Creat per ThinkIS

Eleccions municipals: participació

947 de 947 municipis tenen valor oficial (2023). El més alt és Barcelona (672.053 %) i el més baix Sant Jaume de Frontanyà (23 %); la mediana és 490 %. La font publica 7 dades: tria-les a les pestanyes del mapa.

Descarrega CSV ↓

Votants · darrer període de cada municipi

%

fins a 183

183–490

490–1.796

més de 1.796

Font: Generalitat de Catalunya · Departament d'Interior

Tria un municipi per consultar aquest indicador: el valor oficial, la posició i l’evolució. De moment, les dades de comarques, àmbits, províncies i Catalunya només es consulten a la pàgina de cada territori.

Els Pallaresos

Evolució · Els Pallaresos

Votants · %

Eleccions municipals: participació · Els Pallaresos (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és Els Pallaresos dins la comarca

% · municipis de Tarragonès · 2023

020.00040.00060.000mediana comarcal · 1.791Renau · 84 %Salomó · 198 %Vespella de Gaià · 218 %La Nou de Gaià · 333 %La Secuita · 704 %Perafort · 767 %La Riera de Gaià · 895 %Vilallonga del Camp · 1.094 %La Pobla de Montornès · 1.252 %Creixell · 1.659 %El Morell · 1.772 %La Pobla de Mafumet · 1.809 %Els Pallaresos · 1.965 %El Catllar · 2.132 %Constantí · 2.358 %La Canonja · 2.507 %Altafulla · 2.651 %Roda de Berà · 2.999 %Torredembarra · 6.316 %Salou · 8.093 %Vila-seca · 8.427 %Tarragona · 48.260 %Els Pallaresos · 1.965 %Els Pallaresos · 1.965posició 10 de 22 (1 = més alt)

