.1382024
Castellcir492024
Castelldans1212024
Castelldefels5.6462024
Castellet i la Gornal2422024
Castellfollit de la Roca1042024
Castellfollit de Riubregós112024
Castellfollit del Boix372024
Castellgalí2062024
Castellnou de Bages672024
Castellnou de Seana1392024
Castelló d'Empúries2.2682024
Castelló de Farfanya422024
Castellolí232024
Castellserà1362024
Castellterçol3292024
Castellvell del Camp1452024
Castellví de la Marca1822024
Castellví de Rosanes2352024
El Catllar3202024
Cava42024
la Cellera de Ter3002024
Celrà5242024
Centelles7592024
Cercs1582024
Cerdanyola del Vallès5.3002024
Cervelló6942024
Cervera1.4092024
Cervià de les Garrigues1052024
Cervià de Ter872024
Cistella262024
Ciutadilla162024
Clariana de Cardener82024
el Cogul252024
Colera602024
Coll de Nargó1052024
Collbató2392024
Colldejou72024
Collsuspina322024
Colomers182024
la Coma i la Pedra192024
Conca de Dalt492024
Conesa122024
Constantí1.0282024
Copons132024
Corbera d'Ebre1602024
Corbera de Llobregat1.2552024
Corbins1762024
Corçà1502024
Cornellà de Llobregat11.9822024
Cornellà del Terri1612024
Cornudella de Montsant972024
Creixell5522024
Crespià82024
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura1532024
Cubelles1.5752024
Cubells352024
Cunit2.0952024
Darnius322024
Das112024
Deltebre1.3302024
Dosrius3972024
Duesaigües122024
l'Escala1.5682024
Esparreguera2.3212024
Espinelves172024
l'Espluga Calba332024
L'Espluga de Francolí4632024
Esplugues de Llobregat5.7712024
Espolla482024
Esponellà462024
Espot182024
l'Espunyola302024
l'Esquirol2052024
Estamariu132024
l'Estany342024
Estaràs252024
Esterri d'Àneu1092024
Esterri de Cardós42024
Falset4102024
el Far d'Empordà622024
Farrera72024
La Fatarella2072024
La Febró42024
Figaró-Montmany1202024
Fígols02024
Fígols i Alinyà222024
La Figuera182024
Figueres8.4702024
Figuerola del Camp182024
Flaçà1482024
Flix5932024
la Floresta132024
Fogars de la Selva1662024
Fogars de Montclús242024
Foixà272024
Folgueroles1282024
Fondarella592024
Fonollosa1552024
Font-rubí1502024
Fontanals de Cerdanya262024
Fontanilles142024
Fontcoberta1192024
Foradada222024
Forallac1322024
Forès42024
Fornells de la Selva1432024
Fortià692024
les Franqueses del Vallès2.1972024
Freginals622024
la Fuliola1592024
Fulleda102024
Gaià132024
La Galera1462024
Gallifa92024
Gandesa4642024
Garcia872024
Els Garidells112024
la Garriga1.3682024
Garrigàs302024
Garrigoles142024
Garriguella962024
Gavà4.5612024
Gavet de la Conca622024
Gelida7382024
Ger422024
Gimenells i el Pla de la Font1402024
Ginestar1482024
Girona10.2862024
Gironella7222024
Gisclareny12024
Godall792024
Golmés2162024
Gombrèn132024
Gósol302024
la Granada1442024
la Granadella1562024
Granera52024
la Granja d'Escarp1472024
Granollers6.8442024
Granyanella72024
Granyena de les Garrigues172024
Granyena de Segarra162024
Gratallops242024
Gualba1032024
Gualta562024
Guardiola de Berguedà1112024
Els Guiamets192024
Guils de Cerdanya492024
Guimerà452024
la Guingueta d'Àneu332024
Guissona1.4552024
Guixers202024
Gurb1192024
Horta de Sant Joan1602024
l'Hospitalet de Llobregat45.1512024
els Hostalets de Pierola2872024
Hostalric5302024
Igualada4.1682024
Isona i Conca Dellà1342024
Isòvol212024
