Distribució dels homes per grups d'edat

Consulta les dades disponibles i compara territoris. Canvia de vista per explorar la taula, l’evolució o la distribució territorial.

Descarrega CSV ↓

Tria un municipi per consultar aquest indicador: el valor oficial, la posició i l’evolució. De moment, les dades de comarques, àmbits, províncies i Catalunya només es consulten a la pàgina de cada territori.

Pujalt
Pujalt2,7% sobre el total d'homes · 2022
Posició750de 947 municipis amb dada
Màxim11,6Clariana de Cardener
Mínim0Vilamòs

Evolució · Pujalt

de 0 a 4 anys · % sobre el total d'homes

Distribució dels homes per grups d'edat · Pujalt (el gràfic requereix JavaScript; les dades són a la taula d’indicadors).

On és Pujalt dins la comarca

% sobre el total d'homes · municipis de Anoia · 2022

246810mediana comarcal · 4,2Jorba · 2,7 % sobre el total d'homesCarme · 3,1 % sobre el total d'homesel Bruc · 3,4 % sobre el total d'homesCastellfollit de Riubregós · 3,4 % sobre el total d'homesCabrera d'Anoia · 3,5 % sobre el total d'homesels Hostalets de Pierola · 3,6 % sobre el total d'homesSant Martí Sesgueioles · 3,7 % sobre el total d'homesSant Martí de Tous · 4,0 % sobre el total d'homesVeciana · 4,0 % sobre el total d'homesMasquefa · 4,0 % sobre el total d'homesla Llacuna · 4,0 % sobre el total d'homesels Prats de Rei · 4,0 % sobre el total d'homesÒdena · 4,1 % sobre el total d'homesCopons · 4,2 % sobre el total d'homesCapellades · 4,2 % sobre el total d'homesla Torre de Claramunt · 4,2 % sobre el total d'homesVilanova del Camí · 4,3 % sobre el total d'homesVallbona d'Anoia · 4,3 % sobre el total d'homesMontmaneu · 4,4 % sobre el total d'homesIgualada · 4,4 % sobre el total d'homesla Pobla de Claramunt · 4,6 % sobre el total d'homesPiera · 4,6 % sobre el total d'homesCastellolí · 4,9 % sobre el total d'homesArgençola · 5,2 % sobre el total d'homesSanta Margarida de Montbui · 5,2 % sobre el total d'homesCalaf · 5,2 % sobre el total d'homesRubió · 5,7 % sobre el total d'homesCalonge de Segarra · 6,1 % sobre el total d'homesBellprat · 6,5 % sobre el total d'homesSant Pere Sallavinera · 6,7 % sobre el total d'homesSanta Maria de Miralles · 6,8 % sobre el total d'homesOrpí · 8,5 % sobre el total d'homesPujalt · 2,7 % sobre el total d'homesPujalt · 2,7posició 32 de 33 (1 = més alt)

