Esforç de lloguer (lloguer anual sobre renda neta per llar)

Consulta les dades disponibles i compara territoris. Canvia de vista per explorar la taula, l’evolució o la distribució territorial.

Descarrega CSV ↓

Tria un municipi per consultar aquest indicador: el valor oficial, la posició i l’evolució. De moment, les dades de comarques, àmbits, províncies i Catalunya només es consulten a la pàgina de cada territori.

Collsuspina
Collsuspina17,2% de la renda · 2021
Posició326de 683 municipis amb dada
Màxim41,3la Floresta
Mínim7,3La Riba

Evolució · Collsuspina

Esforç de lloguer (% de la renda neta de la llar) · % de la renda

—

Aquest territori no té una sèrie temporal oficial publicada per a aquesta dada. Tria un municipi per consultar-la.

Valors per municipi · darrer període disponible de cada territori

Dada: Esforç de lloguer (% de la renda neta de la llar)

MunicipiValorUnitatPeríode
Collsuspina ↗
Municipi triat
17,2% de la renda2021
Abrera ↗
Municipi
18% de la renda2023
Àger ↗
Municipi
15,3% de la renda2022
Agramunt ↗
Municipi
11,7% de la renda2023
Agullana ↗
Municipi
13% de la renda2023
Aiguafreda ↗
Municipi
18,3% de la renda2023
Aiguamúrcia ↗
Municipi
14,5% de la renda2023
Aiguaviva ↗
Municipi
18,1% de la renda2019
Aitona ↗
Municipi
10,8% de la renda2023
els Alamús ↗
Municipi
14,9% de la renda2022
Albatàrrec ↗
Municipi
13,1% de la renda2023
Albesa ↗
Municipi
13,2% de la renda2023
Albinyana ↗
Municipi
19,6% de la renda2023
Albons ↗
Municipi
19,3% de la renda2023
Alcanar ↗
Municipi
16,5% de la renda2023
Alcarràs ↗
Municipi
15,1% de la renda2023
Alcoletge ↗
Municipi
14% de la renda2023
Alcover ↗
Municipi
14,1% de la renda2023
L'Aldea ↗
Municipi
14,4% de la renda2023
Aldover ↗
Municipi
11,1% de la renda2019
L'Aleixar ↗
Municipi
15,6% de la renda2022
Alella ↗
Municipi
20,9% de la renda2023
Alfarràs ↗
Municipi
14,5% de la renda2023
Alforja ↗
Municipi
16,2% de la renda2023
Alguaire ↗
Municipi
11,7% de la renda2023
Alió ↗
Municipi
15,6% de la renda2021
Almacelles ↗
Municipi
14% de la renda2023
Almenar ↗
Municipi
13,9% de la renda2023
Almoster ↗
Municipi
11% de la renda2023
Alp ↗
Municipi
15,3% de la renda2023
Alpens ↗
Municipi
11,7% de la renda2020
Alpicat ↗
Municipi
14,3% de la renda2023
Altafulla ↗
Municipi
18,5% de la renda2023
Amer ↗
Municipi
14,7% de la renda2023
L'Ametlla de Mar ↗
Municipi
16,5% de la renda2023
l'Ametlla del Vallès ↗
Municipi
20,2% de la renda2023
L'Ampolla ↗
Municipi
21% de la renda2023
Amposta ↗
Municipi
15% de la renda2023
Anglès ↗
Municipi
16% de la renda2023
Anglesola ↗
Municipi
15,3% de la renda2023
Arbeca ↗
Municipi
12,4% de la renda2022
L'Arboç ↗
Municipi
17,7% de la renda2023
Arbúcies ↗
Municipi
14,3% de la renda2023
Arenys de Mar ↗
Municipi
21,4% de la renda2023
Arenys de Munt ↗
Municipi
21,4% de la renda2023
Argelaguer ↗
Municipi
15,3% de la renda2019
Argentona ↗
Municipi
19,7% de la renda2023
l'Armentera ↗
Municipi
22% de la renda2023
Artés ↗
Municipi
14,6% de la renda2023
Artesa de Lleida ↗
Municipi
15% de la renda2021
Artesa de Segre ↗
Municipi
13,1% de la renda2023
Ascó ↗
Municipi
10,3% de la renda2020
Avià ↗
Municipi
13,8% de la renda2023
Avinyó ↗
Municipi
12,5% de la renda2023
Avinyonet de Puigventós ↗
Municipi
18,5% de la renda2023
Avinyonet del Penedès ↗
Municipi
18,8% de la renda2023
Badalona ↗
Municipi
26,2% de la renda2023
Badia del Vallès ↗
Municipi
10,5% de la renda2023
Bagà ↗
Municipi
15,1% de la renda2023
Baix Pallars ↗
Municipi
12,3% de la renda2023
Balaguer ↗
Municipi
13,8% de la renda2023
Balenyà ↗
Municipi
16,9% de la renda2023
Balsareny ↗
Municipi
15% de la renda2023
Banyeres del Penedès ↗
Municipi
15,8% de la renda2023
Banyoles ↗
Municipi
18,2% de la renda2023
Barbens ↗
Municipi
14,9% de la renda2022
Barberà de la Conca ↗
Municipi
15,4% de la renda2023
Barberà del Vallès ↗
Municipi
21% de la renda2023
Barcelona ↗
Municipi
28,8% de la renda2023
Bàscara ↗
Municipi
22,9% de la renda2023
Batea ↗
Municipi
12,8% de la renda2023
Begues ↗
Municipi
19% de la renda2023
Begur ↗
Municipi
18,2% de la renda2023
Bell-lloc d'Urgell ↗
Municipi
13,4% de la renda2023
Bellcaire d'Empordà ↗
Municipi
16,8% de la renda2023
Bellcaire d'Urgell ↗
Municipi
13,6% de la renda2023
Bellpuig ↗
Municipi
13,9% de la renda2023
Bellvei ↗
Municipi
23,2% de la renda2023
Bellver de Cerdanya ↗
Municipi
21,7% de la renda2023
Bellvís ↗
Municipi
14,2% de la renda2023
Benavent de Segrià ↗
Municipi
15,1% de la renda2020
Benifallet ↗
Municipi
12,5% de la renda2019
Benissanet ↗
Municipi
12,5% de la renda2019
Berga ↗
Municipi
14,4% de la renda2023
Besalú ↗
Municipi
16,1% de la renda2023
Bescanó ↗
Municipi
17,4% de la renda2023
Bigues i Riells del Fai ↗
Municipi
19,7% de la renda2023
la Bisbal d'Empordà ↗
Municipi
17,9% de la renda2023
La Bisbal del Penedès ↗
Municipi
22,9% de la renda2023
Biure ↗
Municipi
26% de la renda2018
Blancafort ↗
Municipi
12,3% de la renda2022
Blanes ↗
Municipi
20,7% de la renda2023
Boadella i les Escaules ↗
Municipi
17,8% de la renda2019
Bolvir ↗
Municipi
16,3% de la renda2023
Bonastre ↗
Municipi
18,5% de la renda2022
Bordils ↗
Municipi
17,7% de la renda2023
les Borges Blanques ↗
Municipi
13,9% de la renda2023
Les Borges del Camp ↗
Municipi
15,7% de la renda2023
Borrassà ↗
Municipi
18,5% de la renda2023
Borredà ↗
Municipi
10,6% de la renda2023
Bossòst ↗
Municipi
18% de la renda2023
Botarell ↗
Municipi
14,4% de la renda2023
Bràfim ↗
Municipi
15,4% de la renda2018
Breda ↗
Municipi
18,4% de la renda2023
