Eleccions municipals: participació

Consulta les dades disponibles i compara territoris. Canvia de vista per explorar la taula, l’evolució o la distribució territorial.

Descarrega CSV ↓

Tria un municipi per consultar aquest indicador: el valor oficial, la posició i l’evolució. De moment, les dades de comarques, àmbits, províncies i Catalunya només es consulten a la pàgina de cada territori.

Artés
Artés55,6% · 2023
Posició743de 947 municipis amb dada
Màxim100Esterri de Cardós
Mínim32,4Cabanelles

Evolució · Artés

Participació (%) · %

Eleccions municipals: participació · Artés (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és Artés dins la comarca

% · municipis de Bages · 2023

406080100mediana comarcal · 59,7Fonollosa · 45,6 %Manresa · 48,5 %Navarcles · 50,0 %Callús · 50,8 %Sant Salvador de Guardiola · 53,8 %Castellbell i el Vilar · 55,1 %Sant Joan de Vilatorrada · 56,0 %Sant Vicenç de Castellet · 56,4 %el Pont de Vilomara i Rocafort · 56,7 %Balsareny · 57,7 %Navàs · 58,3 %Santpedor · 58,4 %Sant Fruitós de Bages · 58,9 %Castellgalí · 59,5 %Monistrol de Montserrat · 59,9 %Súria · 59,9 %Cardona · 60,7 %Avinyó · 60,9 %Sallent · 61,3 %Aguilar de Segarra · 64,3 %Castellfollit del Boix · 65,5 %Castellnou de Bages · 70,0 %Marganell · 71,9 %Rajadell · 72,0 %Sant Mateu de Bages · 77,3 %Sant Feliu Sasserra · 77,6 %Talamanca · 82,3 %Gaià · 87,1 %Mura · 89,3 %Artés · 55,6 %Artés · 55,6posició 24 de 30 (1 = més alt)

Valors per municipi · darrer període disponible de cada territori

Dada: Participació (%)