Valors per municipi · darrer període disponible de cada territori

Dada: de 0 a 4 anys

MunicipiValorUnitatPeríode
Pujalt ↗
Municipi triat
2,7% sobre el total d'homes2022
Abella de la Conca ↗
Municipi
1,2% sobre el total d'homes2022
Abrera ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Àger ↗
Municipi
1,9% sobre el total d'homes2022
Agramunt ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Aguilar de Segarra ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Agullana ↗
Municipi
5,3% sobre el total d'homes2022
Aiguafreda ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Aiguamúrcia ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Aiguaviva ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Aitona ↗
Municipi
5,2% sobre el total d'homes2022
els Alamús ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Alàs i Cerc ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
l'Albagés ↗
Municipi
2,2% sobre el total d'homes2022
Albanyà ↗
Municipi
8,5% sobre el total d'homes2022
Albatàrrec ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Albesa ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
l'Albi ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Albinyana ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
L'Albiol ↗
Municipi
6% sobre el total d'homes2022
Albons ↗
Municipi
2,9% sobre el total d'homes2022
Alcanar ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Alcanó ↗
Municipi
5,7% sobre el total d'homes2022
Alcarràs ↗
Municipi
5,7% sobre el total d'homes2022
Alcoletge ↗
Municipi
5,9% sobre el total d'homes2022
Alcover ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
L'Aldea ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Aldover ↗
Municipi
1,4% sobre el total d'homes2022
L'Aleixar ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Alella ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Alfara de Carles ↗
Municipi
1,5% sobre el total d'homes2022
Alfarràs ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Alfés ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Alforja ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Algerri ↗
Municipi
2,6% sobre el total d'homes2022
Alguaire ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Alins ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Alió ↗
Municipi
6,9% sobre el total d'homes2022
Almacelles ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Almatret ↗
Municipi
2,3% sobre el total d'homes2022
Almenar ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Almoster ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Alòs de Balaguer ↗
Municipi
2,9% sobre el total d'homes2022
Alp ↗
Municipi
2,8% sobre el total d'homes2022
Alpens ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Alpicat ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Alt Àneu ↗
Municipi
5,2% sobre el total d'homes2022
Altafulla ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Amer ↗
Municipi
4,8% sobre el total d'homes2022
L'Ametlla de Mar ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
l'Ametlla del Vallès ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
L'Ampolla ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Amposta ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Anglès ↗
Municipi
4,7% sobre el total d'homes2022
Anglesola ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Arbeca ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
L'Arboç ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Arbolí ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Arbúcies ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Arenys de Mar ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Arenys de Munt ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Argelaguer ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Argençola ↗
Municipi
5,2% sobre el total d'homes2022
L'Argentera ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Argentona ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
l'Armentera ↗
Municipi
5,3% sobre el total d'homes2022
Arnes ↗
Municipi
1,4% sobre el total d'homes2022
Arres ↗
Municipi
2,4% sobre el total d'homes2022
Arsèguel ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Artés ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Artesa de Lleida ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Artesa de Segre ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Ascó ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Aspa ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
les Avellanes i Santa Linya ↗
Municipi
1,2% sobre el total d'homes2022
Avià ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Avinyó ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Avinyonet de Puigventós ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Avinyonet del Penedès ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
Badalona ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Badia del Vallès ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Bagà ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
Baix Pallars ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Balaguer ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Balenyà ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Balsareny ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Banyeres del Penedès ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Banyoles ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Barbens ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Barberà de la Conca ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Barberà del Vallès ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Barcelona ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
la Baronia de Rialb ↗
Municipi
1,7% sobre el total d'homes2022
Bàscara ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Bassella ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Batea ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Bausen ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Begues ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Begur ↗
Municipi
2,8% sobre el total d'homes2022
Belianes ↗
Municipi
2,4% sobre el total d'homes2022
Bell-lloc d'Urgell ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Bellaguarda ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Bellcaire d'Empordà ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Bellcaire d'Urgell ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Bellmunt d'Urgell ↗
Municipi
5,6% sobre el total d'homes2022
Bellmunt del Priorat ↗
Municipi
5,9% sobre el total d'homes2022
Bellprat ↗
Municipi
6,5% sobre el total d'homes2022
Bellpuig ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Bellvei ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Bellver de Cerdanya ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Bellvís ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Benavent de Segrià ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Benifallet ↗
Municipi
2,2% sobre el total d'homes2022
Benissanet ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Berga ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Besalú ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Bescanó ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
Beuda ↗
Municipi
4,7% sobre el total d'homes2022
Bigues i Riells del Fai ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Biosca ↗
Municipi
2% sobre el total d'homes2022
la Bisbal d'Empordà ↗
Municipi
4,8% sobre el total d'homes2022
La Bisbal de Montsant ↗
Municipi
2,4% sobre el total d'homes2022
La Bisbal del Penedès ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Biure ↗
Municipi
5,2% sobre el total d'homes2022
Blancafort ↗
Municipi
2,9% sobre el total d'homes2022
Blanes ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Boadella i les Escaules ↗
Municipi
0,8% sobre el total d'homes2022
Bolvir ↗
Municipi
5,2% sobre el total d'homes2022
Bonastre ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Bòrdes, Es ↗
Municipi
2,6% sobre el total d'homes2022
Bordils ↗
Municipi
5,3% sobre el total d'homes2022
les Borges Blanques ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Les Borges del Camp ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Borrassà ↗
Municipi
6,5% sobre el total d'homes2022
Borredà ↗
Municipi
1,2% sobre el total d'homes2022
Bossòst ↗
Municipi
2,9% sobre el total d'homes2022
Bot ↗
Municipi
2,4% sobre el total d'homes2022
Botarell ↗
Municipi
2,6% sobre el total d'homes2022
Bovera ↗
Municipi
2,1% sobre el total d'homes2022
Bràfim ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Breda ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
