Creat per ThinkIS

Eleccions municipals: participació

947 de 947 municipis tenen valor oficial (2023). El més alt és Barcelona (1.109.116 %) i el més baix Sant Jaume de Frontanyà (23 %); la mediana és 730 %. La font publica 7 dades: tria-les a les pestanyes del mapa.

Descarrega CSV ↓

Cens electoral · darrer període de cada municipi

%

fins a 250

250–730

730–2.926

més de 2.926

Font: Generalitat de Catalunya · Departament d'Interior

Tria un municipi per consultar aquest indicador: el valor oficial, la posició i l’evolució. De moment, les dades de comarques, àmbits, províncies i Catalunya només es consulten a la pàgina de cada territori.

les Avellanes i Santa Linya

Evolució · les Avellanes i Santa Linya

Cens electoral · %

Eleccions municipals: participació · les Avellanes i Santa Linya (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és les Avellanes i Santa Linya dins la comarca

% · municipis de Noguera · 2023

05.00010.00015.000mediana comarcal · 364Cabanabona · 56 %Tiurana · 58 %Alòs de Balaguer · 103 %Foradada · 133 %Bellmunt d'Urgell · 143 %Oliola · 174 %Vilanova de l'Aguda · 177 %la Baronia de Rialb · 195 %Ivars de Noguera · 264 %Cubells · 290 %Vilanova de Meià · 322 %Preixens · 349 %Algerri · 353 %Penelles · 356 %les Avellanes i Santa Linya · 360 %la Sentiu de Sió · 368 %Castelló de Farfanya · 402 %Àger · 475 %Torrelameu · 496 %Montgai · 544 %Menàrguens · 597 %Camarasa · 671 %Os de Balaguer · 856 %Bellcaire d'Urgell · 957 %Térmens · 1.030 %Albesa · 1.093 %Vallfogona de Balaguer · 1.434 %Ponts · 1.795 %Artesa de Segre · 2.316 %Balaguer · 10.902 %les Avellanes i Santa Linya · 360 %les Avellanes i Santa Linya · 360posició 16 de 30 (1 = més alt)