MunicipiValorUnitatPeríode
Artés ↗
Municipi triat
55,6%2023
Abella de la Conca ↗
Municipi
73,6%2023
Abrera ↗
Municipi
54,8%2023
Àger ↗
Municipi
83%2023
Agramunt ↗
Municipi
55,9%2023
Aguilar de Segarra ↗
Municipi
64,3%2023
Agullana ↗
Municipi
72,7%2023
Aiguafreda ↗
Municipi
55,7%2023
Aiguamúrcia ↗
Municipi
69,8%2023
Aiguaviva ↗
Municipi
76,2%2023
Aitona ↗
Municipi
82,4%2023
els Alamús ↗
Municipi
74%2023
Alàs i Cerc ↗
Municipi
71,3%2023
l'Albagés ↗
Municipi
73,2%2023
Albanyà ↗
Municipi
71,9%2023
Albatàrrec ↗
Municipi
59,8%2023
Albesa ↗
Municipi
76%2023
l'Albi ↗
Municipi
65%2023
Albinyana ↗
Municipi
62,4%2023
L'Albiol ↗
Municipi
61,3%2023
Albons ↗
Municipi
44,2%2023
Alcanar ↗
Municipi
56,8%2023
Alcanó ↗
Municipi
68,7%2023
Alcarràs ↗
Municipi
55,5%2023
Alcoletge ↗
Municipi
54,4%2023
Alcover ↗
Municipi
56,4%2023
L'Aldea ↗
Municipi
72,4%2023
Aldover ↗
Municipi
56,5%2023
L'Aleixar ↗
Municipi
77%2023
Alella ↗
Municipi
52,8%2023
Alfara de Carles ↗
Municipi
77,7%2023
Alfarràs ↗
Municipi
66,5%2023
Alfés ↗
Municipi
82,5%2023
Alforja ↗
Municipi
66,8%2023
Algerri ↗
Municipi
58,1%2023
Alguaire ↗
Municipi
64,8%2023
Alins ↗
Municipi
74,9%2023
Alió ↗
Municipi
73,6%2023
Almacelles ↗
Municipi
56,8%2023
Almatret ↗
Municipi
84,1%2023
Almenar ↗
Municipi
60%2023
Almoster ↗
Municipi
63,3%2023
Alòs de Balaguer ↗
Municipi
65,1%2023
Alp ↗
Municipi
58%2023
Alpens ↗
Municipi
70,2%2023
Alpicat ↗
Municipi
54,3%2023
Alt Àneu ↗
Municipi
76,5%2023
Altafulla ↗
Municipi
64%2023
Amer ↗
Municipi
57,2%2023
L'Ametlla de Mar ↗
Municipi
59,8%2023
l'Ametlla del Vallès ↗
Municipi
53,9%2023
L'Ampolla ↗
Municipi
67,1%2023
Amposta ↗
Municipi
61,1%2023
Anglès ↗
Municipi
44,2%2023
Anglesola ↗
Municipi
73,3%2023
Arbeca ↗
Municipi
71,4%2023
L'Arboç ↗
Municipi
65,5%2023
Arbolí ↗
Municipi
83%2023
Arbúcies ↗
Municipi
58%2023
Arenys de Mar ↗
Municipi
55,9%2023
Arenys de Munt ↗
Municipi
53,2%2023
Argelaguer ↗
Municipi
48,8%2023
Argençola ↗
Municipi
81,2%2023
L'Argentera ↗
Municipi
88,8%2023
Argentona ↗
Municipi
49,7%2023
l'Armentera ↗
Municipi
73,5%2023
Arnes ↗
Municipi
94,2%2023
Arres ↗
Municipi
72,3%2023
Arsèguel ↗
Municipi
83,6%2023
Artesa de Lleida ↗
Municipi
73,5%2023
Artesa de Segre ↗
Municipi
64,3%2023
Ascó ↗
Municipi
78,5%2023
Aspa ↗
Municipi
64,2%2023
les Avellanes i Santa Linya ↗
Municipi
77,5%2023
Avià ↗
Municipi
61,8%2023
Avinyó ↗
Municipi
60,9%2023
Avinyonet de Puigventós ↗
Municipi
37,5%2023
Avinyonet del Penedès ↗
Municipi
70,3%2023
Badalona ↗
Municipi
58,1%2023
Badia del Vallès ↗
Municipi
48,3%2023
Bagà ↗
Municipi
64%2023
Baix Pallars ↗
Municipi
76,5%2023
Balaguer ↗
Municipi
57,2%2023
Balenyà ↗
Municipi
54,5%2023
Balsareny ↗
Municipi
57,7%2023
Banyeres del Penedès ↗
Municipi
59,2%2023
Banyoles ↗
Municipi
57,3%2023
Barbens ↗
Municipi
50%2023
Barberà de la Conca ↗
Municipi
56,2%2023
Barberà del Vallès ↗
Municipi
52,1%2023
Barcelona ↗
Municipi
60,6%2023
la Baronia de Rialb ↗
Municipi
62,1%2023
Bàscara ↗
Municipi
41,6%2023
Bassella ↗
Municipi
88,7%2023
Batea ↗
Municipi
72,8%2023
Bausen ↗
Municipi
72,1%2023
Begues ↗
Municipi
58,4%2023
Begur ↗
Municipi
61,6%2023
Belianes ↗
Municipi
59,9%2023
Bell-lloc d'Urgell ↗
Municipi
66,1%2023
Bellaguarda ↗
Municipi
75,2%2023
Bellcaire d'Empordà ↗
Municipi
39,5%2023
Bellcaire d'Urgell ↗
Municipi
82,2%2023
Bellmunt d'Urgell ↗
Municipi
89,5%2023
Bellmunt del Priorat ↗
Municipi
63%2023
Bellprat ↗
Municipi
62,1%2023
Bellpuig ↗
Municipi
60,1%2023
Bellvei ↗
Municipi
65,7%2023
Bellver de Cerdanya ↗
Municipi
59,5%2023
Bellvís ↗
Municipi
63,8%2023
Benavent de Segrià ↗
Municipi
69,6%2023
Benifallet ↗
Municipi
75,8%2023
Benissanet ↗
Municipi
75%2023
Berga ↗
Municipi
51,9%2023
Besalú ↗
Municipi
67,8%2023
Bescanó ↗
Municipi
59,8%2023
Beuda ↗
Municipi
64,7%2023
Bigues i Riells del Fai ↗
Municipi
50,1%2023
Biosca ↗
Municipi
77,6%2023
la Bisbal d'Empordà ↗
Municipi
53,5%2023
La Bisbal de Montsant ↗
Municipi
71,7%2023
La Bisbal del Penedès ↗
Municipi
56,2%2023
Biure ↗
Municipi
81,9%2023
Blancafort ↗
Municipi
59,2%2023
Blanes ↗
Municipi
47,6%2023
Boadella i les Escaules ↗
Municipi
77,6%2023
Bolvir ↗
Municipi
84%2023
Bonastre ↗
Municipi
63%2023
Bòrdes, Es ↗
Municipi
68,3%2023
Bordils ↗
Municipi
65,7%2023
les Borges Blanques ↗
Municipi
57,1%2023
Les Borges del Camp ↗
Municipi
64,3%2023
Borrassà ↗
Municipi
73,9%2023
Borredà ↗
Municipi
52,5%2023
Bossòst ↗
Municipi
73%2023
Bot ↗
Municipi
87,7%2023
Botarell ↗
Municipi
63%2023
Bovera ↗
Municipi
90,5%2023
Bràfim ↗
Municipi
84%2023
Breda ↗
Municipi
56,7%2023
el Bruc ↗
Municipi
55,8%2023
el Brull ↗
Municipi
51,6%2023
Brunyola i Sant Martí Sapresa ↗
Municipi
58,6%2023
Cabacés ↗
Municipi
87,6%2023
Cabanabona ↗
Municipi
66,1%2023
Cabanelles ↗
Municipi
32,4%2023
Cabanes ↗
Municipi