el Bruc ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
el Brull ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Brunyola i Sant Martí Sapresa ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Cabacés ↗
Municipi
1,9% sobre el total d'homes2022
Cabanabona ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Cabanelles ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Cabanes ↗
Municipi
1,8% sobre el total d'homes2022
les Cabanyes ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Cabó ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Cabra del Camp ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Cabrera d'Anoia ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Cabrera de Mar ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Cabrils ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Cadaqués ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Calaf ↗
Municipi
5,2% sobre el total d'homes2022
Calafell ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Calders ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Caldes d'Estrac ↗
Municipi
2,9% sobre el total d'homes2022
Caldes de Malavella ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Caldes de Montbui ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Calella ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Calldetenes ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Callús ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
Calonge de Segarra ↗
Municipi
6,1% sobre el total d'homes2022
Calonge i Sant Antoni ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Camarasa ↗
Municipi
2,8% sobre el total d'homes2022
Camarles ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Cambrils ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Camós ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Campdevànol ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
Campelles ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Campins ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Campllong ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Camprodon ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Canejan ↗
Municipi
2,2% sobre el total d'homes2022
Canet d'Adri ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Canet de Mar ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
La Canonja ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Canovelles ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Cànoves i Samalús ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Cantallops ↗
Municipi
1,8% sobre el total d'homes2022
Canyelles ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Capafonts ↗
Municipi
1,5% sobre el total d'homes2022
Capçanes ↗
Municipi
2,9% sobre el total d'homes2022
Capellades ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Capmany ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Capolat ↗
Municipi
2,4% sobre el total d'homes2022
Cardedeu ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Cardona ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
Carme ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Caseres ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Cassà de la Selva ↗
Municipi
4,7% sobre el total d'homes2022
Casserres ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Castell d'Aro, Platja d'Aro i s'Agaró ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Castell de l'Areny ↗
Municipi
2,6% sobre el total d'homes2022
Castell de Mur ↗
Municipi
1% sobre el total d'homes2022
Castellar de la Ribera ↗
Municipi
5,9% sobre el total d'homes2022
Castellar de n'Hug ↗
Municipi
1,1% sobre el total d'homes2022
Castellar del Riu ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
Castellar del Vallès ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Castellbell i el Vilar ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Castellbisbal ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Castellcir ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
Castelldans ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
Castelldefels ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Castellet i la Gornal ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Castellfollit de la Roca ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Castellfollit de Riubregós ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Castellfollit del Boix ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Castellgalí ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Castellnou de Bages ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Castellnou de Seana ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Castelló d'Empúries ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Castelló de Farfanya ↗
Municipi
1,5% sobre el total d'homes2022
Castellolí ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Castellserà ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Castellterçol ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Castellvell del Camp ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Castellví de la Marca ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Castellví de Rosanes ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
El Catllar ↗
Municipi
4,7% sobre el total d'homes2022
Cava ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
la Cellera de Ter ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Celrà ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
Centelles ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Cercs ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Cerdanyola del Vallès ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Cervelló ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Cervera ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Cervià de les Garrigues ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Cervià de Ter ↗
Municipi
5,5% sobre el total d'homes2022
Cistella ↗
Municipi
2% sobre el total d'homes2022
Ciutadilla ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
Clariana de Cardener ↗
Municipi
11,6% sobre el total d'homes2022
el Cogul ↗
Municipi
1,2% sobre el total d'homes2022
Colera ↗
Municipi
2,6% sobre el total d'homes2022
Coll de Nargó ↗
Municipi
0,7% sobre el total d'homes2022
Collbató ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Colldejou ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Collsuspina ↗
Municipi
6% sobre el total d'homes2022
Colomers ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
la Coma i la Pedra ↗
Municipi
1,9% sobre el total d'homes2022
Conca de Dalt ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Conesa ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Constantí ↗
Municipi
5% sobre el total d'homes2022
Copons ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Corbera d'Ebre ↗
Municipi
2,3% sobre el total d'homes2022
Corbera de Llobregat ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Corbins ↗
Municipi
2,6% sobre el total d'homes2022
Corçà ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Cornellà de Llobregat ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Cornellà del Terri ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Cornudella de Montsant ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Creixell ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Crespià ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Cubelles ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Cubells ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Cunit ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Darnius ↗
Municipi
2,9% sobre el total d'homes2022
Das ↗
Municipi
2,8% sobre el total d'homes2022
Deltebre ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Dosrius ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Duesaigües ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
l'Escala ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Esparreguera ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Espinelves ↗
Municipi
8% sobre el total d'homes2022
l'Espluga Calba ↗
Municipi
1,8% sobre el total d'homes2022
L'Espluga de Francolí ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Esplugues de Llobregat ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Espolla ↗
Municipi
1,4% sobre el total d'homes2022
Esponellà ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Espot ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
l'Espunyola ↗
Municipi
6,8% sobre el total d'homes2022
l'Esquirol ↗
Municipi
2,2% sobre el total d'homes2022
Estamariu ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