Municipis per ordre alfabètic · Cens electoral

Darrer període disponible de cada municipi

MunicipiValorUnitatPeríode
les Avellanes i Santa Linya360%2023
Abella de la Conca129%2023
Abrera9.559%2023
Àger475%2023
Agramunt3.740%2023
Aguilar de Segarra227%2023
Agullana663%2023
Aiguafreda2.071%2023
Aiguamúrcia752%2023
Aiguaviva585%2023
Aitona1.443%2023
els Alamús603%2023
Alàs i Cerc265%2023
l'Albagés310%2023
Albanyà114%2023
Albatàrrec1.436%2023
Albesa1.093%2023
l'Albi609%2023
Albinyana2.065%2023
L'Albiol375%2023
Albons600%2023
Alcanar6.801%2023
Alcanó195%2023
Alcarràs5.557%2023
Alcoletge2.486%2023
Alcover3.886%2023
L'Aldea2.896%2023
Aldover694%2023
L'Aleixar690%2023
Alella7.384%2023
Alfara de Carles296%2023
Alfarràs2.048%2023
Alfés234%2023
Alforja1.535%2023
Algerri353%2023
Alguaire2.055%2023
Alins239%2023
Alió363%2023
Almacelles4.597%2023
Almatret264%2023
Almenar2.497%2023
Almoster1.065%2023
Alòs de Balaguer103%2023
Alp1.344%2023
Alpens218%2023
Alpicat4.770%2023
Alt Àneu391%2023
Altafulla4.145%2023
Amer1.777%2023
L'Ametlla de Mar4.985%2023
l'Ametlla del Vallès7.114%2023
L'Ampolla2.489%2023
Amposta14.655%2023
Anglès3.727%2023
Anglesola1.007%2023
Arbeca1.603%2023
L'Arboç3.639%2023
Arbolí112%2023
Arbúcies4.198%2023
Arenys de Mar12.088%2023
Arenys de Munt7.149%2023
Argelaguer346%2023
Argençola181%2023
L'Argentera125%2023
Argentona9.898%2023
l'Armentera712%2023
Arnes394%2023
Arres65%2023
Arsèguel61%2023
Artés4.360%2023
Artesa de Lleida1.119%2023
Artesa de Segre2.316%2023
Ascó1.253%2023
Aspa165%2023
Avià1.768%2023
Avinyó1.711%2023
Avinyonet de Puigventós1.271%2023
Avinyonet del Penedès1.364%2023
Badalona156.423%2023
Badia del Vallès10.251%2023
Bagà1.810%2023
Baix Pallars293%2023
Balaguer10.902%2023
Balenyà2.928%2023
Balsareny2.610%2023
Banyeres del Penedès2.504%2023
Banyoles13.396%2023
Barbens514%2023
Barberà de la Conca363%2023
Barberà del Vallès25.096%2023
Barcelona1.109.116%2023
la Baronia de Rialb195%2023
Bàscara770%2023
Bassella168%2023
Batea1.452%2023
Bausen68%2023
Begues5.522%2023
Begur3.090%2023
Belianes414%2023
Bell-lloc d'Urgell1.742%2023
Bellaguarda250%2023
Bellcaire d'Empordà542%2023
Bellcaire d'Urgell957%2023
Bellmunt d'Urgell143%2023
Bellmunt del Priorat219%2023
Bellprat66%2023
Bellpuig3.308%2023
Bellvei1.694%2023
Bellver de Cerdanya1.749%2023
Bellvís1.575%2023
Benavent de Segrià1.164%2023
Benifallet574%2023
Benissanet791%2023
Berga12.300%2023
Besalú1.807%2023
Bescanó3.865%2023
Beuda153%2023
Bigues i Riells del Fai7.736%2023
Biosca152%2023
la Bisbal d'Empordà7.319%2023
La Bisbal de Montsant166%2023
La Bisbal del Penedès3.200%2023
Biure182%2023
Blancafort316%2023
Blanes28.792%2023
Boadella i les Escaules210%2023
Bolvir394%2023
Bonastre535%2023
Bòrdes, Es227%2023
Bordils1.254%2023
les Borges Blanques4.349%2023
Les Borges del Camp1.562%2023
Borrassà571%2023
Borredà364%2023
Bossòst849%2023
Bot462%2023
Botarell838%2023
Bovera199%2023
Bràfim487%2023
Breda2.993%2023
el Bruc1.744%2023
el Brull213%2023
Brunyola i Sant Martí Sapresa309%2023
Cabacés250%2023
Cabanabona56%2023
Cabanelles179%2023
Cabanes686%2023
les Cabanyes764%2023
Cabó78%2023