el Bruc ↗
Municipi
19,6% de la renda2023
Brunyola i Sant Martí Sapresa ↗
Municipi
17,7% de la renda2023
Cabacés ↗
Municipi
27,3% de la renda2022
Cabanes ↗
Municipi
15,6% de la renda2023
les Cabanyes ↗
Municipi
21,4% de la renda2023
Cabra del Camp ↗
Municipi
17% de la renda2023
Cabrera d'Anoia ↗
Municipi
25,5% de la renda2021
Cabrera de Mar ↗
Municipi
20,7% de la renda2023
Cabrils ↗
Municipi
23,7% de la renda2023
Cadaqués ↗
Municipi
23,9% de la renda2023
Calaf ↗
Municipi
12,4% de la renda2023
Calafell ↗
Municipi
23,5% de la renda2023
Calders ↗
Municipi
13,7% de la renda2023
Caldes d'Estrac ↗
Municipi
23,2% de la renda2023
Caldes de Malavella ↗
Municipi
19,9% de la renda2023
Caldes de Montbui ↗
Municipi
20,3% de la renda2023
Calella ↗
Municipi
23,4% de la renda2023
Calldetenes ↗
Municipi
17,5% de la renda2023
Callús ↗
Municipi
12,3% de la renda2023
Calonge i Sant Antoni ↗
Municipi
23,4% de la renda2023
Camarasa ↗
Municipi
12% de la renda2023
Camarles ↗
Municipi
16,7% de la renda2023
Cambrils ↗
Municipi
20,4% de la renda2023
Camós ↗
Municipi
14,1% de la renda2021
Campdevànol ↗
Municipi
14,5% de la renda2023
Campins ↗
Municipi
15,5% de la renda2023
Camprodon ↗
Municipi
17,7% de la renda2023
Canet d'Adri ↗
Municipi
15,8% de la renda2023
Canet de Mar ↗
Municipi
22,8% de la renda2023
La Canonja ↗
Municipi
15,8% de la renda2023
Canovelles ↗
Municipi
19,3% de la renda2023
Cànoves i Samalús ↗
Municipi
23,4% de la renda2023
Cantallops ↗
Municipi
19,9% de la renda2022
Canyelles ↗
Municipi
26,8% de la renda2023
Capellades ↗
Municipi
16,4% de la renda2023
Capmany ↗
Municipi
15,8% de la renda2023
Cardedeu ↗
Municipi
18,6% de la renda2023
Cardona ↗
Municipi
11,8% de la renda2023
Carme ↗
Municipi
12,7% de la renda2022
Cassà de la Selva ↗
Municipi
17,2% de la renda2023
Casserres ↗
Municipi
15,1% de la renda2023
Castell d'Aro, Platja d'Aro i s'Agaró ↗
Municipi
24,1% de la renda2023
Castellar del Vallès ↗
Municipi
18,8% de la renda2023
Castellbell i el Vilar ↗
Municipi
17,3% de la renda2023
Castellbisbal ↗
Municipi
20% de la renda2023
Castellcir ↗
Municipi
18% de la renda2023
Castelldans ↗
Municipi
17,6% de la renda2021
Castelldefels ↗
Municipi
25,7% de la renda2023
Castellet i la Gornal ↗
Municipi
21,7% de la renda2023
Castellfollit de la Roca ↗
Municipi
16,3% de la renda2023
Castellgalí ↗
Municipi
17,9% de la renda2023
Castellnou de Bages ↗
Municipi
17,9% de la renda2016
Castellnou de Seana ↗
Municipi
13,7% de la renda2023
Castelló d'Empúries ↗
Municipi
21,1% de la renda2023
Castelló de Farfanya ↗
Municipi
13,1% de la renda2022
Castellolí ↗
Municipi
16,6% de la renda2021
Castellserà ↗
Municipi
12,4% de la renda2023
Castellterçol ↗
Municipi
18,8% de la renda2023
Castellvell del Camp ↗
Municipi
15% de la renda2023
Castellví de la Marca ↗
Municipi
16,4% de la renda2023
Castellví de Rosanes ↗
Municipi
16,9% de la renda2023
El Catllar ↗
Municipi
19,4% de la renda2023
la Cellera de Ter ↗
Municipi
14,5% de la renda2023
Celrà ↗
Municipi
17,2% de la renda2023
Centelles ↗
Municipi
18,4% de la renda2023
Cercs ↗
Municipi
14,2% de la renda2023
Cerdanyola del Vallès ↗
Municipi
22,1% de la renda2023
Cervelló ↗
Municipi
19,4% de la renda2023
Cervera ↗
Municipi
12,3% de la renda2023
Cervià de Ter ↗
Municipi
16,3% de la renda2023
Cistella ↗
Municipi
25,1% de la renda2020
Colera ↗
Municipi
15,6% de la renda2021
Coll de Nargó ↗
Municipi
17,7% de la renda2023
Collbató ↗
Municipi
20,8% de la renda2023
la Coma i la Pedra ↗
Municipi
8,9% de la renda2016
Constantí ↗
Municipi
14,9% de la renda2023
Copons ↗
Municipi
14,9% de la renda2021
Corbera d'Ebre ↗
Municipi
9,6% de la renda2018
Corbera de Llobregat ↗
Municipi
18,9% de la renda2023
Corbins ↗
Municipi
14,1% de la renda2021
Corçà ↗
Municipi
15% de la renda2023
Cornellà de Llobregat ↗
Municipi
24,8% de la renda2023
Cornellà del Terri ↗
Municipi
18,2% de la renda2023
Cornudella de Montsant ↗
Municipi
13,1% de la renda2023
Creixell ↗
Municipi
22,1% de la renda2023
Crespià ↗
Municipi
28,8% de la renda2023
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura ↗
Municipi
19,3% de la renda2023
Cubelles ↗
Municipi
24,2% de la renda2023
Cubells ↗
Municipi
22,3% de la renda2022
Cunit ↗
Municipi
23,9% de la renda2023
Darnius ↗
Municipi
20,2% de la renda2023
Das ↗
Municipi
15,4% de la renda2021
Deltebre ↗
Municipi
15% de la renda2023
Dosrius ↗
Municipi
23,7% de la renda2023
Duesaigües ↗
Municipi
13,6% de la renda2021
l'Escala ↗
Municipi
22,2% de la renda2023
Esparreguera ↗
Municipi
19,2% de la renda2023
Espinelves ↗
Municipi
15,9% de la renda2023
L'Espluga de Francolí ↗
Municipi
14,5% de la renda2023
Esplugues de Llobregat ↗
Municipi
27,1% de la renda2023
Espolla ↗
Municipi
19,3% de la renda2016
Esponellà ↗
Municipi
23,1% de la renda2021
l'Esquirol ↗
Municipi
15,2% de la renda2023
l'Estany ↗
Municipi
17,9% de la renda2022
Esterri d'Àneu ↗
Municipi
16,6% de la renda2023
Falset ↗
Municipi
13,8% de la renda2023
Figaró-Montmany ↗
Municipi
22,4% de la renda2023
Figueres ↗
Municipi
19,3% de la renda2023
Flaçà ↗
Municipi
20,6% de la renda2023
Flix ↗
Municipi
11% de la renda2023
la Floresta ↗
Municipi
41,3% de la renda2021
Fogars de la Selva ↗
Municipi
21,8% de la renda2023
Fogars de Montclús ↗
Municipi
17,7% de la renda2023
Folgueroles ↗
Municipi
14,6% de la renda2023
Fonollosa ↗
Municipi
17,1% de la renda2021
Font-rubí ↗
Municipi
16,1% de la renda2023
Fontanals de Cerdanya ↗
Municipi
13,8% de la renda2023
Fontcoberta ↗
Municipi