l'Estany ↗
Municipi
2,3% sobre el total d'homes2022
Estaràs ↗
Municipi
7% sobre el total d'homes2022
Esterri d'Àneu ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Esterri de Cardós ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Falset ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
el Far d'Empordà ↗
Municipi
5% sobre el total d'homes2022
Farrera ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
La Fatarella ↗
Municipi
1,1% sobre el total d'homes2022
La Febró ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Figaró-Montmany ↗
Municipi
2,6% sobre el total d'homes2022
Fígols ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Fígols i Alinyà ↗
Municipi
1,4% sobre el total d'homes2022
La Figuera ↗
Municipi
2,8% sobre el total d'homes2022
Figueres ↗
Municipi
5,3% sobre el total d'homes2022
Figuerola del Camp ↗
Municipi
6% sobre el total d'homes2022
Flaçà ↗
Municipi
5,8% sobre el total d'homes2022
Flix ↗
Municipi
2,2% sobre el total d'homes2022
la Floresta ↗
Municipi
5,7% sobre el total d'homes2022
Fogars de la Selva ↗
Municipi
5,2% sobre el total d'homes2022
Fogars de Montclús ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Foixà ↗
Municipi
2% sobre el total d'homes2022
Folgueroles ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Fondarella ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Fonollosa ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Font-rubí ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Fontanals de Cerdanya ↗
Municipi
4,7% sobre el total d'homes2022
Fontanilles ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Fontcoberta ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
Foradada ↗
Municipi
5,5% sobre el total d'homes2022
Forallac ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Forès ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Fornells de la Selva ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Fortià ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
les Franqueses del Vallès ↗
Municipi
4,7% sobre el total d'homes2022
Freginals ↗
Municipi
2,8% sobre el total d'homes2022
la Fuliola ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Fulleda ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Gaià ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
La Galera ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
Gallifa ↗
Municipi
5,2% sobre el total d'homes2022
Gandesa ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Garcia ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
Els Garidells ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
la Garriga ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Garrigàs ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
Garrigoles ↗
Municipi
5,2% sobre el total d'homes2022
Garriguella ↗
Municipi
6% sobre el total d'homes2022
Gavà ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Gavet de la Conca ↗
Municipi
1,5% sobre el total d'homes2022
Gelida ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
Ger ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Gimenells i el Pla de la Font ↗
Municipi
2,4% sobre el total d'homes2022
Ginestar ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Girona ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Gironella ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Gisclareny ↗
Municipi
5,6% sobre el total d'homes2022
Godall ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
Golmés ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Gombrèn ↗
Municipi
2% sobre el total d'homes2022
Gósol ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
la Granada ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
la Granadella ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
Granera ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
la Granja d'Escarp ↗
Municipi
2,1% sobre el total d'homes2022
Granollers ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Granyanella ↗
Municipi
1,3% sobre el total d'homes2022
Granyena de les Garrigues ↗
Municipi
1,1% sobre el total d'homes2022
Granyena de Segarra ↗
Municipi
1,2% sobre el total d'homes2022
Gratallops ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Gualba ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Gualta ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Guardiola de Berguedà ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
Els Guiamets ↗
Municipi
1,4% sobre el total d'homes2022
Guils de Cerdanya ↗
Municipi
1,7% sobre el total d'homes2022
Guimerà ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
la Guingueta d'Àneu ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Guissona ↗
Municipi
5,5% sobre el total d'homes2022
Guixers ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
Gurb ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Horta de Sant Joan ↗
Municipi
2,9% sobre el total d'homes2022
l'Hospitalet de Llobregat ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
els Hostalets de Pierola ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Hostalric ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Igualada ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Isona i Conca Dellà ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Isòvol ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Ivars d'Urgell ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Ivars de Noguera ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Ivorra ↗
Municipi
1,8% sobre el total d'homes2022
Jafre ↗
Municipi
1,5% sobre el total d'homes2022
la Jonquera ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Jorba ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Josa i Tuixén ↗
Municipi
1,6% sobre el total d'homes2022
Juià ↗
Municipi
2,2% sobre el total d'homes2022
Juncosa ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Juneda ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Les ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Linyola ↗
Municipi
5,5% sobre el total d'homes2022
la Llacuna ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Lladó ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Lladorre ↗
Municipi
2,3% sobre el total d'homes2022
Lladurs ↗
Municipi
6,7% sobre el total d'homes2022
la Llagosta ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Llagostera ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Llambilles ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Llanars ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Llançà ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Llardecans ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Llavorsí ↗
Municipi
2,3% sobre el total d'homes2022
Lleida ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Llers ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Lles de Cerdanya ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Lliçà d'Amunt ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Lliçà de Vall ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Llimiana ↗
Municipi
1,2% sobre el total d'homes2022
Llinars del Vallès ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Llívia ↗
Municipi
2,9% sobre el total d'homes2022
El Lloar ↗
Municipi
1,9% sobre el total d'homes2022
Llobera ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Llorac ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Llorenç del Penedès ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Lloret de Mar ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
les Llosses ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
Lluçà ↗
Municipi
2,2% sobre el total d'homes2022
Maçanet de Cabrenys ↗
Municipi
1,4% sobre el total d'homes2022
Maçanet de la Selva ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Madremanya ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Maià de Montcal ↗
Municipi
1,6% sobre el total d'homes2022
Maials ↗
Municipi
2,6% sobre el total d'homes2022
Maldà ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
Malgrat de Mar ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Malla ↗
Municipi
5,8% sobre el total d'homes2022
Manlleu ↗
Municipi
5,2% sobre el total d'homes2022
Manresa ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Marçà ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Margalef ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Marganell ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Martorell ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Martorelles ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Mas de Barberans ↗
Municipi
2,9% sobre el total d'homes2022
Masarac i Vilarnadal ↗
Municipi
1,3% sobre el total d'homes2022