Municipis per ordre alfabètic · Votants

Darrer període disponible de cada municipi

MunicipiValorUnitatPeríode
Els Pallaresos1.965%2023
Abella de la Conca95%2023
Abrera5.242%2023
Àger394%2023
Agramunt2.092%2023
Aguilar de Segarra146%2023
Agullana482%2023
Aiguafreda1.153%2023
Aiguamúrcia525%2023
Aiguaviva446%2023
Aitona1.189%2023
els Alamús446%2023
Alàs i Cerc189%2023
l'Albagés227%2023
Albanyà82%2023
Albatàrrec859%2023
Albesa831%2023
l'Albi396%2023
Albinyana1.288%2023
L'Albiol230%2023
Albons265%2023
Alcanar3.866%2023
Alcanó134%2023
Alcarràs3.085%2023
Alcoletge1.352%2023
Alcover2.191%2023
L'Aldea2.098%2023
Aldover392%2023
L'Aleixar531%2023
Alella3.897%2023
Alfara de Carles230%2023
Alfarràs1.362%2023
Alfés193%2023
Alforja1.026%2023
Algerri205%2023
Alguaire1.331%2023
Alins179%2023
Alió267%2023
Almacelles2.612%2023
Almatret222%2023
Almenar1.497%2023
Almoster674%2023
Alòs de Balaguer67%2023
Alp780%2023
Alpens153%2023
Alpicat2.592%2023
Alt Àneu299%2023
Altafulla2.651%2023
Amer1.017%2023
L'Ametlla de Mar2.980%2023
l'Ametlla del Vallès3.832%2023
L'Ampolla1.671%2023
Amposta8.950%2023
Anglès1.646%2023
Anglesola738%2023
Arbeca1.144%2023
L'Arboç2.382%2023
Arbolí93%2023
Arbúcies2.435%2023
Arenys de Mar6.752%2023
Arenys de Munt3.806%2023
Argelaguer169%2023
Argençola147%2023
L'Argentera111%2023
Argentona4.917%2023
l'Armentera523%2023
Arnes371%2023
Arres47%2023
Arsèguel51%2023
Artés2.422%2023
Artesa de Lleida822%2023
Artesa de Segre1.490%2023
Ascó984%2023
Aspa106%2023
les Avellanes i Santa Linya279%2023
Avià1.093%2023
Avinyó1.042%2023
Avinyonet de Puigventós477%2023
Avinyonet del Penedès959%2023
Badalona90.841%2023
Badia del Vallès4.953%2023
Bagà1.158%2023
Baix Pallars224%2023
Balaguer6.239%2023
Balenyà1.595%2023
Balsareny1.506%2023
Banyeres del Penedès1.482%2023
Banyoles7.670%2023
Barbens257%2023
Barberà de la Conca204%2023
Barberà del Vallès13.076%2023
Barcelona672.053%2023
la Baronia de Rialb121%2023
Bàscara320%2023
Bassella149%2023
Batea1.057%2023
Bausen49%2023
Begues3.222%2023
Begur1.902%2023
Belianes248%2023
Bell-lloc d'Urgell1.151%2023
Bellaguarda188%2023
Bellcaire d'Empordà214%2023
Bellcaire d'Urgell787%2023
Bellmunt d'Urgell128%2023
Bellmunt del Priorat138%2023
Bellprat41%2023
Bellpuig1.987%2023
Bellvei1.113%2023
Bellver de Cerdanya1.040%2023
Bellvís1.004%2023
Benavent de Segrià810%2023
Benifallet435%2023
Benissanet593%2023
Berga6.389%2023
Besalú1.225%2023
Bescanó2.311%2023
Beuda99%2023
Bigues i Riells del Fai3.879%2023
Biosca118%2023
la Bisbal d'Empordà3.912%2023
La Bisbal de Montsant119%2023
La Bisbal del Penedès1.799%2023
Biure149%2023
Blancafort187%2023
Blanes13.700%2023
Boadella i les Escaules163%2023
Bolvir331%2023
Bonastre337%2023
Bòrdes, Es155%2023
Bordils824%2023
les Borges Blanques2.482%2023
Les Borges del Camp1.005%2023
Borrassà422%2023
Borredà191%2023
Bossòst620%2023
Bot405%2023
Botarell528%2023
Bovera180%2023
Bràfim409%2023
Breda1.697%2023
el Bruc973%2023
el Brull110%2023
Brunyola i Sant Martí Sapresa181%2023
Cabacés219%2023
Cabanabona37%2023
Cabanelles58%2023
Cabanes521%2023
les Cabanyes538%2023
Cabó40%2023