Cabra del Camp958%2023
Cabrera d'Anoia1.296%2023
Cabrera de Mar3.788%2023
Cabrils5.575%2023
Cadaqués1.984%2023
Calaf2.313%2023
Calafell20.528%2023
Calders854%2023
Caldes d'Estrac2.274%2023
Caldes de Malavella6.109%2023
Caldes de Montbui13.652%2023
Calella13.221%2023
Calldetenes1.987%2023
Callús1.562%2023
Calonge de Segarra158%2023
Calonge i Sant Antoni8.133%2023
Camarasa671%2023
Camarles2.439%2023
Cambrils23.829%2023
Camós574%2023
Campdevànol2.596%2023
Campelles127%2023
Campins463%2023
Campllong399%2023
Camprodon1.846%2023
Canejan83%2023
Canet d'Adri572%2023
Canet de Mar11.330%2023
La Canonja4.442%2023
Canovelles10.848%2023
Cànoves i Samalús2.581%2023
Cantallops234%2023
Canyelles3.908%2023
Capafonts105%2023
Capçanes347%2023
Capellades4.213%2023
Capmany471%2023
Capolat69%2023
Cardedeu14.303%2023
Cardona3.634%2023
Carme628%2023
Caseres207%2023
Cassà de la Selva7.297%2023
Casserres1.304%2023
Castell d'Aro, Platja d'Aro i s'Agaró7.493%2023
Castell de l'Areny64%2023
Castell de Mur159%2023
Castellar de la Ribera105%2023
Castellar de n'Hug156%2023
Castellar del Riu134%2023
Castellar del Vallès19.668%2023
Castellbell i el Vilar3.119%2023
Castellbisbal9.628%2023
Castellcir591%2023
Castelldans680%2023
Castelldefels44.661%2023
Castellet i la Gornal1.979%2023
Castellfollit de la Roca722%2023
Castellfollit de Riubregós137%2023
Castellfollit del Boix382%2023
Castellgalí1.781%2023
Castellnou de Bages1.068%2023
Castellnou de Seana509%2023
Castelló d'Empúries5.774%2023
Castelló de Farfanya402%2023
Castellolí496%2023
Castellserà774%2023
Castellterçol2.075%2023
Castellvell del Camp2.351%2023
Castellví de la Marca1.264%2023
Castellví de Rosanes1.606%2023
El Catllar3.766%2023
Cava41%2023
la Cellera de Ter1.554%2023
Celrà3.500%2023
Centelles5.967%2023
Cercs984%2023
Cerdanyola del Vallès43.683%2023
Cervelló7.132%2023
Cervera6.047%2023
Cervià de les Garrigues539%2023
Cervià de Ter722%2023
Cistella239%2023
Ciutadilla160%2023
Clariana de Cardener128%2023
el Cogul131%2023
Colera421%2023
Coll de Nargó458%2023
Collbató3.726%2023
Colldejou140%2023
Collsuspina295%2023
Colomers165%2023
la Coma i la Pedra243%2023
Conca de Dalt346%2023
Conesa95%2023
Constantí4.373%2023
Copons267%2023
Corbera d'Ebre767%2023
Corbera de Llobregat11.429%2023
Corbins1.021%2023
Corçà1.017%2023
Cornellà de Llobregat63.286%2023
Cornellà del Terri1.780%2023
Cornudella de Montsant791%2023
Creixell2.941%2023
Crespià187%2023
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura1.024%2023
Cubelles12.363%2023
Cubells290%2023
Cunit10.531%2023
Darnius404%2023
Das210%2023
Deltebre8.955%2023
Dosrius4.542%2023
Duesaigües179%2023
l'Escala6.617%2023
Esparreguera17.001%2023
Espinelves198%2023
l'Espluga Calba268%2023
L'Espluga de Francolí2.845%2023
Esplugues de Llobregat34.144%2023
Espolla333%2023
Esponellà344%2023
Espot316%2023
l'Espunyola224%2023
l'Esquirol1.802%2023
Estamariu100%2023
l'Estany331%2023
Estaràs134%2023
Esterri d'Àneu595%2023
Esterri de Cardós48%2023
Falset2.003%2023
el Far d'Empordà472%2023
Farrera107%2023
La Fatarella741%2023
La Febró36%2023
Figaró-Montmany911%2023
Fígols44%2023
Fígols i Alinyà229%2023