18,4% de la renda2017
Forallac ↗
Municipi
15,9% de la renda2023
Fornells de la Selva ↗
Municipi
17,2% de la renda2023
Fortià ↗
Municipi
17,7% de la renda2023
les Franqueses del Vallès ↗
Municipi
19,3% de la renda2023
la Fuliola ↗
Municipi
11,9% de la renda2023
La Galera ↗
Municipi
11,8% de la renda2023
Gandesa ↗
Municipi
10,6% de la renda2023
la Garriga ↗
Municipi
19,8% de la renda2023
Garrigàs ↗
Municipi
22,1% de la renda2021
Garrigoles ↗
Municipi
19,1% de la renda2021
Garriguella ↗
Municipi
15,4% de la renda2023
Gavà ↗
Municipi
25,6% de la renda2023
Gelida ↗
Municipi
17,6% de la renda2023
Ger ↗
Municipi
26,6% de la renda2021
Ginestar ↗
Municipi
11,7% de la renda2019
Girona ↗
Municipi
20,5% de la renda2023
Gironella ↗
Municipi
13,1% de la renda2023
Golmés ↗
Municipi
16,1% de la renda2023
Gombrèn ↗
Municipi
12,8% de la renda2020
Gósol ↗
Municipi
13% de la renda2023
la Granada ↗
Municipi
15,8% de la renda2023
la Granadella ↗
Municipi
11,2% de la renda2023
Granollers ↗
Municipi
21,2% de la renda2023
Gualba ↗
Municipi
17,3% de la renda2023
Gualta ↗
Municipi
15,7% de la renda2021
Guardiola de Berguedà ↗
Municipi
15,5% de la renda2023
Els Guiamets ↗
Municipi
13% de la renda2017
Guils de Cerdanya ↗
Municipi
22,5% de la renda2022
Guissona ↗
Municipi
11,8% de la renda2023
Gurb ↗
Municipi
12,1% de la renda2023
Horta de Sant Joan ↗
Municipi
12% de la renda2023
l'Hospitalet de Llobregat ↗
Municipi
26,1% de la renda2023
els Hostalets de Pierola ↗
Municipi
17,9% de la renda2023
Hostalric ↗
Municipi
18,9% de la renda2023
Igualada ↗
Municipi
16% de la renda2023
Isona i Conca Dellà ↗
Municipi
10,9% de la renda2022
Isòvol ↗
Municipi
18,8% de la renda2021
Ivars d'Urgell ↗
Municipi
11,4% de la renda2023
la Jonquera ↗
Municipi
15,8% de la renda2023
Jorba ↗
Municipi
15,9% de la renda2023
Juià ↗
Municipi
15,1% de la renda2018
Juneda ↗
Municipi
13% de la renda2023
Les ↗
Municipi
13,8% de la renda2022
Linyola ↗
Municipi
14,6% de la renda2023
la Llacuna ↗
Municipi
18,3% de la renda2023
Lladó ↗
Municipi
18,3% de la renda2023
la Llagosta ↗
Municipi
22,6% de la renda2023
Llagostera ↗
Municipi
18,3% de la renda2023
Llanars ↗
Municipi
15,1% de la renda2023
Llançà ↗
Municipi
19,7% de la renda2023
Llavorsí ↗
Municipi
16% de la renda2021
Lleida ↗
Municipi
16,9% de la renda2023
Llers ↗
Municipi
22,7% de la renda2023
Lles de Cerdanya ↗
Municipi
12% de la renda2019
Lliçà d'Amunt ↗
Municipi
23,9% de la renda2023
Lliçà de Vall ↗
Municipi
24% de la renda2023
Llinars del Vallès ↗
Municipi
19,3% de la renda2023
Llívia ↗
Municipi
19,3% de la renda2023
Llorenç del Penedès ↗
Municipi
14,8% de la renda2023
Lloret de Mar ↗
Municipi
22,3% de la renda2023
Maçanet de Cabrenys ↗
Municipi
16,2% de la renda2023
Maçanet de la Selva ↗
Municipi
24,1% de la renda2023
Madremanya ↗
Municipi
34,8% de la renda2023
Maià de Montcal ↗
Municipi
33,6% de la renda2016
Malgrat de Mar ↗
Municipi
20,3% de la renda2023
Manlleu ↗
Municipi
16% de la renda2023
Manresa ↗
Municipi
17,2% de la renda2023
Marçà ↗
Municipi
13,4% de la renda2022
Marganell ↗
Municipi
20,9% de la renda2016
Martorell ↗
Municipi
19,5% de la renda2023
Martorelles ↗
Municipi
17,9% de la renda2023
Masarac i Vilarnadal ↗
Municipi
18,6% de la renda2022
Masdenverge ↗
Municipi
13,7% de la renda2023
les Masies de Roda ↗
Municipi
19,4% de la renda2023
les Masies de Voltregà ↗
Municipi
13,2% de la renda2023
Masllorenç ↗
Municipi
21,6% de la renda2023
el Masnou ↗
Municipi
24,1% de la renda2023
Maspujols ↗
Municipi
13,1% de la renda2023
Masquefa ↗
Municipi
19% de la renda2023
El Masroig ↗
Municipi
11,9% de la renda2021
Massanes ↗
Municipi
19,5% de la renda2023
Matadepera ↗
Municipi
17,5% de la renda2023
Mataró ↗
Municipi
23,2% de la renda2023
Mediona ↗
Municipi
18,5% de la renda2023
Menàrguens ↗
Municipi
14,5% de la renda2023
Mieres ↗
Municipi
19,8% de la renda2023
Miralcamp ↗
Municipi
14,1% de la renda2023
Miravet ↗
Municipi
10,2% de la renda2016
Moià ↗
Municipi
16,8% de la renda2023
El Molar ↗
Municipi
11,3% de la renda2018
Molins de Rei ↗
Municipi
21% de la renda2023
Mollerussa ↗
Municipi
14,6% de la renda2023
Mollet de Peralada ↗
Municipi
18% de la renda2020
Mollet del Vallès ↗
Municipi
21,4% de la renda2023
Monistrol de Calders ↗
Municipi
12,2% de la renda2023
Monistrol de Montserrat ↗
Municipi
19% de la renda2023
Mont-ras ↗
Municipi
19,1% de la renda2023
Mont-roig del Camp ↗
Municipi
22,1% de la renda2023
Montagut i Oix ↗
Municipi
16,4% de la renda2023
Montblanc ↗
Municipi
14,4% de la renda2023
Montbrió del Camp ↗
Municipi
18% de la renda2023
Montcada i Reixac ↗
Municipi
21,2% de la renda2023
Montellà i Martinet ↗
Municipi
17,2% de la renda2023
Montesquiu ↗
Municipi
16,3% de la renda2023
Montferrer i Castellbò ↗
Municipi
21,8% de la renda2023
Montgai ↗
Municipi
12,3% de la renda2022
Montgat ↗
Municipi
25,9% de la renda2023
Montmajor ↗
Municipi
15,2% de la renda2023
El Montmell ↗
Municipi
24% de la renda2023
Montmeló ↗
Municipi
20,4% de la renda2023
Montornès del Vallès ↗
Municipi
19,3% de la renda2023
Montseny ↗
Municipi
14,7% de la renda2023
Móra d'Ebre ↗
Municipi
12,7% de la renda2023
Móra la Nova ↗
Municipi
12,3% de la renda2023
El Morell ↗
Municipi
16,9% de la renda2023
Muntanyola ↗
Municipi
21,9% de la renda2020
Naut Aran ↗
Municipi
22,1% de la renda2023
Navarcles ↗
Municipi
15,7% de la renda2023
Navàs ↗
Municipi
14,5% de la renda2023
Navata ↗
Municipi
21,3% de la renda2023
La Nou de Gaià ↗
Municipi
14,1% de la renda2023
Nulles ↗
Municipi