76%2023
les Cabanyes ↗
Municipi
70,4%2023
Cabó ↗
Municipi
51,3%2023
Cabra del Camp ↗
Municipi
59,6%2023
Cabrera d'Anoia ↗
Municipi
63%2023
Cabrera de Mar ↗
Municipi
61,7%2023
Cabrils ↗
Municipi
49,5%2023
Cadaqués ↗
Municipi
54,6%2023
Calaf ↗
Municipi
60,7%2023
Calafell ↗
Municipi
47,7%2023
Calders ↗
Municipi
66,5%2023
Caldes d'Estrac ↗
Municipi
53,7%2023
Caldes de Malavella ↗
Municipi
49,6%2023
Caldes de Montbui ↗
Municipi
52,1%2023
Calella ↗
Municipi
53,1%2023
Calldetenes ↗
Municipi
57,6%2023
Callús ↗
Municipi
50,8%2023
Calonge de Segarra ↗
Municipi
73,4%2023
Calonge i Sant Antoni ↗
Municipi
48,3%2023
Camarasa ↗
Municipi
77,8%2023
Camarles ↗
Municipi
65,8%2023
Cambrils ↗
Municipi
49,2%2023
Camós ↗
Municipi
65,3%2023
Campdevànol ↗
Municipi
63,7%2023
Campelles ↗
Municipi
90,6%2023
Campins ↗
Municipi
70,8%2023
Campllong ↗
Municipi
81%2023
Camprodon ↗
Municipi
68,8%2023
Canejan ↗
Municipi
66,3%2023
Canet d'Adri ↗
Municipi
72,9%2023
Canet de Mar ↗
Municipi
52,6%2023
La Canonja ↗
Municipi
56,4%2023
Canovelles ↗
Municipi
46,8%2023
Cànoves i Samalús ↗
Municipi
60,4%2023
Cantallops ↗
Municipi
60,3%2023
Canyelles ↗
Municipi
54,4%2023
Capafonts ↗
Municipi
91,4%2023
Capçanes ↗
Municipi
79,3%2023
Capellades ↗
Municipi
58,7%2023
Capmany ↗
Municipi
64,8%2023
Capolat ↗
Municipi
69,6%2023
Cardedeu ↗
Municipi
55,5%2023
Cardona ↗
Municipi
60,7%2023
Carme ↗
Municipi
51%2023
Caseres ↗
Municipi
77,3%2023
Cassà de la Selva ↗
Municipi
58,6%2023
Casserres ↗
Municipi
62,2%2023
Castell d'Aro, Platja d'Aro i s'Agaró ↗
Municipi
48%2023
Castell de l'Areny ↗
Municipi
70,3%2023
Castell de Mur ↗
Municipi
82,4%2023
Castellar de la Ribera ↗
Municipi
73,3%2023
Castellar de n'Hug ↗
Municipi
79,5%2023
Castellar del Riu ↗
Municipi
59,7%2023
Castellar del Vallès ↗
Municipi
56,4%2023
Castellbell i el Vilar ↗
Municipi
55,1%2023
Castellbisbal ↗
Municipi
57,4%2023
Castellcir ↗
Municipi
50,9%2023
Castelldans ↗
Municipi
64,7%2023
Castelldefels ↗
Municipi
56,8%2023
Castellet i la Gornal ↗
Municipi
51,3%2023
Castellfollit de la Roca ↗
Municipi
65,4%2023
Castellfollit de Riubregós ↗
Municipi
81,8%2023
Castellfollit del Boix ↗
Municipi
65,5%2023
Castellgalí ↗
Municipi
59,5%2023
Castellnou de Bages ↗
Municipi
70%2023
Castellnou de Seana ↗
Municipi
72,9%2023
Castelló d'Empúries ↗
Municipi
46,7%2023
Castelló de Farfanya ↗
Municipi
75,4%2023
Castellolí ↗
Municipi
60,3%2023
Castellserà ↗
Municipi
74,2%2023
Castellterçol ↗
Municipi
55,1%2023
Castellvell del Camp ↗
Municipi
59,1%2023
Castellví de la Marca ↗
Municipi
67,3%2023
Castellví de Rosanes ↗
Municipi
60,8%2023
El Catllar ↗
Municipi
56,6%2023
Cava ↗
Municipi
78,1%2023
la Cellera de Ter ↗
Municipi
73%2023
Celrà ↗
Municipi
60,3%2023
Centelles ↗
Municipi
60%2023
Cercs ↗
Municipi
71,2%2023
Cerdanyola del Vallès ↗
Municipi
56,3%2023
Cervelló ↗
Municipi
54,2%2023
Cervera ↗
Municipi
51,3%2023
Cervià de les Garrigues ↗
Municipi
49,2%2023
Cervià de Ter ↗
Municipi
80,6%2023
Cistella ↗
Municipi
83,3%2023
Ciutadilla ↗
Municipi
85%2023
Clariana de Cardener ↗
Municipi
91,4%2023
el Cogul ↗
Municipi
74,1%2023
Colera ↗
Municipi
75,8%2023
Coll de Nargó ↗
Municipi
69,7%2023
Collbató ↗
Municipi
56,4%2023
Colldejou ↗
Municipi
88,6%2023
Collsuspina ↗
Municipi
82,7%2023
Colomers ↗
Municipi
79,4%2023
la Coma i la Pedra ↗
Municipi
57,2%2023
Conca de Dalt ↗
Municipi
73,1%2023
Conesa ↗
Municipi
88,4%2023
Constantí ↗
Municipi
53,9%2023
Copons ↗
Municipi
65,5%2023
Corbera d'Ebre ↗
Municipi
71,2%2023
Corbera de Llobregat ↗
Municipi
49,5%2023
Corbins ↗
Municipi
50,9%2023
Corçà ↗
Municipi
64%2023
Cornellà de Llobregat ↗
Municipi
51,7%2023
Cornellà del Terri ↗
Municipi
65,7%2023
Cornudella de Montsant ↗
Municipi
78%2023
Creixell ↗
Municipi
56,4%2023
Crespià ↗
Municipi
78,1%2023
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura ↗
Municipi
41,1%2023
Cubelles ↗
Municipi
50,1%2023
Cubells ↗
Municipi
82,8%2023
Cunit ↗
Municipi
48,1%2023
Darnius ↗
Municipi
72,5%2023
Das ↗
Municipi
88,1%2023
Deltebre ↗
Municipi
66,7%2023
Dosrius ↗
Municipi
55,7%2023
Duesaigües ↗
Municipi
68,7%2023
l'Escala ↗
Municipi
48,9%2023
Esparreguera ↗
Municipi
49,9%2023
Espinelves ↗
Municipi
81,8%2023
l'Espluga Calba ↗
Municipi
79,5%2023
L'Espluga de Francolí ↗
Municipi
65,2%2023
Esplugues de Llobregat ↗
Municipi
52,9%2023
Espolla ↗
Municipi
64,6%2023
Esponellà ↗
Municipi
77,6%2023
Espot ↗
Municipi
76,3%2023
l'Espunyola ↗
Municipi
58%2023
l'Esquirol ↗
Municipi
59,3%2023
Estamariu ↗
Municipi
73%2023
l'Estany ↗
Municipi
64,1%2023
Estaràs ↗
Municipi
75,4%2023
Esterri d'Àneu ↗
Municipi
69,6%2023
Esterri de Cardós ↗
Municipi
100%2023
Falset ↗
Municipi
72,6%2023
el Far d'Empordà ↗
Municipi
55,5%2023
Farrera ↗
Municipi
90,7%2023
La Fatarella ↗
Municipi
77,3%2023