La Figuera113%2023
Figueres27.592%2023
Figuerola del Camp279%2023
Flaçà726%2023
Flix2.583%2023
la Floresta130%2023
Fogars de la Selva1.329%2023
Fogars de Montclús370%2023
Foixà250%2023
Folgueroles1.762%2023
Fondarella604%2023
Fonollosa1.267%2023
Font-rubí1.030%2023
Fontanals de Cerdanya433%2023
Fontanilles127%2023
Fontcoberta1.109%2023
Foradada133%2023
Forallac1.352%2023
Forès43%2023
Fornells de la Selva2.034%2023
Fortià566%2023
les Franqueses del Vallès14.561%2023
Freginals296%2023
la Fuliola869%2023
Fulleda86%2023
Gaià139%2023
La Galera569%2023
Gallifa146%2023
Gandesa2.166%2023
Garcia389%2023
Els Garidells165%2023
la Garriga12.734%2023
Garrigàs354%2023
Garrigoles141%2023
Garriguella670%2023
Gavà34.576%2023
Gavet de la Conca231%2023
Gelida5.753%2023
Ger388%2023
Gimenells i el Pla de la Font851%2023
Ginestar565%2023
Girona68.515%2023
Gironella3.678%2023
Gisclareny25%2023
Godall524%2023
Golmés1.373%2023
Gombrèn160%2023
Gósol185%2023
la Granada1.664%2023
la Granadella542%2023
Granera85%2023
la Granja d'Escarp605%2023
Granollers44.618%2023
Granyanella134%2023
Granyena de les Garrigues114%2023
Granyena de Segarra123%2023
Gratallops192%2023
Gualba1.212%2023
Gualta285%2023
Guardiola de Berguedà750%2023
Els Guiamets242%2023
Guils de Cerdanya492%2023
Guimerà201%2023
la Guingueta d'Àneu224%2023
Guissona2.919%2023
Guixers115%2023
Gurb2.128%2023
Horta de Sant Joan934%2023
l'Hospitalet de Llobregat176.324%2023
els Hostalets de Pierola2.323%2023
Hostalric3.100%2023
Igualada29.421%2023
Isona i Conca Dellà813%2023
Isòvol263%2023
Ivars d'Urgell1.108%2023
Ivars de Noguera264%2023
Ivorra93%2023
Jafre301%2023
la Jonquera1.776%2023
Jorba669%2023
Josa i Tuixén135%2023
Juià235%2023
Juncosa300%2023
Juneda2.295%2023
Les728%2023
Linyola1.955%2023
la Llacuna706%2023
Lladó617%2023
Lladorre222%2023
Lladurs156%2023
la Llagosta9.547%2023
Llagostera6.245%2023
Llambilles574%2023
Llanars399%2023
Llançà3.736%2023
Llardecans358%2023
Llavorsí282%2023
Lleida93.444%2023
Llers943%2023
Lles de Cerdanya246%2023
Lliçà d'Amunt12.772%2023
Lliçà de Vall5.372%2023
Llimiana114%2023
Llinars del Vallès7.992%2023
Llívia1.147%2023
El Lloar93%2023
Llobera179%2023
Llorac83%2023
Llorenç del Penedès1.885%2023
Lloret de Mar22.339%2023
les Llosses158%2023
Lluçà229%2023
Maçanet de Cabrenys593%2023
Maçanet de la Selva5.610%2023
Madremanya214%2023
Maià de Montcal328%2023
Maials660%2023
Maldà208%2023
Malgrat de Mar14.051%2023
Malla201%2023
Manlleu12.854%2023
Manresa52.272%2023
Marçà443%2023
Margalef95%2023
Marganell242%2023
Martorell19.199%2023
Martorelles3.791%2023
Mas de Barberans444%2023
Masarac i Vilarnadal208%2023
Masdenverge860%2023
les Masies de Roda565%2023
les Masies de Voltregà2.556%2023
Masllorenç429%2023
el Masnou18.171%2023
La Masó235%2023
Maspujols665%2023
Masquefa7.475%2023
El Masroig342%2023
Massalcoreig375%2023
Massanes609%2023
Massoteres135%2023
Matadepera7.554%2023
Mataró88.880%2023
Mediona1.933%2023
Menàrguens597%2023
Meranges91%2023
Mieres270%2023
El Milà147%2023
Miralcamp1.023%2023
Miravet524%2023
Moià4.805%2023
El Molar246%2023
Molins de Rei20.179%2023
Mollerussa8.872%2023