Ivars d'Urgell2072024
Ivars de Noguera502024
Ivorra192024
Jafre262024
la Jonquera6322024
Jorba442024
Josa i Tuixén102024
Juià332024
Juncosa752024
Juneda5212024
Les902024
Linyola3672024
la Llacuna832024
Lladó282024
Lladorre272024
Lladurs242024
la Llagosta2.0202024
Llagostera1.3932024
Llambilles492024
Llanars412024
Llançà7202024
Llardecans742024
Llavorsí342024
Lleida17.0772024
Llers1482024
Lles de Cerdanya162024
Lliçà d'Amunt1.4092024
Lliçà de Vall6052024
Llimiana222024
Llinars del Vallès9382024
Llívia1662024
El Lloar82024
Llobera182024
Llorac92024
Llorenç del Penedès2602024
Lloret de Mar5.1712024
les Llosses82024
Lluçà192024
Maçanet de Cabrenys1072024
Maçanet de la Selva9422024
Madremanya142024
Maià de Montcal732024
Maials1772024
Maldà302024
Malgrat de Mar2.2802024
Malla102024
Manlleu3.2352024
Manresa8.9612024
Marçà752024
Margalef182024
Marganell202024
Martorell3.8952024
Martorelles5622024
Mas de Barberans712024
Masarac i Vilarnadal372024
Masdenverge1942024
les Masies de Roda532024
les Masies de Voltregà3392024
Masllorenç372024
el Masnou1.7972024
La Masó152024
Maspujols412024
Masquefa8542024
El Masroig1022024
Massalcoreig582024
Massanes772024
Massoteres152024
Matadepera2802024
Mataró17.1562024
Mediona2802024
Menàrguens1132024
Meranges32024
Mieres122024
El Milà132024
Miralcamp1532024
Miravet552024
Moià6552024
El Molar272024
Molins de Rei1.9762024
Mollerussa2.0882024
Mollet de Peralada312024
Mollet del Vallès7.1602024
Molló302024
la Molsosa92024
Monistrol de Calders832024
Monistrol de Montserrat2792024
Mont-ral62024
Mont-ras1402024
Mont-roig del Camp1.7502024
Montagut i Oix1092024
Montblanc9462024
Montbrió del Camp1942024
Montcada i Reixac4.3542024
Montclar112024
Montellà i Martinet632024
Montesquiu752024
Montferrer i Castellbò1202024
Montferri472024
Montgai782024
Montgat8972024
Montmajor312024
Montmaneu202024
El Montmell1862024
Montmeló1.1972024
Montoliu de Lleida362024
Montoliu de Segarra172024
Montornès de Segarra82024
Montornès del Vallès2.1562024
Montseny402024
Móra d'Ebre7272024
Móra la Nova4502024
El Morell3262024
La Morera de Montsant142024
Muntanyola302024
Mura92024
Nalec192024
Naut Aran1052024
Navarcles7382024
Navàs7332024
Navata1182024
Navès242024
la Nou de Berguedà102024
La Nou de Gaià342024
Nulles252024
Odèn342024
Òdena4082024
Ogassa262024
Olèrdola3232024
Olesa de Bonesvalls1752024
Olesa de Montserrat2.6202024
Oliana2592024
Oliola162024
Olius502024
Olivella2882024
Olost1162024
Olot6.8432024
les Oluges262024
Olvan802024
els Omellons242024
els Omells de na Gaia182024
Ordis292024
Organyà942024
Orís162024
Oristà652024
Orpí92024
Òrrius292024
Os de Balaguer1042024
Osor522024
Ossó de Sió192024
Pacs del Penedès822024
Palafolls8362024
Palafrugell3.8132024
Palamós i Sant Joan2.3822024
el Palau d'Anglesola2322024
Palau de Santa Eulàlia52024
Palau-sator272024
Palau-saverdera1812024
Palau-solità i Plegamans1.2142024
Els Pallaresos2552024
Pallejà1.0092024
La Palma d'Ebre642024
la Palma de Cervelló2082024
Palol de Revardit372024
Pals2382024
el Papiol3322024
Pardines162024
Parets del Vallès1.8372024
Parlavà122024
Passanant i Belltall142024
Pau842024
Paüls772024
Pedret i Marzà112024
Penelles792024
la Pera292024