La Febró ↗
Municipi
72,2%2023
Figaró-Montmany ↗
Municipi
59,9%2023
Fígols ↗
Municipi
88,6%2023
Fígols i Alinyà ↗
Municipi
82,1%2023
La Figuera ↗
Municipi
60,2%2023
Figueres ↗
Municipi
47,3%2023
Figuerola del Camp ↗
Municipi
56,6%2023
Flaçà ↗
Municipi
68,5%2023
Flix ↗
Municipi
70,4%2023
la Floresta ↗
Municipi
81,5%2023
Fogars de la Selva ↗
Municipi
54,8%2023
Fogars de Montclús ↗
Municipi
47%2023
Foixà ↗
Municipi
79,2%2023
Folgueroles ↗
Municipi
59,1%2023
Fondarella ↗
Municipi
81%2023
Fonollosa ↗
Municipi
45,6%2023
Font-rubí ↗
Municipi
68,5%2023
Fontanals de Cerdanya ↗
Municipi
65,8%2023
Fontanilles ↗
Municipi
53,5%2023
Fontcoberta ↗
Municipi
70,2%2023
Foradada ↗
Municipi
74,4%2023
Forallac ↗
Municipi
63,5%2023
Forès ↗
Municipi
79,1%2023
Fornells de la Selva ↗
Municipi
69,4%2023
Fortià ↗
Municipi
49,8%2023
les Franqueses del Vallès ↗
Municipi
50,1%2023
Freginals ↗
Municipi
79,7%2023
la Fuliola ↗
Municipi
67,2%2023
Fulleda ↗
Municipi
100%2023
Gaià ↗
Municipi
87,1%2023
La Galera ↗
Municipi
75,2%2023
Gallifa ↗
Municipi
72,6%2023
Gandesa ↗
Municipi
74,7%2023
Garcia ↗
Municipi
68,4%2023
Els Garidells ↗
Municipi
66,7%2023
la Garriga ↗
Municipi
59,4%2023
Garrigàs ↗
Municipi
79,4%2023
Garrigoles ↗
Municipi
73,1%2023
Garriguella ↗
Municipi
56,9%2023
Gavà ↗
Municipi
48,5%2023
Gavet de la Conca ↗
Municipi
71,9%2023
Gelida ↗
Municipi
59,2%2023
Ger ↗
Municipi
53,4%2023
Gimenells i el Pla de la Font ↗
Municipi
80,9%2023
Ginestar ↗
Municipi
84,8%2023
Girona ↗
Municipi
50,8%2023
Gironella ↗
Municipi
57,7%2023
Gisclareny ↗
Municipi
92%2023
Godall ↗
Municipi
80%2023
Golmés ↗
Municipi
68%2023
Gombrèn ↗
Municipi
63,1%2023
Gósol ↗
Municipi
84,9%2023
la Granada ↗
Municipi
71,1%2023
la Granadella ↗
Municipi
79,2%2023
Granera ↗
Municipi
91,8%2023
la Granja d'Escarp ↗
Municipi
65,1%2023
Granollers ↗
Municipi
51%2023
Granyanella ↗
Municipi
82,1%2023
Granyena de les Garrigues ↗
Municipi
100%2023
Granyena de Segarra ↗
Municipi
79,7%2023
Gratallops ↗
Municipi
69,3%2023
Gualba ↗
Municipi
66%2023
Gualta ↗
Municipi
72,6%2023
Guardiola de Berguedà ↗
Municipi
72,9%2023
Els Guiamets ↗
Municipi
68,2%2023
Guils de Cerdanya ↗
Municipi
77,9%2023
Guimerà ↗
Municipi
57,7%2023
la Guingueta d'Àneu ↗
Municipi
79%2023
Guissona ↗
Municipi
55,6%2023
Guixers ↗
Municipi
76,5%2023
Gurb ↗
Municipi
66,5%2023
Horta de Sant Joan ↗
Municipi
75,4%2023
l'Hospitalet de Llobregat ↗
Municipi
47,5%2023
els Hostalets de Pierola ↗
Municipi
64,2%2023
Hostalric ↗
Municipi
62,1%2023
Igualada ↗
Municipi
57,5%2023
Isona i Conca Dellà ↗
Municipi
74,7%2023
Isòvol ↗
Municipi
76,4%2023
Ivars d'Urgell ↗
Municipi
72,7%2023
Ivars de Noguera ↗
Municipi
65,2%2023
Ivorra ↗
Municipi
82,8%2023
Jafre ↗
Municipi
79,1%2023
la Jonquera ↗
Municipi
67,6%2023
Jorba ↗
Municipi
70,7%2023
Josa i Tuixén ↗
Municipi
63,7%2023
Juià ↗
Municipi
76,2%2023
Juncosa ↗
Municipi
80%2023
Juneda ↗
Municipi
65%2023
Les ↗
Municipi
65,9%2023
Linyola ↗
Municipi
67,5%2023
la Llacuna ↗
Municipi
77,3%2023
Lladó ↗
Municipi
52,5%2023
Lladorre ↗
Municipi
57,2%2023
Lladurs ↗
Municipi
71,8%2023
la Llagosta ↗
Municipi
53%2023
Llagostera ↗
Municipi
52,4%2023
Llambilles ↗
Municipi
77,5%2023
Llanars ↗
Municipi
57,1%2023
Llançà ↗
Municipi
61,6%2023
Llardecans ↗
Municipi
55,6%2023
Llavorsí ↗
Municipi
80,1%2023
Lleida ↗
Municipi
51,5%2023
Llers ↗
Municipi
61%2023
Lles de Cerdanya ↗
Municipi
54,1%2023
Lliçà d'Amunt ↗
Municipi
47,2%2023
Lliçà de Vall ↗
Municipi
57,3%2023
Llimiana ↗
Municipi
76,3%2023
Llinars del Vallès ↗
Municipi
54,1%2023
Llívia ↗
Municipi
65%2023
El Lloar ↗
Municipi
69,9%2023
Llobera ↗
Municipi
74,3%2023
Llorac ↗
Municipi
86,8%2023
Llorenç del Penedès ↗
Municipi
62,6%2023
Lloret de Mar ↗
Municipi
47,2%2023
les Llosses ↗
Municipi
77,9%2023
Lluçà ↗
Municipi
49,8%2023
Maçanet de Cabrenys ↗
Municipi
74,7%2023
Maçanet de la Selva ↗
Municipi
54,8%2023
Madremanya ↗
Municipi
61,2%2023
Maià de Montcal ↗
Municipi
50%2023
Maials ↗
Municipi
74,9%2023
Maldà ↗
Municipi
75%2023
Malgrat de Mar ↗
Municipi
51%2023
Malla ↗
Municipi
71,6%2023
Manlleu ↗
Municipi
49%2023
Manresa ↗
Municipi
48,5%2023
Marçà ↗
Municipi
75,4%2023
Margalef ↗
Municipi
69,5%2023
Marganell ↗
Municipi
71,9%2023
Martorell ↗
Municipi
57%2023
Martorelles ↗
Municipi
56,5%2023
Mas de Barberans ↗
Municipi
85,8%2023
Masarac i Vilarnadal ↗
Municipi
55,8%2023
Masdenverge ↗
Municipi
70,7%2023
les Masies de Roda ↗
Municipi
73,8%2023
les Masies de Voltregà ↗
Municipi
60,4%2023
Masllorenç ↗
Municipi
71,6%2023
el Masnou ↗
Municipi
55,3%2023
La Masó ↗
Municipi
75,3%2023
Maspujols ↗
Municipi
73,4%2023
Masquefa ↗
Municipi
56,2%2023
El Masroig ↗
Municipi
81,3%2023
Massalcoreig ↗
Municipi
75,2%2023
Massanes ↗
Municipi
62,7%2023
Massoteres ↗
Municipi
86,7%2023