Mollet de Peralada158%2023
Mollet del Vallès37.695%2023
Molló299%2023
la Molsosa95%2023
Monistrol de Calders643%2023
Monistrol de Montserrat2.269%2023
Mont-ral135%2023
Mont-ras1.324%2023
Mont-roig del Camp8.563%2023
Montagut i Oix766%2023
Montblanc5.344%2023
Montbrió del Camp2.187%2023
Montcada i Reixac26.040%2023
Montclar103%2023
Montellà i Martinet508%2023
Montesquiu799%2023
Montferrer i Castellbò849%2023
Montferri325%2023
Montgai544%2023
Montgat9.137%2023
Montmajor368%2023
Montmaneu145%2023
El Montmell1.425%2023
Montmeló6.872%2023
Montoliu de Lleida357%2023
Montoliu de Segarra149%2023
Montornès de Segarra81%2023
Montornès del Vallès11.939%2023
Montseny303%2023
Móra d'Ebre3.868%2023
Móra la Nova2.196%2023
El Morell2.715%2023
La Morera de Montsant109%2023
Muntanyola568%2023
Mura187%2023
Nalec76%2023
Naut Aran1.479%2023
Navarcles4.856%2023
Navàs4.632%2023
Navata1.036%2023
Navès250%2023
la Nou de Berguedà141%2023
La Nou de Gaià432%2023
Nulles382%2023
Odèn227%2023
Òdena2.806%2023
Ogassa195%2023
Olèrdola2.913%2023
Olesa de Bonesvalls1.614%2023
Olesa de Montserrat17.915%2023
Oliana1.353%2023
Oliola174%2023
Olius745%2023
Olivella2.734%2023
Olost987%2023
Olot24.081%2023
les Oluges144%2023
Olvan744%2023
els Omellons171%2023
els Omells de na Gaia111%2023
Ordis291%2023
Organyà620%2023
Orís285%2023
Oristà482%2023
Orpí128%2023
Òrrius625%2023
Os de Balaguer856%2023
Osor359%2023
Ossó de Sió162%2023
Pacs del Penedès696%2023
Palafolls7.371%2023
Palafrugell15.156%2023
Palamós i Sant Joan13.460%2023
el Palau d'Anglesola1.625%2023
Palau de Santa Eulàlia101%2023
Palau-sator239%2023
Palau-saverdera976%2023
Palau-solità i Plegamans11.612%2023
Els Pallaresos3.774%2023
Pallejà8.929%2023
La Palma d'Ebre270%2023
la Palma de Cervelló2.362%2023
Palol de Revardit359%2023
Pals1.835%2023
el Papiol3.257%2023
Pardines138%2023
Parets del Vallès14.429%2023
Parlavà329%2023
Passanant i Belltall167%2023
Pau392%2023
Paüls451%2023
Pedret i Marzà131%2023
Penelles356%2023
la Pera351%2023
Perafita335%2023
Perafort970%2023
Peralada1.487%2023
Peramola263%2023
El Perelló1.847%2023
Piera12.828%2023
Les Piles158%2023
Pineda de Mar20.458%2023
El Pinell de Brai795%2023
Pinell de Solsonès172%2023
Pinós225%2023
Pira399%2023
El Pla de Santa Maria1.832%2023
el Pla del Penedès955%2023
les Planes d'Hostoles1.324%2023
Planoles244%2023
els Plans de Sió428%2023
el Poal494%2023
la Pobla de Cérvoles187%2023
la Pobla de Claramunt1.753%2023
la Pobla de Lillet932%2023
La Pobla de Mafumet2.841%2023
La Pobla de Massaluca248%2023
La Pobla de Montornès2.440%2023
la Pobla de Segur2.154%2023
Poboleda267%2023
Polinyà6.179%2023
El Pont d'Armentera389%2023
el Pont de Bar138%2023
Pont de Molins436%2023
el Pont de Suert1.704%2023
el Pont de Vilomara i Rocafort3.140%2023
Pontils103%2023
Pontons388%2023
Pontós221%2023
Ponts1.795%2023
Porqueres3.598%2023
Porrera361%2023
el Port de la Selva752%2023
Portbou839%2023
la Portella404%2023
Pradell de la Teixeta138%2023
Prades516%2023
Prat de Comte140%2023
el Prat de Llobregat49.288%2023
Pratdip554%2023
Prats de Lluçanès2.047%2023
els Prats de Rei457%2023
Prats i Sansor209%2023