Perafita362024
Perafort792024
Peralada1462024
Peramola412024
El Perelló6062024
Piera1.7652024
Les Piles102024
Pineda de Mar4.0902024
El Pinell de Brai1632024
Pinell de Solsonès332024
Pinós172024
Pira632024
El Pla de Santa Maria2922024
el Pla del Penedès1312024
les Planes d'Hostoles2322024
Planoles312024
els Plans de Sió472024
el Poal952024
la Pobla de Cérvoles272024
la Pobla de Claramunt2162024
la Pobla de Lillet1862024
La Pobla de Mafumet3012024
La Pobla de Massaluca692024
La Pobla de Montornès3482024
la Pobla de Segur4282024
Poboleda312024
Polinyà6562024
El Pont d'Armentera902024
el Pont de Bar182024
Pont de Molins522024
el Pont de Suert3102024
el Pont de Vilomara i Rocafort4142024
Pontils112024
Pontons432024
Pontós92024
Ponts4142024
Porqueres3082024
Porrera422024
el Port de la Selva1042024
Portbou1882024
la Portella1112024
Pradell de la Teixeta32024
Prades562024
Prat de Comte272024
el Prat de Llobregat7.7822024
Pratdip1192024
Prats de Lluçanès3312024
els Prats de Rei822024
Prats i Sansor82024
Preixana562024
Preixens562024
Premià de Dalt8572024
Premià de Mar3.0432024
les Preses2142024
Prullans182024
Puig-reig6722024
Puigcerdà1.1302024
Puigdàlber382024
Puiggròs102024
Puigpelat752024
Puigverd d'Agramunt142024
Puigverd de Lleida1392024
Pujalt112024
la Quar52024
Quart2702024
Queralbs132024
Querol432024
Rabós162024
Rajadell412024
La Ràpita2.0622024
Rasquera1522024
Regencós272024
Rellinars442024
Renau22024
Reus14.2492024
Rialp432024
La Riba762024
Riba-roja d'Ebre2322024
Ribera d'Ondara302024
Ribera d'Urgellet1172024
Ribes de Freser2122024
Riells i Viabrea1942024
La Riera de Gaià1422024
Riner312024
Ripoll1.5172024
Ripollet4.3862024
Riu de Cerdanya72024
Riudarenes3032024
Riudaura262024
Riudecanyes1342024
Riudecols1092024
Riudellots de la Selva1642024
Riudoms9822024
Riumors252024
la Roca del Vallès9322024
Rocafort de Queralt322024
Roda de Berà9912024
Roda de Ter8112024
Rodonyà552024
Roquetes1.0882024
Roses3.4422024
Rosselló3832024
El Rourell272024
Rubí7.9882024
Rubió222024
Rupià62024
Rupit i Pruit312024
Sabadell25.6732024
Sagàs62024
Salàs de Pallars282024
Saldes262024
Sales de Llierca72024
Sallent6842024
Salomó732024
Salou2.8952024
Salt7.3712024
Sanaüja572024
Sant Adrià de Besòs5.2462024
Sant Agustí de Lluçanès62024
Sant Andreu de la Barca3.2182024
Sant Andreu de Llavaneres7202024
Sant Andreu Salou92024
Sant Aniol de Finestres142024
Sant Antoni de Vilamajor5182024
Sant Bartomeu del Grau972024
Sant Boi de Llobregat10.1782024
Sant Boi de Lluçanès852024
Sant Cebrià de Vallalta2362024
Sant Celoni1.9732024
Sant Climent de Llobregat3292024
Sant Climent Sescebes602024
Sant Cugat del Vallès4.1272024
Sant Cugat Sesgarrigues1002024
Sant Esteve de la Sarga252024
Sant Esteve de Palautordera1582024
Sant Esteve Sesrovires7422024
Sant Feliu de Buixalleu872024
Sant Feliu de Codines5622024
Sant Feliu de Guíxols3.2702024
Sant Feliu de Llobregat4.7502024
Sant Feliu de Pallerols2892024
Sant Feliu Sasserra822024
Sant Ferriol162024
Sant Fost de Campsentelles1.0042024
Sant Fruitós de Bages7492024
Sant Gregori3062024
Sant Guim de Freixenet1842024
Sant Guim de la Plana162024
Sant Hilari Sacalm1.1252024
Sant Hipòlit de Voltregà3912024