Matadepera ↗
Municipi
57,1%2023
Mataró ↗
Municipi
51,6%2023
Mediona ↗
Municipi
61,3%2023
Menàrguens ↗
Municipi
76,2%2023
Meranges ↗
Municipi
78%2023
Mieres ↗
Municipi
47,4%2023
El Milà ↗
Municipi
81,6%2023
Miralcamp ↗
Municipi
84,2%2023
Miravet ↗
Municipi
81,7%2023
Moià ↗
Municipi
57,1%2023
El Molar ↗
Municipi
82,9%2023
Molins de Rei ↗
Municipi
57,3%2023
Mollerussa ↗
Municipi
54,9%2023
Mollet de Peralada ↗
Municipi
70,9%2023
Mollet del Vallès ↗
Municipi
50,2%2023
Molló ↗
Municipi
53,5%2023
la Molsosa ↗
Municipi
73,7%2023
Monistrol de Calders ↗
Municipi
65,9%2023
Monistrol de Montserrat ↗
Municipi
59,9%2023
Mont-ral ↗
Municipi
81,5%2023
Mont-ras ↗
Municipi
65%2023
Mont-roig del Camp ↗
Municipi
54,2%2023
Montagut i Oix ↗
Municipi
36,4%2023
Montblanc ↗
Municipi
64,4%2023
Montbrió del Camp ↗
Municipi
59,2%2023
Montcada i Reixac ↗
Municipi
51,9%2023
Montclar ↗
Municipi
72,8%2023
Montellà i Martinet ↗
Municipi
60,4%2023
Montesquiu ↗
Municipi
64,3%2023
Montferrer i Castellbò ↗
Municipi
58,5%2023
Montferri ↗
Municipi
72,6%2023
Montgai ↗
Municipi
81,1%2023
Montgat ↗
Municipi
49,9%2023
Montmajor ↗
Municipi
83,2%2023
Montmaneu ↗
Municipi
84,8%2023
El Montmell ↗
Municipi
54%2023
Montmeló ↗
Municipi
60,4%2023
Montoliu de Lleida ↗
Municipi
78,4%2023
Montoliu de Segarra ↗
Municipi
79,9%2023
Montornès de Segarra ↗
Municipi
91,4%2023
Montornès del Vallès ↗
Municipi
54,7%2023
Montseny ↗
Municipi
81,9%2023
Móra d'Ebre ↗
Municipi
61,9%2023
Móra la Nova ↗
Municipi
67,1%2023
El Morell ↗
Municipi
65,3%2023
La Morera de Montsant ↗
Municipi
70,6%2023
Muntanyola ↗
Municipi
61,1%2023
Mura ↗
Municipi
89,3%2023
Nalec ↗
Municipi
84,2%2023
Naut Aran ↗
Municipi
71,7%2023
Navarcles ↗
Municipi
50%2023
Navàs ↗
Municipi
58,3%2023
Navata ↗
Municipi
68,8%2023
Navès ↗
Municipi
64%2023
la Nou de Berguedà ↗
Municipi
83,7%2023
La Nou de Gaià ↗
Municipi
77,1%2023
Nulles ↗
Municipi
50%2023
Odèn ↗
Municipi
83,7%2023
Òdena ↗
Municipi
58,3%2023
Ogassa ↗
Municipi
88,7%2023
Olèrdola ↗
Municipi
61,9%2023
Olesa de Bonesvalls ↗
Municipi
55,3%2023
Olesa de Montserrat ↗
Municipi
52,2%2023
Oliana ↗
Municipi
74,3%2023
Oliola ↗
Municipi
66,7%2023
Olius ↗
Municipi
72,2%2023
Olivella ↗
Municipi
50,4%2023
Olost ↗
Municipi
52,3%2023
Olot ↗
Municipi
47,4%2023
les Oluges ↗
Municipi
61,1%2023
Olvan ↗
Municipi
65,9%2023
els Omellons ↗
Municipi
77,2%2023
els Omells de na Gaia ↗
Municipi
55,9%2023
Ordis ↗
Municipi
66%2023
Organyà ↗
Municipi
73,9%2023
Orís ↗
Municipi
66,7%2023
Oristà ↗
Municipi
77,6%2023
Orpí ↗
Municipi
70,3%2023
Òrrius ↗
Municipi
67,7%2023
Os de Balaguer ↗
Municipi
49,4%2023
Osor ↗
Municipi
56%2023
Ossó de Sió ↗
Municipi
73,5%2023
Pacs del Penedès ↗
Municipi
74,1%2023
Palafolls ↗
Municipi
54,4%2023
Palafrugell ↗
Municipi
48,2%2023
Palamós i Sant Joan ↗
Municipi
51,5%2023
el Palau d'Anglesola ↗
Municipi
71,5%2023
Palau de Santa Eulàlia ↗
Municipi
94,1%2023
Palau-sator ↗
Municipi
84,5%2023
Palau-saverdera ↗
Municipi
67,7%2023
Palau-solità i Plegamans ↗
Municipi
55,9%2023
Els Pallaresos ↗
Municipi
52,1%2023
Pallejà ↗
Municipi
62,6%2023
La Palma d'Ebre ↗
Municipi
65,9%2023
la Palma de Cervelló ↗
Municipi
64,9%2023
Palol de Revardit ↗
Municipi
74,4%2023
Pals ↗
Municipi
55,2%2023
el Papiol ↗
Municipi
59,1%2023
Pardines ↗
Municipi
73,9%2023
Parets del Vallès ↗
Municipi
54,4%2023
Parlavà ↗
Municipi
79,9%2023
Passanant i Belltall ↗
Municipi
80,8%2023
Pau ↗
Municipi
81,4%2023
Paüls ↗
Municipi
76,7%2023
Pedret i Marzà ↗
Municipi
62,6%2023
Penelles ↗
Municipi
69,9%2023
la Pera ↗
Municipi
52,1%2023
Perafita ↗
Municipi
80,6%2023
Perafort ↗
Municipi
79,1%2023
Peralada ↗
Municipi
63%2023
Peramola ↗
Municipi
85,2%2023
El Perelló ↗
Municipi
69,8%2023
Piera ↗
Municipi
47,2%2023
Les Piles ↗
Municipi
62%2023
Pineda de Mar ↗
Municipi
52,7%2023
El Pinell de Brai ↗
Municipi
82,1%2023
Pinell de Solsonès ↗
Municipi
77,3%2023
Pinós ↗
Municipi
68%2023
Pira ↗
Municipi
56,1%2023
El Pla de Santa Maria ↗
Municipi
63,7%2023
el Pla del Penedès ↗
Municipi
68,1%2023
les Planes d'Hostoles ↗
Municipi
75,9%2023
Planoles ↗
Municipi
73,4%2023
els Plans de Sió ↗
Municipi
66,1%2023
el Poal ↗
Municipi
74,3%2023
la Pobla de Cérvoles ↗
Municipi
79,1%2023
la Pobla de Claramunt ↗
Municipi
64,1%2023
la Pobla de Lillet ↗
Municipi
73,3%2023
La Pobla de Mafumet ↗
Municipi
63,7%2023
La Pobla de Massaluca ↗
Municipi
58,9%2023
La Pobla de Montornès ↗
Municipi
51,3%2023
la Pobla de Segur ↗
Municipi
61,8%2023
Poboleda ↗
Municipi
71,9%2023
Polinyà ↗
Municipi
57,5%2023
El Pont d'Armentera ↗
Municipi
75,8%2023
el Pont de Bar ↗
Municipi
68,8%2023
Pont de Molins ↗
Municipi
81,2%2023
el Pont de Suert ↗
Municipi
63%2023
el Pont de Vilomara i Rocafort ↗
Municipi
56,7%2023
Pontils ↗
Municipi
73,8%2023