Masdenverge ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
les Masies de Roda ↗
Municipi
2,2% sobre el total d'homes2022
les Masies de Voltregà ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Masllorenç ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
el Masnou ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
La Masó ↗
Municipi
2% sobre el total d'homes2022
Maspujols ↗
Municipi
5,4% sobre el total d'homes2022
Masquefa ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
El Masroig ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
Massalcoreig ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Massanes ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Massoteres ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Matadepera ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Mataró ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Mediona ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Menàrguens ↗
Municipi
2,4% sobre el total d'homes2022
Meranges ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Mieres ↗
Municipi
1,1% sobre el total d'homes2022
El Milà ↗
Municipi
5,6% sobre el total d'homes2022
Miralcamp ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Miravet ↗
Municipi
2,8% sobre el total d'homes2022
Moià ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
El Molar ↗
Municipi
1,3% sobre el total d'homes2022
Molins de Rei ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Mollerussa ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Mollet de Peralada ↗
Municipi
1% sobre el total d'homes2022
Mollet del Vallès ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Molló ↗
Municipi
1,2% sobre el total d'homes2022
la Molsosa ↗
Municipi
2% sobre el total d'homes2022
Monistrol de Calders ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Monistrol de Montserrat ↗
Municipi
4,7% sobre el total d'homes2022
Mont-ral ↗
Municipi
2,1% sobre el total d'homes2022
Mont-ras ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Mont-roig del Camp ↗
Municipi
4,7% sobre el total d'homes2022
Montagut i Oix ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Montblanc ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Montbrió del Camp ↗
Municipi
5,4% sobre el total d'homes2022
Montcada i Reixac ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Montclar ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Montellà i Martinet ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Montesquiu ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
Montferrer i Castellbò ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Montferri ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Montgai ↗
Municipi
2,4% sobre el total d'homes2022
Montgat ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Montmajor ↗
Municipi
6,2% sobre el total d'homes2022
Montmaneu ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
El Montmell ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Montmeló ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Montoliu de Lleida ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Montoliu de Segarra ↗
Municipi
2% sobre el total d'homes2022
Montornès de Segarra ↗
Municipi
2,3% sobre el total d'homes2022
Montornès del Vallès ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Montseny ↗
Municipi
5,3% sobre el total d'homes2022
Móra d'Ebre ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Móra la Nova ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
El Morell ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
La Morera de Montsant ↗
Municipi
2,3% sobre el total d'homes2022
Muntanyola ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Mura ↗
Municipi
0,8% sobre el total d'homes2022
Nalec ↗
Municipi
5,7% sobre el total d'homes2022
Naut Aran ↗
Municipi
5% sobre el total d'homes2022
Navarcles ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Navàs ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Navata ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Navès ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
la Nou de Berguedà ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
La Nou de Gaià ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Nulles ↗
Municipi
9% sobre el total d'homes2022
Odèn ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Òdena ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Ogassa ↗
Municipi
0,8% sobre el total d'homes2022
Olèrdola ↗
Municipi
5% sobre el total d'homes2022
Olesa de Bonesvalls ↗
Municipi
2,8% sobre el total d'homes2022
Olesa de Montserrat ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Oliana ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Oliola ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Olius ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Olivella ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Olost ↗
Municipi
2,3% sobre el total d'homes2022
Olot ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
les Oluges ↗
Municipi
1,1% sobre el total d'homes2022
Olvan ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
els Omellons ↗
Municipi
2,9% sobre el total d'homes2022
els Omells de na Gaia ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Ordis ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Organyà ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Orís ↗
Municipi
5% sobre el total d'homes2022
Oristà ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
Orpí ↗
Municipi
8,5% sobre el total d'homes2022
Òrrius ↗
Municipi
5,5% sobre el total d'homes2022
Os de Balaguer ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Osor ↗
Municipi
2,6% sobre el total d'homes2022
Ossó de Sió ↗
Municipi
2,1% sobre el total d'homes2022
Pacs del Penedès ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Palafolls ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Palafrugell ↗
Municipi
4,8% sobre el total d'homes2022
Palamós i Sant Joan ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
el Palau d'Anglesola ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Palau de Santa Eulàlia ↗
Municipi
1,5% sobre el total d'homes2022
Palau-sator ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Palau-saverdera ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Palau-solità i Plegamans ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Els Pallaresos ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Pallejà ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
La Palma d'Ebre ↗
Municipi
1,2% sobre el total d'homes2022
la Palma de Cervelló ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Palol de Revardit ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Pals ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
el Papiol ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Pardines ↗
Municipi
1,1% sobre el total d'homes2022
Parets del Vallès ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Parlavà ↗
Municipi
2% sobre el total d'homes2022
Passanant i Belltall ↗
Municipi
1,9% sobre el total d'homes2022
Pau ↗
Municipi
1,8% sobre el total d'homes2022
Paüls ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Pedret i Marzà ↗
Municipi
6,7% sobre el total d'homes2022
Penelles ↗
Municipi
2,4% sobre el total d'homes2022
la Pera ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Perafita ↗
Municipi
4,7% sobre el total d'homes2022
Perafort ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Peralada ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
Peramola ↗
Municipi
2,3% sobre el total d'homes2022
El Perelló ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Piera ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Les Piles ↗
Municipi
6,5% sobre el total d'homes2022
Pineda de Mar ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
El Pinell de Brai ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Pinell de Solsonès ↗
Municipi
1,9% sobre el total d'homes2022
Pinós ↗
Municipi
1,9% sobre el total d'homes2022
Pira ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
El Pla de Santa Maria ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
el Pla del Penedès ↗
Municipi
5,5% sobre el total d'homes2022
les Planes d'Hostoles ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Planoles ↗
Municipi
1,8% sobre el total d'homes2022
els Plans de Sió ↗
Municipi
1,8% sobre el total d'homes2022
el Poal ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
la Pobla de Cérvoles ↗
Municipi
2,6% sobre el total d'homes2022
la Pobla de Claramunt ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
la Pobla de Lillet ↗
Municipi
2,3% sobre el total d'homes2022
La Pobla de Mafumet ↗