Cabra del Camp571%2023
Cabrera d'Anoia816%2023
Cabrera de Mar2.338%2023
Cabrils2.759%2023
Cadaqués1.083%2023
Calaf1.403%2023
Calafell9.801%2023
Calders568%2023
Caldes d'Estrac1.221%2023
Caldes de Malavella3.031%2023
Caldes de Montbui7.110%2023
Calella7.019%2023
Calldetenes1.144%2023
Callús794%2023
Calonge de Segarra116%2023
Calonge i Sant Antoni3.924%2023
Camarasa522%2023
Camarles1.604%2023
Cambrils11.711%2023
Camós375%2023
Campdevànol1.653%2023
Campelles115%2023
Campins328%2023
Campllong323%2023
Camprodon1.270%2023
Canejan55%2023
Canet d'Adri417%2023
Canet de Mar5.959%2023
La Canonja2.507%2023
Canovelles5.081%2023
Cànoves i Samalús1.560%2023
Cantallops141%2023
Canyelles2.126%2023
Capafonts96%2023
Capçanes275%2023
Capellades2.472%2023
Capmany305%2023
Capolat48%2023
Cardedeu7.934%2023
Cardona2.206%2023
Carme320%2023
Caseres160%2023
Cassà de la Selva4.276%2023
Casserres811%2023
Castell d'Aro, Platja d'Aro i s'Agaró3.599%2023
Castell de l'Areny45%2023
Castell de Mur131%2023
Castellar de la Ribera77%2023
Castellar de n'Hug124%2023
Castellar del Riu80%2023
Castellar del Vallès11.092%2023
Castellbell i el Vilar1.718%2023
Castellbisbal5.523%2023
Castellcir301%2023
Castelldans440%2023
Castelldefels25.344%2023
Castellet i la Gornal1.015%2023
Castellfollit de la Roca472%2023
Castellfollit de Riubregós112%2023
Castellfollit del Boix250%2023
Castellgalí1.060%2023
Castellnou de Bages748%2023
Castellnou de Seana371%2023
Castelló d'Empúries2.697%2023
Castelló de Farfanya303%2023
Castellolí299%2023
Castellserà574%2023
Castellterçol1.143%2023
Castellvell del Camp1.390%2023
Castellví de la Marca850%2023
Castellví de Rosanes977%2023
El Catllar2.132%2023
Cava32%2023
la Cellera de Ter1.135%2023
Celrà2.111%2023
Centelles3.581%2023
Cercs701%2023
Cerdanyola del Vallès24.606%2023
Cervelló3.865%2023
Cervera3.104%2023
Cervià de les Garrigues265%2023
Cervià de Ter582%2023
Cistella199%2023
Ciutadilla136%2023
Clariana de Cardener117%2023
el Cogul97%2023
Colera319%2023
Coll de Nargó319%2023
Collbató2.100%2023
Colldejou124%2023
Collsuspina244%2023
Colomers131%2023
la Coma i la Pedra139%2023
Conca de Dalt253%2023
Conesa84%2023
Constantí2.358%2023
Copons175%2023
Corbera d'Ebre546%2023
Corbera de Llobregat5.658%2023
Corbins520%2023
Corçà651%2023
Cornellà de Llobregat32.742%2023
Cornellà del Terri1.169%2023
Cornudella de Montsant617%2023
Creixell1.659%2023
Crespià146%2023
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura421%2023
Cubelles6.190%2023
Cubells240%2023
Cunit5.063%2023
Darnius293%2023
Das185%2023
Deltebre5.974%2023
Dosrius2.528%2023
Duesaigües123%2023
l'Escala3.238%2023
Esparreguera8.481%2023
Espinelves162%2023
l'Espluga Calba213%2023
L'Espluga de Francolí1.856%2023
Esplugues de Llobregat18.065%2023
Espolla215%2023
Esponellà267%2023
Espot241%2023
l'Espunyola130%2023
l'Esquirol1.069%2023
Estamariu73%2023
l'Estany212%2023
Estaràs101%2023
Esterri d'Àneu414%2023
Esterri de Cardós48%2023
Falset1.455%2023
el Far d'Empordà262%2023
Farrera97%2023
La Fatarella573%2023
La Febró26%2023
Figaró-Montmany546%2023
Fígols39%2023
Fígols i Alinyà188%2023