Pontons ↗
Municipi
69,6%2023
Pontós ↗
Municipi
83,7%2023
Ponts ↗
Municipi
69,8%2023
Porqueres ↗
Municipi
58,3%2023
Porrera ↗
Municipi
55,7%2023
el Port de la Selva ↗
Municipi
71,9%2023
Portbou ↗
Municipi
77,1%2023
la Portella ↗
Municipi
90,1%2023
Pradell de la Teixeta ↗
Municipi
84,1%2023
Prades ↗
Municipi
77,9%2023
Prat de Comte ↗
Municipi
81,4%2023
el Prat de Llobregat ↗
Municipi
52%2023
Pratdip ↗
Municipi
77,4%2023
Prats de Lluçanès ↗
Municipi
69,4%2023
els Prats de Rei ↗
Municipi
69,4%2023
Prats i Sansor ↗
Municipi
68,9%2023
Preixana ↗
Municipi
72,9%2023
Preixens ↗
Municipi
47,9%2023
Premià de Dalt ↗
Municipi
59,1%2023
Premià de Mar ↗
Municipi
50,6%2023
les Preses ↗
Municipi
64%2023
Prullans ↗
Municipi
83,3%2023
Puig-reig ↗
Municipi
53,2%2023
Puigcerdà ↗
Municipi
53,7%2023
Puigdàlber ↗
Municipi
79,1%2023
Puiggròs ↗
Municipi
50,5%2023
Puigpelat ↗
Municipi
43,4%2023
Puigverd d'Agramunt ↗
Municipi
58,2%2023
Puigverd de Lleida ↗
Municipi
73,1%2023
Pujalt ↗
Municipi
62,9%2023
la Quar ↗
Municipi
90%2023
Quart ↗
Municipi
69,1%2023
Queralbs ↗
Municipi
86,6%2023
Querol ↗
Municipi
60,4%2023
Rabós ↗
Municipi
75,3%2023
Rajadell ↗
Municipi
72%2023
La Ràpita ↗
Municipi
57,1%2023
Rasquera ↗
Municipi
72,5%2023
Regencós ↗
Municipi
70,3%2023
Rellinars ↗
Municipi
58,9%2023
Renau ↗
Municipi
71,8%2023
Reus ↗
Municipi
50,1%2023
Rialp ↗
Municipi
67,5%2023
La Riba ↗
Municipi
53%2023
Riba-roja d'Ebre ↗
Municipi
81,6%2023
Ribera d'Ondara ↗
Municipi
82,8%2023
Ribera d'Urgellet ↗
Municipi
61,8%2023
Ribes de Freser ↗
Municipi
62,9%2023
Riells i Viabrea ↗
Municipi
50,7%2023
La Riera de Gaià ↗
Municipi
70%2023
Riner ↗
Municipi
84,8%2023
Ripoll ↗
Municipi
59,4%2023
Ripollet ↗
Municipi
52,8%2023
Riu de Cerdanya ↗
Municipi
86,7%2023
Riudarenes ↗
Municipi
56,3%2023
Riudaura ↗
Municipi
71,9%2023
Riudecanyes ↗
Municipi
70,6%2023
Riudecols ↗
Municipi
69,1%2023
Riudellots de la Selva ↗
Municipi
72,9%2023
Riudoms ↗
Municipi
62,7%2023
Riumors ↗
Municipi
83,5%2023
la Roca del Vallès ↗
Municipi
54,7%2023
Rocafort de Queralt ↗
Municipi
80,9%2023
Roda de Berà ↗
Municipi
53,5%2023
Roda de Ter ↗
Municipi
51,5%2023
Rodonyà ↗
Municipi
69,2%2023
Roquetes ↗
Municipi
53,5%2023
Roses ↗
Municipi
49,7%2023
Rosselló ↗
Municipi
57,1%2023
El Rourell ↗
Municipi
80%2023
Rubí ↗
Municipi
48%2023
Rubió ↗
Municipi
74,6%2023
Rupià ↗
Municipi
52,9%2023
Rupit i Pruit ↗
Municipi
84,4%2023
Sabadell ↗
Municipi
50,3%2023
Sagàs ↗
Municipi
69,2%2023
Salàs de Pallars ↗
Municipi
74,9%2023
Saldes ↗
Municipi
66,7%2023
Sales de Llierca ↗
Municipi
89,6%2023
Sallent ↗
Municipi
61,3%2023
Salomó ↗
Municipi
57,9%2023
Salou ↗
Municipi
47,7%2023
Salt ↗
Municipi
47,6%2023
Sanaüja ↗
Municipi
71,4%2023
Sant Adrià de Besòs ↗
Municipi
44,9%2023
Sant Agustí de Lluçanès ↗
Municipi
62,8%2023
Sant Andreu de la Barca ↗
Municipi
56,2%2023
Sant Andreu de Llavaneres ↗
Municipi
54,1%2023
Sant Andreu Salou ↗
Municipi
76,6%2023
Sant Aniol de Finestres ↗
Municipi
82%2023
Sant Antoni de Vilamajor ↗
Municipi
53,7%2023
Sant Bartomeu del Grau ↗
Municipi
48,4%2023
Sant Boi de Llobregat ↗
Municipi
50,6%2023
Sant Boi de Lluçanès ↗
Municipi
52,4%2023
Sant Cebrià de Vallalta ↗
Municipi
54%2023
Sant Celoni ↗
Municipi
53,8%2023
Sant Climent de Llobregat ↗
Municipi
63,8%2023
Sant Climent Sescebes ↗
Municipi
61,5%2023
Sant Cugat del Vallès ↗
Municipi
58,5%2023
Sant Cugat Sesgarrigues ↗
Municipi
80,7%2023
Sant Esteve de la Sarga ↗
Municipi
74,1%2023
Sant Esteve de Palautordera ↗
Municipi
64,2%2023
Sant Esteve Sesrovires ↗
Municipi
56,5%2023
Sant Feliu de Buixalleu ↗
Municipi
72,1%2023
Sant Feliu de Codines ↗
Municipi
57,3%2023
Sant Feliu de Guíxols ↗
Municipi
50,7%2023
Sant Feliu de Llobregat ↗
Municipi
56,6%2023
Sant Feliu de Pallerols ↗
Municipi
75,5%2023
Sant Feliu Sasserra ↗
Municipi
77,6%2023
Sant Ferriol ↗
Municipi
49,7%2023
Sant Fost de Campsentelles ↗
Municipi
50,6%2023
Sant Fruitós de Bages ↗
Municipi
58,9%2023
Sant Gregori ↗
Municipi
63,1%2023
Sant Guim de Freixenet ↗
Municipi
65%2023
Sant Guim de la Plana ↗
Municipi
88,8%2023
Sant Hilari Sacalm ↗
Municipi
54,4%2023
Sant Hipòlit de Voltregà ↗
Municipi
55,8%2023
Sant Iscle de Vallalta ↗
Municipi
60,1%2023
Sant Jaume d'Enveja ↗
Municipi
66,6%2023
Sant Jaume de Frontanyà ↗
Municipi
100%2023
Sant Jaume de Llierca ↗
Municipi
44,8%2023
Sant Jaume dels Domenys ↗
Municipi
62,4%2023
Sant Joan de les Abadesses ↗
Municipi
73,3%2023
Sant Joan de Mollet ↗
Municipi
65,6%2023
Sant Joan de Vilatorrada ↗
Municipi
56%2023
Sant Joan Despí ↗
Municipi
58,2%2023
Sant Joan les Fonts ↗
Municipi
59%2023
Sant Jordi Desvalls ↗
Municipi
76,7%2023
Sant Julià de Cerdanyola ↗
Municipi
76,8%2023
Sant Julià de Ramis ↗
Municipi
55,1%2023
Sant Julià de Vilatorta ↗
Municipi
66,2%2023