Municipi
6,7% sobre el total d'homes2022
La Pobla de Massaluca ↗
Municipi
1% sobre el total d'homes2022
La Pobla de Montornès ↗
Municipi
2,9% sobre el total d'homes2022
la Pobla de Segur ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Poboleda ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Polinyà ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
El Pont d'Armentera ↗
Municipi
6% sobre el total d'homes2022
el Pont de Bar ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
Pont de Molins ↗
Municipi
2,2% sobre el total d'homes2022
el Pont de Suert ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
el Pont de Vilomara i Rocafort ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Pontils ↗
Municipi
6,7% sobre el total d'homes2022
Pontons ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Pontós ↗
Municipi
4,7% sobre el total d'homes2022
Ponts ↗
Municipi
5% sobre el total d'homes2022
Porqueres ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Porrera ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
el Port de la Selva ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Portbou ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
la Portella ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Pradell de la Teixeta ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Prades ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Prat de Comte ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
el Prat de Llobregat ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Pratdip ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Prats de Lluçanès ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
els Prats de Rei ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Prats i Sansor ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Preixana ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Preixens ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Premià de Dalt ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Premià de Mar ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
les Preses ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Prullans ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Puig-reig ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Puigcerdà ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Puigdàlber ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Puiggròs ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
Puigpelat ↗
Municipi
5,4% sobre el total d'homes2022
Puigverd d'Agramunt ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Puigverd de Lleida ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
la Quar ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Quart ↗
Municipi
6% sobre el total d'homes2022
Queralbs ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Querol ↗
Municipi
1,5% sobre el total d'homes2022
Rabós ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Rajadell ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
La Ràpita ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Rasquera ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
Regencós ↗
Municipi
2,1% sobre el total d'homes2022
Rellinars ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Renau ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Reus ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Rialp ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
La Riba ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
Riba-roja d'Ebre ↗
Municipi
1,8% sobre el total d'homes2022
Ribera d'Ondara ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Ribera d'Urgellet ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
Ribes de Freser ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Riells i Viabrea ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
La Riera de Gaià ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Riner ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
Ripoll ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Ripollet ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Riu de Cerdanya ↗
Municipi
1,7% sobre el total d'homes2022
Riudarenes ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Riudaura ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Riudecanyes ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Riudecols ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Riudellots de la Selva ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Riudoms ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Riumors ↗
Municipi
2,3% sobre el total d'homes2022
la Roca del Vallès ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Rocafort de Queralt ↗
Municipi
4,7% sobre el total d'homes2022
Roda de Berà ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Roda de Ter ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Rodonyà ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Roquetes ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Roses ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Rosselló ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
El Rourell ↗
Municipi
2,4% sobre el total d'homes2022
Rubí ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Rubió ↗
Municipi
5,7% sobre el total d'homes2022
Rupià ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Rupit i Pruit ↗
Municipi
2,2% sobre el total d'homes2022
Sabadell ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Sagàs ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
Salàs de Pallars ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Saldes ↗
Municipi
1,8% sobre el total d'homes2022
Sales de Llierca ↗
Municipi
2,4% sobre el total d'homes2022
Sallent ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Salomó ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
Salou ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Salt ↗
Municipi
5,9% sobre el total d'homes2022
Sanaüja ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
Sant Adrià de Besòs ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
Sant Agustí de Lluçanès ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Sant Andreu de la Barca ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Sant Andreu de Llavaneres ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Sant Andreu Salou ↗
Municipi
6,3% sobre el total d'homes2022
Sant Aniol de Finestres ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Sant Antoni de Vilamajor ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Sant Bartomeu del Grau ↗
Municipi
6,6% sobre el total d'homes2022
Sant Boi de Llobregat ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Sant Boi de Lluçanès ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Sant Cebrià de Vallalta ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Sant Celoni ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Sant Climent de Llobregat ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Sant Climent Sescebes ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Sant Cugat del Vallès ↗
Municipi
5,2% sobre el total d'homes2022
Sant Cugat Sesgarrigues ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Sant Esteve de la Sarga ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Sant Esteve de Palautordera ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Sant Esteve Sesrovires ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Sant Feliu de Buixalleu ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Sant Feliu de Codines ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Sant Feliu de Guíxols ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Sant Feliu de Llobregat ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Sant Feliu de Pallerols ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Sant Feliu Sasserra ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Sant Ferriol ↗
Municipi
5,7% sobre el total d'homes2022
Sant Fost de Campsentelles ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Sant Fruitós de Bages ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Sant Gregori ↗
Municipi
4,7% sobre el total d'homes2022
Sant Guim de Freixenet ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Sant Guim de la Plana ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Sant Hilari Sacalm ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Sant Hipòlit de Voltregà ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Sant Iscle de Vallalta ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Sant Jaume d'Enveja ↗
Municipi
2,6% sobre el total d'homes2022
Sant Jaume de Frontanyà ↗
Municipi
6,3% sobre el total d'homes2022
Sant Jaume de Llierca ↗