La Figuera68%2023
Figueres13.049%2023
Figuerola del Camp158%2023
Flaçà497%2023
Flix1.818%2023
la Floresta106%2023
Fogars de la Selva728%2023
Fogars de Montclús174%2023
Foixà198%2023
Folgueroles1.041%2023
Fondarella489%2023
Fonollosa578%2023
Font-rubí705%2023
Fontanals de Cerdanya285%2023
Fontanilles68%2023
Fontcoberta779%2023
Foradada99%2023
Forallac859%2023
Forès34%2023
Fornells de la Selva1.412%2023
Fortià282%2023
les Franqueses del Vallès7.297%2023
Freginals236%2023
la Fuliola584%2023
Fulleda86%2023
Gaià121%2023
La Galera428%2023
Gallifa106%2023
Gandesa1.618%2023
Garcia266%2023
Els Garidells110%2023
la Garriga7.557%2023
Garrigàs281%2023
Garrigoles103%2023
Garriguella381%2023
Gavà16.771%2023
Gavet de la Conca166%2023
Gelida3.404%2023
Ger207%2023
Gimenells i el Pla de la Font688%2023
Ginestar479%2023
Girona34.822%2023
Gironella2.121%2023
Gisclareny23%2023
Godall419%2023
Golmés933%2023
Gombrèn101%2023
Gósol157%2023
la Granada1.183%2023
la Granadella429%2023
Granera78%2023
la Granja d'Escarp394%2023
Granollers22.746%2023
Granyanella110%2023
Granyena de les Garrigues114%2023
Granyena de Segarra98%2023
Gratallops133%2023
Gualba800%2023
Gualta207%2023
Guardiola de Berguedà547%2023
Els Guiamets165%2023
Guils de Cerdanya383%2023
Guimerà116%2023
la Guingueta d'Àneu177%2023
Guissona1.624%2023
Guixers88%2023
Gurb1.416%2023
Horta de Sant Joan704%2023
l'Hospitalet de Llobregat83.692%2023
els Hostalets de Pierola1.492%2023
Hostalric1.926%2023
Igualada16.919%2023
Isona i Conca Dellà607%2023
Isòvol201%2023
Ivars d'Urgell806%2023
Ivars de Noguera172%2023
Ivorra77%2023
Jafre238%2023
la Jonquera1.200%2023
Jorba473%2023
Josa i Tuixén86%2023
Juià179%2023
Juncosa240%2023
Juneda1.491%2023
Les480%2023
Linyola1.320%2023
la Llacuna546%2023
Lladó324%2023
Lladorre127%2023
Lladurs112%2023
la Llagosta5.055%2023
Llagostera3.274%2023
Llambilles445%2023
Llanars228%2023
Llançà2.303%2023
Llardecans199%2023
Llavorsí226%2023
Lleida48.133%2023
Llers575%2023
Lles de Cerdanya133%2023
Lliçà d'Amunt6.026%2023
Lliçà de Vall3.077%2023
Llimiana87%2023
Llinars del Vallès4.321%2023
Llívia746%2023
El Lloar65%2023
Llobera133%2023
Llorac72%2023
Llorenç del Penedès1.179%2023
Lloret de Mar10.542%2023
les Llosses123%2023
Lluçà114%2023
Maçanet de Cabrenys443%2023
Maçanet de la Selva3.074%2023
Madremanya131%2023
Maià de Montcal164%2023
Maials494%2023
Maldà156%2023
Malgrat de Mar7.166%2023
Malla144%2023
Manlleu6.304%2023
Manresa25.348%2023
Marçà334%2023
Margalef66%2023
Marganell174%2023
Martorell10.935%2023
Martorelles2.141%2023
Mas de Barberans381%2023
Masarac i Vilarnadal116%2023
Masdenverge608%2023
les Masies de Roda417%2023
les Masies de Voltregà1.543%2023
Masllorenç307%2023
el Masnou10.052%2023
La Masó177%2023
Maspujols488%2023
Masquefa4.198%2023
El Masroig278%2023
Massalcoreig282%2023
Massanes382%2023
Massoteres117%2023
Matadepera4.316%2023
Mataró45.864%2023
Mediona1.184%2023
Menàrguens455%2023
Meranges71%2023
Mieres128%2023
El Milà120%2023
Miralcamp861%2023
Miravet428%2023
Moià2.742%2023
El Molar204%2023
Molins de Rei11.566%2023
Mollerussa4.869%2023