Sant Iscle de Vallalta992024
Sant Jaume d'Enveja5772024
Sant Jaume de Frontanyà42024
Sant Jaume de Llierca472024
Sant Jaume dels Domenys2772024
Sant Joan de les Abadesses4652024
Sant Joan de Mollet502024
Sant Joan de Vilatorrada1.4582024
Sant Joan Despí3.3852024
Sant Joan les Fonts4262024
Sant Jordi Desvalls942024
Sant Julià de Cerdanyola162024
Sant Julià de Ramis2132024
Sant Julià de Vilatorta2312024
Sant Julià del Llor i Bonmatí1732024
Sant Just Desvern1.2042024
Sant Llorenç d'Hortons2302024
Sant Llorenç de la Muga222024
Sant Llorenç de Morunys1052024
Sant Llorenç Savall2132024
Sant Martí d'Albars112024
Sant Martí de Centelles892024
Sant Martí de Llémena462024
Sant Martí de Riucorb1142024
Sant Martí de Tous842024
Sant Martí Sarroca3592024
Sant Martí Sesgueioles182024
Sant Martí Vell232024
Sant Mateu de Bages382024
Sant Miquel de Campmajor102024
Sant Miquel de Fluvià1132024
Sant Mori132024
Sant Pau de Segúries982024
Sant Pere de Ribes3.1602024
Sant Pere de Riudebitlles3082024
Sant Pere de Torelló2692024
Sant Pere de Vilamajor3092024
Sant Pere Pescador4202024
Sant Pere Sallavinera112024
Sant Pol de Mar3782024
Sant Quintí de Mediona3412024
Sant Quirze de Besora2852024
Sant Quirze del Vallès1.0532024
Sant Quirze Safaja302024
Sant Ramon712024
Sant Sadurní d'Anoia1.3332024
Sant Sadurní d'Osormort42024
Sant Salvador de Guardiola3222024
Sant Vicenç de Castellet1.4112024
Sant Vicenç de Montalt3882024
Sant Vicenç de Torelló1892024
Sant Vicenç dels Horts3.4242024
Santa Bàrbara5692024
Santa Cecília de Voltregà132024
Santa Coloma de Cervelló5802024
Santa Coloma de Farners2.1302024
Santa Coloma de Gramenet20.4402024
Santa Coloma de Queralt2942024
Santa Cristina d'Aro5342024
Santa Eugènia de Berga2722024
Santa Eulàlia de Riuprimer1262024
Santa Eulàlia de Ronçana6982024
Santa Fe del Penedès252024
Santa Llogaia d'Àlguema262024
Santa Margarida de Montbui1.5032024
Santa Margarida i els Monjos8552024
Santa Maria d'Oló1302024
Santa Maria de Besora82024
Santa Maria de Martorelles642024
Santa Maria de Merlès112024
Santa Maria de Miralles132024
Santa Maria de Palautordera9122024
Santa Oliva4502024
Santa Pau1252024
Santa Perpètua de Mogoda2.8382024
Santa Susanna3202024
Santpedor6462024
Sarral2322024
Sarrià de Ter4622024
Sarroca de Bellera142024
Sarroca de Lleida472024
Saus, Camallera i Llampaies942024
Savallà del Comtat02024
La Secuita1222024
la Selva de Mar222024
La Selva del Camp4262024
Senan22024
La Sénia7222024
Senterada162024
la Sentiu de Sió302024
Sentmenat7472024
Serinyà592024
Seròs4022024
Serra de Daró92024
Setcases112024
la Seu d'Urgell1.4812024
Seva2652024
Sidamon652024
Sils7252024
Sitges2.1622024
Siurana62024
Sobremunt92024
el Soleràs692024
Solivella962024
Solsona1.3202024
Sora202024
Soriguera282024
Sort2122024
Soses2462024
Subirats3202024
Sudanell1322024
Sunyer362024
Súria7322024
Susqueda42024
Tagamanent222024
Talamanca112024
Talarn522024
Talavera222024
la Tallada d'Empordà222024
Taradell5672024
Tarragona15.6822024
Tàrrega1.7922024
Tarrés62024
Tarroja de Segarra122024
Tavèrnoles112024
Tavertet62024
Teià3592024
Térmens1642024
Terrades272024
Terrassa25.2052024
Tiana4212024
Tírvia122024
Tiurana52024
Tivenys1622024