Preixana310%2023
Preixens349%2023
Premià de Dalt7.876%2023
Premià de Mar20.928%2023
les Preses1.479%2023
Prullans197%2023
Puig-reig3.398%2023
Puigcerdà6.338%2023
Puigdàlber425%2023
Puiggròs216%2023
Puigpelat900%2023
Puigverd d'Agramunt184%2023
Puigverd de Lleida1.076%2023
Pujalt167%2023
la Quar30%2023
Quart2.883%2023
Queralbs172%2023
Querol495%2023
Rabós162%2023
Rajadell465%2023
La Ràpita11.006%2023
Rasquera588%2023
Regencós219%2023
Rellinars730%2023
Renau117%2023
Reus73.091%2023
Rialp545%2023
La Riba451%2023
Riba-roja d'Ebre877%2023
Ribera d'Ondara389%2023
Ribera d'Urgellet701%2023
Ribes de Freser1.479%2023
Riells i Viabrea3.434%2023
La Riera de Gaià1.279%2023
Riner210%2023
Ripoll7.779%2023
Ripollet27.760%2023
Riu de Cerdanya90%2023
Riudarenes1.707%2023
Riudaura391%2023
Riudecanyes929%2023
Riudecols956%2023
Riudellots de la Selva1.496%2023
Riudoms4.971%2023
Riumors182%2023
la Roca del Vallès8.498%2023
Rocafort de Queralt178%2023
Roda de Berà5.609%2023
Roda de Ter4.671%2023
Rodonyà396%2023
Roquetes5.732%2023
Roses12.332%2023
Rosselló2.310%2023
El Rourell295%2023
Rubí56.622%2023
Rubió205%2023
Rupià210%2023
Rupit i Pruit237%2023
Sabadell156.546%2023
Sagàs117%2023
Salàs de Pallars271%2023
Saldes276%2023
Sales de Llierca125%2023
Sallent5.396%2023
Salomó342%2023
Salou16.966%2023
Salt16.292%2023
Sanaüja336%2023
Sant Adrià de Besòs25.739%2023
Sant Agustí de Lluçanès86%2023
Sant Andreu de la Barca19.625%2023
Sant Andreu de Llavaneres8.545%2023
Sant Andreu Salou124%2023
Sant Aniol de Finestres261%2023
Sant Antoni de Vilamajor5.019%2023
Sant Bartomeu del Grau651%2023
Sant Boi de Llobregat62.103%2023
Sant Boi de Lluçanès460%2023
Sant Cebrià de Vallalta2.725%2023
Sant Celoni13.316%2023
Sant Climent de Llobregat3.221%2023
Sant Climent Sescebes520%2023
Sant Cugat del Vallès66.681%2023
Sant Cugat Sesgarrigues751%2023
Sant Esteve de la Sarga116%2023
Sant Esteve de Palautordera2.246%2023
Sant Esteve Sesrovires6.160%2023
Sant Feliu de Buixalleu689%2023
Sant Feliu de Codines4.846%2023
Sant Feliu de Guíxols15.286%2023
Sant Feliu de Llobregat34.734%2023
Sant Feliu de Pallerols1.108%2023
Sant Feliu Sasserra500%2023
Sant Ferriol161%2023
Sant Fost de Campsentelles7.294%2023
Sant Fruitós de Bages6.891%2023
Sant Gregori3.075%2023
Sant Guim de Freixenet796%2023
Sant Guim de la Plana178%2023
Sant Hilari Sacalm4.012%2023
Sant Hipòlit de Voltregà2.708%2023
Sant Iscle de Vallalta1.069%2023
Sant Jaume d'Enveja2.839%2023
Sant Jaume de Frontanyà23%2023
Sant Jaume de Llierca634%2023
Sant Jaume dels Domenys2.076%2023
Sant Joan de les Abadesses2.581%2023
Sant Joan de Mollet372%2023
Sant Joan de Vilatorrada8.171%2023
Sant Joan Despí26.018%2023
Sant Joan les Fonts2.256%2023
Sant Jordi Desvalls609%2023
Sant Julià de Cerdanyola211%2023
Sant Julià de Ramis2.680%2023
Sant Julià de Vilatorta2.528%2023
Sant Julià del Llor i Bonmatí963%2023
Sant Just Desvern14.529%2023
Sant Llorenç d'Hortons1.979%2023
Sant Llorenç de la Muga208%2023
Sant Llorenç de Morunys805%2023
Sant Llorenç Savall2.052%2023
Sant Martí d'Albars102%2023
Sant Martí de Centelles928%2023
Sant Martí de Llémena529%2023