Mollet de Peralada112%2023
Mollet del Vallès18.928%2023
Molló160%2023
la Molsosa70%2023
Monistrol de Calders424%2023
Monistrol de Montserrat1.358%2023
Mont-ral110%2023
Mont-ras861%2023
Mont-roig del Camp4.641%2023
Montagut i Oix279%2023
Montblanc3.442%2023
Montbrió del Camp1.295%2023
Montcada i Reixac13.515%2023
Montclar75%2023
Montellà i Martinet307%2023
Montesquiu514%2023
Montferrer i Castellbò497%2023
Montferri236%2023
Montgai441%2023
Montgat4.562%2023
Montmajor306%2023
Montmaneu123%2023
El Montmell769%2023
Montmeló4.147%2023
Montoliu de Lleida280%2023
Montoliu de Segarra119%2023
Montornès de Segarra74%2023
Montornès del Vallès6.525%2023
Montseny248%2023
Móra d'Ebre2.394%2023
Móra la Nova1.474%2023
El Morell1.772%2023
La Morera de Montsant77%2023
Muntanyola347%2023
Mura167%2023
Nalec64%2023
Naut Aran1.060%2023
Navarcles2.430%2023
Navàs2.699%2023
Navata713%2023
Navès160%2023
la Nou de Berguedà118%2023
La Nou de Gaià333%2023
Nulles191%2023
Odèn190%2023
Òdena1.637%2023
Ogassa173%2023
Olèrdola1.802%2023
Olesa de Bonesvalls892%2023
Olesa de Montserrat9.351%2023
Oliana1.005%2023
Oliola116%2023
Olius538%2023
Olivella1.379%2023
Olost516%2023
Olot11.412%2023
les Oluges88%2023
Olvan490%2023
els Omellons132%2023
els Omells de na Gaia62%2023
Ordis192%2023
Organyà458%2023
Orís190%2023
Oristà374%2023
Orpí90%2023
Òrrius423%2023
Os de Balaguer423%2023
Osor201%2023
Ossó de Sió119%2023
Pacs del Penedès516%2023
Palafolls4.011%2023
Palafrugell7.312%2023
Palamós i Sant Joan6.930%2023
el Palau d'Anglesola1.161%2023
Palau de Santa Eulàlia95%2023
Palau-sator202%2023
Palau-saverdera661%2023
Palau-solità i Plegamans6.496%2023
Pallejà5.589%2023
La Palma d'Ebre178%2023
la Palma de Cervelló1.534%2023
Palol de Revardit267%2023
Pals1.012%2023
el Papiol1.924%2023
Pardines102%2023
Parets del Vallès7.854%2023
Parlavà263%2023
Passanant i Belltall135%2023
Pau319%2023
Paüls346%2023
Pedret i Marzà82%2023
Penelles249%2023
la Pera183%2023
Perafita270%2023
Perafort767%2023
Peralada937%2023
Peramola224%2023
El Perelló1.290%2023
Piera6.058%2023
Les Piles98%2023
Pineda de Mar10.771%2023
El Pinell de Brai653%2023
Pinell de Solsonès133%2023
Pinós153%2023
Pira224%2023
El Pla de Santa Maria1.167%2023
el Pla del Penedès650%2023
les Planes d'Hostoles1.005%2023
Planoles179%2023
els Plans de Sió283%2023
el Poal367%2023
la Pobla de Cérvoles148%2023
la Pobla de Claramunt1.123%2023
la Pobla de Lillet683%2023
La Pobla de Mafumet1.809%2023
La Pobla de Massaluca146%2023
La Pobla de Montornès1.252%2023
la Pobla de Segur1.331%2023
Poboleda192%2023
Polinyà3.553%2023
El Pont d'Armentera295%2023
el Pont de Bar95%2023
Pont de Molins354%2023
el Pont de Suert1.073%2023
el Pont de Vilomara i Rocafort1.780%2023
Pontils76%2023
Pontons270%2023
Pontós185%2023
Ponts1.252%2023
Porqueres2.099%2023
Porrera201%2023
el Port de la Selva541%2023
Portbou647%2023
la Portella364%2023
Pradell de la Teixeta116%2023
Prades402%2023
Prat de Comte114%2023
el Prat de Llobregat25.648%2023
Pratdip429%2023
Prats de Lluçanès1.420%2023
els Prats de Rei317%2023
Prats i Sansor144%2023
Preixana226%2023