18% de la renda2022
Odèn ↗
Municipi
14,8% de la renda2017
Òdena ↗
Municipi
15,4% de la renda2023
Olèrdola ↗
Municipi
19,5% de la renda2023
Olesa de Bonesvalls ↗
Municipi
23,9% de la renda2023
Olesa de Montserrat ↗
Municipi
18,7% de la renda2023
Oliana ↗
Municipi
12,7% de la renda2023
Olius ↗
Municipi
14,9% de la renda2023
Olivella ↗
Municipi
30,5% de la renda2023
Olost ↗
Municipi
12% de la renda2023
Olot ↗
Municipi
16,1% de la renda2023
Olvan ↗
Municipi
13% de la renda2023
Organyà ↗
Municipi
16,8% de la renda2023
Orís ↗
Municipi
13,9% de la renda2021
Oristà ↗
Municipi
19,6% de la renda2023
Òrrius ↗
Municipi
18,4% de la renda2023
Os de Balaguer ↗
Municipi
12,6% de la renda2023
Osor ↗
Municipi
23,2% de la renda2023
Pacs del Penedès ↗
Municipi
15,2% de la renda2023
Palafolls ↗
Municipi
20,4% de la renda2023
Palafrugell ↗
Municipi
21% de la renda2023
Palamós i Sant Joan ↗
Municipi
21,3% de la renda2023
el Palau d'Anglesola ↗
Municipi
12,9% de la renda2023
Palau-sator ↗
Municipi
30,7% de la renda2023
Palau-saverdera ↗
Municipi
21,7% de la renda2023
Palau-solità i Plegamans ↗
Municipi
19,6% de la renda2023
Els Pallaresos ↗
Municipi
15,5% de la renda2023
Pallejà ↗
Municipi
21,4% de la renda2023
la Palma de Cervelló ↗
Municipi
18,7% de la renda2023
Pals ↗
Municipi
18,4% de la renda2023
el Papiol ↗
Municipi
23,1% de la renda2023
Parets del Vallès ↗
Municipi
20,2% de la renda2023
Parlavà ↗
Municipi
25,2% de la renda2018
Pau ↗
Municipi
22,4% de la renda2022
la Pera ↗
Municipi
18,8% de la renda2019
Perafita ↗
Municipi
13,7% de la renda2020
Perafort ↗
Municipi
14,1% de la renda2023
Peralada ↗
Municipi
16,9% de la renda2023
El Perelló ↗
Municipi
13% de la renda2023
Piera ↗
Municipi
19,6% de la renda2023
Pineda de Mar ↗
Municipi
22% de la renda2023
El Pla de Santa Maria ↗
Municipi
15,8% de la renda2023
el Pla del Penedès ↗
Municipi
20,5% de la renda2023
les Planes d'Hostoles ↗
Municipi
15,3% de la renda2023
Planoles ↗
Municipi
15,8% de la renda2020
el Poal ↗
Municipi
13,2% de la renda2018
la Pobla de Claramunt ↗
Municipi
15,2% de la renda2023
la Pobla de Lillet ↗
Municipi
15,8% de la renda2023
La Pobla de Mafumet ↗
Municipi
15,4% de la renda2023
La Pobla de Montornès ↗
Municipi
18,9% de la renda2023
la Pobla de Segur ↗
Municipi
12,4% de la renda2023
Polinyà ↗
Municipi
20,3% de la renda2023
El Pont d'Armentera ↗
Municipi
17% de la renda2023
Pont de Molins ↗
Municipi
15,3% de la renda2023
el Pont de Suert ↗
Municipi
13,2% de la renda2023
el Pont de Vilomara i Rocafort ↗
Municipi
13,2% de la renda2023
Pontons ↗
Municipi
13,3% de la renda2022
Pontós ↗
Municipi
23% de la renda2017
Ponts ↗
Municipi
12,2% de la renda2023
Porqueres ↗
Municipi
16,7% de la renda2023
Porrera ↗
Municipi
11% de la renda2021
el Port de la Selva ↗
Municipi
27,3% de la renda2023
Portbou ↗
Municipi
15,2% de la renda2022
la Portella ↗
Municipi
11,9% de la renda2022
Pradell de la Teixeta ↗
Municipi
16,2% de la renda2021
Prades ↗
Municipi
17,7% de la renda2023
el Prat de Llobregat ↗
Municipi
23% de la renda2023
Pratdip ↗
Municipi
17,7% de la renda2021
Prats de Lluçanès ↗
Municipi
13,2% de la renda2023
els Prats de Rei ↗
Municipi
11,6% de la renda2023
Prats i Sansor ↗
Municipi
37% de la renda2023
Preixana ↗
Municipi
14,8% de la renda2021
Premià de Dalt ↗
Municipi
19,5% de la renda2023
Premià de Mar ↗
Municipi
23,9% de la renda2023
les Preses ↗
Municipi
11,9% de la renda2023
Puig-reig ↗
Municipi
15,2% de la renda2023
Puigcerdà ↗
Municipi
19,7% de la renda2023
Puigdàlber ↗
Municipi
17,6% de la renda2023
Puigpelat ↗
Municipi
13,3% de la renda2023
Puigverd de Lleida ↗
Municipi
15,8% de la renda2022
Quart ↗
Municipi
17,8% de la renda2023
Querol ↗
Municipi
24,9% de la renda2018
Rabós ↗
Municipi
26,7% de la renda2016
Rajadell ↗
Municipi
9,4% de la renda2023
La Ràpita ↗
Municipi
16,1% de la renda2023
Rellinars ↗
Municipi
16,3% de la renda2023
Reus ↗
Municipi
18,5% de la renda2023
Rialp ↗
Municipi
13,6% de la renda2023
La Riba ↗
Municipi
7,3% de la renda2023
Riba-roja d'Ebre ↗
Municipi
11,5% de la renda2023
Ribera d'Urgellet ↗
Municipi
22,1% de la renda2023
Ribes de Freser ↗
Municipi
16,8% de la renda2023
Riells i Viabrea ↗
Municipi
18,9% de la renda2023
La Riera de Gaià ↗
Municipi
21% de la renda2023
Ripoll ↗
Municipi
14,2% de la renda2023
Ripollet ↗
Municipi
22,5% de la renda2023
Riudarenes ↗
Municipi
17,6% de la renda2023
Riudaura ↗
Municipi
14,7% de la renda2021
Riudecanyes ↗
Municipi
13,5% de la renda2023
Riudecols ↗
Municipi
16,9% de la renda2023
Riudellots de la Selva ↗
Municipi
18,3% de la renda2023
Riudoms ↗
Municipi
16,9% de la renda2023
Riumors ↗
Municipi
17,8% de la renda2019
la Roca del Vallès ↗
Municipi
19,8% de la renda2023
Rocafort de Queralt ↗
Municipi
14,7% de la renda2022
Roda de Berà ↗
Municipi
22,1% de la renda2023
Roda de Ter ↗
Municipi
15,6% de la renda2023
Rodonyà ↗
Municipi
16,3% de la renda2021
Roquetes ↗
Municipi
13,9% de la renda2023
Roses ↗
Municipi
20,3% de la renda2023
Rosselló ↗
Municipi
14,2% de la renda2023
El Rourell ↗
Municipi
14,9% de la renda2022
Rubí ↗
Municipi
21,5% de la renda2023
Rupià ↗
Municipi
22,4% de la renda2023
Sabadell ↗
Municipi
22,3% de la renda2023
Salàs de Pallars ↗
Municipi
13,4% de la renda2021
Saldes ↗
Municipi
10,3% de la renda2022
Sallent ↗
Municipi
13,7% de la renda2023
Salomó ↗
Municipi
21,1% de la renda2023
Salou ↗
Municipi
20,9% de la renda2023
Salt ↗
Municipi
18,5% de la renda2023
Sanaüja ↗
Municipi
13,6% de la renda2020
Sant Adrià de Besòs ↗