Sant Martí de Riucorb542%2023
Sant Martí de Tous958%2023
Sant Martí Sarroca2.504%2023
Sant Martí Sesgueioles303%2023
Sant Martí Vell202%2023
Sant Mateu de Bages515%2023
Sant Miquel de Campmajor179%2023
Sant Miquel de Fluvià579%2023
Sant Mori137%2023
Sant Pau de Segúries598%2023
Sant Pere de Ribes22.095%2023
Sant Pere de Riudebitlles1.864%2023
Sant Pere de Torelló1.936%2023
Sant Pere de Vilamajor3.760%2023
Sant Pere Pescador1.103%2023
Sant Pere Sallavinera124%2023
Sant Pol de Mar4.172%2023
Sant Quintí de Mediona1.670%2023
Sant Quirze de Besora1.641%2023
Sant Quirze del Vallès15.331%2023
Sant Quirze Safaja529%2023
Sant Ramon401%2023
Sant Sadurní d'Anoia9.631%2023
Sant Sadurní d'Osormort77%2023
Sant Salvador de Guardiola2.668%2023
Sant Vicenç de Castellet7.229%2023
Sant Vicenç de Montalt4.916%2023
Sant Vicenç de Torelló1.623%2023
Sant Vicenç dels Horts21.385%2023
Santa Bàrbara2.689%2023
Santa Cecília de Voltregà149%2023
Santa Coloma de Cervelló6.432%2023
Santa Coloma de Farners8.979%2023
Santa Coloma de Gramenet76.911%2023
Santa Coloma de Queralt2.067%2023
Santa Cristina d'Aro3.999%2023
Santa Eugènia de Berga1.728%2023
Santa Eulàlia de Riuprimer1.068%2023
Santa Eulàlia de Ronçana6.061%2023
Santa Fe del Penedès280%2023
Santa Llogaia d'Àlguema280%2023
Santa Margarida de Montbui7.302%2023
Santa Margarida i els Monjos5.265%2023
Santa Maria d'Oló868%2023
Santa Maria de Besora135%2023
Santa Maria de Martorelles704%2023
Santa Maria de Merlès127%2023
Santa Maria de Miralles111%2023
Santa Maria de Palautordera7.353%2023
Santa Oliva2.608%2023
Santa Pau1.272%2023
Santa Perpètua de Mogoda18.851%2023
Santa Susanna2.624%2023
Santpedor5.901%2023
Sarral1.119%2023
Sarrià de Ter3.986%2023
Sarroca de Bellera109%2023
Sarroca de Lleida325%2023
Saus, Camallera i Llampaies633%2023
Savallà del Comtat51%2023
La Secuita1.340%2023
la Selva de Mar178%2023
La Selva del Camp4.332%2023
Senan36%2023
La Sénia3.954%2023
Senterada121%2023
la Sentiu de Sió368%2023
Sentmenat7.127%2023
Serinyà869%2023
Seròs1.133%2023
Serra de Daró171%2023
Setcases155%2023
la Seu d'Urgell9.006%2023
Seva2.926%2023
Sidamon576%2023
Sils4.664%2023
Sitges20.925%2023
Siurana135%2023
Sobremunt67%2023
el Soleràs246%2023
Solivella520%2023
Solsona6.448%2023
Sora165%2023
Soriguera356%2023
Sort1.675%2023
Soses1.101%2023
Subirats2.568%2023
Sudanell670%2023
Sunyer225%2023
Súria4.598%2023
Susqueda80%2023
Tagamanent255%2023
Talamanca186%2023
Talarn475%2023
Talavera242%2023
la Tallada d'Empordà367%2023
Taradell5.094%2023
Tarragona92.685%2023
Tàrrega11.316%2023
Tarrés94%2023
Tarroja de Segarra142%2023
Tavèrnoles268%2023
Tavertet113%2023
Teià5.066%2023
Térmens1.030%2023
Terrades284%2023
Terrassa158.703%2023
Tiana7.103%2023
Tírvia121%2023
Tiurana58%2023
Tivenys686%2023
Tivissa1.219%2023
Tona6.303%2023
Torà908%2023
Tordera13.410%2023
Torelló10.421%2023
els Torms125%2023
Tornabous572%2023
la Torre de Cabdella677%2023
la Torre de Claramunt3.188%2023
La Torre de Fontaubella99%2023
La Torre de l'Espanyol454%2023
Torre-serona307%2023
Torrebesses232%2023
Torredembarra12.138%2023
Torrefarrera3.378%2023
Torrefeta i Florejacs488%2023