Preixens167%2023
Premià de Dalt4.651%2023
Premià de Mar10.592%2023
les Preses946%2023
Prullans164%2023
Puig-reig1.809%2023
Puigcerdà3.406%2023
Puigdàlber336%2023
Puiggròs109%2023
Puigpelat391%2023
Puigverd d'Agramunt107%2023
Puigverd de Lleida786%2023
Pujalt105%2023
la Quar27%2023
Quart1.993%2023
Queralbs149%2023
Querol299%2023
Rabós122%2023
Rajadell335%2023
La Ràpita6.285%2023
Rasquera426%2023
Regencós154%2023
Rellinars430%2023
Renau84%2023
Reus36.598%2023
Rialp368%2023
La Riba239%2023
Riba-roja d'Ebre716%2023
Ribera d'Ondara322%2023
Ribera d'Urgellet433%2023
Ribes de Freser930%2023
Riells i Viabrea1.742%2023
La Riera de Gaià895%2023
Riner178%2023
Ripoll4.622%2023
Ripollet14.663%2023
Riu de Cerdanya78%2023
Riudarenes961%2023
Riudaura281%2023
Riudecanyes656%2023
Riudecols661%2023
Riudellots de la Selva1.091%2023
Riudoms3.118%2023
Riumors152%2023
la Roca del Vallès4.650%2023
Rocafort de Queralt144%2023
Roda de Berà2.999%2023
Roda de Ter2.404%2023
Rodonyà274%2023
Roquetes3.068%2023
Roses6.124%2023
Rosselló1.320%2023
El Rourell236%2023
Rubí27.159%2023
Rubió153%2023
Rupià111%2023
Rupit i Pruit200%2023
Sabadell78.796%2023
Sagàs81%2023
Salàs de Pallars203%2023
Saldes184%2023
Sales de Llierca112%2023
Sallent3.305%2023
Salomó198%2023
Salou8.093%2023
Salt7.747%2023
Sanaüja240%2023
Sant Adrià de Besòs11.562%2023
Sant Agustí de Lluçanès54%2023
Sant Andreu de la Barca11.033%2023
Sant Andreu de Llavaneres4.626%2023
Sant Andreu Salou95%2023
Sant Aniol de Finestres214%2023
Sant Antoni de Vilamajor2.697%2023
Sant Bartomeu del Grau315%2023
Sant Boi de Llobregat31.411%2023
Sant Boi de Lluçanès241%2023
Sant Cebrià de Vallalta1.472%2023
Sant Celoni7.157%2023
Sant Climent de Llobregat2.056%2023
Sant Climent Sescebes320%2023
Sant Cugat del Vallès38.979%2023
Sant Cugat Sesgarrigues606%2023
Sant Esteve de la Sarga86%2023
Sant Esteve de Palautordera1.442%2023
Sant Esteve Sesrovires3.478%2023
Sant Feliu de Buixalleu497%2023
Sant Feliu de Codines2.775%2023
Sant Feliu de Guíxols7.754%2023
Sant Feliu de Llobregat19.663%2023
Sant Feliu de Pallerols836%2023
Sant Feliu Sasserra388%2023
Sant Ferriol80%2023
Sant Fost de Campsentelles3.692%2023
Sant Fruitós de Bages4.059%2023
Sant Gregori1.941%2023
Sant Guim de Freixenet517%2023
Sant Guim de la Plana158%2023
Sant Hilari Sacalm2.181%2023
Sant Hipòlit de Voltregà1.511%2023
Sant Iscle de Vallalta642%2023
Sant Jaume d'Enveja1.892%2023
Sant Jaume de Frontanyà23%2023
Sant Jaume de Llierca284%2023
Sant Jaume dels Domenys1.295%2023
Sant Joan de les Abadesses1.891%2023
Sant Joan de Mollet244%2023
Sant Joan de Vilatorrada4.576%2023
Sant Joan Despí15.137%2023
Sant Joan les Fonts1.330%2023
Sant Jordi Desvalls467%2023
Sant Julià de Cerdanyola162%2023
Sant Julià de Ramis1.476%2023
Sant Julià de Vilatorta1.673%2023
Sant Julià del Llor i Bonmatí406%2023
Sant Just Desvern8.535%2023
Sant Llorenç d'Hortons1.289%2023
Sant Llorenç de la Muga153%2023
Sant Llorenç de Morunys447%2023
Sant Llorenç Savall1.131%2023
Sant Martí d'Albars82%2023
Sant Martí de Centelles484%2023
Sant Martí de Llémena334%2023