Municipi
26,8% de la renda2023
Sant Andreu de la Barca ↗
Municipi
20,8% de la renda2023
Sant Andreu de Llavaneres ↗
Municipi
24,7% de la renda2023
Sant Antoni de Vilamajor ↗
Municipi
17,3% de la renda2023
Sant Bartomeu del Grau ↗
Municipi
12,1% de la renda2023
Sant Boi de Llobregat ↗
Municipi
23,6% de la renda2023
Sant Boi de Lluçanès ↗
Municipi
11,9% de la renda2023
Sant Cebrià de Vallalta ↗
Municipi
24,6% de la renda2023
Sant Celoni ↗
Municipi
19,6% de la renda2023
Sant Climent de Llobregat ↗
Municipi
20,8% de la renda2023
Sant Climent Sescebes ↗
Municipi
19,1% de la renda2023
Sant Cugat del Vallès ↗
Municipi
21,5% de la renda2023
Sant Cugat Sesgarrigues ↗
Municipi
16,5% de la renda2023
Sant Esteve de Palautordera ↗
Municipi
16,8% de la renda2023
Sant Esteve Sesrovires ↗
Municipi
19,6% de la renda2023
Sant Feliu de Buixalleu ↗
Municipi
19,6% de la renda2023
Sant Feliu de Codines ↗
Municipi
19,8% de la renda2023
Sant Feliu de Guíxols ↗
Municipi
22,9% de la renda2023
Sant Feliu de Llobregat ↗
Municipi
23,6% de la renda2023
Sant Feliu de Pallerols ↗
Municipi
11,8% de la renda2023
Sant Feliu Sasserra ↗
Municipi
15,2% de la renda2022
Sant Fost de Campsentelles ↗
Municipi
20,3% de la renda2023
Sant Fruitós de Bages ↗
Municipi
14,1% de la renda2023
Sant Gregori ↗
Municipi
15,2% de la renda2023
Sant Guim de Freixenet ↗
Municipi
12,7% de la renda2023
Sant Hilari Sacalm ↗
Municipi
14,6% de la renda2023
Sant Hipòlit de Voltregà ↗
Municipi
14,6% de la renda2023
Sant Iscle de Vallalta ↗
Municipi
25,9% de la renda2023
Sant Jaume d'Enveja ↗
Municipi
16,6% de la renda2023
Sant Jaume de Llierca ↗
Municipi
16% de la renda2023
Sant Jaume dels Domenys ↗
Municipi
19,4% de la renda2023
Sant Joan de les Abadesses ↗
Municipi
13,9% de la renda2023
Sant Joan de Mollet ↗
Municipi
20,3% de la renda2023
Sant Joan de Vilatorrada ↗
Municipi
16,5% de la renda2023
Sant Joan Despí ↗
Municipi
25,2% de la renda2023
Sant Joan les Fonts ↗
Municipi
14,1% de la renda2023
Sant Jordi Desvalls ↗
Municipi
20,6% de la renda2023
Sant Julià de Ramis ↗
Municipi
20,6% de la renda2023
Sant Julià de Vilatorta ↗
Municipi
11,4% de la renda2023
Sant Julià del Llor i Bonmatí ↗
Municipi
15,4% de la renda2023
Sant Just Desvern ↗
Municipi
22,8% de la renda2023
Sant Llorenç d'Hortons ↗
Municipi
17,8% de la renda2023
Sant Llorenç de la Muga ↗
Municipi
23,1% de la renda2022
Sant Llorenç de Morunys ↗
Municipi
13,3% de la renda2023
Sant Llorenç Savall ↗
Municipi
19% de la renda2023
Sant Martí de Centelles ↗
Municipi
18,5% de la renda2023
Sant Martí de Llémena ↗
Municipi
31,7% de la renda2020
Sant Martí de Riucorb ↗
Municipi
11,7% de la renda2023
Sant Martí de Tous ↗
Municipi
11,7% de la renda2023
Sant Martí Sarroca ↗
Municipi
19% de la renda2023
Sant Martí Sesgueioles ↗
Municipi
13,1% de la renda2016
Sant Mateu de Bages ↗
Municipi
11,3% de la renda2023
Sant Miquel de Fluvià ↗
Municipi
21,9% de la renda2021
Sant Pau de Segúries ↗
Municipi
17% de la renda2022
Sant Pere de Ribes ↗
Municipi
23,3% de la renda2023
Sant Pere de Riudebitlles ↗
Municipi
17,7% de la renda2023
Sant Pere de Torelló ↗
Municipi
13,8% de la renda2023
Sant Pere de Vilamajor ↗
Municipi
24,5% de la renda2023
Sant Pere Pescador ↗
Municipi
16,4% de la renda2023
Sant Pol de Mar ↗
Municipi
21,8% de la renda2023
Sant Quintí de Mediona ↗
Municipi
17,2% de la renda2023
Sant Quirze de Besora ↗
Municipi
15% de la renda2023
Sant Quirze del Vallès ↗
Municipi
18,2% de la renda2023
Sant Quirze Safaja ↗
Municipi
15,6% de la renda2023
Sant Ramon ↗
Municipi
12,3% de la renda2023
Sant Sadurní d'Anoia ↗
Municipi
15,7% de la renda2023
Sant Salvador de Guardiola ↗
Municipi
15% de la renda2023
Sant Vicenç de Castellet ↗
Municipi
17,7% de la renda2023
Sant Vicenç de Montalt ↗
Municipi
30,1% de la renda2023
Sant Vicenç de Torelló ↗
Municipi
12% de la renda2023
Sant Vicenç dels Horts ↗
Municipi
21,4% de la renda2023
Santa Bàrbara ↗
Municipi
14,8% de la renda2023
Santa Coloma de Cervelló ↗
Municipi
21% de la renda2023
Santa Coloma de Farners ↗
Municipi
17,7% de la renda2023
Santa Coloma de Gramenet ↗
Municipi
24,1% de la renda2023
Santa Coloma de Queralt ↗
Municipi
13% de la renda2023
Santa Cristina d'Aro ↗
Municipi
21,2% de la renda2023
Santa Eugènia de Berga ↗
Municipi
17,2% de la renda2023
Santa Eulàlia de Riuprimer ↗
Municipi
17,5% de la renda2023
Santa Eulàlia de Ronçana ↗
Municipi
22,9% de la renda2023
Santa Llogaia d'Àlguema ↗
Municipi
18,1% de la renda2016
Santa Margarida de Montbui ↗
Municipi
16,2% de la renda2023
Santa Margarida i els Monjos ↗
Municipi
17,1% de la renda2023
Santa Maria d'Oló ↗
Municipi
16,2% de la renda2023
Santa Maria de Martorelles ↗
Municipi
17,7% de la renda2023
Santa Maria de Palautordera ↗
Municipi
19,8% de la renda2023
Santa Oliva ↗
Municipi
20,6% de la renda2023
Santa Pau ↗
Municipi
14,2% de la renda2022
Santa Perpètua de Mogoda ↗
Municipi
20,1% de la renda2023
Santa Susanna ↗
Municipi
23,2% de la renda2023
Santpedor ↗
Municipi
15,1% de la renda2023
Sarral ↗
Municipi
13,2% de la renda2023
Sarrià de Ter ↗
Municipi
20,3% de la renda2023
Saus, Camallera i Llampaies ↗
Municipi
14,9% de la renda2022
La Secuita ↗
Municipi
12,9% de la renda2023
la Selva de Mar ↗
Municipi
22% de la renda2018
La Selva del Camp ↗
Municipi
15,3% de la renda2023
La Sénia ↗
Municipi
12,6% de la renda2023
Senterada ↗
Municipi
9,3% de la renda2019
Sentmenat ↗
Municipi
18,2% de la renda2023
Serinyà ↗
Municipi
18,6% de la renda2023
Seròs ↗
Municipi