Sant Julià del Llor i Bonmatí ↗
Municipi
42,2%2023
Sant Just Desvern ↗
Municipi
58,7%2023
Sant Llorenç d'Hortons ↗
Municipi
65,1%2023
Sant Llorenç de la Muga ↗
Municipi
73,6%2023
Sant Llorenç de Morunys ↗
Municipi
55,5%2023
Sant Llorenç Savall ↗
Municipi
55,1%2023
Sant Martí d'Albars ↗
Municipi
80,4%2023
Sant Martí de Centelles ↗
Municipi
52,2%2023
Sant Martí de Llémena ↗
Municipi
63,1%2023
Sant Martí de Riucorb ↗
Municipi
82,3%2023
Sant Martí de Tous ↗
Municipi
76,7%2023
Sant Martí Sarroca ↗
Municipi
61,3%2023
Sant Martí Sesgueioles ↗
Municipi
62,7%2023
Sant Martí Vell ↗
Municipi
81,7%2023
Sant Mateu de Bages ↗
Municipi
77,3%2023
Sant Miquel de Campmajor ↗
Municipi
69,8%2023
Sant Miquel de Fluvià ↗
Municipi
43%2023
Sant Mori ↗
Municipi
84,7%2023
Sant Pau de Segúries ↗
Municipi
72,9%2023
Sant Pere de Ribes ↗
Municipi
51,5%2023
Sant Pere de Riudebitlles ↗
Municipi
60%2023
Sant Pere de Torelló ↗
Municipi
67,2%2023
Sant Pere de Vilamajor ↗
Municipi
48,5%2023
Sant Pere Pescador ↗
Municipi
58,1%2023
Sant Pere Sallavinera ↗
Municipi
83,1%2023
Sant Pol de Mar ↗
Municipi
62,2%2023
Sant Quintí de Mediona ↗
Municipi
68,4%2023
Sant Quirze de Besora ↗
Municipi
69,6%2023
Sant Quirze del Vallès ↗
Municipi
57,3%2023
Sant Quirze Safaja ↗
Municipi
64,8%2023
Sant Ramon ↗
Municipi
83,8%2023
Sant Sadurní d'Anoia ↗
Municipi
56,8%2023
Sant Sadurní d'Osormort ↗
Municipi
79,2%2023
Sant Salvador de Guardiola ↗
Municipi
53,8%2023
Sant Vicenç de Castellet ↗
Municipi
56,4%2023
Sant Vicenç de Montalt ↗
Municipi
58,4%2023
Sant Vicenç de Torelló ↗
Municipi
66,2%2023
Sant Vicenç dels Horts ↗
Municipi
52,3%2023
Santa Bàrbara ↗
Municipi
64,2%2023
Santa Cecília de Voltregà ↗
Municipi
63,8%2023
Santa Coloma de Cervelló ↗
Municipi
58,7%2023
Santa Coloma de Farners ↗
Municipi
48,4%2023
Santa Coloma de Gramenet ↗
Municipi
51,5%2023
Santa Coloma de Queralt ↗
Municipi
63%2023
Santa Cristina d'Aro ↗
Municipi
57,5%2023
Santa Eugènia de Berga ↗
Municipi
61,5%2023
Santa Eulàlia de Riuprimer ↗
Municipi
68,6%2023
Santa Eulàlia de Ronçana ↗
Municipi
52,3%2023
Santa Fe del Penedès ↗
Municipi
92,1%2023
Santa Llogaia d'Àlguema ↗
Municipi
59,6%2023
Santa Margarida de Montbui ↗
Municipi
59%2023
Santa Margarida i els Monjos ↗
Municipi
59,8%2023
Santa Maria d'Oló ↗
Municipi
63,5%2023
Santa Maria de Besora ↗
Municipi
80%2023
Santa Maria de Martorelles ↗
Municipi
67,2%2023
Santa Maria de Merlès ↗
Municipi
53,5%2023
Santa Maria de Miralles ↗
Municipi
65,8%2023
Santa Maria de Palautordera ↗
Municipi
55,6%2023
Santa Oliva ↗
Municipi
56,8%2023
Santa Pau ↗
Municipi
68,3%2023
Santa Perpètua de Mogoda ↗
Municipi
51,8%2023
Santa Susanna ↗
Municipi
64,3%2023
Santpedor ↗
Municipi
58,4%2023
Sarral ↗
Municipi
71,2%2023
Sarrià de Ter ↗
Municipi
56,1%2023
Sarroca de Bellera ↗
Municipi
79,8%2023
Sarroca de Lleida ↗
Municipi
68,6%2023
Saus, Camallera i Llampaies ↗
Municipi
78,7%2023
Savallà del Comtat ↗
Municipi
86,3%2023
La Secuita ↗
Municipi
52,5%2023
la Selva de Mar ↗
Municipi
64,6%2023
La Selva del Camp ↗
Municipi
64,5%2023
Senan ↗
Municipi
94,4%2023
La Sénia ↗
Municipi
67%2023
Senterada ↗
Municipi
59,5%2023
la Sentiu de Sió ↗
Municipi
78,8%2023
Sentmenat ↗
Municipi
57,1%2023
Serinyà ↗
Municipi
65,6%2023
Seròs ↗
Municipi
75,6%2023
Serra de Daró ↗
Municipi
83,6%2023
Setcases ↗
Municipi
83,9%2023
la Seu d'Urgell ↗
Municipi
49,7%2023
Seva ↗
Municipi
59,4%2023
Sidamon ↗
Municipi
67,5%2023
Sils ↗
Municipi
48%2023
Sitges ↗
Municipi
53%2023
Siurana ↗
Municipi
72,6%2023
Sobremunt ↗
Municipi
59,7%2023
el Soleràs ↗
Municipi
76,4%2023
Solivella ↗
Municipi
63,3%2023
Solsona ↗
Municipi
60%2023
Sora ↗
Municipi
89,7%2023
Soriguera ↗
Municipi
66,3%2023
Sort ↗
Municipi
68,5%2023
Soses ↗
Municipi
78,1%2023
Subirats ↗
Municipi
63,2%2023
Sudanell ↗
Municipi
63,7%2023
Sunyer ↗
Municipi
60,4%2023
Súria ↗
Municipi
59,9%2023
Susqueda ↗
Municipi
80%2023
Tagamanent ↗
Municipi
72,2%2023
Talamanca ↗
Municipi
82,3%2023
Talarn ↗
Municipi
37,9%2023
Talavera ↗
Municipi
82,2%2023
la Tallada d'Empordà ↗
Municipi
77,9%2023
Taradell ↗
Municipi
58,7%2023
Tarragona ↗
Municipi
52,1%2023
Tàrrega ↗
Municipi
52,7%2023
Tarrés ↗
Municipi
83%2023
Tarroja de Segarra ↗
Municipi
74,7%2023
Tavèrnoles ↗
Municipi
78,4%2023
Tavertet ↗
Municipi
94,7%2023
Teià ↗
Municipi
57,1%2023
Térmens ↗
Municipi
79,4%2023
Terrades ↗
Municipi
76,4%2023
Terrassa ↗
Municipi
50,9%2023
Tiana ↗
Municipi
55,8%2023
Tírvia ↗
Municipi
82,6%2023
Tiurana ↗
Municipi
91,4%2023
Tivenys ↗
Municipi
89,7%2023
Tivissa ↗
Municipi
83,3%2023
Tona ↗
Municipi
56,5%2023
Torà ↗
Municipi
67,6%2023
Tordera ↗
Municipi
45,1%2023
Torelló ↗
Municipi
46,8%2023
els Torms ↗
Municipi
88%2023
Tornabous ↗
Municipi
64,9%2023
la Torre de Cabdella ↗
Municipi
70,5%2023