Sant Martí de Riucorb446%2023
Sant Martí de Tous735%2023
Sant Martí Sarroca1.534%2023
Sant Martí Sesgueioles190%2023
Sant Martí Vell165%2023
Sant Mateu de Bages398%2023
Sant Miquel de Campmajor125%2023
Sant Miquel de Fluvià249%2023
Sant Mori116%2023
Sant Pau de Segúries436%2023
Sant Pere de Ribes11.383%2023
Sant Pere de Riudebitlles1.119%2023
Sant Pere de Torelló1.300%2023
Sant Pere de Vilamajor1.825%2023
Sant Pere Pescador641%2023
Sant Pere Sallavinera103%2023
Sant Pol de Mar2.595%2023
Sant Quintí de Mediona1.143%2023
Sant Quirze de Besora1.142%2023
Sant Quirze del Vallès8.785%2023
Sant Quirze Safaja343%2023
Sant Ramon336%2023
Sant Sadurní d'Anoia5.466%2023
Sant Sadurní d'Osormort61%2023
Sant Salvador de Guardiola1.436%2023
Sant Vicenç de Castellet4.079%2023
Sant Vicenç de Montalt2.871%2023
Sant Vicenç de Torelló1.075%2023
Sant Vicenç dels Horts11.183%2023
Santa Bàrbara1.725%2023
Santa Cecília de Voltregà95%2023
Santa Coloma de Cervelló3.775%2023
Santa Coloma de Farners4.345%2023
Santa Coloma de Gramenet39.600%2023
Santa Coloma de Queralt1.303%2023
Santa Cristina d'Aro2.299%2023
Santa Eugènia de Berga1.062%2023
Santa Eulàlia de Riuprimer733%2023
Santa Eulàlia de Ronçana3.169%2023
Santa Fe del Penedès258%2023
Santa Llogaia d'Àlguema167%2023
Santa Margarida de Montbui4.310%2023
Santa Margarida i els Monjos3.147%2023
Santa Maria d'Oló551%2023
Santa Maria de Besora108%2023
Santa Maria de Martorelles473%2023
Santa Maria de Merlès68%2023
Santa Maria de Miralles73%2023
Santa Maria de Palautordera4.088%2023
Santa Oliva1.482%2023
Santa Pau869%2023
Santa Perpètua de Mogoda9.761%2023
Santa Susanna1.686%2023
Santpedor3.446%2023
Sarral797%2023
Sarrià de Ter2.237%2023
Sarroca de Bellera87%2023
Sarroca de Lleida223%2023
Saus, Camallera i Llampaies498%2023
Savallà del Comtat44%2023
La Secuita704%2023
la Selva de Mar115%2023
La Selva del Camp2.793%2023
Senan34%2023
La Sénia2.648%2023
Senterada72%2023
la Sentiu de Sió290%2023
Sentmenat4.071%2023
Serinyà570%2023
Seròs856%2023
Serra de Daró143%2023
Setcases130%2023
la Seu d'Urgell4.480%2023
Seva1.738%2023
Sidamon389%2023
Sils2.240%2023
Sitges11.092%2023
Siurana98%2023
Sobremunt40%2023
el Soleràs188%2023
Solivella329%2023
Solsona3.871%2023
Sora148%2023
Soriguera236%2023
Sort1.148%2023
Soses860%2023
Subirats1.622%2023
Sudanell427%2023
Sunyer136%2023
Súria2.754%2023
Susqueda64%2023
Tagamanent184%2023
Talamanca153%2023
Talarn180%2023
Talavera199%2023
la Tallada d'Empordà286%2023
Taradell2.992%2023
Tarragona48.260%2023
Tàrrega5.960%2023
Tarrés78%2023
Tarroja de Segarra106%2023
Tavèrnoles210%2023
Tavertet107%2023
Teià2.891%2023
Térmens818%2023
Terrades217%2023
Terrassa80.701%2023
Tiana3.966%2023
Tírvia100%2023
Tiurana53%2023
Tivenys615%2023
Tivissa1.015%2023
Tona3.560%2023
Torà614%2023
Tordera6.047%2023
Torelló4.875%2023
els Torms110%2023
Tornabous371%2023
la Torre de Cabdella477%2023
la Torre de Claramunt1.796%2023
La Torre de Fontaubella82%2023
La Torre de l'Espanyol375%2023
Torre-serona247%2023
Torrebesses121%2023
Torredembarra6.316%2023
Torrefarrera2.104%2023
Torrefeta i Florejacs320%2023