14,5% de la renda2023
la Seu d'Urgell ↗
Municipi
19,8% de la renda2023
Seva ↗
Municipi
17,4% de la renda2023
Sidamon ↗
Municipi
13,1% de la renda2019
Sils ↗
Municipi
18,3% de la renda2023
Sitges ↗
Municipi
26,7% de la renda2023
Solivella ↗
Municipi
14,2% de la renda2021
Solsona ↗
Municipi
13,6% de la renda2023
Soriguera ↗
Municipi
14,9% de la renda2023
Sort ↗
Municipi
15,5% de la renda2023
Soses ↗
Municipi
10% de la renda2023
Subirats ↗
Municipi
17,3% de la renda2023
Sudanell ↗
Municipi
13,3% de la renda2023
Súria ↗
Municipi
13% de la renda2023
Tagamanent ↗
Municipi
20,8% de la renda2016
Talamanca ↗
Municipi
14,5% de la renda2023
Talarn ↗
Municipi
11,6% de la renda2023
Taradell ↗
Municipi
15,7% de la renda2023
Tarragona ↗
Municipi
19,7% de la renda2023
Tàrrega ↗
Municipi
14,6% de la renda2023
Teià ↗
Municipi
18,6% de la renda2023
Térmens ↗
Municipi
12,3% de la renda2023
Terrades ↗
Municipi
15,9% de la renda2020
Terrassa ↗
Municipi
20,6% de la renda2023
Tiana ↗
Municipi
21,2% de la renda2023
Tivenys ↗
Municipi
13,4% de la renda2023
Tivissa ↗
Municipi
13,1% de la renda2021
Tona ↗
Municipi
16,1% de la renda2023
Torà ↗
Municipi
11,3% de la renda2023
Tordera ↗
Municipi
19,7% de la renda2023
Torelló ↗
Municipi
14,5% de la renda2023
Tornabous ↗
Municipi
17,1% de la renda2022
la Torre de Cabdella ↗
Municipi
11,4% de la renda2018
la Torre de Claramunt ↗
Municipi
19,7% de la renda2023
La Torre de l'Espanyol ↗
Municipi
12,4% de la renda2022
Torredembarra ↗
Municipi
21,3% de la renda2023
Torrefarrera ↗
Municipi
14,5% de la renda2023
Torrefeta i Florejacs ↗
Municipi
13,9% de la renda2022
Torregrossa ↗
Municipi
13,6% de la renda2023
Torrelavit ↗
Municipi
14,4% de la renda2023
Torrelles de Foix ↗
Municipi
18,4% de la renda2023
Torrelles de Llobregat ↗
Municipi
19,8% de la renda2023
Torres de Segre ↗
Municipi
14,7% de la renda2023
Torroella de Fluvià ↗
Municipi
17,1% de la renda2023
Torroella de Montgrí ↗
Municipi
20% de la renda2023
Tortellà ↗
Municipi
19,9% de la renda2023
Tortosa ↗
Municipi
14,8% de la renda2023
Tossa de Mar ↗
Municipi
19,5% de la renda2023
Tremp ↗
Municipi
13,1% de la renda2023
Ullà ↗
Municipi
23,3% de la renda2023
Ullastrell ↗
Municipi
16,2% de la renda2023
Ulldecona ↗
Municipi
13,4% de la renda2023
Urús ↗
Municipi
18,6% de la renda2020
Vacarisses ↗
Municipi
20,1% de la renda2023
la Vall d'en Bas ↗
Municipi
15,2% de la renda2023
la Vall de Bianya ↗
Municipi
12,7% de la renda2023
la Vall de Boí ↗
Municipi
14,3% de la renda2023
Vall de Cardós ↗
Municipi
15,5% de la renda2023
Vall-llobrega ↗
Municipi
17,1% de la renda2019
Vallbona d'Anoia ↗
Municipi
17,1% de la renda2023
Vallcebre ↗
Municipi
14,3% de la renda2018
Vallfogona de Balaguer ↗
Municipi
12,3% de la renda2023
Vallgorguina ↗
Municipi
24% de la renda2023
Vallirana ↗
Municipi
22,3% de la renda2023
Vallmoll ↗
Municipi
14,4% de la renda2023
Vallromanes ↗
Municipi
19,9% de la renda2023
Valls ↗
Municipi
16% de la renda2023
les Valls de Valira ↗
Municipi
18,9% de la renda2023
Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant ↗
Municipi
14,9% de la renda2023
la Vansa i Fórnols ↗
Municipi
11,3% de la renda2023
El Vendrell ↗
Municipi
19,9% de la renda2023
Ventalló ↗
Municipi
19,7% de la renda2023
Verdú ↗
Municipi
14,3% de la renda2023
Verges ↗
Municipi
18,5% de la renda2023
Vespella de Gaià ↗
Municipi
22,6% de la renda2021
Vic ↗
Municipi
17,7% de la renda2023
Vidreres ↗
Municipi
20% de la renda2023
Vielha e Mijaran ↗
Municipi
17,6% de la renda2023
Vila-rodona ↗
Municipi
15,7% de la renda2023
Vila-sacra ↗
Municipi
18,4% de la renda2023
Vila-seca ↗
Municipi
18,3% de la renda2023
Vilabella ↗
Municipi
11,9% de la renda2022
Vilabertran ↗
Municipi
17% de la renda2023
Vilablareix ↗
Municipi
20,6% de la renda2023
Vilada ↗
Municipi
23,4% de la renda2022
Viladamat ↗
Municipi
17,1% de la renda2022
Viladecans ↗
Municipi
24,3% de la renda2023
Viladecavalls ↗
Municipi
18% de la renda2023
Vilademuls ↗
Municipi
12,9% de la renda2023
Viladrau ↗
Municipi
16,3% de la renda2023
Vilafant ↗
Municipi
16,9% de la renda2023
Vilafranca del Penedès ↗
Municipi
19,5% de la renda2023
Vilagrassa ↗
Municipi
11,8% de la renda2023
Vilajuïga ↗
Municipi
17,4% de la renda2023
Vilalba Sasserra ↗
Municipi
23,2% de la renda2023
Vilaller ↗
Municipi
14,5% de la renda2020
Vilallonga del Camp ↗
Municipi
17,2% de la renda2023
Vilamacolum ↗
Municipi
14,3% de la renda2017
Vilamalla ↗
Municipi
13,8% de la renda2022
Vilanant ↗
Municipi
16,8% de la renda2023
Vilanova d'Escornalbou ↗
Municipi
13,1% de la renda2023
Vilanova de Bellpuig ↗
Municipi
11,7% de la renda2023
Vilanova de la Barca ↗
Municipi
13,6% de la renda2023
Vilanova de Sau ↗
Municipi
21% de la renda2023
Vilanova de Segrià ↗
Municipi
16,3% de la renda2016
Vilanova del Camí ↗
Municipi
17,7% de la renda2023
Vilanova del Vallès ↗
Municipi
21,7% de la renda2023
Vilanova i la Geltrú ↗
Municipi
22,2% de la renda2023
Vilaplana ↗
Municipi
12% de la renda2022
Vilassar de Dalt ↗
Municipi
21,9% de la renda2023
Vilassar de Mar ↗
Municipi
24,7% de la renda2023
Vilobí d'Onyar ↗
Municipi
17,2% de la renda2023
Vilobí del Penedès ↗
Municipi
19,9% de la renda2023
Vimbodí i Poblet ↗
Municipi
12% de la renda2023
Vinebre ↗
Municipi
9,7% de la renda2017
Vinyols i els Arcs ↗
Municipi
15,2% de la renda2023
Xerta ↗
Municipi
11,2% de la renda2023
Abella de la Conca ↗
Municipi
—% de la renda—
Aguilar de Segarra ↗
Municipi
—% de la renda—
Alàs i Cerc ↗
Municipi
—% de la renda—
l'Albagés ↗