la Torre de Claramunt ↗
Municipi
56,3%2023
La Torre de Fontaubella ↗
Municipi
82,8%2023
La Torre de l'Espanyol ↗
Municipi
82,6%2023
Torre-serona ↗
Municipi
80,5%2023
Torrebesses ↗
Municipi
52,2%2023
Torredembarra ↗
Municipi
52%2023
Torrefarrera ↗
Municipi
62,3%2023
Torrefeta i Florejacs ↗
Municipi
65,6%2023
Torregrossa ↗
Municipi
67,5%2023
Torrelameu ↗
Municipi
88,7%2023
Torrelavit ↗
Municipi
72,5%2023
Torrelles de Foix ↗
Municipi
55%2023
Torrelles de Llobregat ↗
Municipi
49,6%2023
Torrent ↗
Municipi
65,6%2023
Torres de Segre ↗
Municipi
70,4%2023
Torroella de Fluvià ↗
Municipi
76,3%2023
Torroella de Montgrí ↗
Municipi
52,9%2023
Torroja del Priorat ↗
Municipi
69,9%2023
Tortellà ↗
Municipi
48,4%2023
Tortosa ↗
Municipi
57%2023
Toses ↗
Municipi
71,2%2023
Tossa de Mar ↗
Municipi
61,8%2023
Tremp ↗
Municipi
61,5%2023
Ullà ↗
Municipi
73,1%2023
Ullastrell ↗
Municipi
57,7%2023
Ullastret ↗
Municipi
89,6%2023
Ulldecona ↗
Municipi
67,1%2023
Ulldemolins ↗
Municipi
67,3%2023
Ultramort ↗
Municipi
68,3%2023
Urús ↗
Municipi
67,2%2023
Vacarisses ↗
Municipi
51%2023
la Vajol ↗
Municipi
72%2023
la Vall d'en Bas ↗
Municipi
67,4%2023
la Vall de Bianya ↗
Municipi
48,7%2023
la Vall de Boí ↗
Municipi
71,3%2023
Vall de Cardós ↗
Municipi
79,2%2023
Vall-llobrega ↗
Municipi
74,3%2023
Vallbona d'Anoia ↗
Municipi
74,4%2023
Vallbona de les Monges ↗
Municipi
68,5%2023
Vallcebre ↗
Municipi
58,5%2023
Vallclara ↗
Municipi
77,5%2023
Vallfogona de Balaguer ↗
Municipi
61,7%2023
Vallfogona de Ripollès ↗
Municipi
75,7%2023
Vallfogona de Riucorb ↗
Municipi
76,2%2023
Vallgorguina ↗
Municipi
48,9%2023
Vallirana ↗
Municipi
49,8%2023
Vallmoll ↗
Municipi
68,2%2023
Vallromanes ↗
Municipi
62,6%2023
Valls ↗
Municipi
53,4%2023
les Valls d'Aguilar ↗
Municipi
83,3%2023
les Valls de Valira ↗
Municipi
52,3%2023
Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant ↗
Municipi
63,7%2023
la Vansa i Fórnols ↗
Municipi
54,6%2023
Veciana ↗
Municipi
79,4%2023
El Vendrell ↗
Municipi
48,4%2023
Ventalló ↗
Municipi
73,8%2023
Verdú ↗
Municipi
45,4%2023
Verges ↗
Municipi
73,1%2023
Vespella de Gaià ↗
Municipi
59,2%2023
Vic ↗
Municipi
50,2%2023
Vidrà ↗
Municipi
73,6%2023
Vidreres ↗
Municipi
49,9%2023
Vielha e Mijaran ↗
Municipi
59,2%2023
Vila-rodona ↗
Municipi
75,9%2023
Vila-sacra ↗
Municipi
51,8%2023
Vila-sana ↗
Municipi
73,8%2023
Vila-seca ↗
Municipi
53,8%2023
Vilabella ↗
Municipi
79,2%2023
Vilabertran ↗
Municipi
73,7%2023
Vilablareix ↗
Municipi
66,1%2023
Vilada ↗
Municipi
84,9%2023
Viladamat ↗
Municipi
63,7%2023
Viladasens ↗
Municipi
84,6%2023
Viladecans ↗
Municipi
51,6%2023
Viladecavalls ↗
Municipi
57,9%2023
Vilademuls ↗
Municipi
70%2023
Viladrau ↗
Municipi
79,9%2023
Vilafant ↗
Municipi
56,6%2023
Vilafranca del Penedès ↗
Municipi
54,9%2023
Vilagrassa ↗
Municipi
75,5%2023
Vilajuïga ↗
Municipi
69,7%2023
Vilalba dels Arcs ↗
Municipi
73,9%2023
Vilalba Sasserra ↗
Municipi
72,9%2023
Vilaller ↗
Municipi
77,3%2023
Vilallonga de Ter ↗
Municipi
74,2%2023
Vilallonga del Camp ↗
Municipi
62,7%2023
Vilamacolum ↗
Municipi
62,7%2023
Vilamalla ↗
Municipi
79,8%2023
Vilamaniscle ↗
Municipi
70,3%2023
Vilamòs ↗
Municipi
89,9%2023
Vilanant ↗
Municipi
55,4%2023
Vilanova d'Escornalbou ↗
Municipi
80,8%2023
Vilanova de Bellpuig ↗
Municipi
53%2023
Vilanova de l'Aguda ↗
Municipi
72,3%2023
Vilanova de la Barca ↗
Municipi
72,7%2023
Vilanova de Meià ↗
Municipi
76,7%2023
Vilanova de Prades ↗
Municipi
81,1%2023
Vilanova de Sau ↗
Municipi
81,7%2023
Vilanova de Segrià ↗
Municipi
53,2%2023
Vilanova del Camí ↗
Municipi
55,7%2023
Vilanova del Vallès ↗
Municipi
60,3%2023
Vilanova i la Geltrú ↗
Municipi
52,8%2023
Vilaplana ↗
Municipi
61,9%2023
Vilassar de Dalt ↗
Municipi
50,2%2023
Vilassar de Mar ↗
Municipi
55,9%2023
Vilaür ↗
Municipi
65%2023
Vilaverd ↗
Municipi
82,3%2023
La Vilella Alta ↗
Municipi
62,9%2023
La Vilella Baixa ↗
Municipi
75,3%2023
Vilobí d'Onyar ↗
Municipi
67,4%2023
Vilobí del Penedès ↗
Municipi
75,2%2023
Vilopriu ↗
Municipi
51,2%2023
el Vilosell ↗
Municipi
82,7%2023
Vimbodí i Poblet ↗
Municipi
65,9%2023
Vinaixa ↗
Municipi
61,9%2023
Vinebre ↗
Municipi
85,2%2023
Vinyols i els Arcs ↗
Municipi
72,9%2023
Viver i Serrateix ↗
Municipi
81,3%2023
Xerta ↗
Municipi
51,1%2023

947 de 947 municipis tenen valor oficial per a aquesta dada i període. «—» no equival a zero: vol dir que la font no el publica.

Sobre aquesta dada

Definició i unitat

Eleccions municipals: participació. Unitat: %. Aquesta sèrie té 7 dades (columnes); tria la que vulguis al selector «Dada».

Font, període i cobertura territorial

Generalitat de Catalunya · Departament d'Interior. Cobertura oficial: 947 municipis. Períodes: 1979–2023.

Indicadors relacionats

No hi ha indicadors que coincideixin amb aquesta cerca.