Municipi
6,5% sobre el total d'homes2022
Sant Jaume dels Domenys ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Sant Joan de les Abadesses ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Sant Joan de Mollet ↗
Municipi
5% sobre el total d'homes2022
Sant Joan de Vilatorrada ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Sant Joan Despí ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Sant Joan les Fonts ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Sant Jordi Desvalls ↗
Municipi
6,2% sobre el total d'homes2022
Sant Julià de Cerdanyola ↗
Municipi
2,2% sobre el total d'homes2022
Sant Julià de Ramis ↗
Municipi
4,7% sobre el total d'homes2022
Sant Julià de Vilatorta ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Sant Julià del Llor i Bonmatí ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Sant Just Desvern ↗
Municipi
6% sobre el total d'homes2022
Sant Llorenç d'Hortons ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Sant Llorenç de la Muga ↗
Municipi
2,1% sobre el total d'homes2022
Sant Llorenç de Morunys ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Sant Llorenç Savall ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Sant Martí d'Albars ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Sant Martí de Centelles ↗
Municipi
4,8% sobre el total d'homes2022
Sant Martí de Llémena ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Sant Martí de Riucorb ↗
Municipi
2,6% sobre el total d'homes2022
Sant Martí de Tous ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Sant Martí Sarroca ↗
Municipi
5% sobre el total d'homes2022
Sant Martí Sesgueioles ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Sant Martí Vell ↗
Municipi
5,7% sobre el total d'homes2022
Sant Mateu de Bages ↗
Municipi
5,3% sobre el total d'homes2022
Sant Miquel de Campmajor ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Sant Miquel de Fluvià ↗
Municipi
6% sobre el total d'homes2022
Sant Mori ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
Sant Pau de Segúries ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Sant Pere de Ribes ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Sant Pere de Riudebitlles ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Sant Pere de Torelló ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Sant Pere de Vilamajor ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Sant Pere Pescador ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Sant Pere Sallavinera ↗
Municipi
6,7% sobre el total d'homes2022
Sant Pol de Mar ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Sant Quintí de Mediona ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Sant Quirze de Besora ↗
Municipi
2,9% sobre el total d'homes2022
Sant Quirze del Vallès ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Sant Quirze Safaja ↗
Municipi
2,8% sobre el total d'homes2022
Sant Ramon ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Sant Sadurní d'Anoia ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Sant Sadurní d'Osormort ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Sant Salvador de Guardiola ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Sant Vicenç de Castellet ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Sant Vicenç de Montalt ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Sant Vicenç de Torelló ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Sant Vicenç dels Horts ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Santa Bàrbara ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Santa Cecília de Voltregà ↗
Municipi
10,7% sobre el total d'homes2022
Santa Coloma de Cervelló ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Santa Coloma de Farners ↗
Municipi
5,2% sobre el total d'homes2022
Santa Coloma de Gramenet ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Santa Coloma de Queralt ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Santa Cristina d'Aro ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Santa Eugènia de Berga ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Santa Eulàlia de Riuprimer ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
Santa Eulàlia de Ronçana ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Santa Fe del Penedès ↗
Municipi
2,2% sobre el total d'homes2022
Santa Llogaia d'Àlguema ↗
Municipi
2,6% sobre el total d'homes2022
Santa Margarida de Montbui ↗
Municipi
5,2% sobre el total d'homes2022
Santa Margarida i els Monjos ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Santa Maria d'Oló ↗
Municipi
2,3% sobre el total d'homes2022
Santa Maria de Besora ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Santa Maria de Martorelles ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Santa Maria de Merlès ↗
Municipi
2,2% sobre el total d'homes2022
Santa Maria de Miralles ↗
Municipi
6,8% sobre el total d'homes2022
Santa Maria de Palautordera ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Santa Oliva ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Santa Pau ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Santa Perpètua de Mogoda ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Santa Susanna ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Santpedor ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Sarral ↗
Municipi
2,9% sobre el total d'homes2022
Sarrià de Ter ↗
Municipi
4,8% sobre el total d'homes2022
Sarroca de Bellera ↗
Municipi
1,6% sobre el total d'homes2022
Sarroca de Lleida ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
Saus, Camallera i Llampaies ↗
Municipi
3% sobre el total d'homes2022
Savallà del Comtat ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
La Secuita ↗
Municipi
5,2% sobre el total d'homes2022
la Selva de Mar ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
La Selva del Camp ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Senan ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
La Sénia ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Senterada ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
la Sentiu de Sió ↗
Municipi
2,3% sobre el total d'homes2022
Sentmenat ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Serinyà ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Seròs ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Serra de Daró ↗
Municipi
2,4% sobre el total d'homes2022
Setcases ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
la Seu d'Urgell ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Seva ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Sidamon ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Sils ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Sitges ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Siurana ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Sobremunt ↗
Municipi
2,9% sobre el total d'homes2022
el Soleràs ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Solivella ↗
Municipi
5,5% sobre el total d'homes2022
Solsona ↗
Municipi
5% sobre el total d'homes2022
Sora ↗
Municipi
5,8% sobre el total d'homes2022
Soriguera ↗
Municipi
3,1% sobre el total d'homes2022
Sort ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
Soses ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Subirats ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Sudanell ↗
Municipi
2,1% sobre el total d'homes2022
Sunyer ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Súria ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Susqueda ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Tagamanent ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Talamanca ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Talarn ↗
Municipi
1,4% sobre el total d'homes2022
Talavera ↗
Municipi
1,3% sobre el total d'homes2022
la Tallada d'Empordà ↗
Municipi
4,7% sobre el total d'homes2022
Taradell ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Tarragona ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Tàrrega ↗
Municipi
5% sobre el total d'homes2022
Tarrés ↗
Municipi
2% sobre el total d'homes2022
Tarroja de Segarra ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Tavèrnoles ↗
Municipi
6,6% sobre el total d'homes2022
Tavertet ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Teià ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Térmens ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Terrades ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Terrassa ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Tiana ↗
Municipi
5% sobre el total d'homes2022
Tírvia ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Tiurana ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Tivenys ↗