Torregrossa1.020%2023
Torrelameu440%2023
Torrelavit810%2023
Torrelles de Foix1.015%2023
Torrelles de Llobregat2.352%2023
Torrent84%2023
Torres de Segre975%2023
Torroella de Fluvià409%2023
Torroella de Montgrí4.116%2023
Torroja del Priorat79%2023
Tortellà307%2023
Tortosa13.034%2023
Toses111%2023
Tossa de Mar2.498%2023
Tremp2.597%2023
Ullà475%2023
Ullastrell931%2023
Ullastret190%2023
Ulldecona2.779%2023
Ulldemolins243%2023
Ultramort114%2023
Urús123%2023
Vacarisses2.868%2023
la Vajol54%2023
la Vall d'en Bas1.698%2023
la Vall de Bianya498%2023
la Vall de Boí621%2023
Vall de Cardós247%2023
Vall-llobrega523%2023
Vallbona d'Anoia812%2023
Vallbona de les Monges135%2023
Vallcebre145%2023
Vallclara62%2023
Vallfogona de Balaguer885%2023
Vallfogona de Ripollès146%2023
Vallfogona de Riucorb64%2023
Vallgorguina1.137%2023
Vallirana5.966%2023
Vallmoll973%2023
Vallromanes1.267%2023
Valls9.182%2023
les Valls d'Aguilar214%2023
les Valls de Valira313%2023
Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant3.001%2023
la Vansa i Fórnols83%2023
Veciana104%2023
El Vendrell13.322%2023
Ventalló454%2023
Verdú327%2023
Verges624%2023
Vespella de Gaià218%2023
Vic13.836%2023
Vidrà103%2023
Vidreres2.981%2023
Vielha e Mijaran2.285%2023
Vila-rodona699%2023
Vila-sacra261%2023
Vila-sana420%2023
Vila-seca8.427%2023
Vilabella448%2023
Vilabertran546%2023
Vilablareix1.751%2023
Vilada320%2023
Viladamat244%2023
Viladasens137%2023
Viladecans25.700%2023
Viladecavalls3.602%2023
Vilademuls420%2023
Viladrau691%2023
Vilafant2.409%2023
Vilafranca del Penedès15.525%2023
Vilagrassa317%2023
Vilajuïga608%2023
Vilalba dels Arcs384%2023
Vilalba Sasserra401%2023
Vilaller331%2023
Vilallonga de Ter219%2023
Vilallonga del Camp1.094%2023
Vilamacolum133%2023
Vilamalla737%2023
Vilamaniscle109%2023
Vilamòs134%2023
Vilanant170%2023
Vilanova d'Escornalbou357%2023
Vilanova de Bellpuig446%2023
Vilanova de l'Aguda128%2023
Vilanova de la Barca538%2023
Vilanova de Meià247%2023
Vilanova de Prades73%2023
Vilanova de Sau219%2023
Vilanova de Segrià403%2023
Vilanova del Camí5.296%2023
Vilanova del Vallès2.550%2023
Vilanova i la Geltrú26.854%2023
Vilaplana275%2023
Vilassar de Dalt3.586%2023
Vilassar de Mar8.997%2023
Vilaür76%2023
Vilaverd298%2023
La Vilella Alta61%2023
La Vilella Baixa113%2023
Vilobí d'Onyar1.631%2023
Vilobí del Penedès644%2023
Vilopriu85%2023
el Vilosell134%2023
Vimbodí i Poblet479%2023
Vinaixa234%2023
Vinebre247%2023
Vinyols i els Arcs1.197%2023
Viver i Serrateix109%2023
Xerta474%2023

947 de 947 municipis tenen valor oficial per a aquesta dada i període. «—» no equival a zero: vol dir que la font no el publica.

Generalitat de Catalunya · Departament d'Interior Dada de font

Sobre aquesta dada

Definició i unitat

Eleccions municipals: participació. Unitat: %. Aquesta sèrie té 7 dades (columnes); tria la que vulguis a les pestanyes del mapa.

Font, període i cobertura territorial

Generalitat de Catalunya · Departament d'Interior. Cobertura oficial: 947 municipis. Períodes: 1979–2023.

Indicadors relacionats

No hi ha indicadors que coincideixin amb aquesta cerca.