Tivissa1992024
Tona8402024
Torà1492024
Tordera2.0252024
Torelló1.8222024
els Torms102024
Tornabous1162024
la Torre de Cabdella622024
la Torre de Claramunt3822024
La Torre de Fontaubella172024
La Torre de l'Espanyol842024
Torre-serona642024
Torrebesses232024
Torredembarra2.0772024
Torrefarrera4282024
Torrefeta i Florejacs342024
Torregrossa3952024
Torrelameu1172024
Torrelavit1282024
Torrelles de Foix2912024
Torrelles de Llobregat3282024
Torrent192024
Torres de Segre3292024
Torroella de Fluvià512024
Torroella de Montgrí1.5922024
Torroja del Priorat42024
Tortellà892024
Tortosa5.1502024
Toses112024
Tossa de Mar5812024
Tremp1.0092024
Ullà2052024
Ullastrell942024
Ullastret72024
Ulldecona1.1842024
Ulldemolins822024
Ultramort172024
Urús92024
Vacarisses3702024
la Vajol92024
la Vall d'en Bas3372024
la Vall de Bianya1412024
la Vall de Boí832024
Vall de Cardós522024
Vall-llobrega462024
Vallbona d'Anoia1372024
Vallbona de les Monges332024
Vallcebre412024
Vallclara82024
Vallfogona de Balaguer1592024
Vallfogona de Ripollès182024
Vallfogona de Riucorb182024
Vallgorguina1472024
Vallirana1.3192024
Vallmoll1362024
Vallromanes882024
Valls3.1732024
les Valls d'Aguilar362024
les Valls de Valira1032024
Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant6322024
la Vansa i Fórnols282024
Veciana192024
El Vendrell4.6132024
Ventalló822024
Verdú1072024
Verges1622024
Vespella de Gaià442024
Vic6.0892024
Vidrà62024
Vidreres1.0082024
Vielha e Mijaran5102024
Vila-rodona1642024
Vila-sacra742024
Vila-sana732024
Vila-seca2.4452024
Vilabella962024
Vilabertran1162024
Vilablareix1502024
Vilada322024
Viladamat342024
Viladasens152024
Viladecans7.1472024
Viladecavalls5302024
Vilademuls642024
Viladrau762024
Vilafant5952024
Vilafranca del Penedès5.2032024
Vilagrassa402024
Vilajuïga1122024
Vilalba dels Arcs1322024
Vilalba Sasserra602024
Vilaller562024
Vilallonga de Ter202024
Vilallonga del Camp1882024
Vilamacolum552024
Vilamalla1602024
Vilamaniscle112024
Vilamòs82024
Vilanant132024
Vilanova d'Escornalbou562024
Vilanova de Bellpuig1302024
Vilanova de l'Aguda192024
Vilanova de la Barca1512024
Vilanova de Meià1132024
Vilanova de Prades82024
Vilanova de Sau182024
Vilanova de Segrià1162024
Vilanova del Camí1.6812024
Vilanova del Vallès3272024
Vilanova i la Geltrú7.3272024
Vilaplana522024
Vilassar de Dalt8042024
Vilassar de Mar1.4222024
Vilaür72024
Vilaverd472024
La Vilella Alta32024
La Vilella Baixa122024
Vilobí d'Onyar2312024
Vilobí del Penedès1442024
Vilopriu42024
el Vilosell212024
Vimbodí i Poblet592024
Vinaixa512024
Vinebre562024
Vinyols i els Arcs2692024
Viver i Serrateix172024
Xerta1522024

947 de 947 municipis tenen valor oficial per a aquesta dada i període. «—» no equival a zero: vol dir que la font no el publica.

Idescat · Cens Dada de font

Sobre aquesta dada

Definició i unitat

Població de 15 anys o més. Per nivell de formació assolit (2021–). Unitat: no indicada a la font. Aquesta sèrie té 5 dades (columnes); tria la que vulguis a les pestanyes del mapa.

Font, període i cobertura territorial

Idescat · Cens. Cobertura oficial: 947 municipis, 43 comarques, 4 províncies, 8 àmbits, Catalunya. Períodes: 2021–2024.

Indicadors relacionats