Municipi
—% de la renda—
Albanyà ↗
Municipi
—% de la renda—
l'Albi ↗
Municipi
—% de la renda—
L'Albiol ↗
Municipi
—% de la renda—
Alcanó ↗
Municipi
—% de la renda—
Alfara de Carles ↗
Municipi
—% de la renda—
Alfés ↗
Municipi
—% de la renda—
Algerri ↗
Municipi
—% de la renda—
Alins ↗
Municipi
—% de la renda—
Almatret ↗
Municipi
—% de la renda—
Alòs de Balaguer ↗
Municipi
—% de la renda—
Alt Àneu ↗
Municipi
—% de la renda—
Arbolí ↗
Municipi
—% de la renda—
Argençola ↗
Municipi
—% de la renda—
L'Argentera ↗
Municipi
—% de la renda—
Arnes ↗
Municipi
—% de la renda—
Arres ↗
Municipi
—% de la renda—
Arsèguel ↗
Municipi
—% de la renda—
Aspa ↗
Municipi
—% de la renda—
les Avellanes i Santa Linya ↗
Municipi
—% de la renda—
la Baronia de Rialb ↗
Municipi
—% de la renda—
Bassella ↗
Municipi
—% de la renda—
Bausen ↗
Municipi
—% de la renda—
Belianes ↗
Municipi
—% de la renda—
Bellaguarda ↗
Municipi
—% de la renda—
Bellmunt d'Urgell ↗
Municipi
—% de la renda—
Bellmunt del Priorat ↗
Municipi
—% de la renda—
Bellprat ↗
Municipi
—% de la renda—
Beuda ↗
Municipi
—% de la renda—
Biosca ↗
Municipi
—% de la renda—
La Bisbal de Montsant ↗
Municipi
—% de la renda—
Bòrdes, Es ↗
Municipi
—% de la renda—
Bot ↗
Municipi
—% de la renda—
Bovera ↗
Municipi
—% de la renda—
el Brull ↗
Municipi
—% de la renda—
Cabanabona ↗
Municipi
—% de la renda—
Cabanelles ↗
Municipi
—% de la renda—
Cabó ↗
Municipi
—% de la renda—
Calonge de Segarra ↗
Municipi
—% de la renda—
Campelles ↗
Municipi
—% de la renda—
Campllong ↗
Municipi
—% de la renda—
Canejan ↗
Municipi
—% de la renda—
Capafonts ↗
Municipi
—% de la renda—
Capçanes ↗
Municipi
—% de la renda—
Capolat ↗
Municipi
—% de la renda—
Caseres ↗
Municipi
—% de la renda—
Castell de l'Areny ↗
Municipi
—% de la renda—
Castell de Mur ↗
Municipi
—% de la renda—
Castellar de la Ribera ↗
Municipi
—% de la renda—
Castellar de n'Hug ↗
Municipi
—% de la renda—
Castellar del Riu ↗
Municipi
—% de la renda—
Castellfollit de Riubregós ↗
Municipi
—% de la renda—
Castellfollit del Boix ↗
Municipi
—% de la renda—
Cava ↗
Municipi
—% de la renda—
Cervià de les Garrigues ↗
Municipi
—% de la renda—
Ciutadilla ↗
Municipi
—% de la renda—
Clariana de Cardener ↗
Municipi
—% de la renda—
el Cogul ↗
Municipi
—% de la renda—
Colldejou ↗
Municipi
—% de la renda—
Colomers ↗
Municipi
—% de la renda—
Conca de Dalt ↗
Municipi
—% de la renda—
Conesa ↗
Municipi
—% de la renda—
l'Espluga Calba ↗
Municipi
—% de la renda—
Espot ↗
Municipi
—% de la renda—
l'Espunyola ↗
Municipi
—% de la renda—
Estamariu ↗
Municipi
—% de la renda—
Estaràs ↗
Municipi
—% de la renda—
Esterri de Cardós ↗
Municipi
—% de la renda—
el Far d'Empordà ↗
Municipi
—% de la renda—
Farrera ↗
Municipi
—% de la renda—
La Fatarella ↗
Municipi
—% de la renda—
La Febró ↗
Municipi
—% de la renda—
Fígols ↗
Municipi
—% de la renda—
Fígols i Alinyà ↗
Municipi
—% de la renda—
La Figuera ↗
Municipi
—% de la renda—
Figuerola del Camp ↗
Municipi
—% de la renda—
Foixà ↗
Municipi
—% de la renda—
Fondarella ↗
Municipi
—% de la renda—
Fontanilles ↗
Municipi
—% de la renda—
Foradada ↗
Municipi
—% de la renda—
Forès ↗
Municipi
—% de la renda—
Freginals ↗
Municipi
—% de la renda—
Fulleda ↗
Municipi
—% de la renda—
Gaià ↗
Municipi
—% de la renda—
Gallifa ↗
Municipi
—% de la renda—
Garcia ↗
Municipi
—% de la renda—
Els Garidells ↗
Municipi
—% de la renda—
Gavet de la Conca ↗
Municipi
—% de la renda—
Gimenells i el Pla de la Font ↗
Municipi
—% de la renda—
Gisclareny ↗
Municipi
—% de la renda—
Godall ↗
Municipi
—% de la renda—
Granera ↗
Municipi
—% de la renda—
la Granja d'Escarp ↗
Municipi
—% de la renda—
Granyanella ↗
Municipi
—% de la renda—
Granyena de les Garrigues ↗
Municipi
—% de la renda—
Granyena de Segarra ↗
Municipi
—% de la renda—
Gratallops ↗
Municipi
—% de la renda—
Guimerà ↗
Municipi
—% de la renda—
la Guingueta d'Àneu ↗
Municipi
—% de la renda—
Guixers ↗
Municipi
—% de la renda—
Ivars de Noguera ↗
Municipi
—% de la renda—
Ivorra ↗
Municipi
—% de la renda—
Jafre ↗
Municipi
—% de la renda—
Josa i Tuixén ↗
Municipi
—% de la renda—
Juncosa ↗
Municipi
—% de la renda—
Lladorre ↗
Municipi
—% de la renda—
Lladurs ↗
Municipi
—% de la renda—
Llambilles ↗
Municipi
—% de la renda—
Llardecans ↗
Municipi
—% de la renda—
Llimiana ↗
Municipi
—% de la renda—
El Lloar ↗
Municipi
—% de la renda—
Llobera ↗
Municipi
—% de la renda—
Llorac ↗
Municipi
—% de la renda—
les Llosses ↗
Municipi
—% de la renda—
Lluçà ↗
Municipi
—% de la renda—
Maials ↗
Municipi
—% de la renda—
Maldà ↗
Municipi
—% de la renda—
Malla ↗
Municipi
—% de la renda—
Margalef ↗
Municipi
—% de la renda—
Mas de Barberans ↗
Municipi
—% de la renda—
La Masó ↗
Municipi
—% de la renda—
Massalcoreig ↗
Municipi
—% de la renda—
Massoteres ↗
Municipi
—% de la renda—
Meranges ↗
Municipi
—% de la renda—
El Milà ↗
Municipi
—% de la renda—
Molló ↗
Municipi
—% de la renda—
la Molsosa ↗
Municipi
—% de la renda—
Mont-ral ↗
Municipi
—% de la renda—
Montclar ↗
Municipi
—% de la renda—
Montferri ↗
Municipi
—% de la renda—
Montmaneu ↗
Municipi
—% de la renda—
Montoliu de Lleida ↗
Municipi
—% de la renda—
Montoliu de Segarra ↗
Municipi
—% de la renda—
Montornès de Segarra ↗
Municipi
—% de la renda—
La Morera de Montsant ↗
Municipi
—% de la renda—
Mura ↗
Municipi
—% de la renda—
Nalec ↗
Municipi
—% de la renda—
Navès ↗
Municipi
—% de la renda—
la Nou de Berguedà ↗
Municipi
—% de la renda—
Ogassa ↗
Municipi
—% de la renda—
Oliola ↗
Municipi
—% de la renda—
les Oluges ↗
Municipi