Municipi
1,9% sobre el total d'homes2022
Tivissa ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Tona ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Torà ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Tordera ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Torelló ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
els Torms ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Tornabous ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
la Torre de Cabdella ↗
Municipi
2,6% sobre el total d'homes2022
la Torre de Claramunt ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
La Torre de Fontaubella ↗
Municipi
1,5% sobre el total d'homes2022
La Torre de l'Espanyol ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
Torre-serona ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Torrebesses ↗
Municipi
2,4% sobre el total d'homes2022
Torredembarra ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Torrefarrera ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Torrefeta i Florejacs ↗
Municipi
3,2% sobre el total d'homes2022
Torregrossa ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Torrelameu ↗
Municipi
2,2% sobre el total d'homes2022
Torrelavit ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Torrelles de Foix ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Torrelles de Llobregat ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Torrent ↗
Municipi
1,1% sobre el total d'homes2022
Torres de Segre ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Torroella de Fluvià ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Torroella de Montgrí ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Torroja del Priorat ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
Tortellà ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Tortosa ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Toses ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Tossa de Mar ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Tremp ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Ullà ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Ullastrell ↗
Municipi
5% sobre el total d'homes2022
Ullastret ↗
Municipi
0,8% sobre el total d'homes2022
Ulldecona ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
Ulldemolins ↗
Municipi
0,9% sobre el total d'homes2022
Ultramort ↗
Municipi
0,9% sobre el total d'homes2022
Urús ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Vacarisses ↗
Municipi
4,9% sobre el total d'homes2022
la Vajol ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
la Vall d'en Bas ↗
Municipi
4,7% sobre el total d'homes2022
la Vall de Bianya ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
la Vall de Boí ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Vall de Cardós ↗
Municipi
1,9% sobre el total d'homes2022
Vall-llobrega ↗
Municipi
2,4% sobre el total d'homes2022
Vallbona d'Anoia ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Vallbona de les Monges ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
Vallcebre ↗
Municipi
1,4% sobre el total d'homes2022
Vallclara ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Vallfogona de Balaguer ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Vallfogona de Ripollès ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Vallfogona de Riucorb ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Vallgorguina ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Vallirana ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Vallmoll ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Vallromanes ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Valls ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
les Valls d'Aguilar ↗
Municipi
1,3% sobre el total d'homes2022
les Valls de Valira ↗
Municipi
3,6% sobre el total d'homes2022
Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
la Vansa i Fórnols ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Veciana ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
El Vendrell ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Ventalló ↗
Municipi
6,4% sobre el total d'homes2022
Verdú ↗
Municipi
1,3% sobre el total d'homes2022
Verges ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Vespella de Gaià ↗
Municipi
1,5% sobre el total d'homes2022
Vic ↗
Municipi
4,8% sobre el total d'homes2022
Vidrà ↗
Municipi
5,5% sobre el total d'homes2022
Vidreres ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Vielha e Mijaran ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Vila-rodona ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Vila-sacra ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Vila-sana ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Vila-seca ↗
Municipi
4,8% sobre el total d'homes2022
Vilabella ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Vilabertran ↗
Municipi
5,2% sobre el total d'homes2022
Vilablareix ↗
Municipi
6,2% sobre el total d'homes2022
Vilada ↗
Municipi
5,9% sobre el total d'homes2022
Viladamat ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Viladasens ↗
Municipi
6% sobre el total d'homes2022
Viladecans ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Viladecavalls ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Vilademuls ↗
Municipi
5,9% sobre el total d'homes2022
Viladrau ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Vilafant ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Vilafranca del Penedès ↗
Municipi
4,8% sobre el total d'homes2022
Vilagrassa ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Vilajuïga ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Vilalba dels Arcs ↗
Municipi
4,1% sobre el total d'homes2022
Vilalba Sasserra ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Vilaller ↗
Municipi
2,1% sobre el total d'homes2022
Vilallonga de Ter ↗
Municipi
4,5% sobre el total d'homes2022
Vilallonga del Camp ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Vilamacolum ↗
Municipi
5,9% sobre el total d'homes2022
Vilamalla ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Vilamaniscle ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Vilamòs ↗
Municipi
0% sobre el total d'homes2022
Vilanant ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
Vilanova d'Escornalbou ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Vilanova de Bellpuig ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Vilanova de l'Aguda ↗
Municipi
8,1% sobre el total d'homes2022
Vilanova de la Barca ↗
Municipi
3,8% sobre el total d'homes2022
Vilanova de Meià ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Vilanova de Prades ↗
Municipi
5,5% sobre el total d'homes2022
Vilanova de Sau ↗
Municipi
3,3% sobre el total d'homes2022
Vilanova de Segrià ↗
Municipi
4,6% sobre el total d'homes2022
Vilanova del Camí ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Vilanova del Vallès ↗
Municipi
4,4% sobre el total d'homes2022
Vilanova i la Geltrú ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022
Vilaplana ↗
Municipi
3,5% sobre el total d'homes2022
Vilassar de Dalt ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Vilassar de Mar ↗
Municipi
4% sobre el total d'homes2022
Vilaür ↗
Municipi
4,8% sobre el total d'homes2022
Vilaverd ↗
Municipi
1,6% sobre el total d'homes2022
La Vilella Alta ↗
Municipi
1,4% sobre el total d'homes2022
La Vilella Baixa ↗
Municipi
2,7% sobre el total d'homes2022
Vilobí d'Onyar ↗
Municipi
4,2% sobre el total d'homes2022
Vilobí del Penedès ↗
Municipi
3,7% sobre el total d'homes2022
Vilopriu ↗
Municipi
3,4% sobre el total d'homes2022
el Vilosell ↗
Municipi
1,9% sobre el total d'homes2022
Vimbodí i Poblet ↗
Municipi
2,5% sobre el total d'homes2022
Vinaixa ↗
Municipi
2,9% sobre el total d'homes2022
Vinebre ↗
Municipi
5,1% sobre el total d'homes2022
Vinyols i els Arcs ↗
Municipi
4,3% sobre el total d'homes2022
Viver i Serrateix ↗
Municipi
2,4% sobre el total d'homes2022
Xerta ↗
Municipi
3,9% sobre el total d'homes2022

947 de 947 municipis tenen valor oficial per a aquesta dada i període. «—» no equival a zero: vol dir que la font no el publica.

Sobre aquesta dada

Definició i unitat

Distribució dels homes per grups d'edat. Unitat: % sobre el total d'homes. Aquesta sèrie té 21 dades (columnes); tria la que vulguis al selector «Dada».

Font, període i cobertura territorial

Font de base per confirmar. Cobertura oficial: 947 municipis, 42 comarques, 4 províncies, 8 àmbits, Catalunya. Períodes: 2000–2022.

Com s’ha calculat?

Indicador calculat a partir d’altres sèries del catàleg. Només es calcula per als municipis que tenen totes les dades d’entrada.

Indicadors relacionats