Torregrossa1.512%2023
Torrelameu496%2023
Torrelavit1.117%2023
Torrelles de Foix1.845%2023
Torrelles de Llobregat4.747%2023
Torrent128%2023
Torres de Segre1.386%2023
Torroella de Fluvià536%2023
Torroella de Montgrí7.783%2023
Torroja del Priorat113%2023
Tortellà635%2023
Tortosa22.883%2023
Toses156%2023
Tossa de Mar4.044%2023
Tremp4.224%2023
Ullà650%2023
Ullastrell1.614%2023
Ullastret212%2023
Ulldecona4.144%2023
Ulldemolins361%2023
Ultramort167%2023
Urús183%2023
Vacarisses5.619%2023
la Vajol75%2023
la Vall d'en Bas2.520%2023
la Vall de Bianya1.023%2023
la Vall de Boí871%2023
Vall de Cardós312%2023
Vall-llobrega704%2023
Vallbona d'Anoia1.092%2023
Vallbona de les Monges197%2023
Vallcebre248%2023
Vallclara80%2023
Vallfogona de Balaguer1.434%2023
Vallfogona de Ripollès193%2023
Vallfogona de Riucorb84%2023
Vallgorguina2.326%2023
Vallirana11.991%2023
Vallmoll1.427%2023
Vallromanes2.024%2023
Valls17.188%2023
les Valls d'Aguilar257%2023
les Valls de Valira598%2023
Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant4.709%2023
la Vansa i Fórnols152%2023
Veciana131%2023
El Vendrell27.509%2023
Ventalló615%2023
Verdú720%2023
Verges854%2023
Vespella de Gaià368%2023
Vic27.588%2023
Vidrà140%2023
Vidreres5.978%2023
Vielha e Mijaran3.863%2023
Vila-rodona921%2023
Vila-sacra504%2023
Vila-sana569%2023
Vila-seca15.675%2023
Vilabella566%2023
Vilabertran741%2023
Vilablareix2.648%2023
Vilada377%2023
Viladamat383%2023
Viladasens162%2023
Viladecans49.791%2023
Viladecavalls6.219%2023
Vilademuls600%2023
Viladrau865%2023
Vilafant4.259%2023
Vilafranca del Penedès28.287%2023
Vilagrassa420%2023
Vilajuïga872%2023
Vilalba dels Arcs520%2023
Vilalba Sasserra550%2023
Vilaller428%2023
Vilallonga de Ter295%2023
Vilallonga del Camp1.745%2023
Vilamacolum212%2023
Vilamalla924%2023
Vilamaniscle155%2023
Vilamòs149%2023
Vilanant307%2023
Vilanova d'Escornalbou442%2023
Vilanova de Bellpuig841%2023
Vilanova de l'Aguda177%2023
Vilanova de la Barca740%2023
Vilanova de Meià322%2023
Vilanova de Prades90%2023
Vilanova de Sau268%2023
Vilanova de Segrià758%2023
Vilanova del Camí9.511%2023
Vilanova del Vallès4.226%2023
Vilanova i la Geltrú50.843%2023
Vilaplana444%2023
Vilassar de Dalt7.148%2023
Vilassar de Mar16.082%2023
Vilaür117%2023
Vilaverd362%2023
La Vilella Alta97%2023
La Vilella Baixa150%2023
Vilobí d'Onyar2.421%2023
Vilobí del Penedès857%2023
Vilopriu166%2023
el Vilosell162%2023
Vimbodí i Poblet727%2023
Vinaixa378%2023
Vinebre290%2023
Vinyols i els Arcs1.641%2023
Viver i Serrateix134%2023
Xerta927%2023

947 de 947 municipis tenen valor oficial per a aquesta dada i període. «—» no equival a zero: vol dir que la font no el publica.

Generalitat de Catalunya · Departament d'Interior Dada de font

Sobre aquesta dada

Definició i unitat

Eleccions municipals: participació. Unitat: %. Aquesta sèrie té 7 dades (columnes); tria la que vulguis a les pestanyes del mapa.

Font, període i cobertura territorial

Generalitat de Catalunya · Departament d'Interior. Cobertura oficial: 947 municipis. Períodes: 1979–2023.

Indicadors relacionats

No hi ha indicadors que coincideixin amb aquesta cerca.