—% de la renda—
els Omellons ↗
Municipi
—% de la renda—
els Omells de na Gaia ↗
Municipi
—% de la renda—
Ordis ↗
Municipi
—% de la renda—
Orpí ↗
Municipi
—% de la renda—
Ossó de Sió ↗
Municipi
—% de la renda—
Palau de Santa Eulàlia ↗
Municipi
—% de la renda—
La Palma d'Ebre ↗
Municipi
—% de la renda—
Palol de Revardit ↗
Municipi
—% de la renda—
Pardines ↗
Municipi
—% de la renda—
Passanant i Belltall ↗
Municipi
—% de la renda—
Paüls ↗
Municipi
—% de la renda—
Pedret i Marzà ↗
Municipi
—% de la renda—
Penelles ↗
Municipi
—% de la renda—
Peramola ↗
Municipi
—% de la renda—
Les Piles ↗
Municipi
—% de la renda—
El Pinell de Brai ↗
Municipi
—% de la renda—
Pinell de Solsonès ↗
Municipi
—% de la renda—
Pinós ↗
Municipi
—% de la renda—
Pira ↗
Municipi
—% de la renda—
els Plans de Sió ↗
Municipi
—% de la renda—
la Pobla de Cérvoles ↗
Municipi
—% de la renda—
La Pobla de Massaluca ↗
Municipi
—% de la renda—
Poboleda ↗
Municipi
—% de la renda—
el Pont de Bar ↗
Municipi
—% de la renda—
Pontils ↗
Municipi
—% de la renda—
Prat de Comte ↗
Municipi
—% de la renda—
Preixens ↗
Municipi
—% de la renda—
Prullans ↗
Municipi
—% de la renda—
Puiggròs ↗
Municipi
—% de la renda—
Puigverd d'Agramunt ↗
Municipi
—% de la renda—
Pujalt ↗
Municipi
—% de la renda—
la Quar ↗
Municipi
—% de la renda—
Queralbs ↗
Municipi
—% de la renda—
Rasquera ↗
Municipi
—% de la renda—
Regencós ↗
Municipi
—% de la renda—
Renau ↗
Municipi
—% de la renda—
Ribera d'Ondara ↗
Municipi
—% de la renda—
Riner ↗
Municipi
—% de la renda—
Riu de Cerdanya ↗
Municipi
—% de la renda—
Rubió ↗
Municipi
—% de la renda—
Rupit i Pruit ↗
Municipi
—% de la renda—
Sagàs ↗
Municipi
—% de la renda—
Sales de Llierca ↗
Municipi
—% de la renda—
Sant Agustí de Lluçanès ↗
Municipi
—% de la renda—
Sant Andreu Salou ↗
Municipi
—% de la renda—
Sant Aniol de Finestres ↗
Municipi
—% de la renda—
Sant Esteve de la Sarga ↗
Municipi
—% de la renda—
Sant Ferriol ↗
Municipi
—% de la renda—
Sant Guim de la Plana ↗
Municipi
—% de la renda—
Sant Jaume de Frontanyà ↗
Municipi
—% de la renda—
Sant Julià de Cerdanyola ↗
Municipi
—% de la renda—
Sant Martí d'Albars ↗
Municipi
—% de la renda—
Sant Martí Vell ↗
Municipi
—% de la renda—
Sant Miquel de Campmajor ↗
Municipi
—% de la renda—
Sant Mori ↗
Municipi
—% de la renda—
Sant Pere Sallavinera ↗
Municipi
—% de la renda—
Sant Sadurní d'Osormort ↗
Municipi
—% de la renda—
Santa Cecília de Voltregà ↗
Municipi
—% de la renda—
Santa Fe del Penedès ↗
Municipi
—% de la renda—
Santa Maria de Besora ↗
Municipi
—% de la renda—
Santa Maria de Merlès ↗
Municipi
—% de la renda—
Santa Maria de Miralles ↗
Municipi
—% de la renda—
Sarroca de Bellera ↗
Municipi
—% de la renda—
Sarroca de Lleida ↗
Municipi
—% de la renda—
Savallà del Comtat ↗
Municipi
—% de la renda—
Senan ↗
Municipi
—% de la renda—
la Sentiu de Sió ↗
Municipi
—% de la renda—
Serra de Daró ↗
Municipi
—% de la renda—
Setcases ↗
Municipi
—% de la renda—
Siurana ↗
Municipi
—% de la renda—
Sobremunt ↗
Municipi
—% de la renda—
el Soleràs ↗
Municipi
—% de la renda—
Sora ↗
Municipi
—% de la renda—
Sunyer ↗
Municipi
—% de la renda—
Susqueda ↗
Municipi
—% de la renda—
Talavera ↗
Municipi
—% de la renda—
la Tallada d'Empordà ↗
Municipi
—% de la renda—
Tarrés ↗
Municipi
—% de la renda—
Tarroja de Segarra ↗
Municipi
—% de la renda—
Tavèrnoles ↗
Municipi
—% de la renda—
Tavertet ↗
Municipi
—% de la renda—
Tírvia ↗
Municipi
—% de la renda—
Tiurana ↗
Municipi
—% de la renda—
els Torms ↗
Municipi
—% de la renda—
La Torre de Fontaubella ↗
Municipi
—% de la renda—
Torre-serona ↗
Municipi
—% de la renda—
Torrebesses ↗
Municipi
—% de la renda—
Torrelameu ↗
Municipi
—% de la renda—
Torrent ↗
Municipi
—% de la renda—
Torroja del Priorat ↗
Municipi
—% de la renda—
Toses ↗
Municipi
—% de la renda—
Ullastret ↗
Municipi
—% de la renda—
Ulldemolins ↗
Municipi
—% de la renda—
Ultramort ↗
Municipi
—% de la renda—
la Vajol ↗
Municipi
—% de la renda—
Vallbona de les Monges ↗
Municipi
—% de la renda—
Vallclara ↗
Municipi
—% de la renda—
Vallfogona de Ripollès ↗
Municipi
—% de la renda—
Vallfogona de Riucorb ↗
Municipi
—% de la renda—
les Valls d'Aguilar ↗
Municipi
—% de la renda—
Veciana ↗
Municipi
—% de la renda—
Vidrà ↗
Municipi
—% de la renda—
Vila-sana ↗
Municipi
—% de la renda—
Viladasens ↗
Municipi
—% de la renda—
Vilalba dels Arcs ↗
Municipi
—% de la renda—
Vilallonga de Ter ↗
Municipi
—% de la renda—
Vilamaniscle ↗
Municipi
—% de la renda—
Vilamòs ↗
Municipi
—% de la renda—
Vilanova de l'Aguda ↗
Municipi
—% de la renda—
Vilanova de Meià ↗
Municipi
—% de la renda—
Vilanova de Prades ↗
Municipi
—% de la renda—
Vilaür ↗
Municipi
—% de la renda—
Vilaverd ↗
Municipi
—% de la renda—
La Vilella Alta ↗
Municipi
—% de la renda—
La Vilella Baixa ↗
Municipi
—% de la renda—
Vilopriu ↗
Municipi
—% de la renda—
el Vilosell ↗
Municipi
—% de la renda—
Vinaixa ↗
Municipi
—% de la renda—
Viver i Serrateix ↗
Municipi
—% de la renda—

683 de 947 municipis tenen valor oficial per a aquesta dada i període. «—» no equival a zero: vol dir que la font no el publica.

Sobre aquesta dada

Definició i unitat

Esforç de lloguer (lloguer anual sobre renda neta per llar). Unitat: % de la renda.

Font, període i cobertura territorial

Incasòl + INE · calculat. Cobertura oficial: 683 municipis. Períodes: 2015–2023.

Com s’ha calculat?

Indicador calculat a partir d’altres sèries del catàleg. Només es calcula per als municipis que tenen totes les dades d’entrada.

Indicadors relacionats